Jump to content
Dogomania

Czy zdążę mieć jeszcze dom i kochającego człowieka? Ależ tak - moim domem już na zawsze jest dom malagos :):):)


Tola

Recommended Posts

23 minuty temu, malagos napisał:

Raya=Diana, mówię na nią i tak, i tak:)

Małpeczka wie, ze jest nasza. Jest wzruszająca z tym cichym podchodzeniem do człowieka na spacerze - nie ma psa, a tu nos przy mojej łydce, albo przytulenie się do nogi :). I noszenie zabawek, i zabawa z Pyzą, i przychodzenie rano "dać buzi" śpiącym Ludzikom.

Ma na jednym cycku trzy maleńkie guzki, wyczuwalne pod skórą.

Malgoś, może trzeba zrobić USG - mam nadzieje, że to nic poważnego...

Pieniążki są, one wciąż należą  do owczarusi.

 

Chciałam jeszcze zapytać o tego faceta, zainteresowanego Dianką  - odezwał się?

Może spodoba mu się nasza Alaska; co prawda to nie ONeczka, ale duża suczka ze wspaniałym charakterek.

No i dojrzała.

Link to comment
Share on other sites

Małgoś, ośmielam się zaprotestować; nie stary owczarek i już nie zaniedbany, tylko szczęśliwy, wspaniały pies !

Przy okazji chcę zaprosić na bazarek imienny dla kumpla Rajeczki ze schronu, któremu nie udało się za pierwszym razem. Teraz jest już wolny, choć już bez ucha i wybieramy mu nowe imię na nowe życie:

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny kochane, zapytam nieśmiało, czy mogę kupić posłanie dla Dianki?... Ale to koszt 269 zł, drogo kurcze...Wygląda fajnie, służyłoby przez lata.

Czy ktos kupował takie?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/legowisko_dla_psa/ortopedyczne/205575?utm_campaign=Dog&utm_content=Dog_Food_Non_buyers&utm_medium=google&utm_source=retargeting&product_id=&gclid=COHpxvPy6dICFcQp0wodMjQMsQ

Link to comment
Share on other sites

a nie lepiej kupic to najwieksze?  115 x 70 x 32 cm- 30 pln drozej- zeby pies mogl sie wyciagnac, nie spadala mu glowa czy pupa, czasem im trudno sie wysrodkowac

moja starowinka spala na tym zwyklym materacu z memory foam i sobie chwalila, (miala 3 inne legowiska, wiec kupilam zwykly materac)

ja mam w lozku taki z ikea i tez mi sie dobrze spi (i poduszke z pianki memory tez), a mam pb ze stawami

 

 
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, malagos napisał:

Dziewczyny kochane, zapytam nieśmiało, czy mogę kupić posłanie dla Dianki?... Ale to koszt 269 zł, drogo kurcze...Wygląda fajnie, służyłoby przez lata.

Czy ktos kupował takie?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/legowisko_dla_psa/ortopedyczne/205575?utm_campaign=Dog&utm_content=Dog_Food_Non_buyers&utm_medium=google&utm_source=retargeting&product_id=&gclid=COHpxvPy6dICFcQp0wodMjQMsQ

Odnośnie tego legowiska, które wkleiłaś malagosie się nie wypowiem bo nie mam i nie miała więc nie wiem ;) natomiast podzielę się opinią o legowiskach, które ostatnio odkryłam i z których jestem niezwykle zadowolona, może się przyda :)

Przy stadzie psów zawsze miałam problem z tym, że posłania strasznie "łapały" sierść i co gorsza po pewnym czasie zapach a większość z nich albo w ogóle nie nadawała się do prania albo nawet jeśli to niewiele to dawało albo źle znosiły pranie. Chociaż nie byłam przekonana, stwierdziłam że zaryzykuję i wypróbuję posłania z eko-skóry. I powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę. Posłania polskiej firmy, na którą trafiłam są w całości pokryte eko-skórą (a nie tylko od góry) i są bardzo wygodnie w czyszczeniu. Ja dodatkowo wkładam do środka drybed i moje psy są zachwycone. A ja nareszcie mam czyste i estetyczne posłania ;) A do tego ceny są bardzo przystępne w porównaniu z innymi porządnymi legowiskami.

