Jump to content
Dogomania

al'akir

Members
 • Content Count

  2,637
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About al'akir

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,442 profile views
 1. al'akir

  Ogolony golden

  Nic mu nie będzie. Uważaj tylko na upały/ostre słońce, sierść chroni też przed gorącem. Nic mu nie musisz podawać, sierść odrośnie, włos może mieć jednak zmienioną strukturę. Umowa o usługi groomerskie to umowa o dzieło - czyli za złe wykonanie pracy, klientowi, przysługują uprawnienia wynikające z rękojmi za wady dzieła. Możesz od tego salonu zażądać - poprawienie wykonanej pracy. Z racji tego, że pies jest zgolony na łyso i się nie da, możesz zażądać obniżenia ceny lub całkowitego odstąpienia od umowy bez zapłaty wynagrodzenia. Możesz też oczywiście zażądać odszkodowania nawet na drodze sądowej - a w tym przypadku to raczej ciężko będzie.
 2. al'akir

  Czy to możliwe?

  Nie chodzi o przybieranie na wadze, a o temperament bardziej. Nie chce, żeby się wyciszyła (na to jest często polecana kastracja/sterylizacja), a skupiona na mnie i tak jest. Szkolenie to jedno, a w tej sytuacji potrzebny jest wulkan energii, który z zapałem i szybkością biega np. po torze agility.
 3. Słyszałam o maściach dla koni, po wyszukiwaniu pojawiają się też spraye. Czy ktoś stosował, jest to skuteczne? Trzeba je potem z psa/kota zmywać? Jest jakaś straszna plaga komarów i widzę jak siadają na zwierzaki pomimo zabezpieczenia na kleszcze (słyszałam, że to też działa na komary?). Może zna ktoś dobry patent na tych krwiopijców?
 4. al'akir

  Czy to możliwe?

