Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

absolutnie! w hodowli z której mam szwajcara mieli też cavaliery - one mają problem z wypadaniem oczu - jeden z dorosłych szwajcarów uderzył cavalier i wypadło mu oko i weterynarzowi nie udało się uratować oka,od tamtej pory cavaliery są trzymane zdała od dużych, za duże ryzyko na takie wypadki x.x

Link to comment
Share on other sites

Pomyśl jednak o papilionie. To nie jest wcale piesek salonowy ;) Świetnie się spisują w sportach np. w agility. Jeżeli nie straszne Ci mocniejsze charaktery możesz pomyśleć o schipperke. Mały, czarny, wszędobylski, inteligentny diabełek. Z niedużych terierów możesz jeszcze pomyśleć o manchesterze. Forumowa Metheora ma hodowlę

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze to byl nieszczesliwy wypadek, cavaliery znow nie maja takich plaskich mordek i tak osadzonych oczu, zeby im wypadaly.




Papillon to fajny piesek, ale maly, lekki i delikatny, potencjalnie duze psy w zabawie moglyby mu zrobic krzywde.

Ja bym jednak skupila sie na pieskach takich 5kg plus.


Amerykanski cocker spaniel jest fajny, ale wymaga sporo pielegnacji.


Ostatnio spotykam na spacerach bardzo fajnego Border terriera, trzeba go od czasu do czasu skubac, ale poza tym nie wymaga wielu zabiegow przed wystawa:)

Wspomniane przez Ciebie Cairn terierry to tez fajne pieski, ale potrafia byc zadziorne.

A sznaucerki miniaturowe Ci sie nie podobaja? Bo co prawda potrzebuja regularnego strzyzenia u groomera, ale chyba codziennia pielegnacja nie jest jakos pracochlonna.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo lubię sheltie i sama nad nim długo myślałam. Z tego co mówi znajoma hodowczyni to wcale dużo pracy przed wystawą nie ma, bo teraz jest nagonka na to żeby nie używać żadnych napuchiwaczy do sierści, więc tylko kąpiel kilka dni przed.
Tylko jak słyszałam od kilku osób "nie ma psa który szczeka głośniej od sheltucha" :lol:

Link to comment
Share on other sites

nic nie przeszczeka terriera :P chyba słyną z tego że są głośne :D ale Szetland szczekliwy? to miałam kontakt z bardzo cichymi osobnikami :D wręcz miałczącymi :D

Jeszcze muj partner stwierdził że nie musi być ties do 5kg może być do 20kg pies
ale ja jakoś chcem jakiegoś małego :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka']absolutnie! w hodowli z której mam szwajcara mieli też cavaliery - one mają problem z wypadaniem oczu - jeden z dorosłych szwajcarów uderzył cavalier i wypadło mu oko i weterynarzowi nie udało się uratować oka,od tamtej pory cavaliery są trzymane zdała od dużych, za duże ryzyko na takie wypadki x.x[/QUOTE]

w cavalierach siedzę już długo i nigdy nie słyszałam o wypadających oczach:lol:, za to mają inne przypadłości genetyczne, które należy brać pod uwagę decydując się na cavaliera

Link to comment
Share on other sites

Kuuurcze tyle mnie ominelo na dogo :<<<


Wpadam z pytankiem!!! Moja siora szuka psa dla siebie, uspili kilka tygodni temu swojego mieszańca ze schroniska. Zaczeła sie rozgladac za psem rasowym, choć znając zycie pewnie trafi do niej jakiś bezdomniak ;) ale zapytac nie zaszkodzi!

W domu brak dzieci, ale są w planach za X lat. Mieszkanie w bloku na 5 piętrze (jest winda ktora zacina sie srednio 2 razy dziennie). Doswiadczenie jakies jest, ale zdobywane głównie na mało problemowych psach dorosłych (a raczej psich staruszkach), ktore brala do siebie na DT. Ma 26 lat, mieszka z facetem. Chce psa przyjacielskiego wobec ludzi, wobec psów- obojętnie, choć prowadzi DT wiec mile widziana rasa ktora nie bedzie chciala zaszlachtowac kazdego podstarzałego tymczasowicza. Lubi długie spacery, dużo ze swoim facetem jeździ na rowerze, oboje biegają, bywaja jak maja dluzsze wolne w górach i ogólnie prowadza aktywny tryb zycia, ale codziennie nie ma ich po 7-8 godzin w domu. Pies raczej mały, max średni taki do 20 kg. Krótkowłosy koniecznie.
Podobają im się TTB, ale boją się brać zeby po dorosnieciu taki nie wymierzal sprawiedliwosci 12-letnim kundelkom :p

Link to comment
Share on other sites

też pomyślałam o VII, ale większość to ok. 25kg lub więcej, ewentualnie mały munsterlander. Przez myśl przeszedł mi też cocker spaniel, ale najbardziej pasuje mi fox krótkowłosy z fajnej, nieużytkowej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina83']czemu uśpili?[/QUOTE]

nowotwór
[quote name='Pani Profesor']czi_czi, mnie przyszedł do głowy wyżeł węgierski.[/QUOTE]

podrzuce ;) choc nie wiem jak z wielkoscia, to chyba jednak dosc duze psy


[quote name='Kyu']też pomyślałam o VII, ale większość to ok. 25kg lub więcej, ewentualnie mały munsterlander. Przez myśl przeszedł mi też cocker spaniel, ale najbardziej pasuje mi fox krótkowłosy z fajnej, nieużytkowej hodowli.[/QUOTE]

