Jump to content
Dogomania

AXEL mix goldena - już w DS. Powodzenia piesku :)


Sara2011

Recommended Posts

Cudny chłopiec:)!!.. Widac od razu ze ciapa straszna:D.. Z przytyciem ja bym nie oczekiwała efektów w tak krótkim czasie niestety.. Duze psy zbieraja sie długo z zachudzenia, moj Dodek przyjechał ważąc 31 kilo, docelowo przybrał do 53 kg, ale trwało to 7 miesięcy.. Zepsuc łatwo, naprawic trudno..:(

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem adopcji zagranicznych. Nie mamy możliwości przeprowadzenia wizyty PA. Dodatkowo  Axel jest żywiołowy i

duży a przy tak małych dzieciach to tylko proszenie się o kłopoty.  Nie wiem czy przepisy w Szwecji się zmieniły. Kilka lat temu pies skoczył na dziecko 

w parku i został uznany za agresywnego. Sąd nakazał uśpienie psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie ;) 

Nazywam sie Ewelina mieszkam wraz z narzeczonym i trojka dzieci ( K:6lat, F:3,5lat oraz K:7 miesiecy) 

w Szwecji ( Tomelilla /65 km od Malmö/) mieszkamy w Szwecji 8lat

Wczoraj zamiescilam na Forum /Przygarne psa/ watek ze zaadoptujemy damy dom i cieplo rodzinne psiakowi od szczeniaka do 2lat. 

Dzisiaj dostalam powiadomienie wlasnie o Alexie ze jest do adopcji. 

Na zdjeciach (ktore nie wyrazaja wszystkiego a szczegolnie uczuc) jest to cudny piesek! 

Bardzo chcielibysmy go zaadoptowac! 

Jestesmy chetni i bardzo chcemy go w swojej rodzinie chcemy mu dac cieplo domowe i duzo milosci! 

Moj narzeczony pracuje jako budowlaniec od pon-pt czasami ale to rzadko w weekendy. Ja zajmuje sie obowiazki domowymi oraz dziecmi. Czas dla Alexa napewno znajde! 

Moje dzieci oraz moj narzeczony napewno go pokochaja! 

Bedzie rozpieszczany przez nas psimi smakolykami dostanie to co kazdy pies powinnien miec! 

Kwiestia tego ze potrzebujemy miec dla niego paszport by mogl podrozowac i dostac sie do nas. 

Jesli chodzi o pieniadze to oczywiscie oplacimy wszelkie potrzebne badania, szczepienia (widzialam ze zbierame sa dla Alexa pieniadze na forum) takze my poniesiemy wszystkie koszta jakie sa potrzebne na leczenie. Takze na wyrobienie paszportu. 

 

Jesli nie znalazl by sie ktos chetny aby przyjechac i zobaczyc nasz dom przed adopcja takze mozemy zaplacic za bilet! 

Zrobimy wszystko co mozemy by Alex mogl dostac nasza milosc dom i rodzine! 

Mieszkamy tzw domku ale wydladam jak mieszkanie. Nie wiem jak okreslic. 

Mamy dwupietrowe mieszkanie 3 pokoje , przedpokoj, lazienka oraz sport duzy pokoj ktory wymaga remontu na chwile obecna, na dole salon kuchnia przedpokoj. Kolo siebie mamy duzo parkow, maly wybieg dla psiakow oraz pare kilometrow do morza . 

Pare tygodni temu porzegnalismy nasza Chloé. Bardzo za nia plakalismy. 

Wstawie troche zdjec jesli mi sie uda. 

Jesli cos nie napisalam nie dodalam prosze smialo pisac pytania na wszystkie odpowiem szczerze! 

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewelciaaaa1989 napisał:

Rozmawialam z p. Marta przez telefon. Powiedziala aby napisala o sobie jak najwiecej. Takze za jakas godzinke bapisze wszystko. 

 

Anecik... Moze i szwecja daleko ale serce nie sluga wszedzie mozna psa pokochac i dac mu dom! 

 

Do uslyszenia za godzinke z mojej strony.

Rozmawiałyśmy, owszem, wszystko brzmi pięknie;  dobrze, że i tutaj umieściłaś swoją propozycje adopcji  - na wątku Axela jest wiele osób, dla których jest ważny i które powinny wiedzieć o każdej ofercie domu dla psa.

Dla mnie głównym problemem jest niemożliwość zorganizowania wizyty, a bez tego nie wyobrażam sobie oddania psa.

