Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Fauka']Możemy się licytować na filmiki ;) - [URL]http://youtu.be/e4g4JagidTc?list=PLB5777FADEDA1BD89[/URL]
Poza tym rozmawiamy tu o psie dla Naklejki, a ona szuka psa z którym będzie mogła coś porobić a widocznie zabawa z upartym psem typutybetan jej nie bawi, więc jest to przypadek podobny do mojego ;)[/QUOTE]

Zobacz na jego pozycje na odległość. Takie "przyczajki" też nie są specjalnie na plus w obi.

Tak mówimy o Naklejce, i mówimy o psie z którym można robić obi. Terrier dla mnie to nie pies z predyspozycjami i można trafić na przypadek baz żadnej motywacji i trzeba to sobie będzie wypracować. Ale ktoś lubi taki styl pracy to ok. Inaczej jeżeli ktoś bierze psa i chce startować i musi sobie wziąć pod uwagę że mogą mu się mylić ćwiczenia z podobnym początkiem i może to utrudniać starty wtedy, albo weźmie i będzie zarąbiście pracował nad tymi elementami patrząc na bc który rok młodszy szaleje w klasie wyżej albo weźmie coś z lepszymi predyspozycjami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre'] Terrier dla mnie to nie pies z predyspozycjami i można trafić na przypadek baz żadnej motywacji i trzeba to sobie będzie wypracować.[/QUOTE]

Już to gdzieś pisałam - jeśli ktoś ma teriera od szczeniaka (gdzie świadomie sobie tego szczeniaka wybrał z miotu) i ma problem z motywacją, to jest w tym naprawdę kiepski.

Link to comment
Share on other sites

Piszesz na starcie - czyli widziały gały co brały. Tak poza tym to erdele i foksy (o których w sumie jest cały temat, bo to je rozważa Naklejka) to jednak nie są te same psy, nie znam obecnie erdeli użytkowych (pracujących zgodnie z przeznaczeniem). Natomiast jeśli chodzi o foksy, to cały czas piszę o pracujących liniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie,

Kolega z pracy poszukuje psa dla rodziny.
W przeszłości miał styczność z ONkami, które hodowała mama a teraz hoduje brat i właśnie nad psem tej rasy się zastanawia. Inne rasy są rownież brane pod uwagę.

Kilka kryteriów, które są istotne w wyborze rasy:
- brane pod uwagę tylko psy ras dużych lub średnich,
- TTB nie brane pod uwagę,
- krótkowłose,
- nie wymagające specjalistycznej pielęgnacji,
- pies nadający się do dziecka (lat 8/9),
- dom rodziny pracującej,
- Labradory oraz wszelkie retrievery nie są brane pod uwagę.

Osobiście poleciłam kilka ras jednak jestem ciekawa waszych propozycji.

Link to comment
Share on other sites

hej :) a czy psy ras myśliwskich wchodzą w grę? jeżeli tak, to może wyżeł: niemiecki krótko i szorstkowłosy, weimarski, węgierski? lub bracco italiano (nie wiem czy takie rzadkie rasy też kolegę interesują). psy duże, krótkowłose, towarzyskie, nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, poza tym (przynajmniej tak wynika z moich osobistych obserwacji) lepiej znoszą nieobecność właścicieli w domu niż np. niektóre owczarki. A, nie jestem pewna, czy w. niemeickiego szorstkowłosego nie trzeba trymować. Pozdrawiam :)

 

 

p.s. dorzucam jeszcze pointera i beagle.

Link to comment
Share on other sites

hej :) a czy psy ras myśliwskich wchodzą w grę? jeżeli tak, to może wyżeł: niemiecki krótko i szorstkowłosy, weimarski, węgierski? lub bracco italiano (nie wiem czy takie rzadkie rasy też kolegę interesują). psy duże, krótkowłose, towarzyskie, nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, poza tym (przynajmniej tak wynika z moich osobistych obserwacji) lepiej znoszą nieobecność właścicieli w domu niż np. niektóre owczarki. A, nie jestem pewna, czy w. niemeickiego szorstkowłosego nie trzeba trymować. Pozdrawiam :)

 

 

p.s. dorzucam jeszcze pointera i beagle.