Im VII bardzo by pasowała, ale to duże psy. Bretoński jest malutki ale on już chyba ma za dużą korbę, potrzebowaliby coś spokojniejszego


aha i to ze prowadza aktywny styl zycia nie oznacza ze pies musi im ciagle towarzyszyc oczywiscie, to tylko pewna opcja ;)

Link to comment
Share on other sites

Woda w Bałtyku zimna, więc zajrzałem na Dogo, a tu dalej radosna paplanina bez ładu i składu, i bez głowy:

[QUOTE]a jak patrzyłabyś na coś większego, tj. terier tybetański?[/QUOTE]

[QUOTE]moge polecic jeszcze ruskiego toya,chi,papilona.[/QUOTE]

[QUOTE]Nie chcesz yorka?albo maltana?[/QUOTE]

[QUOTE]a pudel miniaturowy?[/QUOTE]

[QUOTE]Ja bym zastanowiła się nad maltańczykiem[/QUOTE]

[QUOTE]A o cavalierku myślałaś? Albo papilonie[/QUOTE]

[QUOTE]Ja bardzo lubię sheltie[/QUOTE]

I na koniec moja ulubiona uczitielka, co to jej różne rzeczy przychodzą - jak mówi - do głowy:

[QUOTE]mnie przyszedł do głowy wyżeł węgierski[/QUOTE]


A trzeba wszystkie te sobacze syny ustawić tak, jak śpiewał Czesław Niemen Pod Papugami - według kolorów włosów, sukien, i [B]według wzrostu[/B]. Na dobry początek - wg wzrostu do 30 cm, subiektywny wybór dla Cugier-Kotki, czy jak jej tam:

1.[B] Chihuahu[/B]a - najmniejszy: gorliwy obrońca swojej pańci.
2. [B]Szpic karłowaty[/B] - 22cm: całkowicie zaabsorbowany swoją pańcią.
3. [B]Yorkshire terier[/B] -22 cm: idealny do noszenia kokardki, czy klamerki do włosów swojej pańci.
4. [B]Australijski silky[/B] [B]terier[/B] - 23 cm: nieskomplikowany, idealny dla kobiety.
5.[B] Maltańczyk [/B]- 25 cm: do noszenia na rękach przez pańcię.
6. [B]Sky terier[/B] - 26 cm: niezawodny obrońca pańci.
7. [B]Terier moskiewski miniaturowy [/B]- 27 cm: prawie jak CTR (prawie czyni różnicę).
8.[B] Shi tsu[/B] - 27 cm: dla pańci z temperamentem.
9.[B] Lhasa apso[/B] - 28 cm: zakochany w swojej pańci.
10. [B]Pekińczyk[/B] - 28 cm: dla pańci, która lubi koty.
11. [B]Japan chin[/B] - 28 cm: całkowicie zapatrzony w swoją pańcię.
12.[B] Papillon[/B] - 28 cm: jak motyl, ale nie fruwa.
13. [B]Terier czeski [/B]-30 cm: idealny dla starszej pańci.
14. [B]Biszon kędzierzawy[/B] - 30 cm: żywy pluszak.
15. [B]Pinczer[/B] - 30 cm: dla samotnych pańć.
16. [B]Bolończyk[/B] - 30 cm: dla pańci na dobre i na złe, na Wspólnej, nad rozlewiskiem itd.
17. cdn.?

Link to comment
Share on other sites

i ty popełniłeś ten sam błąd co reszta - nie szukam psa do torebki :P
chcę małego psa - pieszczocha - ale nie psa salonowego - tak jak mówiłam wcześniej mam 2 owczarki i zabawa z tak delikatnym pieskiem możne skończyć się źle

Dlatego zostanę przy owczarku szetlandzkim cairn terrierze - jeszcze czeka mnie kilka wizyt u hodowców żeby dokładnie obejrzeć psy a potem podjąć decyzję na długie długie lata

Link to comment
Share on other sites

Ryss, z całym "szacunkiem" - jesteś nudnym, czepliwym dziadem i forum to ostatnie miejsce, na którym powinieneś się znaleźć. Spróbuj swoje grafomańskie zapędy przekuć w coś kreatywnego, nie wiem - przepisz książkę telefoniczną? Może spłódź jakiś sienkiewiczowski gniot na 1000 stron pt. "Moja opinia, którą powinienem sobie wsadzić w dupę", który to następnie rozprowadzisz po innych dziwakach na forach i będziecie sobie nawzajem przytykać kto nie wrzucił przecinka, a kto powinien sczeznąć w piekle? Autentycznie rozważam wniosek o bana, bo to już przestaje nawet być zabawne. Znajdź se, chłopie, rozrywkę (powiedziałabym "babę", ale osobiste wycieczki podobnoż nie na miejscu, so much trolling)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Pinczer - dla samotnych pańć? Po raz kolejny się "popisałeś".[/QUOTE]

nope, rację ma, nie wiesz, że Ryss jest doświadczonym psiarzem?

stereotypy to źródło wiedzy tego pana, przetkane bzdurami typu "silky terrier dla kobiety", bo to przecież samiec alfa, jedzący z psami z jednej miski, coby przypadkiem nie być jak pańcie z "nieskomplikowanym terrierem" na rękach ;)

Link to comment
Share on other sites

Na podkłady? Nie. Pinczerek sprawy fizjologiczne załatwia tylko i wyłącznie w kuwetce. :evil_lol: Of kors, pinczerek nie może dotykać łapami ziemi - ciągłe noszenie na rączkach, w torebce to podstawa. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest ruszoffy (inne kolory są przez pinczerki nie akceptowane) wózek i pielucha na doopie. :grins:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...