Jump to content
Dogomania

Aborcja - za i przeciw.


Cekinka13*

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]…jest takie maleńkie. Kruszynka ledwie narodzona. Drżąca z wilgotnym futerkiem. Maleństwo mieści się w mojej dłoni. Porusza niezdarnie łapkami. Cichutko popiskuje, Maleństwo słodkie, drżące, bezradne. Pojawiło się na świecie. Zakwiliło. Czuję na dłoni jak w tej maleńkiej istotce tli się obudzona iskierka życia... Jak łomocze powołane do życia serduszko. Krucha, bezsilna, bezradna istotka. Obdarza mnie całkowita ufnością, bowiem nie ma wyboru. Jest ode mnie całkowicie zależna. To ja decyduję o jej dalszym losie. Takie maleństwo a już tyle do niego nienawiści. Gnojek jeden. Zbrodniarz. Zabiera miejsca na świecie innym. Jakim prawem małe gówno pojawiło się na świecie? Dlaczego żyjesz? Dlaczego odbierasz szanse innym? Przez ciebie mały, nikomu niepotrzebny smrodzie inne psy cierpią. To twoja wina. Zapłacisz mi za to. Nikt ciebie nie chce. Won z tego świata. Igła zatapia się w bezbronnym i ufnym ciałku. Serduszko wydaje z siebie ostatnie tchnienie. Wilgotne ciałko ląduje w krematorium. Nikt ciebie nie chciał… Musiałeś maleństwo zapłacić za to najwyższą cenę… W imię mniejszego zła… Minuta życia, a tyle popełnionych grzechów masz na swym koncie maleństwo…[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale tu nie idzie o los psów na łańcuchach .... tu rozmawiamy o tym by nadliczbowa ilość psów , była poddana eutanazji - mało psów = mniejszy dostęp do nich = byle kretyn psa mieć nie będzie = nie uwiąże na łańcuchu ... to tak na przykład.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Milady potem ta kruszynka , sama popatrz - jeśli nie dostrzeżesz problemu , znaczy że jesteś ślepa !!!! [/quote]


Moje Drogie! Tak samo jak Wy walczę o godne warunki życia dla psów i innych zwierząt. Tak samo jak Wy jestem świadoma sytuacji w Polsce i w innych krajach. Nie wiem czemu przypisujecie mi brak wiedzy, brak świadomości, brak działania, brak zrozumienia... Nie zmienia to faktu, że jestem przeciwna mordowaniu ślepych miotów...
Problem jest ogromny! I widze go i Ja i WY!
ale:
Los psów łańcuchowych jest tragiczny. Serce mi się kraje, gdy o tym choćby myślę. Ale czy powinnysmy wybić całą popuację psów na łańcuchach, by ten problem rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

ja nie mogę, to mi przypomina dyskusję z absolutnymi przeciwnikami aborcji u ludzi i tymi wymyślonymi wierszykami, których niby autorem jest płód [I](mamusiu, zabiłaś mnie, blabla...)[/I] :roll:

[B]Milady [/B]- naprawdę nie widzisz różnicy między nieświadomym, nowonarodzonym szczenięciem a dorosłym, w pełni wykształconym psem, który jest pełny życia i pełny nadziei na przyszłość a musi siedzieć "za kratkami"? Mogę Ci napisać ckliwą wypowiedź z punktu widzenia takiego psa, chcesz? Tylko po co mamy się zarzucać czymś, co nie stanowi wartości w dyskusji? OBIEKTYWNIE mniejszym złem jest pozbawienie życia psiego noworodka, uchronienie go przed zdychaniem w schronie we własnych za przeproszeniem gównach, niż usypianie psów młodych, w kwiecie wieku, bo "nie mają wzięcia".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']1. Nikogo nie obrzuciłam inwektywami.
2. Jestem zadeklarowanym ateistą, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.
3. Sądziłam, że to wątek do dyskusji. Argumenty również polegają na używaniu porównań i metafor.
4. Znam doskonale sytuację w polskich schroniskach, zgadzam się, że jest dramatyczna! Byłam, widziałam, wyciagałam, pomagałam...
5. Nie wypowiadam się na temat sterylek aborcyjnych.
5. Eufemistyczna nazwa "usypiania" nie zmieni faktu, że jest to po prostu zabicie psa, który JUŻ żyje. [B]JA[/B] nie widzę różnicy w zabiciu psa dorosłego czy szczeniaka. Wszystkie wasze argumenty na zabicie ślepego maleństwa można odnieść do zabicia psa dorosłego. Dlaczego zatem oburza Was,kiedy chłop aplikuje psu kulke w łeb (szybka śmierć!) lub zakopuje czy topi ślepe mleństwa (niczego nie czują bo mają nierozwinięty system nerwowy)?[/quote]
Milady widzisz i właśnie o coś takiego mi chodziło - spokojne przedstawienie swoich racji;)
a więc odpowiadam jak ja to widzę:
1/ porównywanie do czegoś co w naszej kulturze wiąże się z synonimem zła i najbardziej bestialskiej zbrodni jest inwektywą, podobnie jak słowo "morderca" też ma wyraźny wymiar wartościujący a nie określający. Dlatego uważałabym z tego typu wypowiedziami bo ktoś może się poczuć obrażony i personalnie zaatakowany.:roll:
2/ właśnie chodzi mi o to aby nasze poglądy religijne nie determinowały dyskusji a dokładniej aby nie oceniać postępowania innych poprzez własny światopogląd. Podam inny przykład - wege może być wege ale nie powinien innych nazywać mordercami ani inni jego dziwakiem.
3/ tak zgadzam się ale pod warunkiem - patrz pt.1
4/ cieszę się więc, że wiesz o jakim problemie mówimy także z własnych doświadczeń - to znacznie ułatwi porozumienie:eviltong:
5/dlaczego? Byłabym ciekawa Twojej opinii , tym bardziej że to min. temat tego wątku
6/Zgoda że "usypianie" to nazwa eufemistyczna ale też trafnie oddająca mechanizm zabiegu - ja bym tego szczegółu nie bagatelizowała zwłaszcza jeśli mamy oceniać humanitarność sposobu w jaki odbierane jest psom życie. Prawidłowo ( humanitarnie) przeprowadzony zabieg poprzedzony jest podaniem srodka usypiającego a dopiero po tym srodka ztrzymującego akcję serca.
Przy założeniu, że istotą problemu jest czy w ogóle dopuszczamy odbieranie życia to faktycznie nie ma różnicy między psem dorosłym a szczeniakiem.
Ja jednak rozumiem problem nieco inaczej. Po pierwsze wszyscy zgadzamy sie ,że wspaniale byłoby pozwolić życ wszystkim psom w godnych warunkach i nie uśmiercać żadnego. Niestety (i to po drugie ) jest to w tej chwili niemożliwe i nie mam lepszego pomysłu aby choć części zapewnić minimum egzystencji jak wprowadzić selekcję/eliminację. Zgoda - powiem bez owijania w bawełnę - zabić część aby umożliwić życie reszcie. Ale to nie jest morderstwo tylko zabójstwo i to zabójstwo z konieczności. W ocenie moralnej czynu liczy się nie tylko sam czyn ale i motywacja.
I wreszcie po trzecie - jesli już musi być dokonana selekcja niech ona będzie nie ślepa i przypadkowa ale niech chociaż ma jasno określone kryteria ( m.in. po to aby uniknąć nadużyć). Ja osobiście jestem za przyjęciem kryterium etapu rozwoju - wiem że CUN płodu i noworodka jest jeszcze nie rozwinięty w pełni więc bodźce związane z ew. stresem umierania ( jeśli takie są bo tego do końca nie wiemy - oczywiście mówię o uśmiercaniu przez weta) mogą być tu mniejsze niż u dorosłego psa.

Link to comment
Share on other sites

To jak walka z wiatrakami

ja jeszcze raz proszę aby osoby przeciwne aborcji podały inny sensowny sposób na ograniczenie psów?

