Jump to content
Dogomania

AXEL mix goldena - już w DS. Powodzenia piesku :)


Sara2011

Recommended Posts

Ja mam 53 kg malamuta, mieszkam w bloku. I podobnie jak Jo 37 uważam, że duże psy mogą być w bloku, o ile zapewni im się odpowiednią dawkę ruchu. Wychodzimy z nim na dłuuuuuugie spacery, dzięki czemu nie muszę stosować diet. Nigdy nie miałam problemow z niszczeniem w domu, czy nudą. 

W przypadku dużego psa domek musi być aktywny, czy to w bloku, czy w domku z ogrodem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko się zgadza. Dodatkowo Axel stara się już zachować czystość i zawsze po wyjściu z boksu dość szybko załatwia swoje sprawy - to dobrze rokuje.

Axel jest niestety bardzo głośny - szczeka z byle powodu i szczeka, szczeka, szczeka jednostajnie.. Potrafi dłuuugo tak szczekać i nie reaguje na żadne komendy, groźby, prośby... To taki szczek psa myśliwskiego - trochę w uszach dudni;) Próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę (żeby go już zabrać na spacer, żeby mu dać jeść itd.).

Plus jest taki, że nie ma w zwyczaju "gadać" z innymi psami przez ogrodzenie - do wszystkich się cieszy:)

Chyba się nie doczekamy na słoneczko, więc jutro - byle nie padało - to zrobimy jakieś fotki pod ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Murka napisał:

Wszystko się zgadza. Dodatkowo Axel stara się już zachować czystość i zawsze po wyjściu z boksu dość szybko załatwia swoje sprawy - to dobrze rokuje.

Axel jest niestety bardzo głośny - szczeka z byle powodu i szczeka, szczeka, szczeka jednostajnie.. Potrafi dłuuugo tak szczekać i nie reaguje na żadne komendy, groźby, prośby... To taki szczek psa myśliwskiego - trochę w uszach dudni;) Próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę (żeby go już zabrać na spacer, żeby mu dać jeść itd.).

Plus jest taki, że nie ma w zwyczaju "gadać" z innymi psami przez ogrodzenie - do wszystkich się cieszy:)

Chyba się nie doczekamy na słoneczko, więc jutro - byle nie padało - to zrobimy jakieś fotki pod ogłoszenia.

Dzięki Murko. Dobrą wiadomością jest to, że Axelek powoli uczy się zachowania czystości. Gorszą wiadomością jest to, że jest taki gadatliwy. I to jest chyba argument aby szukać mu jednak domku wolnostojącego. W bloku sąsiedzi by nie wytrzymali i zaraz byłyby skargi.

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Sara2011 napisał:

Dzięki Murko. Dobrą wiadomością jest to, że Axelek powoli uczy się zachowania czystości. Gorszą wiadomością jest to, że jest taki gadatliwy. I to jest chyba argument aby szukać mu jednak domku wolnostojącego. W bloku sąsiedzi by nie wytrzymali i zaraz byłyby skargi.

Pewnie jakby zostawał sam to by trochę nadawał... może z czasem trochę się wyciszy, bo teraz to mam wrażenie, że nie może się wszystkim nacieszyć: ludźmi, jedzeniem, spacerami:)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Murka napisał:

Pewnie jakby zostawał sam to by trochę nadawał... może z czasem trochę się wyciszy, bo teraz to mam wrażenie, że nie może się wszystkim nacieszyć: ludźmi, jedzeniem, spacerami:)

Marne musiał mieć do tej pory życie

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Perełka1 napisał:

 Dom z ogrodem kończy się wypuszczeniem psa na ogród..

Dokładnie.

Zawsze mnie wkurza, kiedy psu, potrzebującemu ruchu, szuka się domu z ogrodem. Pies w bloku ma o niebo lepiej, nawet z takim samym opiekunem. Trzeba pójść na spacer i koniec, nie ma półśrodków.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Dokładnie.

Zawsze mnie wkurza, kiedy psu, potrzebującemu ruchu, szuka się domu z ogrodem. Pies w bloku ma o niebo lepiej, nawet z takim samym opiekunem. Trzeba pójść na spacer i koniec, nie ma półśrodków.

A co z kwestią szczekania w bloku? Ja wiem jak ludzie reagują na głośnego psa w bloku bo sama mieszkam w bloku i niedawno mieliśmy lokatorów wynajmujących mieszkanie z wyjącym psem, kiedy zostawał sam w domu- skargi do spółdzielni, policja, kartki z obelgami przyczepiane na tablicy informacyjnej na klatce.

Ja się nie upieram na domek wolnostojący ale chciałabym też uniknąć zwrotu psa z adopcji z powodu szczekania i uważam, że domek jest bezpieczniejszą opcją. Ale to będzie nasza wspólna decyzja, gdzie wydamy Alexa, nie moja wyłącznie.

 

Link to comment
Share on other sites

Sara2011, równie uciążliwy jest wiecznie szczekający i wyjący pies na posesji. No chyba, że dom pod lasem, bez sąsiedztwa...,Tak naprawdę nie wiemy, jak Axel zachowuje się w domu, albo czy szczeka pozostawiony sam....Tak jak pisze Murka, w tej chwili Axel cieszy się i nadrabia stracone..To "dzieciak' jeszcze, wszystko do ułożenia.