Moje obawy budzi też  zbyt duża odległość - Axel jest w hoteliku od niedawna, dopiero poznajemy jego charakter; nawet przy najlepszych chęciach przyszłych właścicieli tam   na miejscu może okazać się, że zachowanie Axela niekoniecznie spełnia oczekiwania rodziny - i co wtedy?

Na wątku Przygarnę psa piszesz, że adopcja w Szwecji jest dla Was niemożliwa ze względu na zbyt duże koszty - tutaj tez byłyby jednak niemałe.

Dla zainteresowanych wrzucam link do wątku

 

Link to comment
Share on other sites

Tola! 

Ja cie bardzo dobrze rozumiem! I zdaje sobie sprawd o co chodzi! Wiem ze to najwazniejsze jest aby sprawdzic Dom staly dla psa! 

Mam kolezanke bardzo dobra ktora mieszka w Krakowie i byla tu u mnie w wakacje widziala moj dom wiec moge podac do niej dane! 

Jesli chodzi o zachowanie psa! Pies jest jak czlowiek, potrzebuje czasu, czulosci i cierpliwosci! 

Napewno jesli go dostaniemy to go nie oddamy tylko dlatego ze inaczej sie zachowuje. 

Bedziemy mu pomagac aby nabral zufania do nas aby poczul nasza milosc. 

 

Pies to tez czlowiek... Trzeba czasu...

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Chciałabym, aby wypowiedziały się też tutaj inne osoby z wątku, Axel ma dużo wspierających osób

Tola , oczywiscie ! 

Rozumiem jak najbardziej! 

Wiem co kazdy przechodzi moge sobie zdawac sprawe z tego ! 

Kazdy chce jak najlepiej dla psa! Kazdego psa! 

Bez znaczenia ile ma lat , jak wyglada i wogole! 

Pies to nie zabawa! To istota ludzka ktora jak czlowiek tez czuje ! 

Link to comment
Share on other sites

To przeze mnie zamieszanie,ponieważ umieściłam Axela na wątku Eweliny,która się także na Axela wątku zaraz wpisała.Wynika,że jest to osoba otwarta i szczera po jej poście.Oczywiście Axel nie musi do tego domu trafić,to zależy od decydentów.

Nutusia wyadoptowała do Szwecji sunię.Osoba zalogowała się na Dogo.Sunia ma bardzo dobry dom.W tej chwili wątku nie pamiętam,muszę poszukać.Można zapytać Nutusię o szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, teresaa118 napisał:

czasami trzeba poprostu zaufac, nie sadze, ze ci panstwo beda odsylac psa z powrotem do Polski, a wyrzucic na ulice nie wyrzuca, bo to Szwecja, zreszta, pies bedzie zaczipowany(wymog paszportu unijnego) i od razu zarejestrowac w bazie danych Tasso na adoptujaca rodzine

Odeslac napewno nie odeslemy! Wyrzucic za drzwi nawet nie przechodzi mi przez mysl! 

Poza tym w Szwecji to jest karalne! 

Oczywiscie chcemy aby pies zostal na nas zarejestrowany! 

Nie mamy nic do ukrycia! 

Jestesmy otwarta rodzina! I nie ma co ukrywac! Klamstwa zawsze wychodza na jaw! 

My chcemy poprostu dac swoje serca Akselowi! 

Jesli beda problemy zawsze da sie z nich wyjsc. 

Wystarczy poprostu dac czas do zaklimatyzowani, dac psu poczucie bezpieczenstwa, pokazac ze chcemy go pokochac! 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Anula napisał:

To przeze mnie zamieszanie,ponieważ umieściłam Axela na wątku Eweliny,która się także na Axela wątku zaraz wpisała.Wynika,że jest to osoba otwarta i szczera po jej poście.Oczywiście Axel nie musi do tego domu trafić,to zależy od decydentów.

Nutusia wyadoptowała do Szwecji sunię.Osoba zalogowała się na Dogo.Sunia ma bardzo dobry dom.W tej chwili wątku nie pamiętam,muszę poszukać.Można zapytać Nutusię o szczegóły.

Przepraszam jesli zrobilam cos nie tak! 

Ale gdy dostalam propozycje od Ciebie zadzwonilam do P. Marty i ona mi doradzila/powiedziala abym sie wypowiedziala na jego watku. Takze tak zrobilam. 

Jesli zrobilam cos nie tak przepraszam ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...