Poza tym chciałam nawiązać do tego co ktoś wcześniej napisał, odnośnie usypiania psów dorosłych.
Co to da, że będziemy usypiać dorosłe psy a zostawimy szczeniaki. Nie będziemy mieli pewności czy wszystkie szczeniaki znajdą domy, tak tez z 5 zostaną 2. Te 2 spędzą jakieś 5 lat w schronisku (będą się męczyć) żeby na koniec zostać uśpione bo są już stare? O to chodzi?

kiedy dokona się aborcji, bądź uśpi taki miot nie ma on wtedy nie czeka on na śmierć kilka lat (jeżeli przeżyje te kilka lat)w schronie

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem chyba nie można mówic, że są zwolennicy i przeciwnicy sterylek aborcyjnych/usypiania ślepych miotów.. Są Ci którzy chcą coś zrobić i pomóc i muszą to robic i Ci co "nie, bo nie"... Przecież, gdyby nie trzeba było nikt by tego nie praktykował.. Nie ma co się licytowac, trzeba coś zrobic.. tylko co? Już te psiaki które żyją.. przecież większosc z nich jest skazana na schronisko do końca swych dni.. Nawet 6 w totka nam się nie przyda, bo nie kupimy LUDZI tym psiakom.. :shake: nieświadomosc ludzi doprowadziła do tego, że jest jak jest. Możemy tylko walczyc żeby nie było gorzej :roll:
Trzeba kastrowac i sterylizowac (także aborcyjnie), czipowac i zmienic ustawę..!
Taki EOT: odpowiedź Iwony Guzowskiej
[B][I]Iwona Guzowska[/I][/B]
[B][I]Klub Parlamentarny PO[/I][/B]

[B]Szanowny Pan[/B]
[B]Donald Tusk[/B]
[B]Prezes Rady Ministrów[/B]


Interpelacja poselska
[B]w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.[/B]

[I]Szanowny Panie Premierze,[/I]
Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia.
W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
[FONT=Symbol]-[FONT=&quot] [/FONT][/FONT]Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?
[FONT=Symbol]-[FONT=&quot] [/FONT][/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?
[FONT=Symbol]-[FONT=&quot] [/FONT][/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?
[FONT=Symbol]-[FONT=&quot] [/FONT][/FONT]Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?
[FONT=Symbol]-[FONT=&quot] [/FONT][/FONT]Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych?


ciekawa jestem, czy poruszy ten temat i jaki będzie odzew..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']hmm, owszem, zwracałas mi na to uwagę i nie wiem, czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej. Usypisza ślepe szczeniaki - dla mnie jesteś mordercą psów i kropka!!!!![/QUOTE]

No to ciekawie, bo wychodzi na to, że mordercy pomagają, a Ci "lepsi" tylko krzyczą :evil_lol:

[quote name='Milady']PRAWDA W OCZY KOLE???????? Nie podoba ci sie nazywanie rzeczy po imieniu. Dorabiasz sobie jakąs ideologie i chcesz w nią wierzyc? Tak samo mozna dorobic ideologię do zabiajania wszystkich zwierząt, do wszystkiego, co wygodne mozesz sobie dorobic ideologię.[/QUOTE]

Schroniska w Polsce są tak przepełnione i pozbawione podstawowych środków do opieki nad psami, że żadnej ideologii tu dorabiać nie trzeba, naprawdę.

[quote name='Milady']Jesteś za zabijaniem, wiec bez róznicy którego psa wyślesz za tęczowy most
(...)
Nie ma róznicy miedzy już żyjącym stworzeniem!
[/QUOTE]

Dla Ciebie nie ma różnicy, dla nas jest.

[quote name='Milady'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Takie maleństwo a już tyle do niego nienawiści. Gnojek jeden. Zbrodniarz. Zabiera miejsca na świecie innym. Jakim prawem małe gówno pojawiło się na świecie? Dlaczego żyjesz? Dlaczego odbierasz szanse innym? Przez ciebie mały, nikomu niepotrzebny smrodzie inne psy cierpią. To twoja wina. Zapłacisz mi za to. Nikt ciebie nie chce. Won z tego świata.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Czy z Tobą wszystko jest ok? Bo zaczynam wątpić.

