Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

[quote name='epe']Piszę do E-S i innych nowo przybyłych na wątek!
Doniesienie do Prokuratury wraz z wielka liczba dowodów złożył w bodaj 2007 roku KTOZ -uczestniczyła w tym Frotka,jako prawnik.
Z ostatnich wieści na watku wynika,że prokuratura,mimo tego umorzyła śledztwo:angryy:
Nic mi nie wiadomo,czy zrobiono odwołanie? Frotka nic nie pisała na ten temat.
Więc pytam,czy inna organizacja,może ponownie w tej samej sprawie złożyć doniesienie?
I czy w sprawie,czy przeciw konkretnym osobom?[/quote]

Kurcze no, ja już pisałam o tym. Może. Umorzenie sprawy w postępowaniu przygotowawczym nie tworzy stanu res iudicata, czyli powagi rzeczy osądzonej. Poza tym postępowanie musi obejmować jakiś okres czasu np. "znęcał się nad zwierzętami w okresie od ... do ... w ten sposób, że .... opis". Skoro tamto postępowanie zakończyło się w 2007 r., to nie dość, że prawdopodobnie (bo nie wiemy na jakiej podstawie prawnej umorzono, czy może w ogóle odmówiono wszczęcia postępowania, umorzono w fazie in rem, czy in personam, nie mamy przecież postanowienia) można je wznowić, bo zdjęcia i dokumentacja w internecie jest od sierpnia 2005, to już kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć zawiadomienie obejmujące okres 2008 i już 2009 r. To nie jest ta sama sprawa, bo nie dotyczy tego samego okresu, tych samych psów i tej samej sytuacji.

Pytanie czy złożyć zawiadomienie "w sprawie, czy przeciwko osobom".
Zawiadomienie zawsze jest O PRZESTĘPSTWIE. Zawiadamia się, że mamy uzasadnione podejrzenie (nie pewność, bo za pewność w razie uniewinnienia można złapać wyrok z art. 234 k.k.), iż Pan Kowalski, zamieszkały gdzieś tam, popełnił przestępstwo np. z art. 35 par. 1 i 2 ustawy o ochronie zwierząt w zw. z art. 12 k.k. (czyn ciągły) w ten sposób, że:
......................................(opis szczegółowy.)

Najpierw, po wpłynięciu takiego zawiadomienia, wszczynane jest postępowanie ad rem, czyli "w sprawie", mające na celu ustalenie, czy w ogóle istnieje taki Kowalski i co zrobił i robi, a jeśli ustalenia procesowe korelują z zawiadomieniem i dołączonymi do niego dokumentami i zdjęciami - organ tzw. sprawiedliwości wydaje postanowienie o przedstawieniu zarzutów, zapoznaje z jego treścią winowajcę i przesłuchuje go w charakterze podejrzanego. Dopiero po tej czynności procesowej postępowanie wchodzi w fazę in personam - czyli przeciwko osobie. Ale te prawne regulacje nie mają tu znaczenia. To fazy procesu karnego, dla studentów prawa ta wiedza. W razie umorzenia postępowania nie ma znaczenia jego faza, terminy i zażalenia są tak samo uregulowane.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']

Niniejszym publicznie zawiadamiam, o naruszeniu przez adresatów listów z prośbą o pomoc zwierzętom przetrzymywanym w schronisku w Olkuszu - ustawowego obowiązku z art. 304 par. 1 i 2 k.p.k., i wnoszę o wszczęcie przeciwko wszystkim ustalonym adresatom postępowania karnego w kierunku art. 231 k.k.

[/quote]

skoro tak to na co czekac? rozumiem ze tu tez powinna wystapic fundacja?

Link to comment
Share on other sites

Wysyłałyście listy z informacją o przestępstwie znęcania się nad zwierzętami w schronisku w Olkuszu, nawet jeśli nie nazwałyście tak tego po imieniu wprost. Dołączyłyście dowody - zdjęcia. Listy dostał m.in. o ile pamiętam Prezydent i Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny.
Czy złożyli zawiadomienie o przestępstwie? Nieee???

Niniejszym publicznie zawiadamiam, o naruszeniu przez adresatów listów z prośbą o pomoc zwierzętom przetrzymywanym w schronisku w Olkuszu - ustawowego obowiązku z art. 304 par. 1 i 2 k.p.k., i wnoszę o wszczęcie przeciwko wszystkim ustalonym adresatom postępowania karnego w kierunku art. 231 k.k.

