Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

9 minut temu, Elisabeta napisał:

Biedna, kochana Beniusia....

Czekałam na fotki i wiadomości o Suni, a teraz ryczę z Tobą, Eliku.... I nic już nie napiszę.

Tylko to, że zostanę to z Benią i poczekam, jak długo będzie tego potrzebowała. Do chwili, aż znajdzie swój Dom. :-)

Dziękuję Elisabeta, bardzo dziękuję  5a4638fcdff52_serce9bijce.gif.7a0fd0216885a99e498789d65e9e194b.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.12.2017 o 10:54, Sowa napisał:

Benia może już skorzystać nieodpłatnie z pomocy trenera, jeśli opiekunka zadzwoni i ustali termin.  Trenerka zgodziła się przyjechać do domu Beni. Teraz już mogę zabrać sobie wysłane tu kwiatki:-)

Dotrzymałam słowa i nic o tym nie wspomniałam, ale teraz to już mogę jeszcze raz serdecznie podziękować, także za sponsoring :)

I jeszcze kwiatki

maki.gif.cf793283a892a0f2e9ca2686d1b895c7.gif    5a46513b0687e_gifdziekujesliczniepies.gif.7d07eda77c23ad94a9c0a07a2d5e986e.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

Dotrzymałam słowa i nic o tym nie wspomniałam, ale teraz to już mogę jeszcze raz serdecznie podziękować, także za sponsoring :)

I jeszcze kwiatki

maki.gif.cf793283a892a0f2e9ca2686d1b895c7.gif    5a46513b0687e_gifdziekujesliczniepies.gif.7d07eda77c23ad94a9c0a07a2d5e986e.gif

 

To i ja przyłączę się do PODZIĘKOWAŃ !!!

Znalezione obrazy dla zapytania piękne kwiaty gif

Link to comment
Share on other sites

Po długiej przerwie miło jest zobaczyć Alfika i resztę "stadka". Domniemam, ze Alfik nabrał już pewności siebie i jest juz dobrze. Kika na zdjęciu wyluzowana i wniebowzięta na poduszce z Masi... zresztą, kto by nie był? A Masia, jak królowa leży na swoim prywatnym legowisku, ustawionym na tapczanie, żeby nie było za twardo. Słodkie czochranka dla wszystkich ogonków !

Znalezione obrazy dla zapytania gify uśmiech
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Havanka napisał:

Po długiej przerwie miło jest zobaczyć Alfika i resztę "stadka". Domniemam, ze Alfik nabrał już pewności siebie i jest juz dobrze. Kika na zdjęciu wyluzowana i wniebowzięta na poduszce z Masi... zresztą, kto by nie był? A Masia, jak królowa leży na swoim prywatnym legowisku, ustawionym na tapczanie, żeby nie było za twardo. Słodkie czochranka dla wszystkich ogonków !

Znalezione obrazy dla zapytania gify uśmiech

Cała gromadka jest słodka :) z tym, że Kikunia tylko przy mnie. Gdy pojawi się ktoś jeszcze, wracają fobie i strachy :(  Kikunia zrobiła bardzo duże postępy, ale jeszcze dużo musi się zmienić. Ona uczy się życia w normalnych warunkach wśród ludzi. Dwa lata życia zmarnowane wśród czeredy psiaków. Widziała tylko cztery ściany domu, parkan podwórka i starszą kobietę. Wszystko było dla niej nowe i powodowało paniczny strach. Teraz jest już odważniejsza (wie, że w razie potrzeby będę ją broniła :) ), ale za to  na spacerkach co poniektórych usiłuje złapać za nogi. Nie wiem jakie stosuje kryteria, ale nie wszystkich zamierza ukąsić :) Kikuni od jakiegoś czasu znowu podaję Zylkene. Odnoszę wrażenie, że gdy zażywa, jest spokojniejsza.

