Jump to content
Dogomania

Četka w Helsinkach, Helcia w Zabrzu, czyli podwójny happy-end!


Nutusia

Recommended Posts

No, biedne te pieseczki u Nutusi. Sukienki posterylkowe jak w cyrku, twarde łupinki na orzeszkach, drzwi tak łatwo się poddające szczękom, że nie zapewniają odpowiedniej satysfakcji...Smarowanie punktowe i usadzanie na kanapie jako tortura, za wąskie drzwi wejściowe, które nie pozwalają na równoczesny wypad całego stada na dwór. Biedne te pieski.

 

A! jeszcze upychanie w kontenerku ze zginaniem grzbietu. Ja nie wiem, czy tam kontroli TOZu nie trzeba nasłać.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Naślij, BŁAGAM! Może mi je wszystkie odbiorą i będzie najświętszy ze świętych spokojów! ;) :D

 

Uprzejmie melduję, że dostaliśmy przelew od p. Kasi Czetkowej - na 200 zł. Aż mi głupio, bo jeszcze chwila i p. Kasia mogłaby sobie kupić jakiegoś wypasionego rasowca ;)

Na moje obiekcje, p. Kasia odpisała: "jakie głupio! Niech Czetka będzie zabezpieczona, a z tego co Pani miałaby na nią przeznaczyć niech korzystają inne psiaki. Chociaż tak mogę trochę pomóc." Pani Kasiu, jeszcze raz wielkie dzięki!

Wiem też, że p. Kasia już zarezerwowała bilety na 28go i czeka teraz na formalne potwierdzenie, że Czetusia będzie mogła polecieć (będzie jedynym psim pasażerem w tym rejsie ;)). A przed chwilą kurier dostarczył kontenerek (Ula odebrała), więc od dziś oprócz chodzenia na smyczy zaczniemy też oswajać kontenerek i trenować wkładanie do niego psa ;)

O matko, to wszystko coraz bliżej i staje się coraz bardziej realne, a mnie już zaczyna brzuch boleć... I ręce mi się trzęsą....

Link to comment
Share on other sites

Po orzechówce mogę nie trafić psem do kontenerka! ;) :)

Dopiero by był obciach jak Nutusia sama zamiast Czetki by wpadła do kontenerka.P.Kasia by się mocno zdziwiła ciężarem kontenerka.

Nie bój się, Finlandia jest dość blisko dla samolotu. Może dzięki temu ,że Czetka będzie jedynym piesem w tym locie, to dostanie jakieś zabawki jak dzieciom dają.

Link to comment
Share on other sites

Naślij, BŁAGAM! Może mi je wszystkie odbiorą i będzie najświętszy ze świętych spokojów! ;) :D
 
Uprzejmie melduję, że dostaliśmy przelew od p. Kasi Czetkowej - na 200 zł. Aż mi głupio, bo jeszcze chwila i p. Kasia mogłaby sobie kupić jakiegoś wypasionego rasowca ;)

A po co Pani Kasia miałaby kupować przyjaciela, skoro może pomóc bezdomniakowi i zamiast jednego z wielu podobnych "modeli" mieć jedyny okaz na świecie :)? Zacytuję czyjś banerek: "Uratowane, to moja ulubiona rasa"!

Czasem się zastanawiam, czy gdyby nie pieski, którym trzeba było pomóc, w ogóle miałabym psa ;)...

Link to comment
Share on other sites

Joluś, z tym kupowaniem to był oczywiście żart :)

 

Może dlatego tak się denerwuję tym samolotem, bo sama nie cierpię latać! I nie chodzi o strach. Sam zapach w samolocie przyprawia mnie o mdłości :(

 

Powiem Wam, że kontenerek zrobił prawdziwą furorę! Właściwie tylko Lili, Gapcia i koty nie zamierzały się wybrać do Helsinek :D

 

Zaraz pokażę, ale najpierw kilka zaległych fotek...

 

Kolejka do "koryta" :D

Za drzwiami Sławek nasypuje porcje do miseczek ;)

 

20151101_093427_zpsrmvf729a.jpg

 

20151101_093744_zpss9ee2yn4.jpg

 

20151101_093752_zpsx44a5fog.jpg

 

Napięcie rośnie!!!!!!!!!!!

 

20151101_094058_zpsusj7vlbo.jpg

 

Dziewczyny, co on tam robi tak długo?!?!?

 

2015-11-03%2019.01.38_zpstfkhbneb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2015-11-03%2019.16.36_zpsjrrq3aqr.jpg

 

I po co ja żarłam tyle tych śliwek?!?!?!?!?

 

2015-11-03%2019.17.16_zpsgbum7vwt.jpg

 

Na pewno się nie zmieszczę?

 

2015-11-03%2019.18.41_zpswghgemcf.jpg

 

Helcia, Ty masz większe szanse....

 

2015-11-03%2019.18.05_zpsb18ku2dd.jpg

 

Mogę spróbować, ale ja ponoć mam zamieszkać gdzieś bliżej i obejdzie się bez samolotu ;)

 

2015-11-03%2019.19.25_zpspqkuslhk.jpg

 

A tak sobie sprawdzę, choć to zdecydowanie nie mój rozmiar!

 

2015-11-03%2019.20.01_zps0zyvbtgx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gdy "upychałam" Czetkę w kontenerku, nie wierzyłam, że się tam zmieści! Dopiero gdy zobaczyłam jak idealnie się mieści do posłanka uznałam, że kontener jest w sam raz :D

 

A p. Kasia jeszcze nie dostała potwierdzenia, że Czetka jest pełnoprawnym pasażerem rejsu Warszawa-Helsinki 28 października, bo zadeklarowany kontener okazał się być... za duży! Wg przepisów nie może być wyższy niż 20 cm i na nic tłumaczenia, że jest tekstylny i się "spłaszczy" pod fotelem. Przepis jest przepis i koniec! Na szczęście znajomi psiarze-podróżnicy twierdzą, że w papierach się zgadzać musi, a życie ma swoje prawa ;) :)

W 20 cm kontenerku to chyba tylko żółwia można zmieścić, jak słusznie zauważyła p. Kasia :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...