Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

to trzeba by Tanoshiego spytac :P
a tak poważnie akita ma podszerstek....czyli zimą jej cieplutko...ale latem pies najszczesliwszy nie jest jeśli tak jak mój nie wylinieje w porę. jest to jedak do przezycia...spacerki wieczorem...plus wypady nad jezioro na kapanie :) zimny balkonik a w upały mokry ręczniczek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Dzięki za wyjaśnienie.
Mogę jeszcze spytać, jakie psy w typie jaki pisałam są psami jednego pana? Czy wyżeł weimarski też się do nich zalicza? (koleżanka ma uprzedzenie do dalmatynków wiec o nie nie pytam)[/QUOTE]
weimary które znam nie podlatują od razu do ludzi, ale jeżeli właściciel jest pozytywnie nastawiony, to by się tylko miziać i przytulać chciały ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Post koleżanki (która nie ma konta) :

Witajcie! Szukam odpowiedniej rasy psa, moje kryteria to:
-nie chcę by pies miał charakter goldena, raczej nieufny wobec obcych, żeby w miarę pilnował domu
-jestem aktywna jednak mieszkam w mieszkaniu
-dobrze by było, by pies (oczywiście z kondycją) biegał przy moim rowerze po kilka (może kilkanaście) kilometrów (co 3 dzień)
-był duży, a raczej średni, coś na miarę dalmatyńczyka, wyżła weimarskiego.[/QUOTE]

1) Jeżeli szukasz psa nieufnego i przywiązanego do Ciebie, myślę - że, mogą to byc Owczarki Kaukaskie, Środkowoazjatyckie, Fila Brasiero - tylko są one niestety olbrzymkami xD
2) Jeżeli jesteś aktywna, a mieszkasz w bloku - nie ma to znaczenia - ważna jest ilośc ruchu, którą psu zapewnisz.
4) Duży, średni ...

Hm ... Teoretycznie pasuje golden, ale nie chcesz. Może Owczarek Austalijski? Albo Bearded Collie?
Możesz napisac więcej - np. ile jesteś w stanie wydac miesięcznie, jaka sierśc :)

Link to comment
Share on other sites

A moze taki przystojniak :
[URL]http://images100.dogtron.com/dog/img/airedale_terrier.jpg[/URL]
[URL]http://www.purina.com.au/Breedselector/Images/Breed/Dog/494/AiredaleTerrier.jpg[/URL]

Wielkosc odpowiednia, charakter raczej tez, sportowiec, a do tego zdaje sie nie gubi wlosow. Strzyc tylko czasem trzeba.

p.s. to airedale terrier

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']A moze taki przystojniak :
[URL]http://images100.dogtron.com/dog/img/airedale_terrier.jpg[/URL]
[URL]http://www.purina.com.au/Breedselector/Images/Breed/Dog/494/AiredaleTerrier.jpg[/URL]

Wielkosc odpowiednia, charakter raczej tez, sportowiec, a do tego zdaje sie nie gubi wlosow. Strzyc tylko czasem trzeba.

p.s. to airedale terrier[/QUOTE]
te psy sie trymuje :)
nie powinno sie ich strzyc chyba ze dla wygody jak nie sa wystawaine
mam codziennie z ta rasa kontakt , bardzo zywiolowe , prawdziwy terier i na to trzba troche uwazac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Nie tyle bronić, co może dawać poczucie bezpieczeństwa, nie chcę by pies kochał wszystkich bez wyjątku, chodzi o charakter typu doberman ("pies jednego pana")[/QUOTE]

NIEUFNI SPORTOWCY - DO TEGO OPISU PASUJE WIĘKSZOŚĆ PSÓW Z [B]GRUPY V[/B] :), np husky, ale może być też pies faraona czy podenko. Są to jednak rasy trudne w ułożeniu i trzeba im poświęcić sporo czasu, zwłaszcza w okresie socjalizacji.

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka zdecydowała się na wyżła węgierskiego. Decyzja zapadła, wybrali już chyba nawet hodowlę. Nie jestem przekonana co do tego wyboru, ale mam mało do powiedzenia...

Natomiast do mnie jutro trafi seter irlandzki z adopcji, 5 letni. Już się nie mogę doczekać :):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']te psy sie trymuje :)
nie powinno sie ich strzyc chyba ze dla wygody jak nie sa wystawaine
mam codziennie z ta rasa kontakt , bardzo zywiolowe , prawdziwy terier i na to trzba troche uwazac[/QUOTE]

Spoko, jak zwal tak zwal. Chodzilo mi tylko o usuwanie nadmiaru kudlow ;).