Uważasz, że którakolwiek z osób piszących na tym wątku kiedykolwiek pomyślała w taki sposób o szczeniaku...? :shake::shake::shake:

Potrafisz tylko wyzywać nas od morderców, grać na emocjach, a jak na razie nie ujrzałam ANI JEDNEGO konkretnego pomysłu na to, żeby zmniejszyć przepełnienie w schroniskach i ilość tego nieszczęścia. No, może poza wymordowaniem dorosłych psów żeby zrobić miejsce szczeniakom.

Link to comment
Share on other sites

Cchiałabym wiedziec czy podejmowałas kiedys decyzje o uspieniu zwierzecia ktore jest z Toba kilka lat? O uspieniu, bo uspienie jest wybawieniem od codzienngo cierpienia. Bo widzisz jak pies błaga Cie oczami o pomoc a Ty nie jests w stanie mu pomoc. Jak robisz wszytsko co mozliwe a ten pies umiera Ci praiwe na rekach. W ciagu nie całego półtora roku odeszłpo 3 z mocih zwierzat, czy naprawdę myslisz Milady, ze nie wiem o czym mowie? A teraz pomysl- ja byłam w stani zapewnic i suce, i krolikowi, i psu wujka ktorym przez ostatni okres sie opiekowalam, sporo. Bylismy w stanie byc u weta codziennie, dawać leki dwa razy dziennie, wychodzic na dwor co diwe godziny. Myslisz ze ktos by ktoremus z moich zwierzat w schronisku poswiecil tyle energii? Nie chce byc okrutna ale mysle ze nie. A te szczeniaki w schronisku nie czeka nic lepszego, naprawde wolałabym je uspic (jeszcze slepe i głuche) niz pozwolic aby tak cierpialy.

I to jest (jak moja mama słusznie okresiła) akt miłosierdzia. Jesli konicznei chcesz zeby one zyly (nie patrzac ile cierpienia ja czeka w schronach) to według mnie mamy tu do czynienia z chora miłościa. Nivczym wiecej. No moze jeszcze egoizmem/

Link to comment
Share on other sites

[B]Milady[/B],

przede wszystkim dalej nie podałaś sensownych argumentów na zastąpienie aborcji i eutanazji szczeniąt.

Nie widzisz różnicy pomiędzy utopieniem/zakopaniem żywcem/zarąbaniem siekierą lub młotkiem szczenięcia a humanitarnym uśpieniem (czy jak wolisz -morderstwem), przy którym ból porównywalny jest do bólu przy pobieraniu krwi?

Żaden mądry człowiek nie idzie z miotem szczeniąt do uśpienia z bananem na twarzy, wcale nie jest łatwą decyzją pozbawić życia bezbronnych stworzeń, ale zrozum, to jedyne wyjście jak na razie, żeby zmniejszyć populację psów w Polsce.

W takim razie... może wybijemy również starszych, niedołężnych ludzi, bo przecież i tak nikt się nimi nie opiekuje? A jeszcze rentę im trzeba płacić :mad:

A ciebie możemy nazywać hipokrytką, bo deklarujesz, że pomagasz psom w schroniskach, jednocześnie zabierając im szansę na lepszy dom zapełniając je szczeniętami.

Link to comment
Share on other sites

Mimo kilku wezwań ani Milady, ani Doda nie wykazały nawet cienia chęci zaprezentowania nam swych alternatywnych rozwiązań.
Pomaganie kilku zwierzętom (które się widzi), przy jednoczesnym promowaniu rozwiązań skazujących tysiące (których sie nie widzi) na nędzę, ból, głod, poniewierkę i często ponurą śmierć, jest hipokryzją.
Przytoczę tu podnoszoną już wcześniej ideologię - jej przedstawiciele często fotografowali się z dzielnymi chłopcami z Hitlerjugend przypinali medale, chwali, nagradzali itd i tymi jednostkowymi aktami dobroci uspokajali sumienia wysyłając tysiące innych chłopców z panzerfaust`em na ruskie czołgi ... (dostawali tylko po 1 szt. panzerfaust`u- nie przewidywano aby dożyli drugiego wystrzalu... Nieliczni jednak wbrew wszystkiemu przeżywali, dostawali wtedy medal i ... drugi panzerfaust ...)

