Jump to content
Dogomania

~Melunia, maleńka sunia po przejsciach ma DOMEK:)


malagos

Recommended Posts

O 30.06.2016 o 08:45, malagos napisał:

Obie są nieco inne, ale bardzo kochane :) Mela wzięta na ręce cudnie się przytula, zadziera główkę, by przylgnąć do szyi,  a przy tym ma taki uroczy uśmieszek na buzi :)

Ale Tomka boi się jak ognia, nie wejdzie do domu, jak jest w pobliżu :(

Takie sunie są urocze. :) miałam dwie lizuski w życiu ujmujące. I to cudo jest do nich bardzo podobne. Na pewno kogos szybko zauroczy, bo piekna bardzo przy tym. Mi się bardzo podoba.Oj będziesz tęsknić po wydaniu jej.

ps. a co do jej lęków, nie doczytałam, czy ona chodzi na smyczy? da się komuś zapiąć?

Link to comment
Share on other sites

To miejsce w naszej sypialni, koło szafy, pod oknem sama wybrała i kładła się tu na gołej podłodze. Stąd pomysł położenia tu koca, bo posłanka mają też dwa w kuchni i jedno duże w holu. Na razie czekamy spokojnie na rozwój sytuacji, nie ma tragedii. Wszystko jakoś się ułoży.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Marysia O. napisał:

Malagosie a w jakim dokładnie terminie masz ten wyjazd?

Wyjeżdżam "na zabranego" autkiem w sobotę rano, ok. 9.00. Jutro pogadam z naszą znajomą, samotną osobą, czy by nie przygarnęła Melki na ten tydzień. Miszka przy rynku w naszej miejscowości.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, AgaG napisał:

Takie sunie są urocze. :) miałam dwie lizuski w życiu ujmujące. I to cudo jest do nich bardzo podobne. Na pewno kogos szybko zauroczy, bo piekna bardzo przy tym. Mi się bardzo podoba.Oj będziesz tęsknić po wydaniu jej.

ps. a co do jej lęków, nie doczytałam, czy ona chodzi na smyczy? da się komuś zapiąć?

Tak, na smyczy dość ładnie chodzi, ale zapiąć smycz mogę tylko ja.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Tak, na smyczy dość ładnie chodzi, ale zapiąć smycz mogę tylko ja.

Jeden z moich psów (Homer) też jest dużo mniej ufny wobec męża. Przez jakiś czas po wzięciu ze schroniska nawet usiłował go ugryźć podczas zabierania na spacer. Do dziś mu zostało to, że mi pozwala na wszystko (jak np. pielęgnacja), a do męża ma pewien dystans. Bardo pomaga jak się "przerzuci' karmienie lękliwego psa na tego domownika, którego się boi. Mi tak doradzał behawiorysta i to jest skuteczne :)

Ps. tylko trzeba z ręki karmić tym, co pies bardzo lubi.

Link to comment
Share on other sites

Aga, przy karmieniu jest też taki problem, że do podanego z ręki smaczka Mela nie podejdzie nawet do mnie. Cofa się, nie podejdzie. Za to podbiega reszta, 5 pyszczków, nie daje Meli szans na zastanowienie się i przełamanie. Musi i tu mieć złe doświadczenia, ze ktoś ją zwabiał na jedzenie....

Link to comment
Share on other sites

Może mam dom dla Meli. Ten pan dzwonił wcześniej, w dniu sterylizacji, poprosiłam o ponowny kontakt za jakiś czas. Dziś porozmawialismy - domek pod Ostrołęką, pan i żona plus matka , czasem córka z wnukiem. W domu był pies, odszedł na raka prostaty. Pan bardzo spokojny, grzeczny, sympatyczny. Ma przyjechac z zoną  w piatek poznać Melkę.

Gdyby się nie spodobała, mam dla niej tymczas na ten mój wyjazdowy tydzień u u mojej znajomej na wsi :)

Link to comment
Share on other sites

 

Kciuki i dobre myśli jak najbardziej wskazane :)

Jutro zdejmujemy Melce szwy. Od wczoraj chodzi bez majtek, bo sobie sama zdjęła koszulinkę nocą, trochę podgryzając troczki. Tyle ze brzuszek nieco zaczerwieniony od lizania.

Link to comment
Share on other sites

Jak się suczyska bawiły, to podpatrzyłam że Mela sama sobie ze dwa supełki wyjęła - w każdym razie nie sterczą z nich niteczki. Zostały 3 do wyjęcia. No i dobrze.

Ale Tomka jeszcze bardziej znienawidzi...

Przed chwila Tomek wstał z fotela, a Melka spała z metr dalej na podłodze. Jak się nie zerwie, jak da nogę, aż wpadła na donicę  z kwiatem! Taki popłoch, jakby diabła zobaczyła...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...