Jump to content
Dogomania

al'akir

Members
 • Posts

  2700
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

4073 profile views

al'akir's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

20

Reputation

 1. Tutaj raczej chodzi o sam fakt zakupu psa w pseudo i próbę jego usprawiedliwienia, a nie to, że pies nierasowy i sport. Ja się tam tym ludziom nie dziwię. Popyt czyni podaż i tyle. Niektórym nie da się po prostu logicznie wytłumaczyć, że ich pies kupiony w pseudo przyczynia się do bezdomności i złego traktowana zwierząt. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o tani zakup ślicznego szczeniaczka. Ciekawe czy przez te dwa miesiące również matka szczeniaka, jego rodzeństwo i wszystkie inne psy w pseudo i szczeniaki po nich też mają się dobrze.
 2. Schowaj się w krzakach! Rób zdjęcia każdemu takiemu delikwentowi i rozwieszaj po ulicy. Uwaga: pamiętaj o blurowaniu twarzy (RODO).
 3. Zgadzam się. A już ta cała paplanina, ile to supermocy wniosło do ras jest całkowicie bezsensowna.
 4. Jeśli jego głównym pożywieniem jest karma mokra, a sucha sobie tylko leży i czasem ją podjada, to może tak zostać. Jednak to zależy od kilku czynników. W przypadku szczeniaka powinien on jeść tyle ile w sumie potrzebuje. O ile zwierzak się nie przejada nie potrzebne jest wprowadzanie jakichkolwiek ograniczeń regularne karmienie w diecie każdego organizmu jest wskazane karma może zostać podawana bardziej w formie nagród podczas szkolenia niż leżeć sobie w misce - stanie jest wtedy bardziej atrakcyjna dla psa jeśli każdorazowo pies dostaje od Ciebie pożywienie ( a nie leży ono po prostu na podłodze, cały dzień) wywiązuje się między wami więź, na zasadzie dobrych skojarzeń karma psuje się i może po pewnym czasie stanowić zagrożenia dla psa Moim zdaniem na karmie bardzo często podane jest zbyt duże zalecane dawkowanie. To tylko i wyłącznie moje zdanie, ja karmię zwierzaki BARFem. Wybredny kot dostaje tylko w większość mokrą karmę, mięso szybko mu się nudzi. Jeśli stosowałabym się do zaleceń producenta, mój kot pewnie ważyłby teraz z 20kg! Nie może poszczycić się smukłą sylwetką, a zjada może z połowę dziennego zalecenia producenta. Ja psy zawsze karmiłam/karmię raz dziennie, dodatkowo w ciągu dnia jest szkolenie i nagrody-przysmaki. W okresie bardzo intensywnego wysiłku (wzmożone treningi/wycieczki np. w góry), psy dostają dodatkową jedną lub dwie porcje - wedle zapotrzebowania. W zwykłym trybie na pewno nie zjadłyby więcej niż jedną miskę - sprawdziłam niejednokrotnie. Woda musi być zawsze, wymieniana przynajmniej raz dziennie. My mamy fontannę, która filtruje wodę.
 5. Dziękuję, 200 to chyba lepsza liczba na początek.
 6. O znalazłam dostępne w jednym miejscu, ale 500 tabletek. To chyba sporo, jak na jednego psa? Jeśli dawka to 1 tabletka dziennie, wystarczyłoby na ok. 16,5 miesiąca. Wysłałam zapytanie o przydatność. Podaje się je tylko w sezonie kleszczowym, czy cały czas? Pies ma poza tym foresto i spot-on i na takim pakiecie zaliczonego pierwszego kleszcza w sezonie.
 7. Tak zrobiłam i wszędzie jest napisane, że nie ma. Stąd pytanie :). Ustawiłam powiadomienie w 2 sklepach internetowych. Nie sprawdzałam dokładnie, może coś pominęłam.
 8. Czy vetzyme da się gdzieś jeszcze kupić? Zostało wycofane/wyprzedane? Jest jakiś zamiennik?
 9. A możesz chodzić z nim później na ostanie siku po 23 (albo jeszcze później), natomiast rano powiedzmy 5.30? Można porządnie go wybiegać na wieczór, tak tuż przez snem, żeby przesypiał całą noc. Miejsce gdzie sika zostało dobrze wyczyszczone - octem lub środkami do tego przeznaczonymi? Czy jest to zlokalizowane gdzieś przy oknie? Może tam czuć jakieś zapachy? Tak sikał pies znajomych, zawsze w jedno miejsce, okazało się po zamontowaniu kamery, że po drugiej stronie okna przychodziły koty i znaczyły teren pod samym oknem.
 10. Możesz. Poza tym ja zmieniałabym karmę jak pies ma wszystko ok z układem pokarmowym. Co to za życie jak wiecznie je się to samo...
 11. Dla mojego psa jeden spacer dziennie 1,5h to długo, a ma motorek w tyłku i super akumulator perpetuum mobile. Zależy od tego co się robi na tym spacerze.
 12. Dla mnie ta ledówka jest świetna (ta w rurce, taśmy prawie nie widać), też kupiłam ją na alli. Niech sobie pies wygląda jak choinka. Kiedyś słyszałam nawet, że pewien Pan myślała z daleka, że to diabełek (czerwona obroża). Mój pies chodzi w 99% bez smyczy, nie wyobrażam sobie iść z nim gdzieś po zmroku bez takiej obroży. Przynajmniej cały czas wiem gdzie jest pies.
 13. al'akir

  Moja banda

  Fajne macie tereny do spacerowania. Pokaż też drugiego łowczarka z bliska.
 14. A po co ci sygnały dźwiękowe w obroży? Pies ma słuchać ciebie A nie obroży.
×
×
 • Create New...