Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Ja rezygnuję już z "konserwacji" z Weo, bo żeby znaleźć się na jego poziomie kultury i wiedzy o psach, musiałabym iść do piwnicy :grab:

Przestaję wierzyć, że to w ogóle 19-latek, po ostatnich sięgających dna wypowiedziach w stylu "rodowód to żółte papiery na wystawy" czy za ile to kasy on nie ma auta stwierdziłam, że to chyba po prostu 14-15 latek któremu nudzi się pod koniec ferii i sobie jaja robi...

Link to comment
Share on other sites

Weo - sory ze wtrace zajmuje sie szkoleniem (moich psow ) i startuje - uwazasz ze pies bez papierow ma szanse w sporcie ano ma jesli go odpowiednio poprowadzic - oczywiscie ale tylko amatorskim bo zeby startowac w waznych zawodach nawet najlepszy pies musi miec rodowod wiec zanim cos napiszesz to przeczytaj regulaminy sportowe a i jeszcze jedno - jak juz napiszesz to potem przeczytaj ze dwa razy lub daj przeczytac komus doroslemu zeby poprawic twoje ortograficzne bledy,zanim wyslesz odpowiedz.pozdrawiam.Aha i nie odpowiadaj mi ze nie chcesz startowac w powaznych imprezach bo to znaczy ze masz jeszcze mniej pojecia o sporcie niz tu sie wszystkim wydaje - bo startuje sie zawsze po to by wygrac i byc najlepszyma nie zeby sie pobawic - pobawic to sie mozna lala jeszcze raz pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Weo[/B] specjalnie dla ciebie zdjęcie "pudla" równie rasowego co ten od twojej sąsiadki ;)

[url]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/Sz9jvOYF4TI/AAAAAAAAAX0/HV9eI6BrE6o/s640/IMG_5347.JPG[/url]

tak na dowód, że te psy się nie nadają do ciągnięcia...[/QUOTE]

jak jej się podoba?

wcześniej wstawiłam stronę [url]http://home.gci.net/~poodlesleddog/[/url]
Niestety nie ma tam za dużo informacji .

Link to comment
Share on other sites

Ej wiecie co, najpierw [U]Weo[/U] pisze, że nie opłaca się wydawać kupę kasy na psa z rod. i ze rod. jest niepotrzebny psu, a w temacie, który sam założył (1000 ras psów??) napisał, że ma amstafa z metryką tylko jej znaleźć nie może :diabloti: śmiechu warte:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ej wiecie co, najpierw [U]Weo[/U] pisze, że nie opłaca się wydawać kupę kasy na psa z rod. i ze rod. jest niepotrzebny psu, a w temacie, który sam założył (1000 ras psów??) napisał, że ma amstafa z metryką tylko jej znaleźć nie może[/QUOTE]
Nie, on najpierw napisał, że ma psa z rodowodem, potem nie ma czasu szukać metryki, a na koniec wychwalał psudo.
To oznacza, że jego tok myślenia (?) ewouluje. W niebezpiecznym kierunku.

Ciekawe o której rodzice zagonią go w końcu do łóżka, jeszcze godzinka-dwie i pora spać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']jak jej się podoba?

wcześniej wstawiłam stronę [url]http://home.gci.net/~poodlesleddog/[/url]
Niestety nie ma tam za dużo informacji .[/QUOTE]
Ciągnięcie sanek podoba jej się bardzo [dzisiaj korzystałam z doskonałego widoku na całą okolicę oraz posłuszeństwa - chodziła już bez smyczy... też szło jej rewelacyjnie], jedynie przy ruszaniu próbuje udawać głupią ;). Przy rowerze też chętnie ciągnie, ale na dużo krótsze odległości [ok 1-2 km, a na sankach spokojnie robi ok. 10 km]. Najgorzej nam idzie bieganie - pociągnie, ale tylko paręset metrow :(... bieganie ćwiczymy najkrócej i najrzadziej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Ciągnięcie sanek podoba jej się bardzo [dzisiaj korzystałam z doskonałego widoku na całą okolicę oraz posłuszeństwa - chodziła już bez smyczy... też szło jej rewelacyjnie], jedynie przy ruszaniu próbuje udawać głupią ;). Przy rowerze też chętnie ciągnie, ale na dużo krótsze odległości [ok 1-2 km, a na sankach spokojnie robi ok. 10 km]. Najgorzej nam idzie bieganie - pociągnie, ale tylko paręset metrow :(... bieganie ćwiczymy najkrócej i najrzadziej[/QUOTE]

Może za duże obciążenie na bieganie?

zrób jakiś filmik , przy okazji . Miło popatrzeć jak pudel pracuje.