Alficzek też ma jakieś fobie :(  Po kilkumiesięcznym okresie względnego spokoju, w listopadzie znowu zaczął nas budzić w nocy. Dostaje Zylkene i już się uspokoił. Rozmawiałam z Karusiap, która przywiozła do nas Alfika na DT i ma kontakt z rodziną zmarłej pani Alfika. Okazuje się, że jego pani zmarła w listopadzie właśnie. Zastanawiamy się  czy Alfik jest w stanie pamiętać ten fakt i kojarzyć z czasem ? W ubiegłym roku także w listopadzie budził nas przez okres około 2 tygodni.

Na dobrą sprawę tylko Masia jest normalnym psem, choć też po strasznych przejściach. :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Na początek kilka słów o Benuli. Niestety nadal w ciągu dnia najchętniej załatwia swoje potrzeby w domu. Miała dużo pracy, bo wyłożone na święta dywany trzeba było przecież zasiusiać :(  Ale za to zrobiła się odważniejsza. Przychodzi bez wołania do kuchni obserwować przygotowywanie posiłków, bez strachu bierze smaczki z ręki. Ale na tym koniec. Na spacerach ciągle się czegoś boi, nie umie się bawić. Jej zabawa piłeczką polega na jej zagryzaniu.

Od wczoraj dostaje Bellergot - lek na wyciszenie. Jak dostane paragon to wkleję. Muszę pójść do weta po ten lek dla moich psiaków. Wszystkie boją się głośnych odgłosów.

Wreszcie dotarła książeczka zdrowia Beni. Wynika z niej, że była w schronie co najmniej od grudnia 2013 roku. Miała sterylkę 23.12.2013 r.. Dranie zrobili jej prezent w sam raz na święta 5a462dd7dabf0_zy4.gif.cedea8286faa7b9b497f065cc177e912.gif    Poharatali bidulkę, wrzucili do boksu i poszli do domu świętować. Przez kilka dni nikt nawet do suni nie zaglądnął, nie dał jeść, ani pić. Biedactwo. Jak sobie pomyślę, że w boksie zmagała się z bólem, strachem, zimnem i głodem to łzy same napływają do oczu. Jak mogli zrobić coś takiego!!! No jak!!! Bandziory wstrętne!!!

Elu kochana Beni z pewnością wtedy nie było w schronisku. Ja jej nie widziałam ani żadna z wolontariuszek. Obawiam się ,że jest coś namieszane w papierach.

Nela ma wpisaną sterylkę a ma cieczkę... taki to porządek...

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, ewu napisał:

Elu kochana Beni z pewnością wtedy nie było w schronisku. Ja jej nie widziałam ani żadna z wolontariuszek. Obawiam się ,że jest coś namieszane w papierach.

Nela ma wpisaną sterylkę a ma cieczkę... taki to porządek...

Myślisz, że może być, że Benia nie miała sterylki ?  To jak sprawdzić ? USG nie daje 100% pewności. Czekanie na cieczkę tez nie wchodzi w rachubę, bo jak potem sprawdzić czy sunia miała cieczkę i ją potem wysterylizowno ? Kurtka na wacie, ale dają popalić :(

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, elik napisał:

Myślisz, że może być, że Benia nie miała sterylki ?  To jak sprawdzić ? RTG nie daje 100% pewności. Czekanie na cieczkę tez nie wchodzi w rachubę, bo jak potem sprawdzić czy sunia miała cieczkę i ją potem wysterylizowno ? Kurtka na wacie, ale dają popalić :(

Elu raczej miała ale z pewnością nie w 2013.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Cała gromadka jest słodka :) z tym, że Kikunia tylko przy mnie. Gdy pojawi się ktoś jeszcze, wracają fobie i strachy :(  Kikunia zrobiła bardzo duże postępy, ale jeszcze dużo musi się zmienić. Ona uczy się życia w normalnych warunkach wśród ludzi. Dwa lata życia zmarnowane wśród czeredy psiaków. Widziała tylko cztery ściany domu, parkan podwórka i starszą kobietę. Wszystko było dla niej nowe i powodowało paniczny strach. Teraz jest już odważniejsza (wie, że w razie potrzeby będę ją broniła :) ), ale za to  na spacerkach co poniektórych usiłuje złapać za nogi. Nie wiem jakie stosuje kryteria, ale nie wszystkich zamierza ukąsić :) Kikuni od jakiegoś czasu znowu podaję Zylkene. Odnoszę wrażenie, że gdy zażywa, jest spokojniejsza.