Czekamy nadal na przedstawienie [SIZE=3][B]realnej[/B][/SIZE] [B]alternatywy[/B] dla usypiania, sterylek aborcyjnych itd...!!
[U]Wszyscy chętnie ją zastosują[/U]!! :multi::multi::multi:

[B]Jakby pozwolić się mnożyć psom do wo[/B]li i zapewniać im opieke medyczną, nie dać im się zagryzać etc, to jak trochę wcześniej pokazałem w skrajnym przypadku [B]po 10 latach na każdą przeciętną polską rodzinę przypadało by po ponad 800 psów ...[/B]
!! Czy dociera do Was SKALA problemu?
Czy sięgacie wyobraźnią poza te "kilka puszystych kuleczek" które macie przed oczami?
(str 76 tego wątku - [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/aborcja-za-przeciw-125416/index76.html#post12053510[/URL] )

Nie wystarczy wrzasnąć Liberum Veto, nie pozwalam!
Trzeba wskazać inne rozwiązanie...

Ja jestem PRZECIW TRZYMANIU PSÓW W SCHRONISKACH, w podłych warunkach!
I co z tego? Wypuścić je? Wprowadzić każdemu obywatelowi administracyjny przymus adopcji?
?...

Gromadźcie się pod moimi sztandarami "ZAMKNĄĆ WSZYSTKIE SCHRONISKA!" :eviltong:

Miłość do zwierząt musi być odpowiedzialna... A nie tak jak kiedyś jacyś "miłośnicy" co zakradli sie nocą i wypuścili z klatek setki lisów futerkowych do pobliskiego lasu...
Oni poszli na piwo radować się sukcesem, a służby leśne tygodniami zbierały setki padłych lisów, które nie potrafiły polować i żyć w lesie, a którym "miłośnicy" zgotowali męczeńską śmierć z głodu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']hmm, owszem, zwracałas mi na to uwagę i nie wiem, czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej. Usypisza ślepe szczeniaki - dla mnie jesteś mordercą psów i kropka!!!!!

PRAWDA W OCZY KOLE???????? Nie podoba ci sie nazywanie rzeczy po imieniu. Dorabiasz sobie jakąs ideologie i chcesz w nią wierzyc? Tak samo mozna dorobic ideologię do zabiajania wszystkich zwierząt, do wszystkiego, co wygodne mozesz sobie dorobic ideologię. A ja i tak nzwe to wprost!!!



Ale zaraz - może lepiej zabijmy te dorosłe, bo zabierają miejsca szczeniakom. Argumenty będa tu takie same. A nawet - uwaga! szczeniaczkom łatwiej znaleźć dom. Wybijmy kalekie i stare - jak nazisci :razz:




Znowu ten argument... który nic nie wnosi. Zabij te, które już są w schroniskach - nie będa przepełnione! Będzie i humanitarnie i optymalnie kosztowow - bo łatwiej wychować szczenie od nowa. Jesteś za zabijaniem, wiec bez róznicy którego psa wyślesz za tęczowy most




Nie ma róznicy miedzy już żyjącym stworzeniem!

A ja nie pisałam, że jestem przeciwna sterylkom aborcyjnym. Szczególnie we wczesnej fazie ciąży...

