Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='iwigrig']Cos czuje, ze nie znajde psa:( a my tylko chcemy ze wzgledu na dziecko zeby w nocy sie nie rozszczekal pies... Dzwonek dzwonkiem to rozumiem. Ale obszczekiwanie co popadnie to juz odpada... Kurcze myslalam, ze moje wymagania nie sa za wysokie;)
Nie chce nic z buldozkow itp, bialych tez nie.
Moze jednak ktos poleci fajna nie duza rase? Mial ktos do czynienia z Papillonami?[/QUOTE]

Biorąc pieska żywiołowego można spodziewać się u niego pobudliwości takiej a nie innej. To nie jest pewne, ale nie ma też gwarancji że ten pies na 100% nie będzie szczekał, ja osoboście małe pieski kojarzę przeważnie z częstego jazgotu i to nieprzyjemnego woluminu :D
Jak juz ruszyłyśmy teriery to pomyslałam o bedlingtonie - znam kilka i są mega przyjemne, ale też szczekliwe.
No i coś mi chodzi po głowie staffik...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kesencja']Ja ostatnio miałam na tymczasie teriera walijskiego, piękny pies, w ogóle nie szczekał, do dzieci kochany, inne psy na spacerze omijał, ale nie wiem, czy te psy takie są czy po prostu trafił mi sie taki wspanialy egzemplarz :)[/QUOTE]
W sąsiedztwie za ogrodzeniem mam trzy teriery walijskie. Potrafią szczekać całą noc, choć na spacerach na smyczy tego nie robią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gojka']Moja córka jakiś czas temu była zainteresowana tą rasą.Wyczytałyśmy jednak o ich problemach z sercem i niemożnością nauczenia ich by nie biegały za autami,tudzież nauczyły się respektu przed nimi.Czy to prawda? Bo znam jednego cavaliera,który rzeczywiście puszczany ze smyczy jest w lesie z tego powodu.[/QUOTE]

Nie ma czegoś takiego jak "niemożność nauczenia" Porządne szkolenie z przywoływania załatwia sprawę. Trzeba też zapobiegać a nie leczyć czyli ja od początku w zarodku tłumiłam zapędy Rubina do ganiania za rowerami i samochodami. Ćwiczenia były z spokojnego mijania przy nodze przejeżadzających rowerów oraz kazałam robić np siad i czekałam aż rower czy samochód przejedzie i nagradzałam spokojne zachowanie, najpierw na smyczy a potem bez. Ważne by nie pozwolić psu ganiać bo wtedy mu się to spodoba i nawyk się utrwali. Rzeczywiście ma do tego ciągoty i słyszałam o cavisiach co nie wracają na wołanie ale tu akurat wina jest właściciela co psa nie nauczy porządnie. Cavisie uwielbiają też ganiać ptaki ale na to mi pozwalam bo daleko nie pobiegnie gdyż wiadomo ptak zrywa się i odfruwa.
Ponadto uważam ze żadnego psa nie powinno się prowadzić na ulicy bez smyczy.

Serduszka to pięta achillesowa tej rasy ale jeszcze gorsze może być SM i ponoć 80% populacji to ma w lekkim stopniu. Polecam poczytać w necie choroba nazywa się [B]Syringomyelia [/B]Niestety podobnie jak przy sercu badania nie dają pewności bo pod dwojgu zdrowych rodzicach możę urodzić się chore szczenię a objawy pojawiają się dopiero później.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kesencja']To może rassmo? Taki mops, ale z długim pyszczkiem.
[URL="http://www.rassmo.eu/news.php"]Tutaj[/URL] masz link do najlepszej hodowli rassmo w Polsce (i chyba jedynej, ale Pan mówił, że od ich szczeniaków tworzy się druga hodowla).
[URL="http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=24999"]TUTAJ [/URL]masz link do wątku na forum, gdzie wypowiadają się właściciele rasssmo od Pana Kazimierza :)[/QUOTE]

jakie fajne się te pieski wydają! czy ktoś z was miał kontakt z tą rasą w realnym świecie? :)
Poczytałam sobie wczoraj o tych pieskach rasy cavalier king charles spaniel i niestety, ale zraziło mnie to o czym pisze Rubin98.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu pisał na forum, że był w Chorwacji i była rodzina z mopsem i dwoma tymi psiakami rassmo - mops leżał w dziurze i ciągle go chłodzili, a rassmo biegały z innymi psiakami i bawiły się w najlepsze :).
Najlepiej zadzwonić do Pana Kazimierza, on z chęcią udzieli wszelkich informacji :).