Link to comment
Share on other sites

To nieprawda, ze majac ogrod, rezygnuje sie ze spaceru. Moje psy regularnie wychodza dwa razy dziennie na  spacery, a ogrod jest dobry, gdy jeszcze chca po 22 male conieco zalatwic, Tak przyzwyczilismy sie i psy egzekwuja z cala surowoscia, poprostu tak dlugo marudza(jak mamy gosci) ze jedno z nas wychodzi i dopelnia rytualu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Murko za zdjęcia, na pewno mamy co wybrać do ogłoszeń. Teraz tylko trzeba ułożyć treść ogłoszenia i startować. A sika po "dziewczyńsku" :).

Murko, czy Twoim zdaniem Ares może iść do domu z małymi dziećmi czy raczej muszą być większe? I czy wiadomo jaki jest stosunek Axela do kotków?

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, teresaa118 napisał:

To nieprawda, ze majac ogrod, rezygnuje sie ze spaceru. Moje psy regularnie wychodza dwa razy dziennie na  spacery, a ogrod jest dobry, gdy jeszcze chca po 22 male conieco zalatwic, Tak przyzwyczilismy sie i psy egzekwuja z cala surowoscia, poprostu tak dlugo marudza(jak mamy gosci) ze jedno z nas wychodzi i dopelnia rytualu.

To jesteśmy razem:)

Ja też mam dom z duzym ogrodem, ale mój pies ma 3 spacery obowiązkowe codziennie. rano- mimo że o 6:20 już muszę wyjeżdzać do pracy to jeszcze na te 30 minut wychodze, by zrobic obowiązkowe kólko;) po pracy to samo i wieczorem dłuższy spacer. W ogrodzie pies owszem biega, bawi się, ale swoje potrzeby załatwia na spacerze. nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej.....

 

A Axelek jest naprawde przepiękny! kilka dni poza schroniskiem a już całkiem inny pies-zdrowszy, uśmiechnięty:) życze mu by znalazł najlepszy dom- nie ważne, czy z ogrodem czy w bloku- byle ludzie byli dobrze, odpowiedzialni, kochający go:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, teresaa118 napisał:

To nieprawda, ze majac ogrod, rezygnuje sie ze spaceru. Moje psy regularnie wychodza dwa razy dziennie na  spacery, a ogrod jest dobry, gdy jeszcze chca po 22 male conieco zalatwic, Tak przyzwyczilismy sie i psy egzekwuja z cala surowoscia, poprostu tak dlugo marudza(jak mamy gosci) ze jedno z nas wychodzi i dopelnia rytualu.

teresa118, znaczy Twoje psy Cię wychowują:)

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, kiyoshi napisał:

A Axelek jest naprawde przepiękny! kilka dni poza schroniskiem a już całkiem inny pies-zdrowszy, uśmiechnięty:) życze mu by znalazł najlepszy dom- nie ważne, czy z ogrodem czy w bloku- byle ludzie byli dobrze, odpowiedzialni, kochający go:)

O dokładnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ciociu perelko, my stare ludzie, tzn. poblazamy swoim milusinskim. Nastarszy papilion ma 16 roczek, gluchutki, powolniutki. Nie bede sie nad nim pastwic. Druga papilion-falenka ma 10 roczek(u nas dopiero 3 miesiace) i najmlodsze, ale najwieksze ma 6 lat(patrz awatar). Znaja wszyscy rytm dnia, u emerytow niewiele sie dzieje w domu, a na spacerku spotyka sie ciagle znajomych z psami to i chce sie wedrowac. Oczywiscie, jak trzeba, to czekaja w samochodzie i 2 godz. Ale pozniej spacerek!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 11.11.2016 o 17:37, Sara2011 napisał:

A ja pozbierałam do jednego postu wszystkie wymienione tu na wątku cechy charakteru i zachowania Axela.

* w typie goldena, waga 33kg (teraz), wiek 3 lata, miły, przyjazny, pro-ludzki, sympatyczny, wesoły, przyjaźnie nastawiony do ludzi i zwierząt, beztroski chłopak, pełen energii,  rozkosznie niezdarny,  gaduła :), w głowie mu tylko zabawa, szaleje, biega, uwielbia aportować, wymaga aktywnego domu, "łasy" na drób więc domek bez ptaków. Swoje potrzeby załatwia poza boksem.

 

 

 

 

Czy ktoś ma dar do pisania tekstów ogłoszeniowych? Jeśli tak, to poproszę :). Na jakie województwo/a będziemy ogłaszać "maluszka"?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tola napisał:

Cudny pies z tego Axela, tyle radości w rozmiarze XXL :)

 O tekst trzeba uśmiechnąć się do Havanka, zaraz  to zrobię

Havanko, uśmiechamy się do Ciebie :). Przy okazji może coś dla Emi wymyślisz? :). Trzeba puszczać ogłoszenia w eter.

 

A Axel cudny, zazdroszczę  przyszłemu właścicielowi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...