Link to comment
Share on other sites

bieganie to akurat najmniejsze obciążenie z tego wszystkiego - w tym wypadku problmem jest brak kogoś, kto by chciał z nami ćwiczyć i zaczęcać Birmę do biegu ;). Z filmikiem niestety jest duży problem, bo zazwyczaj mi rąk brakuje, a i sprzet kiepski :(... za to mogę trochę zdjęć z sankami dać :).

Ps. Birma ze schroniska była brana jako mix pudla, ale dużo bardziej przypomina portugalskiego psa wodnego :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']bieganie to akurat najmniejsze obciążenie z tego wszystkiego - w tym wypadku problmem jest brak kogoś, kto by chciał z nami ćwiczyć i zaczęcać Birmę do biegu ;). Z filmikiem niestety jest duży problem, bo zazwyczaj mi rąk brakuje, a i sprzet kiepski :(... za to mogę trochę zdjęć z sankami dać :).

Ps. Birma ze schroniska była brana jako mix pudla, ale dużo bardziej przypomina portugalskiego psa wodnego :evil_lol:.[/QUOTE]

właśnie widzę, że ma takie umaszczenie bardziej portugalskiego psa wodnego :)

a z budowy to się nie wypowiadam, bo się nie znam.
PPW i pudel inną strukturę włosa chyba jeszcze mają.

taki mix dużego pudla białego i czarnego to raczej mało prawdopodobne w Polsce, zresztą tak sama jak PPW


Kiedy brałaś Birme ze schroniska?

Link to comment
Share on other sites

Birma była brana ze schroniska prawie 2 lata temu.... Obecnie ma 2,5 roku [brałam ją jak miała 8 miesięcy i miała duże problemy z agresją]... inne pytania o młodą można zadawać w jej galerii [url]http://www.dogomania.pl/threads/119119-Galeria-Birmy-NiepeA-noletniej-Wariatki[/url]
Portugalczyk ma zupełnie inny włos niż pudel, do tego pudle mają bardziej wyżłowatą sylwetk od portugalczyków ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123']apropo labków na agility, to nie zgodziłabym się z tym,że się nie nadają, bo znajoma ma i jest bardzo dobra ta sunia i chętnie biega, zależy od psa, ale trzeba by było uważać na stawy[/QUOTE]

Widzisz, bo to jest tak - jak ma się laba, okaże się że ma zdrowe stawy, jest w miarę lekki - to można sobie poćwiczyć agility, ot tak dla zabawy, rekreacyjnie - bo na bardzo dobre wyniki raczej nie ma co liczyć, lab nigdy nie będzie tak szybki i zwrotny jak lżejsze psy.