Alekssandra, w Stowarzyszeniu Adopcji Buldożków jest taki Banan - mix mopsa ze szpicem; [URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=676824945725735&set=a.258407667567467.60321.257619577646276&type=1"]info na fb[/URL](kliknij). Bodajże jest też jego siostra, ale nie jestem pewna :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]iwigrig[/B] kwestia wychowania,ale musisz [B]wziąśc[/B] pod uwage że mniejsze psiaki moga byc pobudliwe.no i jeśli masz bardzo małe dziecko to koniecznie uważaj na takiego małego psa.dziecko nieświadomie moze uszkodzić psu np.kończynę.bo większosc takich piesku jest po prostu delikatna[/QUOTE]
Matko... Czy aby udzielać się na tym forum nie ma obowiązku skończenia przynajmniej podstawówki? Sorki za offa ale jak się czyta takie "kwiatki" to nie bardzo można skupić się na treści...

Link to comment
Share on other sites

No i chyba niewiele to dało... Moim zdaniem powinnaś dostać odszkodowanie od uczelni.Może spojrzyj raz jeszcze jaki wyraz podkreśliłam.Chodziło mi o byka ortograficznego.Mnie byłoby trochę wstyd pisać,że skończyłam studia i sadzać takie błędy.Będziesz bardziej świadoma jak od czasu do czasu zajrzysz do słownika.Pisanie z bykami to brak szacunku do czytelnika,nie wspominając o obciachu jaki sobie robi piszący.Nie jestem Twoim dzieckiem i idę o zakład,że jestem starsza a mimo to mam szacunek do młodszych i nie nazwałabym nikogo dzieckiem z wyjątkiem mojego własnego. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Dziecko studia to ja skonczylam bardzo dawno temu,wiec mnie nie pouczaj,jestem swiadoma tego co pisze.takie opinie odnosnie ras malych(mam na mysli ponizej 5 kg).mam nie tylko ja.przy dzieciach starszych wielkosc psa nie ma znaczenia[/QUOTE]


Myślę, że Gojce chodzi o błąd językowy, zamiast "wziąść" powinnaś napisać "wziąć", ale myślę, że każdy z nas popełnia błędy i powinniśmy przymknąć na to oko. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wolo Istnienia- istotnie zgadłaś.Owszem popełniam błędy ale nie w pisowni.Taki błąd przez wzgląd na szacunek do czytających- można łatwo edytować. Jeśli ktoś mnie nie szanuje waląc byki to nie mam zwyczajnie ochoty czytać jego wypowiedzi.Nie można przymykać oka- uwierz.Zasad pisowni uczymy się w podstawówce.Dorosły,ukształtowany człowiek- jesli chce być odbierany poważnie-powinien przynajmniej w ojczystym języku porozumiewać się bezbłędnie.Sorki-takie jest moje zdanie.I naprawdę nie chcę tu nikogo obrażać.Warto się trochę postarać.

Edited by gojka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gojka']Wolo Istnienia- istotnie zgadłaś.Owszem popełniam błędy ale nie w pisowni.Taki błąd przez wzgląd na szacunek do czytających- można łatwo edytować. Jeśli ktoś mnie nie szanuje waląc byki to nie mam zwyczajnie ochoty czytać jego wypowiedzi.Nie można przymykać oka- uwierz.Zasad pisowni uczymy się w podstawówce.Dorosły,ukształtowany człowiek- jesli chce być odbierany poważnie-powinien przynajmniej w ojczystym języku porozumiewać się bezbłędnie.Sorki-takie jest moja zdanie.I naprawdę nie chcę tu nikogo obrażać.Warto się trochę postarać.[/QUOTE]

Masz racje, ale myślę, że nie warto wyzywać się od dzieci jak to zrobiła Gryf i psuć sobie kontakty ;) Po prostu "wyluzujmy" i jeśli ktoś popełni błąd to niech go poprawi, nie wyzywajmy się. Przynajmniej taka jest moja propozycja ;)

Link to comment
Share on other sites

matko jedyna, o co tu znowu się toczy wojna? :D
o [I]WZIĄŚĆ?