Ja mam co prawda zwykłe, ale ta firma robi też legowiska ortopedyczne więc jak byś chciała to zerknij malagosie: https://dog-design.pl/pl/c/Legowiska-ortopedyczne/67

Moje psy zdecydowanie polecają ;)

 xkdoemIO2OEV6v2kwFsdiXHIyCX7N9eMc-CglROkF5XFGS7h8uXR5hcRmf5xGTyiXcJCruHT5-vX9xsKEeETJxfFrXw-yOP6xOx31p-TIGQFtc0XcoaZ64o-JADehxkLdRIYyFwoZ2mV9ZYupHubtovpeP_tz_JrTHLAv8lJVvlBTvEHl0Esi_KCEUHkBKN_WYAHYvRnP0iS6TQnui5CYzaQ4h0gdbexJU3_2PVjn_ThjYrdUDOdhIx87Q55gKZTZ8ifgf5fb4ItiEK5Od7ztQahiNle1mHmQFpk2HETPnMsO5iAG06j8mcQEacR3FFWjfgKM8XkjCkT48TmslOG8z8qaSeGGo0xLSpugxr0nzuGC1oG049brqssGsxPtqfk3SQSmc0-19tXYM4HaCYcgoZ8V4BgboMb8hV-gWyzhfm6kLtEJ5Lyfvjcq0bfEErqFViIZB2bsC69Ecj-Jef5kacrF6gpWwNa3cs_kyL3M5x1fGz3aXg5axTyizUl7xpNMSivsHUvSGUGWGbA4cfVeHrrZ7YP0_304FsFDtiS5hDucIw8griAwEY6dzab136pmlPJWU-Ed9midSxifB3SlbNVTxA5EfcHDxMibGyixZV304ErXQ69=w947-h629-no

Link to comment
Share on other sites

opcja troche? tansza-mozna kupic na allegro pianke Visco na wymiar i uszyc jakis pokrowiec-(trzeba przypomniec sobie ze szkoly zamiane cm na m³ :)

http://allegro.pl/gabka-memory-visco-termoplastyczna-na-wymiar-i6752841925.html

CENA NA AUKCJI 15,00 ZŁ = 0,01 M3 PIANKI VISCO,JEŚLI MASZ PROBLEM Z PRZELICZENIEM ILE SZTUK NA AUKCJI KUPIĆ POMOŻEMY! PROSZĘ PRZESŁAĆ NAM WYMIAR PIANKI KTÓRY CHCĄ PAŃSTWO ZAMÓWIĆ A MY OKREŚLIMY ILE SZT. Z AUKCJI TRZEBA KUPIĆ. przeliczamy mnożąc wszystkie wymiary pianki w metrach (np. dla wymiaru 100x50x4 cm - 1 x 0,5 x 0,04 = 0,02 m3, wynik mnożymy przez 100; 0,02 x 100 = 2 szt. z aukcji x 15,00 zł = 30,00 zł)

(mnie wyszlo za 120x90x15 cm = 243pln)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Mattilu napisał:

 Maryś, a co to jest drybed?

ja kto inny, ale drybed przerabialam- to futerko, wchlaniajace np. mocz, pozostajac suche na gorze- to w lapki, na czym leza psiaczki na zdj. Marysi

a tu szary bez lapek, chyba z amazon, lub zooplus? duzo podrobek prawdziwego 'drybed'-  jaki by nie byl- na misiu dobrze sie lezy (latem nie)

IMG_3786 (200x150).jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Malagosku, ja znowu pod prąd. A nie lepiej kupić człowiekom nową kanapę, a starą dedykować (podobno to  najmodniejsze słowo) zwierzom? Moje tak mają - stara wersalka jest ich, a kanapa moja (no - do pewnego stopnia, oczywiście!) Jeśli obawiasz się o sikanie, można położyć pod nakrycie nieprzemakalne prześcieradło (są na Allegro). Psy będą szczęśliwe, bo kanapa pachnie Wami i Wam też będzie miło. Wiem, że ludzka kanapa będzie kosztowała więcej niż psia, ale zawsze można wziąć na kredyt. To też dla ludzi, a bywają naprawdę bezproblemowe.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Mattilu napisał:

Ja też od kogoś słyszałam peany na cześć posłań z ekoskóry, więc chyba wybrałabym te polecane przez Marysię. Maryś, a co to jest drybed?

14 godzin temu, helli napisał:

ja kto inny, ale drybed przerabialam- to futerko, wchlaniajace np. mocz, pozostajac suche na gorze- to w lapki, na czym leza psiaczki na zdj. Marysi

a tu szary bez lapek, chyba z amazon, lub zooplus? duzo podrobek prawdziwego 'drybed'-  jaki by nie byl- na misiu dobrze sie lezy (latem nie)

IMG_3786 (200x150).jpg

Zgadza się :) Też wygodna rzecz bo można prać w pralce i dobrze izoluje od podłoża nawet jak leży bezpośrednio na ziemi. Jakby kogoś to interesowało bardziej to wkleję opis:

"Oryginalny angielski dry bed (UK VetBed) na podgumowanym spodzie antypoślizgowym (antyslip). Tkanina, z której są wykonane DRY BED została opracowana w latach 60-ych dla szpitali jako podkłady łóżkowe zapobiegające odleżynom i odparzeniom oraz zapewniające ciepło i komfort. Całkowicie przepuszcza wszystkie płyny, pozostawiając wierzch zawsze suchy. Stanowi doskonałą izolację od podłoża, dzięki gęstości i długości włosa.

