Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Majkowska']Sznaucery miniatury to chyba najbardziej rozszczekane pieski jakie znam :)
Choc są jak dla mnie fajne charakterowo to bym osobiśie nie chciała :D[/QUOTE]

To może polecisz jakąś opanowaną rasę w szczekaniu? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwigrig']To może polecisz jakąś opanowaną rasę w szczekaniu? :)[/QUOTE]
Coś z "małych molosów" buldożek francuski, nie wiem jak z boston terierem. Podobno białe sznaucery, są dużo spokojniejsze, przynajmniej tak było jak pojawiły się pierwsze importy. Jak jest teraz warto zapytać kogoś, kto ma z nimi kontakt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Coś z "małych molosów" buldożek francuski, nie wiem jak z boston terierem. Podobno białe sznaucery, są dużo spokojniejsze, przynajmniej tak było jak pojawiły się pierwsze importy. Jak jest teraz warto zapytać kogoś, kto ma z nimi kontakt.[/QUOTE]
o nie nie nie, ślinienie przy dziecku odpada;/ a jakos mi sie nie podobają te "buldożki" wszystkie...

Link to comment
Share on other sites

[B]iwigrig[/B] kwestia wychowania,ale musisz wziąśc pod uwage że mniejsze psiaki moga byc pobudliwe.no i jeśli masz bardzo małe dziecko to koniecznie uważaj na takiego małego psa.dziecko nieświadomie moze uszkodzić psu np.kończynę.bo większosc takich piesku jest po prostu delikatna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]iwigrig[/B] kwestia wychowania,ale musisz wziąśc pod uwage że mniejsze psiaki moga byc pobudliwe.no i jeśli masz bardzo małe dziecko to koniecznie uważaj na takiego małego psa.dziecko nieświadomie moze uszkodzić psu np.kończynę.bo większosc takich piesku jest po prostu delikatna[/QUOTE]
a może sznaucer średni?? ponoc one są spokojne, niby ta sama rasa a wielkosc ma znaczenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwigrig']a czy ktos sie moze wypowiedziec w temacie czy te wszystkie szkolenia, psie przedszkola naucza czegos sznaucera miniature? Czy warto tam uczęszczac?[/QUOTE]
Warto, o ile dobrze poszukasz. Niestety na chwilę obecną każdy może założyć psią szkółkę, przedszkole i inne, więc zanim tam zaczniesz chodzić, porządnie sprawdź co robią, popytaj wśród znajomych, dokładnie się dowiedz o osobie, która prowadzi przedszkole i dopiero potem podejmij decyzję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwigrig']a czy ktos sie moze wypowiedziec w temacie czy te wszystkie szkolenia, psie przedszkola naucza czegos sznaucera miniature? Czy warto tam uczęszczac?[/QUOTE]

Jasne, że nauczy ale weź pod uwagę, że miniatura był psem stróżującym, takim psim dzwonkiem alarmowym i on ma w naturze szczekliwość. Można to wyciszać, ale prawdopodobieństwo posiadania cichutkiego sznaucera mini jest niskie, bo ta rasa miała być szczekliwa. Ja nie znam ani jednego nieszczekliwego sznaucera mini i na tej podstawie wyrobiłam sobie opinię, że rasę być może i można nauczyć nieotwierania paszczy, ale nie jest to wcale tak łatwe jak w przypadku niektórych ras tych samych gabarytów.

Z mniej szczekliwych mini piesków- cavaliery, coton de Tulear, bichon frise.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Trzeba je wychować.

Znam jamniki i ratlerki,które wiecej szczekają.[/QUOTE]

Dobra, jamniki i inne maleńtasy przebijają ;)
Mimo wszystko wliczam sznaucera miniaturę w rasy rozszczekane, bo niestety widziałam i takie wychowane które zwyczajnie sie drą będąc posłuszne, choć wiedzą co to znaczy cisza, ale zawsze im się wyrwie.
Są fajne, przyjemne do ludzi, sympatyczne do psów, chętne do nauki, ale niestety pomijając egzemplarze "Dyzio leci obszczekać pieski na druga stronę jezdni" to i u tych wychowanych zdarzają się z tego co widzę pyskacze.
Średniaki może mniej, ale też maja głosik :D
Za to olbrzymy sa chyba bardzo statecznymi psami (choć dzisiaj widziałam starszego pana który za olbrzymem[ przepięknym!!!!] fruwał od krzaczka do słupka... I tak pomyslałam że dziwna jest tendencja na sznaucery dla starszych osób).


