Jump to content
Dogomania

Juliusz(ka)

Members
 • Content Count

  896
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Juliusz(ka)

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

792 profile views
 1. siejwiatr, porozmawiaj z weterynarzem, który Was prowadzi, czy nie ma przeciwskazań do sięgnięcia po NIVALIN w iniekcjach. Zastrzyki można podawać podskórnie, nie są szczególnie bolesne. Kuracja 10-14 dni. Można dłużej, jeżeli zauważysz pozytywne efekty. Preparat działa wspomagająco na układ nerwowy. Pozdrawiam "geriatrię" :)
 2. Polecam bardzo; świetnie sprawdza się w pozycji "na leżąco": Klik!
 3. Najpierw trwałe oznakowanie - czip. Natępnie szczepienie. Najwcześniej po ukończeniu 12 tygodni. W przypadku pierwszego w życiu szczepienia przeciwko wściekliźnie - odczekać 21 dni. Dotyczy również dorosłego psa, u którego dokonuje się pierwszego szczepienia po trwałym oznakowaniu. Każde kolejne, z zachowaniem prawnie przewidzianego dla ciągłości terminu, nie wymaga powyższego. W przypadku "przestrzelenia", choroby, itp. - znów 21dni. I ostatni - paszport, w który weterynarz wpisze wszystkie istotne dane. Klik! do poczytania szerzej. Wyjeżdżając z psem na wakacje poza granice kraju, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz zapoznać się z miejscowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia zwierząt towarzyszących. I nie, nie ma znaczenia, że to tylko szczeniak. Udanego urlopu :)
 4. http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/365921 ?
 5. Delph, jeżeli masz w pobliżu Maxi Zoo (wyłączość na Polskę), to proponuję Real Nature - seria Wilderness. Nie wiem, jak suche, ale puszki uważam za aktualnie najlepsze na rynku. Strona producenta: https://www.realnature.de/de/produkte/
 6. Pies bardzo wyraźnie daje znać, że nie czuje się komfortowo. Prezentuje najlepsze możliwe rozwiązanie: odchodzi. Ale możesz "odłowić" syna ;) Ejże, jeśli serce podchodzi do gardła, to chyba z tym posłuszeństwem najlepiej nie jest...? Za Ley: okres raczkowania (choć zdarza się, że i pierwsze miesiące nieporadnego poruszania się na 2kończynach) u dziecka jest dla wielu psów bardzo trudny. "Młode" już nie jest częścią (noszone, trzymane na kolanach, prowadzone za rękę) dorosłych ludzi, a na to, żeby zaczęło być postrzegane jako samodzielny byt, którego dotyczą te same zasady, co reszty ludzkich członków rodziny, będziecie musieli wszyscy ciężko pracować. To nie jest tak, że każdy pies "kocha" dziecko tylko dlatego, że jest "swoje". Tak naprawdę wszystko zależy od wielu czynników: charakteru psa, dziecka, Twojego ale też tego, czy pies jest zdrowy, czy i jak był wychowywany/szkolony, a bywa, że po prostu któreś z Was będzie miało gorszy dzień... Naprawdę warto zaprosić, choćby raz, do domu dobrego trenera/szkoleniowca - kogoś z doświadczeniem, kto z boku, obiektywnie, spojrzy na to, jak się w domu "układacie". Pamiętaj! NIGDY nie próbuj zaprzyjaźniać psa i dziecka na siłę. ZAWSZE pozostawiaj psu drogę odwrotu; zapędzony przez dziecko np. w narożnik pokoju, przy braku reakcji na inne CSy, z dużym prawdopodobieństwem zaatakuje. Powodzenia :)
 7. Psom nie podaje się antytoksyny, ponieważ jest: 1.  chole*nie trudna do zdobycia "na już", 2.  droga. Jeśli 2 powyższe nie są problemem - podaje się; oczywiście istnieje ryzyko wstrząsu anafilaktycznego.   Do poczytania: http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2006/2006_07_ukaszenia_zmij_u_psow.pdf   Zdrowia dla "górala" :)
