Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

A mi sie wali od samego początku  :(  Moja Masia dzisiaj o trzeciej nad ranem dostała padaczki, która trwa z przerwami do teraz  :(  Około godz. piątej, po bezskutecznym obdzwanianiu klinik całodobowych, zawieźliśmy ją na ryzyk fizyk do całodobowej kliniki KrakVetu. Dostała zastrzyk relanium i usnęła. Wet powiedział, że będzie spała około 3 godzin. Po wybudzeniu może nie będzie już ataków, ale nie jest to pewne :( No i niestety nadal były nawet w trakcie snu. Zawieźliśmy ją ponownie. Została pobrana krew panel geriatryczny i dostała kroplówkę. Ponad 2 godziny siedziałam przy niej i trzymałam w czasie ataków. Gdy ataki się zaczynały wet dodawał coś do wenflonu na wyciszenie. Niestety ataki nadal trwały :(  Zaproponował, żeby ją zostawić w szpitaliku, gdzie będzie nadzorowana i w razie potrzeby podawany będzie lek wyciszający. Nie miałam wyjścia, zgodziłam się. Sunia została w szpitaliku. Zostawiłam jej kocyk pachnący nią i mną. Nie mogę przecież pozwolić jej cierpieć w domu bez pomocy. Mamy przyjechać koło 20-tej.  Wyniki, które już są nie wykazały przyczyny takiego stanu, co nie wróży dobrze  :(  Jestem kłębkiem nerwów. Boli mnie głowa, żołądek i sama nie wiem co jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Nadziejka napisał:

Koniczyna fotografia stokowa, Koniczyna obrazy royalty free | Depositphotos®

 matko jedyno 

ciocia przytulam serduchem

pomodle za Masiunie

 

Dziękuję Nadziejko kochana. Ja się modle i ryczę i już łez mi brak  :( Obawiam się co usłyszę gdy pojedziemy do kliniki po Masię.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie, że sie troszczycie o moje psiątko.  Masieńka kochana miała ataki padaczki, które z krótkimi trwały od godz. 3-ciej w nocy z soboty na niedzielę aż do niedzieli wieczór.

W niedzielę o godz. 5-tej rano zawieźliśmy Masie do Lecznicy całodobowej, gdzie dostała zastrzyk relanium i miała po nim spać przez około 3 godziny. Spała, ale w trakcie snu miała ataki. Zawieźliśmy ją z powrotem do lecznicy. Dostała kroplówkę z lekami uspakajającymi w trakcie której miała 4 ataki i została w szpitaliku. W niedziele w ciągu dnia miała kilka ataków. Noc z niedzieli na poniedzialek przeszła bez ataków, ale dzisiaj rano o 8-mej znowu miała atak. Od tego ataku do teraz jest spokój, ale Masiunia jest pod działaniem wielu leków uspakajających i jest kompletnie otumaniona. Chyba nawet nie wie, gdzie się znajduje :(  Ma w łapkach wenflony i gdyby nastąpił kolejny atak mam wstrzyknąć środek wyciszający, który dostałam w zastrzyku. Lekarz twierdzi, że z takich ataków sunia może wyjść, ale ja nie wierzę. Ona kompletnie nie wie co się dzieje, gdzie jest. Cały czas leży, nie wstaje. Chyba straciła wzrok, albo znacznie się jej pogorszył. Nie daje znać, że mnie, czy męża poznaje :( Nadal nie wiem co będzie. Będę spać przy niej na podłodze, żeby wstrzyknąć jej ten środek wyciszający, gdyby przyszła taka potrzeba.  Jak się wali to się wali. Mąż pracuje co drugi dzień od godz.  7:00 do 19:00, ale wczoraj zadzwonił jego zmiennik, że jest chory i mąż musi go zastąpić, czyli przez jakiś czas, nie wiadomo jeszcze jaki, będzie pracował codziennie :(  Jestem psychicznie i fizycznie wykończona.  

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

Ale się porobiło. Współczuję z całego serca.

Mam duże obawy czy to nie guz mózgu.

Też tak pomyślałam, ale to się stało tak nagle, że aż dziwne, bo przy guzie zazwyczaj objawy powoli narastają... 

 

Przepraszam! Tyle tu wspaniałych osób, edytuję, żeby prosić o pomoc, każda rada, podpowiedź może uratować życie wychudzonemu biedakowi:

https://www.dogomania.com/forum/topic/352953-jestem-nikim-taki-słaby-wychudzony-pewnie-mnie-zagryzą-w-schorniskowym-boksie-proszę-o-litość-uratuj-mi-życie/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trzymaj się Elu i ty Masieńko !

 

 

Przepraszam za ten wpis ale myślę ,że jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli czworonogów ,które strasznie przechodzą takie wybuchy.

PETYCJA - ZAKAZ SPRZEDAŻY I UŻYWANIA FAJERWERKÓW PRZEZ CAŁY ROK

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/sejm_rzeczypospolitej_polskiej_zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok/?cvlibob&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-825961-zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok&utm_term=vlibob%2Bpl

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam serdecznie za wsparcie. Nie ukrywam, jest cholernie ciężko  :(  W dwa dni, od niedzieli do poniedziałku, urocza, wesoła ciekawska kochająca sunia stała się bezwolną, niewidomą, nieświadomą istotą  :(  
Masia nie poznaje ani nas, ani Alfika, ani domu. Cały czas leży. Czasem usiłuje wstać, ale sama nie daje rady. Gdy jej pomogę to ustoi kilka minut i łapki się rozjeżdżają. Cholernie boli to, że sunia przez 14 lat żyła szczęśliwie w poczuciu miłości i bezpieczeństwa, a teraz nic nie pamięta, a to że nie widzi i nie może wstać zapewne są dla niej potwornym stresem. Czy tak ma żyć???
Może macie doświadczenie i wiecie, czy ten stan otępienia, demencji może być spowodowany lekami wyciszającymi i jest szansa na to, że po całkowitym wydaleniu ich z organizmu powróci chociaż pamięć? Że będzie wiedziała gdzie jest, będzie poznawała nasze głosy, będzie mogła chodzić i znowu będzie się czuła bezpiecznie? Niewidome psy żyją sobie całkiem dobrze, byle pamięć wróciła i sunia nieczuła się zawieszona w próżni. Dzwonię do lecznicy, żeby się tego dowiedzieć, bo jechać nie mogę (nie zostawię jej samej), ale nikt nie odbiera.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, niedobrze zaczął się ten rok....

Nie miałam takiej sytuacji, ale mój pies bardzo źle znosi narkozy i  bywał otępiały nawet do 48 godzin, więc skoro Masia otrzymała tak dużo leków, można mieć nadzieję że kiedy organizm je zneutralizuje to będzie lepiej. Ja bym się tej nadziei kurczowo trzymała. Bardzo mocno trzymam kciuki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...