Alficzek też ma jakieś fobie :(  Po kilkumiesięcznym okresie względnego spokoju, w listopadzie znowu zaczął nas budzić w nocy. Dostaje Zylkene i już się uspokoił. Rozmawiałam z Karusiap, która przywiozła do nas Alfika na DT i ma kontakt z rodziną zmarłej pani Alfika. Okazuje się, że jego pani zmarła w listopadzie właśnie. Zastanawiamy się  czy Alfik jest w stanie pamiętać ten fakt i kojarzyć z czasem ? W ubiegłym roku także w listopadzie budził nas przez okres około 2 tygodni.

Na dobrą sprawę tylko Masia jest normalnym psem, choć też po strasznych przejściach. :)

Nie wątpię w to. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia. Niestety to psiaczki po przejściach i tak szybko ich nie zapomną. Najważniejsze, ze teraz są bezpieczne i mają szansę na powrót do normalności. Masia jest u Ciebie najdłużej - czas i miłość zrobiły swoje. Tak będzie z Alfikiem i Kiką. Trzymam za Was mocno kciuki i serdecznie pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Havanka napisał:

Nie wątpię w to. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia. Niestety to psiaczki po przejściach i tak szybko ich nie zapomną. Najważniejsze, ze teraz są bezpieczne i mają szansę na powrót do normalności. Masia jest u Ciebie najdłużej - czas i miłość zrobiły swoje. Tak będzie z Alfikiem i Kiką. Trzymam za Was mocno kciuki i serdecznie pozdrawiam !

Dziękuje Eluniu :) Także serdecznie Cię pozdrawiam i kciuki trzymam za Twoje dwu i cztero-nożne stadko :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, ewu napisał:

Elu kochana Beni z pewnością wtedy nie było w schronisku. Ja jej nie widziałam ani żadna z wolontariuszek. Obawiam się ,że jest coś namieszane w papierach.

Nela ma wpisaną sterylkę a ma cieczkę... taki to porządek...

Bardzo prawdopodobne więc, że Benia nie miała sterylki 23 grudnia i  przez jakiegoś bałaganiarza, łamagę beczałam z powody faktu, który nie miał miejsca. Choć warunki w jakich wykonywane są zabiegi w tamtym schronie są tragiczne.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Elisabeta napisał:

Straszny bałagan :-(

Beniusia nam nic nie powie..

Trzeba się trzymać nadziei, że nie miała zabiegu 23 grudnia... I że w ogóle przed samymi Świętami w schronie nie było żadnej sterylizacji omyłkowo wpisanej do książeczki Beni...

 

No właśnie, też o tym myślałam - czy to bałagan tak wielki, że żadnego zabiegu w tym dniu nie było i oby tak było, czy zabieg jednak był,  "tylko" wpisano go do  niewłaściwej książeczki.

Nie chce tego roztrząsać, bo urobi mi się słabawo  :(

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, elik napisał:

A czy dałabyś Basiu radę sprawdzić od kiedy Benia była w schronie ?

Elu oni nie powiedzą prawdy. Twierdzą,że tak jak w książeczce a ja wiem,że jej nie widziałam i trudno by było nie zauważyć takiej suni przez 4 lata. Zresztą inne wolontariuszki też tak mówią.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

Elu oni nie powiedzą prawdy. Twierdzą,że tak jak w książeczce a ja wiem,że jej nie widziałam i trudno by było nie zauważyć takiej suni przez 4 lata. Zresztą inne wolontariuszki też tak mówią.

No tak :(  Uważają, że mogą robić z tymi zwierzaczkami co tylko chcą :(  Brzydkie słowa cisną mi się na usta!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...