[/I]gojka, masz pełno błędów interpunkcyjnych w swoich wypowiedziach, a się czepiasz - to chyba trochę hipokryzja, co?

po co w ogóle ta dyskusja?
to, że ktoś walnął jednego woła nie oznacza, że wpycha błędy do tego stopnia, że nie da się czytać, bo i takie kwiatki nieraz się "wypowiadają" na forum.

(uprzedzę zarzut o moich wielkich literach, bo to takie fajne do spienienia się - to tylko forum!:D)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']matko jedyna, o co tu znowu się toczy wojna? :D
o [I]WZIĄŚĆ?

[/I]gojka, masz pełno błędów interpunkcyjnych w swoich wypowiedziach, a się czepiasz - to chyba trochę hipokryzja, co?

po co w ogóle ta dyskusja?
to, że ktoś walnął jednego woła nie oznacza, że wpycha błędy do tego stopnia, że nie da się czytać, bo i takie kwiatki nieraz się "wypowiadają" na forum.

(uprzedzę zarzut o moich wielkich literach, bo to takie fajne do spienienia się - to tylko forum!:D)[/QUOTE] Żadna wojna.Ot po prostu czasem płakać mi się chce jak czytam wypowiedzi z bykami ot co.Drodzy- szanujmy się po prostu- takie miało być moje przesłanie;) Co do interpunkcji-zapewne masz rację ale często u mnie jest to spowodowane nieznajomością tego forum. Nie piszę za dużo i gdy widzę brak znaku interpunkcyjnego edytuję a potem czekam,czekam, czekam...Myślałam,że to coś z moim internetem ale zauważyłam,że mimo wszystko da się edytować u mnie więc zabieg będę stosować.Prawdopodobnie muszę też zwiększyć czcionkę bo zwyczajnie nie widzę też znaków diakrytycznych.
Fajnie,że uprzedziłaś o swoich błedach- nikt się już czepiać nie będzie.Właściwie to swoją wypowiedź odniesioną do Gryf powinnam od tego zacząć i było z głowy :) :)

Link to comment
Share on other sites

nadal podtrzymuję, że wytykanie błędów na forum, pod warunkiem, że nie jest to rażące [I]chalo witam prosze pomuc mojim pieską[/I], to zwyczajne czepialstwo :)
nie mówię, że nie można tego zauważyć, ale po cóż cytować jedno źle napisane słowo i nakręcać aferę o braku szacunku do innych użytkowników?

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze dorzucę, oprócz tych kropek bez spacji, że przy półpauzach również dajemy spację, skoro już mamy się czepiać takich drobnostek :).
Nie rozumiem totalnie tego, że napisanie "wziąść" to brak szacunku dla drugiej osoby:evil_lol:
gojka, nie jesteś czasem fanką Mówiąc Inaczej? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']nadal podtrzymuję, że wytykanie błędów na forum, pod warunkiem, że nie jest to rażące [I]chalo witam prosze pomuc mojim pieską[/I], to zwyczajne czepialstwo :smile:
nie mówię, że nie można tego zauważyć, ale po cóż cytować jedno źle napisane słowo i nakręcać aferę o braku szacunku do innych użytkowników?[/QUOTE]
Dokładnie się z tym zgadzam. Robi się aferę z niczego, naprawdę mam wrażenie, że niektórzy to nie mają czym się zająć...

[quote name='IvyKat']Ja tam wolę jedno "wziąść" niż całe posty pisane bez spacji po kropce. Po prostu źle się to czyta. A to też "jedna z zasad pisowni, o której uczą w podstawówce".[/QUOTE]
:fadein: :-D

Link to comment
Share on other sites

Zanim rozpęta się kolejna wojna o to dlaczego ten pies jest tak dziwnie obcięty. :evil_lol: Jego "dziwaczny" fryz jest spowodowany tym, że został odebrany ze złych warunków, jego włosy to była istna tragedia - kołtuny itp., więc zdecydowano się na takie ścięcie malucha.

[B]motyleqq [/B]to jesteś bardziej ordżinalna! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...