Jump to content
Dogomania

Brezyl

Members
 • Content Count

  1,621
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Brezyl

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Interests
  Podpisz petycję - pozwól psom ze schroniska na spacery, które im odebrano! PODAJ DALEJ!
  http://www.petycjeon...reksio/start/10

Contact Methods

 • Skype
  ulakas123456

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brezyl

  co robic,gdy pies ugryzł własciciela

  A nie prościej, aby pies zszedł, do rozkazu dodać nagrodę. Parę razy i pies będzie zeskakiwał machając ogonem. Twoje odczucia, co do tego ze pies chce rządzić, są idiotyczne, może poczekasz jeszcze, aż napisze ustawę na temat jego niepodległości na kanapie czy łóżku. Co do uderzenia pies zareagował odruchowo broniąc się, pewnie jakieś pozostałości z dawnego życia. Jeśli jest u Was już dwa lata i dalej ma taka reakcję na dotyk (warczenie) to znaczy, ze nadal czuje się niepewnie, nie rozumie zasad i wprowadzonych przez Was granic. Ale tu piłka jest po waszej stronie.
 2. Brezyl

  pies schroniskowy szarpie smycz i warczy

  Ciężko coś powiedzieć, nie widząc sytuacji. Warczenie, a warczenie to dwie różne sprawy. Może być to zarówno zachęcenie do przeciągania, jak i ostrzeżenie przed atakiem. Nie macie nikogo w schronie, kto zna się na "psiej mowie" ciała i mógłby właściwie odebrać sygnały ? Często ciągnięcie smyczy (zwłaszcza u szczeniąt) pozwala się im czuć pewniej, łatwiej uczą się chodzić na smyczy i łatwiej tez zaczynają nosić aport na spacerach (co ja wykorzystuję, aby pies nie zbierał śmieci z ziemi i praktycznie dzięki temu mam psy, które mogą przejść obok żarcia na spacerze i go z ziemi nie ruszą). Ja bym spróbowała bardzo długiego szarpaka, dać psu końcówkę, chwycić za drugą, chwilę się poszarpać (o ile warczenie nie będzie ostrzeżeniem, przed atakiem !!!), a następnie dać rozkaz puść, czy zostaw , pokazując super nagrodę w drugiej ręce (parówka, piłka na sznurku). Może się okazać, ze ktoś bawił się w ten sposób z psem i jego zachowanie, jest inicjowaniem wspólnej zabawy. Ale naprawdę, warto znaleźć kogoś na miejscu, aby poobserwował psa, bo tak z opisu, to może być wszystko.
 3. Najpewniej spiepszona socjalizacja. Skoro masz taki problem i nie dajesz rady, pójdź z psem do jakiegoś fachowca, niech zobaczy o co chodzi. Przecież my, ani nie widzimy zachowania psa, ani tego jak Ty wpływasz na to zachowanie. Takie cuda to zdarzały mi się tylko z tymczasami z fatalnych warunków pseudo, z psami z normalnych miejsc nigdy. Aczkolwiek wiem, że co poniektórzy 'właściciele" potrafią psa doprowadzić do takich zachowań. A co na to hodowca ? A inni właściciele psów z tego miotu ?
 4. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

    Gdyby była sprawa dokończona do końca przed sądem, to właściciel miałby szansę na zakaz posiadania psów na kilka lat. Zawsze mnie wnerwia, że nigdy organizacje ratujące takie zwierzęta nie występują o zwrot kosztów leczenia i opieki nad nimi, dopóki nie zostaną zaadoptowane. Parę takich tytułów wykonawczych i zapewniam, że w danej wsi sytuacja poprawiłaby się diametralnie.
 5. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

  Na pewno w dużej części masz racje, ale jak przeglądam papiery hodowlane w interesującej mnie grupie, to nie spotykam się z hodowlami mającymi multum psów - wyjątkiem właśnie 2 kojcowe hodowle ON-ków. Natomiast, co do psów nierasowych kilka razy byłam zmuszona zgłosić, aby TOZ sprawdził warunki w jakich przebywają psy, bo pewne rzeczy mi się nie podobały, choć nie były to sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji.
 6. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

  Tyle tylko, że część hodowców z nowych stowarzyszeń, znalazła się tam po wykluczeniu ich z ZKwP, za różnego rodzaju przekręty. Ja wymagam pewnych rzeczy od każdego posiadacza psa, nie tylko hodowcy. Nie ukrywam, że jeśli chodzi o osoby z mojego oddziału, to nie znam nikogo, kto hodowałby psy na poziomie pseudo, a co do dużych hodowli kojcowych, nie kryję się z opinią, że z takiego miejsca bym psa nie kupiła, mimo, ze pod względem bytowym psy mają tam dobrze (znam tylko dwie takie hodowle). Ale osobiście, zakup w takich hodowlach odradzam, jeśli ktoś pyta mnie o zdanie. Obracam się w środowisku, w którym ludzi dbają o swoje psy, nawet w dużej części wręcz je uczłowieczają.I są to osoby z reguły z psami związkowymi lub kundelkami. Pojedyńcze osoby, które kupiły psy w stowarzyszeniach, nie zamierzają po raz drugi popełnić tego błędu.
 7. Brezyl