Ewa Stępniak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiara']dostałam ten link od Formicy od dłuższego czasu poszukuję pół dzikich kotów w miarę młodych do roku lub 12 miesięcznych...
Mogę stworzyć takim kotom dom stały,ale u mnie w stajni...
Potrzebne nam dwa kocurki,które będą łowiły myszy(mam spichlerz z ziarnami)i tysiące myszy:/
Nasze trzy koty nie daja rady...
Koty u nas dostaja mleko i sucha karmę...
Myślę że kotów które marzną na mrozie taka opcja by była idelana?[/quote]

Gosiara, pisz do misieek - ona prosiła o taki dom dla swoich kotów z DT. W zamian może wziąść chore z Olkusza :multi:
Pisz Słońce :loveu:

Link to comment
Share on other sites

czy w takim razie kazda z fundacji nie może złożyc takiego doniesienia i odwolywać się do skutku lub zacząć ich dręczyć kontrolami ale z województwa-kontrolami wszelakimi?Każde uśpienie zwierzaka powinno byc dokumentowane.Zwierzak przy przyjęciu do schroniska musi mieć nadany numer i jego pobyt tam jest kontrolowany.jeżeli nie to to juz jest uchybienie!

Link to comment
Share on other sites

dostałam ten link od Formicy od dłuższego czasu poszukuję pół dzikich kotów w miarę młodych do roku lub 12 miesięcznych...
Mogę stworzyć takim kotom dom stały,ale u mnie w stajni...
Potrzebne nam dwa kocurki,które będą łowiły myszy(mam spichlerz z ziarnami)i tysiące myszy:/
Nasze trzy koty nie daja rady...
Koty u nas dostaja mleko i sucha karmę...Mam takie wymagania w wielu dlatego że nasze koty są w wieku okolo roku i żeby sie zgadzaly razem spaly itd...
Myślę że kotów które marzną na mrozie taka opcja by była idelana?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']tu cytat....
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I][COLOR=#404040]Stwierdzone nieprawidłowości to, między innymi: przepełnione boksy, nieutwardzona podłoga w większości boksów, zbyt małe budy dla dużych psów, zły stan bud, brak wybiegu dla psów, brak pomieszczeń dla psów agresywnych. Stwierdzono, iż pomieszczenia dla szczeniąt wymagają codziennej dezynfekcji, gdyż zalegający tam kał jest źródłem patogenów; że nadal nie jest dokończone pomieszczenie do kwarantanny. Ponadto stwierdziliśmy, że od roku brakuje szczepień kotów przeciwko wściekliźnie i brakuje adnotacji dotyczącej odrobaczania[/COLOR][/I][COLOR=#404040] – cytował protokół z kontroli schroniska powiatowy inspektor weterynarii. – [I]Ponadto stwierdzono brak aktualnej specyfikacji dotyczącej padłych, uśpionych i zagryzionych zwierząt; błędy w prowadzeniu rejestru psów w schronisku. Dotyczą one daty wprowadzania psa do schroniska. Wykaz prowadzony jest z początkiem każdego roku jako nowy, bez kontynuacji z lat poprzednich. Np. pies przebywający w schronisku 2 lata na dzień 1 stycznia każdego nowego roku staje się psem nowo przyjętym. Podczas kontroli nie uzyskano informacji, kto formalnie i prawnie zajmuje się psami i kotami. Nie został także udostępniony regulamin schroniska.[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE][/quote]

Skąd to masz ?

Link to comment
Share on other sites

tu cytat....
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I][COLOR=#404040]Stwierdzone nieprawidłowości to, między innymi: przepełnione boksy, nieutwardzona podłoga w większości boksów, zbyt małe budy dla dużych psów, zły stan bud, brak wybiegu dla psów, brak pomieszczeń dla psów agresywnych. Stwierdzono, iż pomieszczenia dla szczeniąt wymagają codziennej dezynfekcji, gdyż zalegający tam kał jest źródłem patogenów; że nadal nie jest dokończone pomieszczenie do kwarantanny. Ponadto stwierdziliśmy, że od roku brakuje szczepień kotów przeciwko wściekliźnie i brakuje adnotacji dotyczącej odrobaczania[/COLOR][/I][COLOR=#404040] – cytował protokół z kontroli schroniska powiatowy inspektor weterynarii. – [I]Ponadto stwierdzono brak aktualnej specyfikacji dotyczącej padłych, uśpionych i zagryzionych zwierząt; błędy w prowadzeniu rejestru psów w schronisku. Dotyczą one daty wprowadzania psa do schroniska. Wykaz prowadzony jest z początkiem każdego roku jako nowy, bez kontynuacji z lat poprzednich. Np. pies przebywający w schronisku 2 lata na dzień 1 stycznia każdego nowego roku staje się psem nowo przyjętym. Podczas kontroli nie uzyskano informacji, kto formalnie i prawnie zajmuje się psami i kotami. Nie został także udostępniony regulamin schroniska.[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']skoro tak to na co czekac? rozumiem ze tu tez powinna wystapic fundacja?[/quote]