  Upilnuję ją na pewno, nawet jakby w ogóle nie była ciachana. Chce, żeby była psem sportowym - ona sama ma wielki potencjał do tego, dlatego zastanawiam się czy nie odpuścić sterylizację. Do 3 cieczki, jeszcze dużo czasu na zastanowienie.
 5. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Suka od pierwszego dnia u mnie bała się wszystkiego, teraz został jej strach przed psami - jakoś sobie z tym poradzimy.
 6. Ale w tej szkole dla psów jak będzie kilka psów na raz, to chyba gorzej niż zaprzyjaźniać ją z jednym na razie? Ona pewnie będzie strasznie przerażona taką zgrają psów. Kiedyś miałam, nawet taką myśl, żeby iść z nią do psiego parku. Nigdy nie byłam w takim i miałam wyobrażenie, że tam są tylko super miłe, fajne psy - ale teraz w to wątpię. Spacerują, ze swoją suką napotykam tylko takie raczej mało wychowane i przyjazne. W sumie to ja ich tam nie neguję, one może się dobrze bawią, ale to raczej nie miejsce dla tak wrażliwego psa. Myślałam, też o moim ogrodzie, tylko, że ona jest taka trochę terytorialna (raczej w ogrodzie nie szczeka ze strachu, widać, że jest tam pewna siebie) i będzie na tego psa szczekać z oddali, pewnie nie podejdzie. Jutro mam w sumie okazję zaprosić koleżankę z psem, starszym, do siebie i się tak zastanawiam czy nie spróbować. Też mi się wydaję, że powinna mieć kontakt z psami. Ona jest wesoła, skora do zabawy, powinna bawić się z innymi psami. Nie chcę też robić czegoś na siłę, żeby jeszcze bardziej nie pogłębić jej strachu (jeżeli da się jeszcze bardziej). W avatarze jest mój poprzedni pies - pudel. Bohaterka wątku jest kundelkiem ok. 8kg. Nie wiem czy uda mi się poprawnie wstawić zdjęcie: Z tymi szczekającymi psami raczej nie da się zaprzyjaźnić. To taki typ psów, które nigdy nie wychodzą na spacer, pilnują tylko posesji i szczekają na wszystko. Jak się podejdzie bliżej ogrodzenie jest głośniej i groźniej. Na ulicy raczej nie da się nigdzie usiąść. Jest droga na jeden samochód, choć dwukierunkowa, bez chodnika. Gdzie nie ma domów - krzaki albo pola. Jak ją podnoszę to mówię do niej "hopa", albo chodź " hopa". Ona wtedy wskakuje na ręce. Ogólnie ona jak się czegoś boi to sama do mnie leci i wskakuje na ręce. To moim zdaniem jest bardzo dobre zachowanie i chciałabym, żeby tak robiła. Chodzę z nią prawie wszędzie bez smyczy, bo ona i tak się nie oddala. Jak się coś stanie, czegoś się przestraszy, nie ucieka w panice na szczęście, tylko zawsze biegnie do mnie na ręce. Dlatego wolałabym, żeby tak zostało i nie chcę ją tego oduczać. Na 4 podnosi łapę tylną i udaję, że sika jak pies - samiec. Musiałabym liczyć po angielsku np. Tylko, że ona dobrze wie gdzie są szczekające psy i robi się niespokojna na długo przed danymi domami. Ostatnio jest gorąca i mam coś mało czasu, dlatego unikam tego miejsca jeszcze nie wypróbowałam wyżej podpowiedzianego przez Ciebie Patmol sposobu. Muszę to w końcu zrobić.
 7. Moja suka ogólnie boi się psów. Na spacerze jak na razie doszłyśmy do momentu, że potrafi na chodniku minąć się z psem (większością psów, czasem ją blokuje i staje w miejscu), spokojnie i bez paniki. Problem stanowią szczekające psy na terenie mijanych przez nas posesji. Na naszej ulicy, którą zna, chodzimy tam co kilka dni, staje przed domami z psami i ani rusz. Muszę ją przenosić. Próbowałam już wszystkich znanych mi sztuczek - na smaczki, na zabawki, na "słowo bezpieczeństwa", które działa nawet na największe wybuchy. Próbowałam po jednym kroczku - ale moja psica ani drgnie, staje w tym samym miejscu, zapiera się i stoi - jak do niej podejdę to wskakuje mi na ręce. Jeżeli idziemy w miejsca, które nie zna, przechodzi obok takich rozszczekanych psów, bardzo wystraszona ale idzie. Może ktoś zna jakiś sposób jak pokazać psicy, że szczekacze zza płota ją nie zjedzą? Ja już nie mam pomysłu, a sama zainteresowana trochę waży i ciężko ją tak nosić przy niemal każdym domu na odcinku ok 0,5 - 1 km
 8. al'akir

  Najlepszy kurs na behawioryste

  Pewnie ma wszystkie kursy ukończone w tej szkole, jako prowadzący. Albo dostaje jakieś grosze za każdy dodany post z reklamą, to kopiuje ze strony co się da.
 9. al'akir

  Uchyłek odbytu u owczarka szetlandzkiego

  Nie ma sprawy, jeżeli masz jakieś jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Bardzo polecam nasiona psyllium, ja je kupowałam w aptece albo w sklepach zielarskich to jest taki jakby super len dla jelit. Buraka też warto dodawać, nawet do każdego posiłku.
 10. al'akir

  Karma jednoskładnikowa

  Pies linieje a nie leni się :). Zapytaj znajomą o nazwę karmy. Na szybko wyszukane masz tutaj (można je kupić w wielu internetowych sklepach): Wolfsblut Wide Plain Adult z koniną i batatami Trovet Hypoallergenic HPD (z koniną) Herrmann's Konina - to jest chyba tylko mokra karma. Na nadmiernie liniejącego psa warto spróbować olej z łososia (dodawać do karmy), no i mechaniczne sposoby np. furminator.
 11. al'akir

  Lękliwość szpica wilczego

  Na już powinniście rozdzielić psy przy jedzeniu jeżeli jeden atakuje drugiego - to się może źle skończyć. A jak Wy się zachowujecie podczas omijania ludzi/psów? Zdenerwowani? Skracana nerwowo smycz na sztywno? Jeżeli tak, to powinniście zacząć przestawiać jej uwagę z otoczenia na Was w takich sytuacjach. Nerwowym zachowaniem nakręcacie ją jeszcze bardziej. Jeżeli ona atakuje ze strachu to najlepiej pokazać jej, że Ty panujesz nad sytuacją i ona nie musi się bać i groźnie wyglądać. A w ogóle najlepiej to jakby ktoś z Wami na miejscu popracował - agresja u psa to chyba nie jest spawa na porady online, żeby jeszcze tego problemu nie pogłębić. Pierwsze co, to trzeba określić podłoże takiego zachowania.
 12. al'akir