Ta logika jest taka sama jak to, że szum motylich skrzydeł w Polsce powoduje tajfun w Japonii[/quote]
POdaj argumen co mamy robić ZAMIAST ZABIJANIA!
A nie tylko krzyczeć, mordecry, mordercy.
Mamy zabic zwierzęta które już poznały świat, które już widzą, mają już coś za sobą, a mamy pozwalać przeżyć slepym szczylom- które i tak poprzez selekcje wyzdychaja?
Czy ty czytasz co piszesz?
Dostosuj się do mojego postu skierowanego do Dody, a nie do tego na który łatwiej Ci odpowiedzieć i wygodniej.
Dla mnie jesteś egoistką nie znającą zycia- tez prawda koląca w oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']proponuję raz jeszcze przeczytac mój post; nigdzie nie napisałam, że ktoś z osób wypowiadających się tutaj jest nazistą. Emocje zaburzają proces czytania...[/quote]
Proces myślenia również, jesteś tego przykładem.
Rusza Cię usypianie ślepych miotów, ale to, ze jak ich nie uśpimy zdechną w schronisku już Cię nie rusza- emocje zaburzają Ci sposób myślenia.

Link to comment
Share on other sites

Bo niektórym wystarczy, że "się urodzi" - dalej ich wyobraźnia nie sięga i najlepiej jakby to był już problem kogoś innego...
Oni rzucą hasło "każde życie jest święte", znajdą (albo i nie) dom dla kilku szczeniaczków (bo łatwiej), a pozostałe tysiące rocznie, to już nie ich problem ...
Najlepiej komuś napisać "sami szukajcie"...
n/c

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d'][B]Bo niektórym wystarczy, że "się urodzi"[/B] - dalej ich wyobraźnia nie sięga i najlepiej jakby to był już problem kogoś innego...
Oni rzucą hasło "każde życie jest święte", znajdą (albo i nie) dom dla kilku szczeniaczków (bo łatwiej), a pozostałe tysiące rocznie, to już nie ich problem ...
Najlepiej komuś napisać "sami szukajcie"...
n/c[/quote]
Wybiórcza empatia.
Wygoda moralna.
Dobry przykład to te lisy.
STOP usypiania ślepych miotów to START dla zdychania małych szczeniaczków na betonie, na wychowywanie się w tragicznych warunkach, przyzwolenie na spieprzony start w życiu tych psów i psucie nerwów i ciężkiej pracy tym którzy robią dużo dla psów, a już tego jak ktoś pomaga i jednocześnie jest przeciw usypianiu ślepych miotow nie rozumiem.
Najbardziej irytuje mnie, jak ktoś unika pytań, wyłazi nagle i krzyczy MORDERCY MORDERCY, hodowlane karpie do wody, lisy przeznaczone na futro do lasu a kotlet do chlewa- irracjonalne, ignoranckie myślenie:lol:- zabawne swoja drogą.
Jak masz argumenty pisz, jak nie masz to z czym do ludzi?
PO co się pchać do dyskusji, jak się nie umie swojej teorii obronić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
[B][SIZE=3][COLOR=blue]Powiem łopatologicznie - jak Ci z rozwalonej rury zalewa mieszkanie to co najpierw robisz? - latasz ze szmatką i wiaderkiem i płaczesz nad zniszczonym parkietem czy przede wszystkiem starasz sie zatkać rurę żeby powstrzymać kataklizm[/COLOR][/SIZE][/B][/quote]
A ja przypomne to łopatologiczne wytlumaczenie.

Jak sie czyta na dogo to szczeniaczki nie tak szybko ostatnio znajduja domki.:shake: Ale wczesniej czy pozniej tak, wiecej adopcji jest szczeniat niz doroslych psow ale co z tego jak to jest "ta rura niezatkana" co bedzie produkowal nastepne szczeniaczki, niebawem, przez kilkanascie lat.
Nie wierze w to, ze ktos egzekwuje na 100% wszystkie sterylki,pozniej, i jak sie nowy opiekun"zaprze" nie wyegzekwuje...TAKA prawda!!!

[B]I doda[/B]: nie pisz o malych dzieciakach, ma sie to nijak do zwierzat. Najsilniejszym instynktem u zwierzat jest prokreacja. Czlowiek ma rozum i rodzina decyduje sie wtedy na dziecko, kiedy ma ku temu warunki itd.
Zwierzeta poporstu rozmnazają sie niezaleznie od warunkow i mozliwosci.

