Jump to content
Dogomania

Četka w Helsinkach, Helcia w Zabrzu, czyli podwójny happy-end!


Nutusia

Recommended Posts

Telefony się urywają, skrzynka mailowa zapycha. I to o kogo? O małego wypłocha na przydugich łapkach, co dziury w kołdrach i narzutach wygryza!!!! ;)

 

No i przecież nie może tak być, żeby ludzie z przysłowiowym kwitkiem odchodzili! Idąc więc za ciosem, właśnie czekam na przyjazd tej "pekinki", o której auraa pisała na wątku Bezika i nie chcę zapeszać (tfu, tfu przez lewe ramię!!!), ale chyba jest już domek na horyzoncie - taki, co się na Czetkę nie uparł, a po prostu chce adoptować psiaka w potrzebie (byle był malutki ;)) :D

 

Trzymajcie Ciotki kciuki, bo gdyby rzeczywiście tak się wszystko udało, moja 50-tka byłaby u mnie równie krótko, co 40-tka, czyli Tośka. Nie mam nic przeciwko takiej... świeckiej tradycji :D

Link to comment
Share on other sites

Mała jest superowa!!! Już jest po kąpieli - okropnie była brudna i śmiardoląca. Wycięłam mega dreda z ogonka, zdjęłam masę strupów z pyszczka. Nie wiem jakim cudem, ale psina ma nie pazury, ale szpony! Już jej dziś nie chcę męczyć obcinaniem, ale jutro spróbuję. Malutek początkowo był trochę oszołomiony, ale szybko się "przystosowała" :) Teraz sobie śpi na dywaniku, bo trochę jej jeszcze w domu za gorąco. A na dworze jest tak zimno, że to naprawdę był ostatni moment, żeby zabrać maliznę...

 

Przy okazji wykąpaliśmy Czetkę. Przy wycieraniu była taka histeria, że o mamoooooooo!!!!! :D

Dziś miała fazę na... kota. Wreszcie zauważyła, że jest w domu takie zwierzątko ;) Bała się podejść, więc szczekała na Kocia jak opętana! :)

Link to comment
Share on other sites

Facet jej raczej nie wykradł. On zawsze miał małe psy. Krysia być może wie skąd ją wziął. Ona nie miała o co wytrzeć pazurów tam jest tylko trawa i piasek, miękkie podłoże. Tak się cieszę, że mała ma wreszcie ciepło. Natusia dzięki!!!!!! Ja przez mojego kuzyna nie mogę nic tam zrobić oficjalnie i nieoficjalnie bo zaraz wszystkie pijaczki się o tym dowiedzą. Juz i tak usłyszałam, że powinnam się leczyć!

Link to comment
Share on other sites

Kejciu Kochana, może byś i Blance taki prezencik zrobiła ?

Bo moje udostepnianie na fb nic nie daje :(

Małgosiu - piszcie jak coś pilnego sms albo maila bo na dogo jestem naprawdę sporadycznie ( poza wątkami moich psiaków )  i dopiero teraz przeczytałam :(

Link to comment
Share on other sites

Czyli teraz u Nutusi jest Imka, Czetka i mała pekinka? Ratunku, ja się gubię!!! to kto teraz idzie do sterylki, a kto do nowego domku? proszę napisać drukowanymi literami i pełnymi zdaniami, tak żeby ci co są wolniejsi w pomyślunku też zrozumieli.

 

A co złotości serc i magii rąk Nutusi i Sławka to już od dawna nie mam wątpliwości! :)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej, żeby do swoich najlepsiejszych domków, wybyła jak najszybciej cała Trójca, z której Czetka i Pekinka, mają jeszcze sterylizację przed sobą - u Nutusi? w DS?  W ten sposób, zwolnią się trzy miejsca w DT i........Nutusia i Jej TZ, albo trochę odpoczną od detowania, albo - nie........

Link to comment
Share on other sites

Aleście mi tu nasłodziły!!!!! :D

Trza biegusiem działać, bo zima idzie (a właściwie gdzieniegdzie już przyszła ;)) i potrzebujących będzie przybywać. Jakby jeszcze gdzieś ktoś słyszał o maleńkiej suni, mam jeszcze kilku potencjalnych chętnych, więc proszę o info.

 

Czetka jutro się szczepi na wściekłość i za 2 tygodnie sterylka. Mała pekinka (Helka ;)) jutro też jedzie do Doktora i myślę, że zaczniemy od odrobaczenia - co dalej Doktor zdecyduje po obejrzeniu pacjentki. Wysterylizować ją muszę obowiązkowo, nawet gdyby DS się zobowiązał, że to zrobi. Już ja wolę spać spokojnie ;)

Z pewnością obie panny mają gruczoły do opróżnienia, bo Czetka jeździ na zadku, a Hela co kilka kroków... siada (oczywiście jeśli aktualnie nie pędzi gdzieś jak wicher albo nie pomyka na dwóch łapkach - głównie za smaczkami :D).

 

Auraa postulowała, żeby małej zmienić imię. Problem polega tylko na tym, że ona na tę Helę reaguje bez pudła! Nawet jak naszą Helenkę wołałam, pierwsza oczywiście przypędziła Hela nr 2 :D Dlatego myślę nad imieniem, które będzie się zaczynało od "He..". Myślałam o Hecy, ale to chyba za twarde. Hesia?...

 

Mała jest fantastyczna! Pierwszej nocy wzięłam ją do sypialni i sądziłam, że będzie chciała spać w posłanku - w samochodzie z lubością w nim siedziała. Ale nic z tego - mała postanowiła spać na gołej podłodze, a tak być nie może! Wsadziłam ją więc na łóżko, gdzie natychmiast się położyła tam, gdzie stała i właściwie bez ruchu przespała do rana. Rano wybiegła do ogrodu, jakby od zawsze u nas mieszkała! Wróciła z psami i ustawiła się w kolejce po śniadanie. Niestety, suchej karmy nie zna. Zanęciłam więc odrobiną kociej mokrej karmy. Brała do pysia kuleczki, wysysała i... wypluwała na podłogę. Ale na koniec wszystko jednak wyzbierała i zjadła :) Nie miałam w domu żadnej psiej puszki, więc wczoraj ugotowałam rosołek na kurczaku do moczenia karmy. Dziś nabędę drogą kupna jakąś puszeczkę, żeby nam się panna za bardzo nie rozbestwiła.

 

Wczoraj większość dnia wszystkie psiaki spędziły w ogrodzie, bo Sławek robił tam różne rzeczy. Tak się zmordowały tym pomaganiem, że wieczorem padły jak muchy! Czetka najbardziej lubi spać w tym wielkim psim pontonie, a Mała w przedpokoju na chodniczku. Nie zakumała jeszcze, że można leżeć na kanapie albo na fotelu i niepewnie się jeszcze tam czuje. Posiedzi chwilę przy mnie i zeskakuje. Za to na łóżku już się czuje całkiem pewnie! :D

 

Dziś rano rozparcelowałam towarzystwo "po pokojach". Czetka została w klateczce z kostką do obgryzania, Lesio, Mała i Kocio w salono-kuchni. Gdy wyszłam, Mała urządziła histerię, ale chyba nie trwała zbyt długo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...