Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Za piękne życzenia bardzo pięknie dziękuję   buziak.gif.a210f096e3cc31684c648df42a286ef5.gif

Ja ze swej strony bardzo serdecznie dziękuję Wam za życzliwość, wyrozumiałość i hojność których od Was doznaję.

Życzę Wam ze szczerego serca dużo zdrowia, szczęścia, miłości i tylko życzliwych ludzi wokół Was

 

Nowy r..gif

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

A jak Benia zniosła ten wieczór i noc?

Jeszcze nie wiem. Zadzwonię nieco później i zapytam. Też jestem tego ciekawa jak psiaki zniosły tę noc. Moje fatalnie :(Wczoraj zaliczyły tylko jeden normalny spacer, rano. Już od południa słychać było strzały i psiaki w ogóle nie chciały wyjść na spacer. Były dwie nieudane próby, zakończone ucieczką w popłochu do domu. Kikunia i Alfiś załatwili swoje potrzeby w domu. Nie wytrzymali. Masia dopiero dzisiaj się załatwiła, ale jakiś niedopity sylwestrowicz odpalił racę i było po spacerze. Na szczęście psiaki wcześniej zrobiły co trzeba. Dzisiaj też będzie szaleństwo z fajerwerkami :( Biedne zwierzaki :(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Elisabeta napisał:

Biedne psiaki.... sad.gif

Bardzo :( Taka sytuacja powtarza się niestety co roku. W innych cywilizowanych krajach jest zakaz stosowania petard, fajerwerków. Przecież to jest straszna trauma dla wszystkich żywych stworzeń. Dla wątpliwej przyjemności grupki nierozgarniętych osobników, cierpią setki, czy nawet tysiące zwierząt :( Te nasze domowe przytulamy, uspokajamy, podajemy środki zmniejszające stres, ale co przeżywają ptaki,  bezdomne psy i koty i inne stworzenia. . . Ja cierpię razem z nimi. Od wielu lat nie znoszę Sylwestra!

Link to comment
Share on other sites

Eliku, też wiele miałam psiaki, które bardzo się bały. Teraz od 5 lat mam niby luksus, bo moja Tonia tylko koło północy się lekko niepokoi. Wczoraj wędrowałam z nią wśród petard ok 19. Zagadał mnie sąsiad. Wystarczyła chwila mojej dekoncentracji, a moja sunia już kroczyła z wielkim kawałem starej słoniny, który pewnie spadł z drzewa. Widać, że miała w nosie strzały. Mam luksus, ale mi bardzo żal innych zwierzaków i też nie znoszę Sylwestra...

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę Ci spokoju Twojej suni. Moje bardzo się boją   :(

U nas też stare słoniny i inne świństwa pewnie rosną na drzewach, i spadają prosto po nosy naszych psiaków. Zawsze bardzo się boje, gdy nie zauważę na czas, że coś szamają. Boję się bo zdarzały się przypadki celowego pozostawiania zatrutych kawałków mięsa i biedne koty lub psy umierały w cierpieniach :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.01.2018 o 05:56, Nesiowata napisał:

A jak Benia zniosła ten wieczór i noc?

 

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Mam nadzieję, że Benia mocno się nie bała... Ma i tak wystarczająco dużo lęków. 

Okazuje się, że Benia zniosła powitanie Nowego Roku zaskakująco dobrze :)  Pewnie ma w tym swój udział Bellergot - lek na wyciszenie, który dostaje od kilku dni. Jednak nie wszystkie psiaki były takie spokojne :( 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, teresaa118 napisał:

Poszla stala na styczen dla Beni z zyczeniami znalezienia wlasnego domku. Dziewczyny, zacznijcie czarowac!

Bardzo dziękuję   5a4b8d4c93214_serce9bijce.gif.3c866694822a44ddbe21cf2227fc8bfd.gif  Dam znać, jak tylko kasa znajdzie się na koncie :)  Domek oj tak, bardzo potrzebny, a wcześniej odbędzie sie spotkanie ze szkoleniowcem, o którym pisała Sowa. Pani Ewa już się kontaktowała i ma zadzwonić po Nowym Roku żeby się konkretnie umówić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Szkoleniowiec + czas + praca Pani Ewy i jej miłość na pewno zaowocują :)
Jak wspaniale, że Benia zniosła dobrze wystrzały! Brawo!

Też bardzo się cieszę, że choć jeden stres w życiu ją ominie :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Dzisiaj przeczytałam artykuł o zwierzętach w schronach ... :( Ludzie bez wyobraźni, zero empatii- wywalają w kosmos kupę kasy, a zwierzaki schodzą na serce :(

Niestety jest to smutna prawda. W różnych środkach masowego przekazu bębnią o tym od lat, ale nic to nie daje. Co roku Sylwester  zbiera  koszmarne żniwo wśród bezdomnych zwierząt w schroniskach :(  Od wielu lat nie cieszę się Sylwestrem z tego właśnie powodu :( Już kilka dni przed i kilka dni po, myślę o tych biedactwach i płakać mi się chce ze złości i bezsilności.

Tak samo cierpi dzika zwierzyna :(

Fajerwerki powinny być całkowicie zakazane!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...