 

"Dom rodziny pracującej", więc jeśli ma być to od początku ponad 8h dziennie nie proponowałabym psów myśliwskich, bo zwyczajnie będą się męczyć, pies zresztą też.

 

Rrodezjan potrzebuje masę ruchu,są w stanie zapewnić mu ją?

 

Tak samo wyżły. Ale o ruchu nic nie było, więc chyba nie będzie go zbyt dużo.

Link to comment
Share on other sites

"Dom rodziny pracującej", więc jeśli ma być to od początku ponad 8h dziennie nie proponowałabym psów myśliwskich, bo zwyczajnie będą się męczyć, pies zresztą też.

 

a które rasy poleciłabyś jeśli chodzi o tę kwestię? jasne, że te 8h+ będą problemem jeśli chodzi o zostawianie szczeniaka na początku każdej rasy, ale wtedy wychodziłoby że nie mogą mieć żadnego;) a myśliwskie zaproponowałam właśnie ze względu na to że w porównaniu do innych ras (owczarki, północniaki) lepiej znoszą te godziny samotności w domu:) no, może z tymi beaglami faktycznie przesadziłam  :D ja mam doświadczenie z seterami, i one bardzo dobrze czują się gdy przez część dnia zostają same - od razu uderzają w kimę. mój osobisty przyzwyczaił się do tego już po 1 dniu, choć faktycznie na początku nie było to 8h tylko maks 4. Gdyby nie zastrzeżenie co do długości włosa od razu proponowałabym setery.

Ps. Ja założyłam że ruchu pies miałby sporo, bo w punktach wymagań nie było nic o tym że byłby to problem  :)

Link to comment
Share on other sites

Fakt, znam setery (irlanda i gordona) które zostają same dłuugo same w domu, ale np. mój weimar już tak te 10h sam nie zostanie. Jednak weimary są bardzo za
człowiekiem i one potrzebują tego kontaktu a same w domu na prawdę szybko się nudzą. Nawet po mimo tego że mają zapewniony ruch.

Link to comment
Share on other sites

 

a które rasy poleciłabyś jeśli chodzi o tę kwestię? jasne, że te 8h+ będą problemem jeśli chodzi o zostawianie szczeniaka na początku każdej rasy, ale wtedy wychodziłoby że nie mogą mieć żadnego;) a myśliwskie zaproponowałam właśnie ze względu na to że w porównaniu do innych ras (owczarki, północniaki) lepiej znoszą te godziny samotności w domu:) no, może z tymi beaglami faktycznie przesadziłam  :D ja mam doświadczenie z seterami, i one bardzo dobrze czują się gdy przez część dnia zostają same - od razu uderzają w kimę. mój osobisty przyzwyczaił się do tego już po 1 dniu, choć faktycznie na początku nie było to 8h tylko maks 4. Gdyby nie zastrzeżenie co do długości włosa od razu proponowałabym setery.

Ps. Ja założyłam że ruchu pies miałby sporo, bo w punktach wymagań nie było nic o tym że byłby to problem  :)

 

 

Właśnie myśliwskie, przede wszystkim wyżły tak jak mówi kropi są bardzo za człowiekiem. Potrzebują bliskiego, częstego kontaktu z właścicielem i nie lubią być same, nawet jak są tego nauczone i wiedzą, że Pan/Pani wychodzi dzień w dzień do pracy to potrafią dać znać, że niekoniecznie im to pasuje.

 

Jeśli więc chodzi o tę kwestię to spokojnie sprawdziłby się jakiś terrier, no ale tutaj wchodzi w grę trymowanie..

Link to comment
Share on other sites

Ustalmy coś na samym początku: KAŻDY pies potrzebuje ruchu. Inny więcej, drugi mniej, ale nie mniej jednak decydując się na psa ten czas trzeba poświęcić. Rodzina pracująca, owszem, ale jeżeli się nie mylę, jeden z członków rodziny ma bardzo dogodowe godziny, w których w większości dnia jest w domu.

 

Teriery uważam, niekoniecznie. Kierowałabym się bardziej grupą II, VI lub VII.

Porozmawiam z kolegą, napomknę kilka podsuniętych ras.

Dziękuję. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...