Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

Kochani mamy dobre wieści, nawet bardzo dobre!

Okazało się że tego pęknięcia kręgosłupa nie trzeba operować, doktor Bissenik obejrzał malucha, zrobił rtg ale zdjęcia wyszły bardzo kiepsko ponieważ kończynę miedniczną podwijał Tobi pod siebie - pewnie mu tak wygodniej było i mniej bolalo. Doktor znieczulił naszego chłopca i zrobiliśmy RTG w znieczuleniu - okazało się że ta miednica jest w bardzo kiepskim stanie a  operacja powinna być wykonana do 3 dni po urazie a my dokładnie nie wiemy kiedy uraz nastąpił i napewno minęło sporo czasu od zdarzenia. Doktor powiedział że kość jest tak roztrzaskana  i zgruchotana ( jest tam gruz ) że nie podejmie się w chwili obecnej operacji bo mógłby wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Odłamki nie są na tyle duże aby mieć pewność że usunie się wszystkie. Aby zachować ruchomość stawu  ( bo już w miednicy zaczęły się zrosty kości ) - jedyna możliwość to poczekać 4 tyg aż samo się troszkę podgoi i wykonamy zabieg resekcji główki kości udowej. Pozatym kręgosłupem mamy się nie przejmować bo zdarzyło się to w części bezrdzeniowej - Doktor powiedział że stan Tobiego nie jest zły - że będzie normalnie chodził po tej operacji. Narazie mamy zalecenie 4 tyg bezwzględnego klatkowania w kennelu tak aby ruch był ograniczony + dostaliśmy lek przeciwbólowy na 10 dni. Mamy się zgłosić za 4 tyg i umówić termin zabiegu. Korzystając z okazji że Tobi był w znieczuleniu poprosiłyśmy z Dorotą o podgolenie mu troszkę tyłka z sierści aby łatwiej było zachować higienę. On ma strasznie dużo kołtunów, zmechaconej sierści - jak wydobrzeje napewno trzeba będzie go podciąć aby piękna nowa sierść odrosła - ale to już w przyszłości :)

Mamy też spory problem ponieważ miejsce w którym Tobi teraz przebywa - jest tymczasowe. Nie może tam długo zostać i tu pojawia się pytanie i zarazem prośba czy ktoś znalazłby kawałek kąta w domu aby Tobiego do i po operacji " przetrzymać " w klatce kennelowej ?

Zapewniamy oczywiście karmę i usługi weterynaryjne - szukamy ciepłego, sprawdzonego miejsca. On jest totalnie bezproblemowy jeśli chodzi o " obsługę " - grzeczny, spokojny i cichutki jakby go nie było. Cudny pies, w gabinecie dał ze sobą zrobić wszystko, dosłownie wszystko...

Prosimy pomyślcie, popytajcie...może ktoś się zgodzi zaopiekować Tobim

I teraz ta mniej przyjemna rzecz - finanse...

Za konsultację zapłaciłyśmy dzisiaj 237 zł

Szacowany koszt operacji to 900-1000zł 

Za chwilkę wkleję zdjęcia i filmiki jakie nagrywała Dorota :)

Bardzo bardzo bardzo jej dziękuję za dziś :******* i za obecność i wsparcie bo byłyśmy mega zestresowane 

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam że na bieżąco nie byłam w stanie zdawać relacji ale strasznie długo nam się zeszło w lecznicy, narkoza, wybudzenie, badania.. ja tel zostawiłam w samochodzie - potem korki no i sporo km przed nami było do zrobienia a pogoda kiepska... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2018 o 20:35, Bogusik napisał:

Za Tobisia będę jutro mocno trzymać kciuki i za Was dziewczyny aby wszystko sprawnie poszło! :) Moja wpłata chyba już powinna być  na koncie.Zrobiłam przelew we wtorek i zazwyczaj jest już na drugi lub trzeci dzień....

Bogusik mam wpłatę 100,83zł dziękuję :* nie odnotowałam dlatego że podałam Ci zgodnie z prośbą ten drugi numer konta a tam nie zaglądałam :) Zaraz wszystko pouzupełniam - ogromne dzięki!

Link to comment
Share on other sites

cieszę się z wiadomości z konsultacji :) choć jeszcze czeka malucha nie mało....Tobiś jest śliczny i faktycznie ideał z charakteru! :) Tylko skąd wziąć inne dt.? To chyba w obecnej sytuacji, oprócz oczywiście zbiórki pieniążków na leczenie,będzie priorytetem....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...