  Klejenie uszu u amstaffa

  Już wiem o co Ci chodzi po tych zdjęciach. Kurde, te cięte uszy są faktycznie całkiem inne od postawionych. Sporo odciętego... No i przeglądnęłam trochę fotek i w sumie te uszy całkiem inne, u różnych psów. Może powinnaś poszukać hodowli gdzie psy mają uszy naturalne (tj rodzice), żeby było je widać i poszukać takich z mniejszymi uszami? Te kłapciate trudno będzie postawić, a co dopiero, tak z boku.
 13. al'akir

  Klejenie uszu u amstaffa

  Ten dobek na 2 zdjęciu wygląda jakby miał cięte z tyłu uszy, a propos 3 zdjęcia - po cięciu też się klei (?). A dog, też takie jakieś małe ma te uszy. Dobkom nie widać coś ogonów, może nie mają? Nie wiem, może się mylę, do tych zdjęć były jakieś przypisy, że to na taśmie stawiane? Ja widziałam klejone grzywacze kiedyś na żywo w hodowli FCI - nie wyglądały jakby im to przeszkadzało. Nigdy, klejenie nie wydawało mi się złe, szczerze mówią. Nawet przez mała chwilę chciałam kleić uszy mojemu psu - bo jak był mały raz stawiał, raz kład na boki. Ale nie chciało mi się tego robić, oglądnęłam tylko tutoriale z onkami. No i przeszło mi też przez myśl, że będzie jej to przeszkadzało (jeżeli zrobiłbym już to taśmowanie i widać byłoby, że pies odczuwa dyskomfort - zdjęłabym to. Taki był plan). Ale i tak gorsze dla psa są te wszystkie dziwne uwierające ubranka (nie mówię tu o wygodnych np derkach etc). I właśnie porównując do tych ubranek, to przecież psy czują dyskomfort jak są ubierane na początku, czyż nie? Nawet najwygodniejsze derki sprawiają, że co niektóre psy czują się źle. Potem się przyzwyczajają, zazwyczaj. Dla mnie tragiczne jest to, że psy zdychają pozamykane w ciasnych schroniskowych klatka, albo wiszą całe życie na łańcucha, tudzież są głodzone czy maltretowane. Klejenie taśmą uszu psu na jakiś czas, przy takich tematach to jest pikuś. Dlatego w sumie, ja nie kupiłabym nigdy w życiu psa - wolę jakiegoś przygarnąć i mieć czyste sumienie. A co do Twojego tematu, to jak chcesz psa wystawowego i coś pójdzie nie tak? Może lepiej nie ryzykować, jak nikt tak u astów nie robi (może nie wychodziło?). Może im potem wychodzą uszy jak np. owczarkom szkockim.
 14. al'akir

  Klejenie uszu u amstaffa

  A możesz pokazać psa z wymienionych ras, który ma tak postawione uszy? Prośba, bez żadnych podtekstów, zastanawia mnie jak tak ciężkie uszy stoją po taśmie - głownie chodzi mi o dobki, dogi niemieckie czy sznaucery, bo yorki to chyba od zawsze na taśmie stawiane, tak jak grzywacze np. Mnie się wydaje, że u asta za ciężkie i nie będą stały - chociaż jeżeli dobka i doga dało się tak zrobić to hmm. Dużo kurzych łapek i taśma :). Dlaczego nie zapytasz hodowców astów? Może ktoś próbował i nie wyszło, dlatego się tak nie robi.
 15. al'akir

  Spacer z psem Kraków i okolice.

  Poszukuję psiego przyjaciela dla mojej suczki. Mamy duży problem ze strachliwością, dlatego poszukujemy spokojnego psa/psów w celach socjalizacji - może być trudno, dlatego potrzeba cierpliwego podejścia. Najlepiej Kraków północ, lub miasteczka, wsie na północ od Krakowa. Ktoś pomoże?
×