Z tym zawiadomieniem z 231 k.k. - no też, też. Bo tylko taka organizacja może po pierwsze: sprawdzić, czy może jednak ktoś zgodnie z ustawowym obowiązkiem złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochr. zwierząt, mieć wgląd w akta, składać wnioski dowodowe. Ja przecież nie mam potwierdzeń nadania ani odbioru tych wszystkich listów, prawda? Ani oryginalnych, nieprzetworzonych zdjęć na nośniku cyfrowym. Ani Ty, jak mniemam. Więc tylko Fundacja. Ja, czy Ty sobie możemy zawiadamiać publicznie o swoich podejrzeniach - bo na podstawie dostępnych nam wirtualnie dowodów, lektury forum oraz internetu, wirtualnego Olkusza - wynika ewidentny wniosek o obstrukcji organów i funkcjonariuszy państwowych w tej sprawie mimo powiadamiania ich o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ale moje publiczne nawet zawiadomienie - jest tak naprawdę bezskuteczne. Tak sobie a muzom. Zawiadomienie musi być albo pisemne z podpisem, albo ustne do protokołu, z dowodami - czyli kopiami listów z załącznikami (zdjęciami) i potwierdzeniami nadania i odbioru. tylko wtedy będzie skuteczne.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Z tym zawiadomieniem z 231 k.k. - no też, też. Bo tylko taka organizacja może po pierwsze: sprawdzić, czy może jednak ktoś zgodnie z ustawowym obowiązkiem złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochr. zwierząt, mieć wgląd w akta, składać wnioski dowodowe. Ja przecież nie mam potwierdzeń nadania ani odbioru tych wszystkich listów, prawda? Ani oryginalnych, nieprzetworzonych zdjęć na nośniku cyfrowym. Ani Ty, jak mniemam. Więc tylko Fundacja. Ja, czy Ty sobie możemy zawiadamiać publicznie o swoich podejrzeniach - bo na podstawie dostępnych nam wirtualnie dowodów, lektury forum oraz internetu, wirtualnego Olkusza - wynika ewidentny wniosek o obstrukcji organów i funkcjonariuszy państwowych w tej sprawie mimo powiadamiania ich o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ale moje publiczne nawet zawiadomienie - jest tak naprawdę bezskuteczne. Tak sobie a muzom. Zawiadomienie musi być albo pisemne z podpisem, albo ustne do protokołu, z dowodami - czyli kopiami listów z załącznikami (zdjęciami) i potwierdzeniami nadania i odbioru. tylko wtedy będzie skuteczne.
Ewa[/quote]

sadze ze kopie listow, dowody nadania i zdjecia na nosniku da sie od dziewczyn zorganizowac.
Tylko wciaz nie ma odpowiedzi ktoa fundacja sie podejmie tego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']To akurat z kielc.takie przyklady jak inni sobie radzą![/quote]

no akurat u nas nic to nie dało:-( to były zalecenia...z czego nie zrobili chyba nic (no chyba, że na dniach sie coś zmieniło, bo ja wróg nr 1 schroniska jestem...) a nosówka jak szalała tak pewnie hula po tym syfie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1'][URL="http://www.wetserwis.com.pl/oferta.php"]www.wetserwis.com.pl/oferta.php[/URL]
to pilotażowy program opieki nad bezdomnymi zwierzetami[/quote]

To tak wszystko pieknie wyglada w teorii a praktyka jest inna niestety, a pieniadze nie smierdzą. Tylko zmiany w ustawie moga zatrzymac ten zarobek na zwierzetach. Kazde schronisko ma swoja pojemnosc zalzna OD ADOPCJI. A jakie sa adopcje kazdy wie, szczegolnie gdzies w jakis "dziurach" przy ograniczonej liczbie mieszkancow.

Zobacz sobie sprawozdanie z Jedrzejewa w Argosie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...