A powiedzcie mi, tak bardziej z ciekawości, co polecilibyście mnie :evil_lol:
Głownie pod kątem posiadania juz pointera, bo wymagań jako takich nie mam wobec psa ;)
Nie żebym planowała ale ciekawa jestem, bo ostatnio bardzo spotykam sie z opinią że do wyżła idealny jest gończy , i faktycznie znam trochę ludzi którzy taki zestaw mają, ciekawa jestem czy faktycznie pieski się tak dobrze uzupełniają, czy może to przypadek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Dobra, jamniki i inne maleńtasy przebijają ;)
Mimo wszystko wliczam sznaucera miniaturę w rasy rozszczekane, bo niestety widziałam i takie wychowane które zwyczajnie sie drą będąc posłuszne, choć wiedzą co to znaczy cisza, ale zawsze im się wyrwie.
Są fajne, przyjemne do ludzi, sympatyczne do psów, chętne do nauki, ale niestety pomijając egzemplarze "Dyzio leci obszczekać pieski na druga stronę jezdni" to i u tych wychowanych zdarzają się z tego co widzę pyskacze.
Średniaki może mniej, ale też maja głosik :D
Za to olbrzymy sa chyba bardzo statecznymi psami (choć dzisiaj widziałam starszego pana który za olbrzymem[ przepięknym!!!!] fruwał od krzaczka do słupka... I tak pomyslałam że dziwna jest tendencja na sznaucery dla starszych osób).[/QUOTE]

Cos czuje, ze nie znajde psa:( a my tylko chcemy ze wzgledu na dziecko zeby w nocy sie nie rozszczekal pies... Dzwonek dzwonkiem to rozumiem. Ale obszczekiwanie co popadnie to juz odpada... Kurcze myslalam, ze moje wymagania nie sa za wysokie;)
Nie chce nic z buldozkow itp, bialych tez nie.
Moze jednak ktos poleci fajna nie duza rase? Mial ktos do czynienia z Papillonami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Może basenji ? 10-12 kg i nie szczeka .[/QUOTE] z tego co czytam to strasznie energiczne psy? I potrzebuja duzo ruchu? Chyba ze sie myle? A druga rzecz ciezko znaleźć hodowle przynajmniej na slasku. Lub bliskim sasiedztwie. I chyba kosztuje od 3000zl? Tyle fundyszy nie posiadam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Warto, o ile dobrze poszukasz. Niestety na chwilę obecną każdy może założyć psią szkółkę, przedszkole i inne, więc zanim tam zaczniesz chodzić, porządnie sprawdź co robią, popytaj wśród znajomych, dokładnie się dowiedz o osobie, która prowadzi przedszkole i dopiero potem podejmij decyzję.[/QUOTE]

A czy wyszkolenie psa w takiej szkółce to dość droga usługa? Zastanawiam czy stać na to przeciętnego śmiertelnika ;-)

Link to comment
Share on other sites

ja się tylko wtrącę, że wszystkie sznaucery olbrzymy jakie znam to szaleńcy, ale w pozytywnym sensie - u średniaka widać większą stateczność, taki...chłód? miniatury kojarzę tylko z darciem japy, nie znam żadnego bliżej, natomiast olbrzymy są wspaniałe i uwielbiam z nimi przebywać. jedną sucz na osiedlu ubóstwiam, ale to nie jest zdecydowanie stateczny pies, bardziej wulkan energii. mowa oczywiście o rodowodowym psie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwigrig']z tego co czytam to strasznie energiczne psy? I potrzebuja duzo ruchu? Chyba ze sie myle? A druga rzecz ciezko znaleźć hodowle przynajmniej na slasku. Lub bliskim sasiedztwie. I chyba kosztuje od 3000zl? Tyle fundyszy nie posiadam;)[/QUOTE]

Co prawda nie hodowla, ale w Sosnowcu na jednym z osiedli jakiś Pan miał basenji, więc może nie jest tak daleko, poza tym warto przejechać pół Polski, by mieć swojego wymarzonego psiaka. Ogólnie raczej ciężko znaleźć rasę z rodowodem ZKwP poniżej 2000zł, więc nastawiaj się na takie koszty.

Link to comment
Share on other sites

iwigrig, ja bym przy takich wymaganiach poleciła teriera szkockiego. Chyba rzadko się go tu w ogóle wspomina, a szkot nie potrzebuje codziennej dużej dawki ruchu, choć chętnie polata za piłeczką, potowarzyszy dzieciom, nie jest nadmiernie szczekliwy i spokojnie może zostać w domu nawet te 8 godzin.

Poza tym szkolenia nie szkolenia, zwróciłabym uwagę na to, że jakiej rasy to szczeniak nie będzie to na właścicielu będzie spoczywać obowiązek wychowania psiaka a to, żeby sznaucer czy szkot nadmiernie nie ujadał jest przede wszystkim wynikiem dobrego socjalu. Nikt nie zagwarantuje tutaj, że pies za 2 tyś z ZKwP będzie książkowym modelem wymarzonego psa. Jakiego nie wybierzesz będzie to wymagało na początku trochę cierpliwości i pracy.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']ja się tylko wtrącę, że wszystkie sznaucery olbrzymy jakie znam to szaleńcy, ale w pozytywnym sensie - u średniaka widać większą stateczność, taki...chłód? miniatury kojarzę tylko z darciem japy, nie znam żadnego bliżej, natomiast olbrzymy są wspaniałe i uwielbiam z nimi przebywać. jedną sucz na osiedlu ubóstwiam, ale to nie jest zdecydowanie stateczny pies, bardziej wulkan energii. mowa oczywiście o rodowodowym psie.[/QUOTE]

Średniaki sa zdystansowane do obcych ale swą energią zagonią olbrzyma na śmierć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...