Suka, po 6 tygodniach odstawia male od cyca...nauczy je jeszcze troche jak zyc i wio ...na wlasne. Dla zwierzat nie ma roznicy czy suke kryje jakis pies czy jej wlasny syn. TO INSTYNKT li tylko, to czlowiek ma za zadanie regulowac populacje zwierzat, stwarzac im godne warunki do zycia,OPIEKOWAC sie nimi, JEST ZA NIE ODPOWIEDZIALNY,[B]UDOMOWIŁ JE[/B].
W naturze, chore, slabe potomstwo, samica odsuwa aby umarlo. Czlowiek ratuje je. Slaba wyniszczona samica, ktora nie potrafi, nie moze zdobyc dostatecznej ilosci pozywienia, ma malo potomstwa i slabe. Pies pod opieka czlowieka jest zazwyczaj zadbany,szczepi p/chorobom itd-rodzi duzo wiecej i zdrowsze.
W naturze, w stadzie,u wilkow, jedna samica rodzi inne mamkuja. Pies udomowiony, w domu, kazda suka czuje sie jak ta najwaniejsza w jakims tam stadzie, jest gotowa rodzic co cieczka!!! My ludzie zaburzylismy ich zycie naturalne, rodzi sie ich wiecej, co im dajemy w zamian?? Poniewierke i smierc w cierpieniu.

Link to comment
Share on other sites

Podawałam argumenty zarówno racjonalne, jak i emocjonalne dlaczego nie wolno zabijać już żyjącego stworzenia. Koncentracja nastąpiła na tych emocjonalnych. Rozmowa zaś nie dotyczy tego "jak uniknąć przepełnienia w schroniskach" zatem na ten temat się nie wypowiadałam. Próżnym trudem będzie zatem poszukiwanie takowej argumentacji.

Jesteśmy po tej samej stronie barykady, tylko że ja nie byłabym w stanie zabić ślepego szczeniaka. Moje rozumienie sytuacji już przedstawiłam.

Opis jaki zamieściłam, to streszczenie waszych emocji, jakie zagościły w tym wątku [U]w akcie uśpienia ślepego szczenięcia[/U] (czy też morderstwa). Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, bez względu na to, czy są to emocje opisane w sposób grafomański czy też wysublimowany jak u Mickiewicza.

[B]Ja nie zabiję szczenięcia[/B], bo to nie ono zawiniło, że na świecie jest źle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']
[B]Ja nie zabiję szczenięcia[/B], bo to nie ono zawiniło, że na świecie jest źle...[/quote]
Pozabijajmy wszystkich ludzi płodzących szczeniaczki ..... co Ty na to ? :razz:


[quote name='Milady']Rozmowa zaś nie dotyczy tego "jak uniknąć przepełnienia w schroniskach"[/quote]
a czy nie uważasz , że temat o aborcji wziął się właśnie z tegoż powodu , przepełnienia w schroniskach ?
gdyby schroniska były puste , lub by psów w niech było niewiele .. to chyba logiczne , że temat eutanazji ślepych miotów i aborcji .. by nie powstał ?

te dwa tematy , to jak by nie patrzył - jedna całość

Link to comment
Share on other sites

Ustawa o ochronie zwierząt , nie zezwala na usypianie zdrowych psów
ślepe mioty , aborcja , psy stare , chore - owszem , są zgodne z prawem.
Debil tej ustawy nie pisał .....

Owszem że szczeniaczki są super , każdy dorosły pies w schronisku był szczeniaczkiem .. ale szczeniaczki mają taką jedną małą wadę - przestają być szczeniaczkami.
Dlatego by ten szczeniaczek nie był tym psem który ma złamany kręgosłup i jego leczenie ma kosztować 8 tyś - zostaje humanitarnie poddany zabiegowi zwanemu eutanazja .... jeden malutki zastrzyk , istocie która jest nieświadoma życia.Istocie która dzięki temu posunięciu , jak dorośnie , nie wyląduje w śmietniku ....
Gdyby ten opisywany przez Ciebie piesek ze złamanym kręgosłupem , został uśpiony gdy był ślepą kijanką ... nie cierpiał by .. wystarczyło skrócić mu cierpienie wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...