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

    Myślę, ze statystycznie takich "hodowli" w ZKwP, jest dużo mniej niż w innych stowarzyszeniach. Tacy "hodowcy" znajdą się w niestety w każdym środowisku, czy to w Polsce, czy za granicą. Nie sądzę ponadto, aby nawet w hodowlach kojcowych, psy się zagryzały jak ma to miejsce w schroniskach.   Widzę, że masz jakąś manię na punkcie ZKwP. Tymczasem taką hodowle jest dużo łatwiej sprawdzić niż w jakimkolwiek innym stowarzyszeniu. Dla mnie to podstawa, aby psy miały rodowód FCI, ale z drugiej strony nie kupuję psa z ogłoszenia, na szybko, tylko dopiero po dokładnym poznaniu hodowli i hodowców. Psy zamawiam z reguły jeszcze przed kryciem, a czasami czekam nawet 1,2 lata gdy chcę mieć psiaka, po konkretnej suce.
 8. Brezyl

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  http://laskornas.pl/onas.htmlOczywiście tak jak pisałam, należy szczenięta nie brać po rodzicach z IPO, tylko po zwykłych wystawówkach. Hodowca wybierze najbardziej leniwego z miotu i da się z nim żyć. Można go zmęczyć aportowaniem, śladami, zabawą w szukanie czegoś, więc tak długie spacery jak u zaprzęgowych nie są potrzebne. Co do owczarków szkockich,tak. Krótkowłose lepiej pasą, są lepsze w agility, długowłose to praktycznie już ozdóbki.
 9. Brezyl

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Czwarte piętro bez windy, więc odpadają molosy. A szkoda, bo nie są aż tak aktywne, poza okresem szczenięcym i lubią jednakowo dłuższy spacer, jak i leniuchowanie. Czyli II grupa, raczej nie. Myśliwskie nie, bo jednak wymagają dużo ruchu.  A z I, np.: biały szwajcar ? Można wybrać włos, długi lub krótki i oczywiście wybrać z miotu największego lenia. Collie długowłosy, bo krótkowłose zachowały chęć do sportowego życia.  Fajne są duże pudle, bulteriery, shar peie - od paru lat de mode, więc rasa znacznie się poprawiła. Z psów mniejszych kromfohrlander, mops i większość ozdóbek.  
 10. Brezyl

  Od czego zacząć-pomóżcie dogomaniacy

  Oczywiście czekasz z tym wszystkim do przyszłego roku, jak zgłosisz się w tym, będziesz musiała zapłacić cała składkę za ten rok, mimo ze masz niecałe 3 tygodnie do końca.
 11. Brezyl

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Blok - które piętro, winda ? Dlaczego nie chcesz powtórki z husky ? Pies dla samego posiadania, czy myślisz o robieniu z nim czegoś ? Preferowany włos ?
 12. Brezyl

  Padaczka która powtórzyła się po roku...

  http://www.vetopedia.pl/article69-1-Padaczka.html http://www.wesolypies.com.pl/porady/2012-09-13-18-16-45/padaczka-u-psów-i-kotów.html http://www.portalweterynaryjny.pl/forum/padaczka-u-psa-831,3.html
 13.  Przez naście to nie :) ale 3-4 na pewno. Niestety nie zarabiam dużo, masę kasy wydaję na psa i jak mam możliwość sprawdzenia czym jeden rodzaj pralki jest lepszy od drugiej to sprawdzam, tym bardziej, że nie zawsze to co droższe jest lepsze. Czasami za mniejsze pieniądze, możemy kupić coś lepszego.  Natomiast zakup psa to zawsze dla mnie masa godzin przed kompem, a później w realu.
 14. Poważnie ? Nie mówię kilkadziesiąt godzin, ale w sklepie to ja mogę sobie sprzęt obejrzeć. A kupuję na necie, znacznie taniej, sprawdzając opinie i parametry. Ogólnie sprzedawcy w sklepach mają małe pojecie o sprzedawanym towarze i raczej starają się wcisnąć to co nie schodzi.Natomiast wybór psa, to często nie kilkadziesiąt, a znacznie więcej godzin, łącznie z wizytami na wystawach i zawodach, aby obejrzeć bliższych i dalszych krewnych przyszłego domownika.
 15. Brezyl

  Uwaga na hodowle wilcze serce!!

  Myślę, że takich osób z jednym postem to i tak na dogo nikt nie traktuje poważnie. O ile post nie został wysłany z jakiejś kawiarni czy biblioteki, to uzyskanie namiarów na IP nie jest problemem, choć nie wiem czy skórka warta wyprawki. Może to konkurencja, a może jakiś troll. "Dziwni ludzie" zdarzają się wszędzie i czasem potrafią pisać jakieś wymysły dla czystej przyjemności zrobienia komuś na złość. 
×