Natomiast kupowanie laba z założenia jako psa do agility jest moim zdaniem nieporozumieniem - u tej rasy jest stosunkowo duże ryzyko, że stawy psa czy w ogóle jego masa nie pozwolą na treningi; jego wielkość ogranicza również zakres zabaw z frisbbee. U labradora ze względu na budowę jest też o wiele większe ryzyko kontuzji przy takich sportach, niż u lżejszej rasy. Tak więc jeśli ktoś marzy o agility i frisbee i chce psa predysponowanego wlaśnie do tego - to raczej nie jest to labrador ;) On bryluje w innych dziedzinach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']A co to za różnica z rodowodem czy bez to tylko żółty papierek który pozwala na udział w wystawie i myślicie że wywalę 2000 zł na psa z papierkiem z koro mogę mieć identyko za 500 zł.Przecież greyhound z i bez rodowodu to ta sama rasa.[/QUOTE]
Kiedyś też tak myślałam. Kupiłam sobie Westa bez rodowodu. Ale NIGDY WIĘCEJ NIE POPEŁNIĘ TEGO BŁĘDU!!! To nie jest tylko zwykły kawałek papieru. U szczeniaka 2 miesięcznego może być ciężko rozpoznać czy to jest ta rasa czy nie. Kupując psa bez rodowodu mogli mieć kundelki podobne do rasy i podrzucić suczkę tej rasy jako mamę. Nie masz 100% pewności czy to naprawdę ta rasa. Kupujesz na ślepo, jak kota w worku. To jest jak gra w jednorękiego bandytę. Masz szczęście i wygrywasz kilka razy z rzędu. Ale następnym razem możesz przegrać. Nie masz pewności, że przez całe 2 godz. będziesz wygrywał. Kupujesz jednego, drugiego, trzeciego psa bez rodowodu. WYGLĄDAJĄ na rasowe. Myślisz sobie "a niech stracę. kupię kolejnego. Będzie rasowy." A tu co? Zamiast np. westa masz krótkowłosego psa. Bez firanki, bez chryzantemy, na łapach krótkie. I co to ma być?! Może się też zdarzyć, że wyrośnie ci owczarek podhalański :cool3:
[quote name='Weo']No co zgodnie z badaniami 80% polaków ma psa bez rodowodu[/QUOTE]
Nie napisałeś czy są rasowe. To kundelki i psy w typie. Nic innego. Nie porodowodowe (jak to określenie zobaczyłam na allegro to o mało co z beki nie padłam). Nie kupuje się porodowodowego psa. To oznacza że pseudo hodowca nie jest odpowiednim właścicielem. Ten pies nie jest jego wart. Oznacza to tylko lenistwo i zaniedbanie. Nie interesuje go czy ten pies będzie kochany i zadbany, czy przetopią go na smalec. Mają na to wylane. Dobro rasy ich nie obchodzi. Chodzi o zysk. Nie exterier i charakter. Naprawdę, tego nie chcemy więc czy nie lepiej to zatrzymać? Nie lepiej pomóc prawdziwym hodowlą wydobyć rasę która jest porządana? A wiecie czemu bedlingtony nie są znane? Przez właśnie takich głupich ludzi. Zamias zainteresować się rasami przed zakupem i wydać więcej kasy kupują kundle porodowodowe na bazarze. Szkoda mi tych ludzi :(
[quote name='Weo']No właśnie o to mi chodzi to że pies nie ma rodowodu to nie znaczy że gorszy ale nadal jest to rasowiec>
po 2 ciuchy markowe to dlamnie normalka bo to są normalne rzeczy.Auta też bo mam audi a3 za 10000zł
ale pis za 2000zł to wydaje się drziwne[/QUOTE]
Nie jest gorszy. Żaden pies nie jest gorszy i tak nawet myśleć nie można!
Ja nie noszę jakiś mega drogich ciuchów od Dolce Gabbana czy innych takich. Jak już to H&M i New Yorker. Ja różnicy nie widzę. A skoro wydajesz tyle kasy na drogie auta i ciucha, a żałujesz na rasowego psa to nie wiem jakim ty jesteś właścicielem! Rozumiem jak byś był biedny i nie miał za bardzo kasy, ale skoro tak szastasz na lewo i prawo to naprawdę nie rozumiem co dla ciebie jest trochę więcej kasy zaoszczędzić!
[quote name='Martens']Ja rezygnuję już z "konserwacji" z Weo, bo żeby znaleźć się na jego poziomie kultury i wiedzy o psach, musiałabym iść do piwnicy :grab:

Przestaję wierzyć, że to w ogóle 19-latek, po ostatnich sięgających dna wypowiedziach w stylu "rodowód to żółte papiery na wystawy" czy za ile to kasy on nie ma auta stwierdziłam, że to chyba po prostu 14-15 latek któremu nudzi się pod koniec ferii i sobie jaja robi...[/QUOTE]
To on powiedział że ma 19 lat?! Nie no, Weo powiedz prawdę!

To się rozpisałam. Ale miałam dużo do powiedzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudia_Jazz']Kiedyś też tak myślałam. Kupiłam sobie Westa bez rodowodu. Ale NIGDY WIĘCEJ NIE POPEŁNIĘ TEGO BŁĘDU!!! To nie jest tylko zwykły kawałek papieru. U szczeniaka 2 miesięcznego może być ciężko rozpoznać czy to jest ta rasa czy nie. Kupując psa bez rodowodu mogli mieć kundelki podobne do rasy i podrzucić suczkę tej rasy jako mamę. Nie masz 100% pewności czy to naprawdę ta rasa. Kupujesz na ślepo, jak kota w worku. To jest jak gra w jednorękiego bandytę. Masz szczęście i wygrywasz kilka razy z rzędu. Ale następnym razem możesz przegrać. Nie masz pewności, że przez całe 2 godz. będziesz wygrywał. Kupujesz jednego, drugiego, trzeciego psa bez rodowodu. WYGLĄDAJĄ na rasowe. Myślisz sobie "a niech stracę. kupię kolejnego. Będzie rasowy." A tu co? Zamiast np. westa masz krótkowłosego psa. Bez firanki, bez chryzantemy, na łapach krótkie. I co to ma być?! Może się też zdarzyć, że wyrośnie ci owczarek podhalański :cool3:

Nie napisałeś czy są rasowe. To kundelki i psy w typie. Nic innego. Nie porodowodowe (jak to określenie zobaczyłam na allegro to o mało co z beki nie padłam). Nie kupuje się porodowodowego psa. To oznacza że pseudo hodowca nie jest odpowiednim właścicielem. Ten pies nie jest jego wart. Oznacza to tylko lenistwo i zaniedbanie. Nie interesuje go czy ten pies będzie kochany i zadbany, czy przetopią go na smalec. Mają na to wylane. Dobro rasy ich nie obchodzi. Chodzi o zysk. Nie exterier i charakter. Naprawdę, tego nie chcemy więc czy nie lepiej to zatrzymać? Nie lepiej pomóc prawdziwym hodowlą wydobyć rasę która jest porządana? A wiecie czemu bedlingtony nie są znane? Przez właśnie takich głupich ludzi. Zamias zainteresować się rasami przed zakupem i wydać więcej kasy kupują kundle porodowodowe na bazarze. Szkoda mi tych ludzi :(

Nie jest gorszy. Żaden pies nie jest gorszy i tak nawet myśleć nie można!
Ja nie noszę jakiś mega drogich ciuchów od Dolce Gabbana czy innych takich. Jak już to H&M i New Yorker. Ja różnicy nie widzę. A skoro wydajesz tyle kasy na drogie auta i ciucha, a żałujesz na rasowego psa to nie wiem jakim ty jesteś właścicielem! Rozumiem jak byś był biedny i nie miał za bardzo kasy, ale skoro tak szastasz na lewo i prawo to naprawdę nie rozumiem co dla ciebie jest trochę więcej kasy zaoszczędzić!

To on powiedział że ma 19 lat?! Nie no, Weo powiedz prawdę!

To się rozpisałam. Ale miałam dużo do powiedzenia![/QUOTE]

To wszystko prawda i w 100% sie pod tym podpisuje ale trzeba równiez pamietac ze psiak nabyty z pseudohodowli (bo z takich miejsc pochodza psy bez rodowodu) moga byc obarczone róznymi chorobami albo moga miec odchylenia psychiczne od normy. Wiec czy warkt Weo oszczedzac bo skoro juz teraz nie chcesz kupic drogiego psa z "papierami" to co bedzie kiedy ten zachoruje i bedzie wymagal kosztownej opieki moze wtedy go uspisz lub oddasz do schroniska bo taniej wyjdzie kupic drugi "produkt" z pseudo?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Od 8 lat jestem szczesliwa posiadaczką jamnika :P . Najadłam sie już wystarczająco dużo nerwów z tym psiakiem. Jest on w sumie posłuszny, ale tylko wtedy gdy ma na to ochotę. Poza tym rzuca się nas, właścicieli, zaś gdy do domu zawita ktoś obcy "broni" go przed nami. Nie raz dotkliwie mnie pokąsał.
Psiak do młodych już nie należy, pragnę sprawić jemu oraz rodzicom towarzysza/ towarzyszkę w niedalekiej przyszłości.
Chcę psa "do przytulania" , ten rudy gnom ( :D ) już wystarczająco zagrał nam na nerwach (co nie zmienia tego , że życiu dobie bez niego nie wyobrażamy ;) ) . Mój wybór pada na 2 rasy. Beagle lub York. Moj chlopak ma beagle i jest to wyjatkowo slodki i spokojny psiak , da sie tarmosić itd. sunia będzie w przyszłości z pewnością rozmnażana i zastanawiam się nad jednym szczeniakiem.
Zaś Yorki... zawsze mi się podobały, lecz na temat ich charakteru niewiele wiem. Mieszkam w bloku, na parterze, 2 pokoje z kuchnią dlatego większa rasa na razie odpada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...