• idealne do samochodów oraz klatek na wystawach i w podróży
• niezastąpione przy porodach, odchowie szczeniąt i kociąt
• idealne posłanie dla zwierząt starych, chorych, po zabiegach chirurgicznych
• nie sprzyja namnażaniu się bakterii
• niezastąpione przy chorobach stawów
• nie powoduje uczuleń
• nietoksyczne
• wystarcza na lata
• do prania w pralce
• błyskawicznie schnie"

23 minuty temu, malagos napisał:

Widzę tu jednak zaletę tego z zooplusa, nad tym Marysinym: wysokość. "Udają "naszą kanapę, wiec może psy chętniej by leżały jednak "u siebie", a nie ma mojej kanapie.......

Nadal "się wahom", jak ten góral ;(

Malagosie jeśli wolisz to posłanie z zooplusa to ja broń Boże Cię nie odwodzę od tego pomysłu :) Podzieliłam się po prostu swoim doświadczeniem bo jestem z tych posłań bardzo zadowolona ale nie każdemu muszą się podobać i odpowiadać. Więc jeśli uważasz, że lepiej sprawdzi się u Was to wybranie przez Ciebie to ja nie namawiam :)

Aczkolwiek wątpię, żeby psy zrezygnowały z kanapy, nawet jeśli posłanie będzie ją przypominało ;)) :D

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, irenas napisał:

Malagosku, ja znowu pod prąd. A nie lepiej kupić człowiekom nową kanapę, a starą dedykować (podobno to  najmodniejsze słowo) zwierzom? Moje tak mają - stara wersalka jest ich, a kanapa moja (no - do pewnego stopnia, oczywiście!) Jeśli obawiasz się o sikanie, można położyć pod nakrycie nieprzemakalne prześcieradło (są na Allegro). Psy będą szczęśliwe, bo kanapa pachnie Wami i Wam też będzie miło. Wiem, że ludzka kanapa będzie kosztowała więcej niż psia, ale zawsze można wziąć na kredyt. To też dla ludzi, a bywają naprawdę bezproblemowe.

Obiecywaliśmy sobie, ze jak Sonia odejdzie, to ta kanapa sprzed telewizora także wyleci na śmietnik. Ale zawsze coś na niej nadal kotwiczyło i miało się dobrze.

Nie problem kupić nową, i postawić w miejsce starej. Oczywistym jest fakt, że "bydło" nadal tu się będzie gnieździć. Ale nawet jakby starą dedykować psom, to nie ma gdzie jej postawić. A takie legowisko stałoby w tej niewielkiej wnęce w kuchni, akurat pasuje nawet to największe, i byłoby na noc. Bo Diana śpi w kuchni w nocy. W dzień czasem też się kładzie, zwłaszcza, jak szykuję psom obiad i chce mieć mnie na oku.

Link to comment
Share on other sites

ale z wiekiem psy maja pb z wchodzeniem na kanape i wola lezec nizej, no i glowna zaleta jest ta pianka 'ortopedyczna' visco/ memory- ona tak powoli ustepuje pod naciskiem, dopasowujac sie do ksztalow i ma dzieki temu "specjalne dzialanie"- odciaza stawy (troche marketingu, ale cos w tym jest)- mozna spobowac ludzki materac w ikea, lub jakims sklepie z materacami- jezeli chcemy  sprawdzic to dzialanie na swoich stawach :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, irenas napisał:

Malagosku, ja znowu pod prąd. A nie lepiej kupić człowiekom nową kanapę, a starą dedykować (podobno to  najmodniejsze słowo) zwierzom? Moje tak mają - stara wersalka jest ich, a kanapa moja (no - do pewnego stopnia, oczywiście!) Jeśli obawiasz się o sikanie, można położyć pod nakrycie nieprzemakalne prześcieradło (są na Allegro). Psy będą szczęśliwe, bo kanapa pachnie Wami i Wam też będzie miło. Wiem, że ludzka kanapa będzie kosztowała więcej niż psia, ale zawsze można wziąć na kredyt. To też dla ludzi, a bywają naprawdę bezproblemowe.

Tak mnie, Irenasie, natchnęłaś do wyrażenia w końcu "odważnej" opinii...
Podejrzewam, że być może mnie za nią znielubicie... :/
Ale trudno - w końcu chodzi tu o psy.
Przepraszam. :(

Wydaje mi się, że o zgodę na wydanie na psa domnego 300zł z pieniędzy zebranych na tymczasowicza raczej należałoby zapytać (konkretnych) darczyńców.


A tak na marginesie, zooplusowe legowisko, o którym tu była mowa, to największe ma wymiary 115 x 70 x 32 cm.
Natomiast po minucie szukania znalazłam materacyk memory zbliżony wielkością - 120 x 60 x 12 cm - na allegro za 160zł z wysyłką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...