[quote name='Wiolcia']Koleżanka zdecydowała się na wyżła węgierskiego. Decyzja zapadła, wybrali już chyba nawet hodowlę. Nie jestem przekonana co do tego wyboru, ale mam mało do powiedzenia...

Natomiast do mnie jutro trafi seter irlandzki z adopcji, 5 letni. Już się nie mogę doczekać :):)[/QUOTE]

To bedziecie mialy dwa rudzielce. Wegier fajny pies, szczegolnie jesli sie myslalo o weimarze, ktory jest jednak "twardszy".

Link to comment
Share on other sites

Jutro minie tydzień odkąd nie ma jej z nami.. <*>
Gajusiu ..kochanie..
Brakuje nam jej bardzo..
Tusia również cierpi..
Chcemy za jakiś czas zdecydować się na kolejnego psa.. Tylko musimy wybrać rasę..

Mieszkamy w Warszawie, w bloku, na pierwszym piętrze.
Podwórko ogrodzone, średniej wielkości. W okolicy mamy wiele parków i nawet lasek.
Większość weekendów spędzamy poza domem, jeździmy nad rzeke lub jezioro, spacerujemy po lasach i łąkach czasem również pływamy z rodziną po zalewie zegrzyńskim.
Najmłodsze dziecko w naszej rodzinie ma dwa latka i słabość do psów.. nie chciałabym, żeby pies był agresywny w stosunku do takiego maleństwa..
Poza tym jak już niektórzy wiedzą mieszka z nami jeszcze jeden piesek - Tusia.. pekińczykowata, zadziorna dosyć.. dlatego w stosunku do psów agresja również niemile widziana..
Planuję chodzić z psem na podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa jeśli będzie to rasa, która tego wymaga oraz na własną rękę bawić się w agility, obedience oraz dog dancingu .. ale zobaczymy ile z tego wszystkiego wyjdzie i czy psiakowi sprawi to choć troche radości..
Dziennie pies zostawał by [nie tyle sam co z drugim psem] max. do 8 godzin.
W weekendy czas spędzony bardzo aktywnie.. w środku tygodnia trochę mniej.. od pon. - do pt. miałabym czas tylko na jeden długi spacer czyt. 1,5h i 4 15 minutowe.
Hm.. chciałabym, żeby był to psiak inteligenty, szybko uczący się, kochający rodzinę lecz nieufny w stosunku do obcych. Z niezbyt obficie wypadającą sierścią.
Wyprzedzając pytania.. tak chcemy psa z hodowli.. chociaż spróbuję wyciągnąć rodziców do schroniska..
Chcemy wziąć drugiego psa.. bo nasz dom stał się zupełnie pusty.. życie straciło kolory, a każdy dzień jest przesiąknięty smutkiem i tęsknotą za naszą Gajcią.. wiemy, że żaden pies jej nie zastąpi, nie będzie taki jak ona.. chcemy po prostu zyskać kolejnego wspaniałego przyjaciela, który będzie częścią rodziny przez wiele lat - miejmy nadzieje jak najdłużej.
Pozdrawiam i czekam na propozycje..

Link to comment
Share on other sites

Zastanowiłabym się nad pudelkiem - kolor i wielkość do wyboru :) To psy bardzo inteligentne, rodzinne. Moi rodzice kupili pudelkę, gdy miałam ok. 5 lat, więc podpieram się własnym doświadczeniem. Z pewnością nadają się do obedience i agility, pieski nakierowane na człowieka i chętne do nauki (nasza Kaja uczona była podstawowych komend przez mojego 7-letniego wówczas brata), a zdarzało się, że ja uczyłam ją nowych rzeczy, gdy psinka miała koło 10 lat. Sierść nie linieje, można zostawić dłuższą, albo w razie potrzeby ściąć, ale tu niestety potrzebny psi fryzjer, albo odrobina chęci i nożyczki ;) Kaja była łągodna i przyjaźnie nastawiona do innych ludzi, ale nie lubiła być przez nich głaskana. Zawsze przychodziła do tego pokoju, gdzie ktoś akurat był, a gdy została na dwa tygodnie u babci, która dobrze znała, z tęsknoty obgryzła wejściowe drzwi :)
Myślę, że to może być idealna rasa dla Ciebie i Twojej rodziny :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...