 8. [b]Akirka86[/b],   robiliście USG jamy brzusznej?
 9. a_niusia,   po kiego czorta wsiadasz na rasy, o których prowadzeniu masz pojęcie równie mgliste, jak reszta świata - Twoim zdaniem - o seterach?   Ani mnie Twoja rasa ziębi, ani grzeje, nie moja grupa. Ale. Zdaniem moim i mojego owczarka, ganianie jak dzicz po polach/łąkach/lasach, bez wyraźnego celu, jest domeną posiadaczy "bardzo małych rozumków". I co? Kiedy w obecności psów z grupy 7 zdarzało mi się ryknąć na mojego "betona", wspomniane zamieniały się w przepraszające za to, że żyją, CSy. Wrażliwce. Delikatesy. Kolejne: i co? Wyjmuję z psa tyle, ile w niego wkładam. Oczekuję od niego tyle, ile sama mu z siebie daję. Pies, który obdarza człowieka uwielbieniem za nic? Durny jakiś. Znów: i co?   A to, że - na szczęście! - ras sporo, jest w czym wybierać i można - jeśli to wybór przemyślany i świadomy - trafić na psa "szytego na miarę" :)   Setery nie są NADpsami. Uwierzysz? Taki psikus.   Pisanie "z wysoka", bo ma się od kilku lat 3 przedstawicieli jednej rasy jest... słabe.  Powodzenia w hodowli, jeśli zdecydujesz się na miot ;)
 10. a_niusia,   dlaczego?   Jeżeli w momencie szczepienia przeciwko wściekliźnie pies był zaczipowany, weterynarz - po dokonaniu identyfikacji - może przenieść wpis z książeczki zdrowia/zaświadczenia do paszportu.     lin,   wyjeżdżając z psem poza granice Polski warto rozszerzyć ubezpieczenie OC.
 11. Dot. obowiązku znakowania psów:   http://www.vier-pfoten.eu/news-press/press-releases/archive/press-releases-2014/new-eu-animal-health-law/   "(...)the majority of MEPs also voted in favor of one amendment requiring Member States to establish for January 2018 a mandatory system of registration and identification of all dogs and presenting a respective report. In regards to this, by July 2019 the EU Commission will submit a report on the experience gained by Member States by establishing these databases and, on the basis of this report, present minimum standards for such a system of registration of dogs."
 12. Prawo jest jasne w kwestii puszczania psów luzem w lesie.   Kodeks Wykroczeń (Dz.U. 1971 Nr 12 poz. 114)   Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.     Ustawa o lasach (Dz.U. 1991 Nr 101 poz. 444)   Art. 30. 1. W lasach zabrania się:   13) puszczania psów luzem;.
 13.   spike1975,   ilość -> różnorodność przypadków buduje doświadczenie, a tylko przez pryzmat wspomnianego można rozsądnie pisać o tym, co psom do szczęścia jest potrzebne. Podtrzymuję więc: masz ogromne szczęście, że udało Ci się trafić na uległego, miękkiego psa. Ciesz się tym :), ale nie próbuj wmawiać ludziom, którzy pracowali/pracują z psami, ogólnie rzecz ujmując, trudnymi, że świat jest różowy. Bo nie jest.    Na art. 77 KW kwestie dot. zwierząt się nie kończą. Proponuję zerknąć choćby w art. 78 ;)
 14. spike1975, ile miałeś w swoim życiu psów? Z iloma pracowałeś, ile szkoliłeś w jakimś konkretnym kierunku?  Bez urazy, ale po lekturze tego wątku odnoszę wrażenie, że Twoje pojęcie o psach jest niewielkie... Masz ogromne szczęście, że udało Ci się trafić na to, na co trafiłeś :)   przy okazji:   Berek, pozdrawiam! :)
 15. http://www.tripadvisor.com/Hotels-g294451-zfa9-Bulgaria-Hotels.html :)
×
×
 • Create New...