Jump to content
Dogomania

Brezyl

Members
 • Content Count

  1,621
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Brezyl

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Interests
  Podpisz petycję - pozwól psom ze schroniska na spacery, które im odebrano! PODAJ DALEJ!
  http://www.petycjeon...reksio/start/10

Contact Methods

 • Skype
  ulakas123456

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brezyl

  pies schroniskowy szarpie smycz i warczy

  Ciężko coś powiedzieć, nie widząc sytuacji. Warczenie, a warczenie to dwie różne sprawy. Może być to zarówno zachęcenie do przeciągania, jak i ostrzeżenie przed atakiem. Nie macie nikogo w schronie, kto zna się na "psiej mowie" ciała i mógłby właściwie odebrać sygnały ? Często ciągnięcie smyczy (zwłaszcza u szczeniąt) pozwala się im czuć pewniej, łatwiej uczą się chodzić na smyczy i łatwiej tez zaczynają nosić aport na spacerach (co ja wykorzystuję, aby pies nie zbierał śmieci z ziemi i praktycznie dzięki temu mam psy, które mogą przejść obok żarcia na spacerze i go z ziemi nie ruszą). Ja bym spróbowała bardzo długiego szarpaka, dać psu końcówkę, chwycić za drugą, chwilę się poszarpać (o ile warczenie nie będzie ostrzeżeniem, przed atakiem !!!), a następnie dać rozkaz puść, czy zostaw , pokazując super nagrodę w drugiej ręce (parówka, piłka na sznurku). Może się okazać, ze ktoś bawił się w ten sposób z psem i jego zachowanie, jest inicjowaniem wspólnej zabawy. Ale naprawdę, warto znaleźć kogoś na miejscu, aby poobserwował psa, bo tak z opisu, to może być wszystko.
 2. Najpewniej spiepszona socjalizacja. Skoro masz taki problem i nie dajesz rady, pójdź z psem do jakiegoś fachowca, niech zobaczy o co chodzi. Przecież my, ani nie widzimy zachowania psa, ani tego jak Ty wpływasz na to zachowanie. Takie cuda to zdarzały mi się tylko z tymczasami z fatalnych warunków pseudo, z psami z normalnych miejsc nigdy. Aczkolwiek wiem, że co poniektórzy 'właściciele" potrafią psa doprowadzić do takich zachowań. A co na to hodowca ? A inni właściciele psów z tego miotu ?
 3. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

  Na pewno w dużej części masz racje, ale jak przeglądam papiery hodowlane w interesującej mnie grupie, to nie spotykam się z hodowlami mającymi multum psów - wyjątkiem właśnie 2 kojcowe hodowle ON-ków. Natomiast, co do psów nierasowych kilka razy byłam zmuszona zgłosić, aby TOZ sprawdził warunki w jakich przebywają psy, bo pewne rzeczy mi się nie podobały, choć nie były to sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji.
 4. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

  Tyle tylko, że część hodowców z nowych stowarzyszeń, znalazła się tam po wykluczeniu ich z ZKwP, za różnego rodzaju przekręty. Ja wymagam pewnych rzeczy od każdego posiadacza psa, nie tylko hodowcy. Nie ukrywam, że jeśli chodzi o osoby z mojego oddziału, to nie znam nikogo, kto hodowałby psy na poziomie pseudo, a co do dużych hodowli kojcowych, nie kryję się z opinią, że z takiego miejsca bym psa nie kupiła, mimo, ze pod względem bytowym psy mają tam dobrze (znam tylko dwie takie hodowle). Ale osobiście, zakup w takich hodowlach odradzam, jeśli ktoś pyta mnie o zdanie. Obracam się w środowisku, w którym ludzi dbają o swoje psy, nawet w dużej części wręcz je uczłowieczają.I są to osoby z reguły z psami związkowymi lub kundelkami. Pojedyńcze osoby, które kupiły psy w stowarzyszeniach, nie zamierzają po raz drugi popełnić tego błędu.
 5. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

    Myślę, ze statystycznie takich "hodowli" w ZKwP, jest dużo mniej niż w innych stowarzyszeniach. Tacy "hodowcy" znajdą się w niestety w każdym środowisku, czy to w Polsce, czy za granicą. Nie sądzę ponadto, aby nawet w hodowlach kojcowych, psy się zagryzały jak ma to miejsce w schroniskach.   Widzę, że masz jakąś manię na punkcie ZKwP. Tymczasem taką hodowle jest dużo łatwiej sprawdzić niż w jakimkolwiek innym stowarzyszeniu. Dla mnie to podstawa, aby psy miały rodowód FCI, ale z drugiej strony nie kupuję psa z ogłoszenia, na szybko, tylko dopiero po dokładnym poznaniu hodowli i hodowców. Psy zamawiam z reguły jeszcze przed kryciem, a czasami czekam nawet 1,2 lata gdy chcę mieć psiaka, po konkretnej suce.
 6. Brezyl

  Od czego zacząć-pomóżcie dogomaniacy

  Oczywiście czekasz z tym wszystkim do przyszłego roku, jak zgłosisz się w tym, będziesz musiała zapłacić cała składkę za ten rok, mimo ze masz niecałe 3 tygodnie do końca.
 7. Brezyl

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Blok - które piętro, winda ? Dlaczego nie chcesz powtórki z husky ? Pies dla samego posiadania, czy myślisz o robieniu z nim czegoś ? Preferowany włos ?
 8. Brezyl

