Jump to content
Dogomania

Ryss

Members
 • Content Count

  1,201
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Ryss

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

4,673 profile views
 1. Dobre. Ale ja nie o tym. Do autorki zdjęć, jako że to subforum Foto Blogi: zdjęcia niezłe (chociaż model wygląda na urodzonego mordercę), ale proszę przyłożyć się do kadrowania. Jak to się robi można podpatrzeć u Collakowej w wątku "Sara - Szkocka Dama".
 2. Ryss

  Przestawienie psa ze stałego dostępu do karmy

  Znaczy - dupy nie urywa. Psu.
 3. Ryss

  Przestawienie psa ze stałego dostępu do karmy

  W samym słowie - a i owszem, jeno w desygnacie Tego słowa u Ciebie czai się to zło. Gdyby u Ciebie słowo "karma" oznaczało mięso z dodatkami, to wonczas i Twój pies nie widziałby w tym słowie nic złego.
 4. Ryss

  Psy na mojej drodze.

  Watacha - zmień nick, bo oczy bolą Twoją panią od polskiego. Mimo wakacji.
 5. Ryss

  czy karma z Biedronki jest faktycznie taka zła ?

  Które dla niego wybrałaś w Biedrze, trzymając się tematu.
 6. Ryss

  Labrador Retriver w bloku na 4 piętrze.

  Sądzimy (jak widać), iż powinieneś dać sobie na wstrzymanie ze szczeniakiem - nie tylko labka, ale w ogóle - z przyczyn, które Ci tu już wyłożono prostymi słowy. A jak Cię przyparło tak, że bez psa żyć nie możesz, to weź starszego labka w potrzebie - najlepiej ze schronu, bo z dwojga złego, lepiej niech taka bida czeka na Ciebie 12 godzin w domu na kanapie, niż na Godota w schroniskowej klatce. Znajdziesz je nie tylko tu, na Dogo, ale do wyboru do koloru - na forum labradorów: http://labradory.info/index.php?c=40
 7. Zwabiły mnie na wątek słowa "prawie collie" w tytule, bo tak już mam, że słowo "collie" wyświetla mi się w tekście automagicznie w kolorze śniadym. No, mieszanka collie z terierem wygląda, nie powiem, całkiem całkiem. Tylko ten ogon - a właściwie jego brak - to masakra u tego prawie-collie (umownie). Mam nadzieję, że ten prawie-collie urodził się już z takim, co się zdarza, a nie była w użyciu siekierka, co też się na wsi zdarza. Ale najważniejsze, że prawie-collie-bez-ogona ma już swój nowy, szczęśliwy dom. I nowe, szczęśliwe imię...
 8. Myślę, że czas najwyższy zmienić tytuł tego subforum, gdyż psy po śmierci nie idą za żaden Tęczowy Most, tylko do Nieba. Po prostu. Tego ludzkiego Nieba, gdzie na nas czekają, by być z nami już na zawsze. Mówi o tym papież Franciszek:
 9. Sprawić psu szelki. Szyja jest newralgicznym miejscem dla psa (w geście podporządkowania pies odchyla w bok głowę, odsłaniając przeciwnikowi szyję), stąd atawistyczna obrona szczeniaka przed jej dotykaniem. Taki przewrażliwiony szczyl zwykle szelki akceptuje łatwiej.
 10. Ryss

  Literatura dot. śliny psów i wylizywania ran

  A może ten wet nie jest taki głupi i ciemny na jakiego wygląda? Nie wszystko co nie zostało dotąd potwierdzone naukowo, nie istnieje. Jak mówi Poeta, są na tym świecie rzeczy, które się nie śniły nawet filozofom... Pamiętam, jak w szkole przykładem na ciemnotę ludu polskiego (nim go oświecił socjalizm) było przykładanie przez "babki" pajęczyny na rany. Potem się okazało, że to wcale takie ciemne nie było, gdyż pajęczyna zawiera naturalny antybiotyk. W kampaniach napoleońskich brały udział także psy, które po bitwach były specjalnie kaleczone i takie psy wylizywały potem rany żołnierzom. Kolejny przykład ciemnoty? Nie, ślina skaleczonego psa zawiera dużo składników bakteriobójczych, w tym śladowe ilości penicyliny. Ja to wiem z przekazów "papierowych" a teraz można o tym znaleźć w sieci. Czy są na ten temat opracowania naukowe? Nie wiem, ale łatwiej mi uwierzyć w dobroczynne skutki psiej śliny, niż homeopatii na ten przykład. Do medycyny uniwersyteckiej wróciły już dawno "ludowe" pijawki i bańki (także te cięte), a niedawno od znajomej lekarki usłyszałem o wykorzystywaniu specjalnie hodowanych much do oczyszczania trudno gojących się ran. Na głupią i ciemną mi ta lekarka nie wygląda, wręcz przeciwnie - jest ordynatorem.
 11. Za pierwszym razem myślałem, że to zwykła literówka, ale nic dwa razy się nie zdarza... Ty po prostu tak piszesz, używając takich wymyślnych słów. Pewnie to regionalizmy. Z jakiego regionu pochodzisz? Tak z ciekawości pytam, bo lubię regionalizmy. Ale nie powiem, nawet zabawnie to wygląda.
 12. Ryss

  Pies wymusza szczekaniem

  Dawać mu, gdyż masz psa mądrzejszego od siebie i tak już zostanie. Ciesz się, że to pinczer a nie owczarek kaukaski.
 13. Przestać uprawiać seks przedmałżeński. To grzech i pies to wyczuwa swoim szóstym zmysłem. Dlatego psy idą do nieba, o czym mówił papież Franciszek (vide niżej). Wraz z małżeństwem konkordatowym, problem z psem zniknie.
 14. Medii, to spróbuj podawać psu kwaśne mleko (w handlu pod nazwą zsiadłe). Ponieważ laktoza jest już w nim rozłożona, to nie powinno być kłopotów z biegunką, a wszystko inne co jest w mleku słodkim, w kwaśnym mleku pozostaje. Problemem może być tylko przekonanie psa do tego mleka - bo jednak kwaśne, ale drobnymi kroczkami da się.
 15. Ryss

  Załatwianie w domu

  A kto zdrowy na ciele i umyśle karmi młodego suchymi kozimi bobkami? Gdy piesek je to co powinien - czyli mięso, to potrzebę wychodzenia za potrzebą ma zdecydowanie rzadziej. gdyż czyste żywe mięso jest przyswajane prawie w całości. Pozostaje częste siku, ale na to już nie ma rady i trzeba po prostu być czujnym - także w nocy - i na pierwszy znak szczeniaka pod pachę i chodu na dwór, nawet w majtkach. I czekać cierpliwie. Aż dorośnie.
×