  Padaczka która powtórzyła się po roku...

  http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html http://www.wesolypies.com.pl/porady/2012-09-13-18-16-45/padaczka-u-psów-i-kotów.html http://www.portalweterynaryjny.pl/forum/padaczka-u-psa-831,3.html
 9.  Przez naście to nie :) ale 3-4 na pewno. Niestety nie zarabiam dużo, masę kasy wydaję na psa i jak mam możliwość sprawdzenia czym jeden rodzaj pralki jest lepszy od drugiej to sprawdzam, tym bardziej, że nie zawsze to co droższe jest lepsze. Czasami za mniejsze pieniądze, możemy kupić coś lepszego.  Natomiast zakup psa to zawsze dla mnie masa godzin przed kompem, a później w realu.
 10. Brezyl

  Kurs Trenerski Coape - opinie!!!

  A co sądzicie o tym ? https://www.youtube.com/watch?v=BqWU_b9v6OE i mój ulubiony agresywny pies "wg Gałuszki" https://www.youtube.com/watch?v=6cncggV-bic
 11. Brezyl

  Pies w miejscu publicznym

  Ale znacznie częściej przegrywają. Każdy taki przypadek jest jednostkowy i musielibyśmy bawić się w interpretacje przepisów lokalnych z różnych miast (gmin). Wygrane najcześciej maja miejsce w gminach, gdzie w przepisach lokalnych używa się sformuowania "pies pod kontrolą właściciela", bo zdaniem SM kontrola to smycz, a właściciel, a później sąd patrzy na to inaczej. Natomiast trudno wygrać, gdy w przepisach wyraźnie jest napisane, że "pies powinien być na smyczy", "pies powinien być na uwięzi".
 12. Brezyl

  Pies w miejscu publicznym

  Wyraz "konflikt" jest rzeczywiście raczej nie używany w języku aktów prawnych, natomiast dość często w doktrynie (prosty przykład:http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content/41162/009.pdfNie jesteśmy, jednak na forum dla prawników, gdzie rzeczywiście każde słowo ma dość ściśle określony zakres znaczeniowy, a często wprost ustawową definicję.Dlatego też nie posługujemy się tutaj, ani językiem prawnym, ani prawniczym. Jak można zobaczyć czasami nawet GIODO też jest na naszym dogomaniackim poziomie http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/231056/231064/231068/dokument129102.pdf I na przyszłość nie pisz bzdur, bo nikt z nas nie pisał, że sejmowi prawnicy są zerem. Pomiędzy moja opinią, która brzmiała, że "Gdyby w komisjach sejmowych siedzieli prawdziwi fachowcy, prawo stanowione w naszym kraju stałoby na znacznie wyższym poziomie. A już komisja Suskiego i jej projekty to prawdziwe cuda. Proszę wskazać choć jeden przypadek wyegzekwowania przepisów o długości łańcucha lub czasu na który pies jest na nim uwiązany. Za to nowelizacja ustawy dała nam kilkadziesiąt "związków postyczniowych", w których każdy kundelek może dostać rodowód." a Twoim postem przypisującym nam taką opinię o prawnikach sejmowych jest przepaść. No, ale zdaje się, że ogólnie masz problem z rozumieniem słowa pisanego i czytasz to co chcesz tam widzieć, a nie to co jest tam w rzeczywistości napisane.
 13. Brezyl

  Psie sporty

  Boże, czy to nasza wina że się otaczasz jakąś hołotą ? Byłam teraz na szkoleniowym weekendzie. Na pracy z pozorantem były tylko dwa psy, mój mający problemy z agresją i młoda suka rottka. Cudowna, kontaktowa, rzucająca się do każdego człowieka, który zwrócił na nią uwagę aby... zalizać na śmierć. Mój pies na początku oczywiście próbował dorwać pozoranta, jak to on. Na koniec świetnie się bawił gryzakami, trzy wejścia świetne przekierowanie agresji na zabawę. Dodatkowo mój pies jest dość sztuczkowy, a mimo to nie niszczy, nie załatwia się w domu a nawet na ogrodzie. Widzę zresztą, że dyskusja z Tobą jest bezsensowna, bo i tak nie przyjmujesz żadnych argumentów. Szkoda, ze jako wet masz taka małą wiedzę o psiej psychice i obracasz się w jakiś dziwnych klimatach. Ja bardzo żałuję, że wcześniej nie poszłam w kierunku obrony z własnym psem, bo być może miałabym dużo mniej problemów z jego agresją.
 14. Brezyl

  Nauka sztuczki lerzeć

  A nie lubi drapania po brzuchu ? Większość psów, kiedy leży w pozycji waruj, a ktoś wkłada rękę pod psa aby podrapać go po brzuchu to kładzie się bokiem, dokładasz komendę i po paru razach pies chętnie się tak kładzie. Później wystarczy tylko pilnować, aby psisko nie przesadziło, bo większość samoczynnie przechodzi do dalszego elementu, czyli leżenia na plecach, podkładając wtedy cały brzuch do drapania.
 15. Brezyl

  Ukryta choroba pieska

  No tu mnie ubawiłeś.Strasznie się przestraszy, tym bardziej, że obie strony złamały prawo. Jedyne co można to zgłosić do TOZ-u czy SdZ, aby sprawdziły warunki w jakich przebywają psy. Bo na razie w Twoich postach widzę tylko dbanie o kasę, a nie o biedne zwierzaki.
×