Jump to content
Dogomania

al'akir

Members
 • Content Count

  2,652
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About al'akir

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,548 profile views
 1. al'akir

  Brzydki zapach psa

  Poza zatkanymi zatokami lub chorobą skóry, może coś się dziać w uszach albo z zębami.
 2. To jeszcze młody pies 4,5 msc, mogą mu się zdarzyć wpadki. Jak sika niepokojąco dużo, to trzeba mu zrobić badanie moczu czy wszystko jest ok. A czy wy go chwalicie za sikanie na trawę, czy tą matę (ja maty w ogóle nie wprowadzałam przy nauce czystości)? Moja suka bardzo szybko opanowała załatwianie się na zewnątrz, ale była za to bardzo "wylewnie" chwalona. Do tej pory, a ma 11 miesięcy po każdym załatwieniu się, zawsze patrzy na mnie i czeka na pochwałę. Dodatkowo, za każdym razem jak widziałam, że będzie sikać i wynosiłam ją z domu, kładłam na trawę i wprowadziłam słowo oznaczające sikanie. Teraz jak jej się powie, to idzie i sika. Jest to o tyle wygodne, że sika w ogrodzie w wyznaczonych miejscach i nie niszczy trawy.
 3. al'akir

  Kajomada-moje dziewczynki

  Tyle lat już minęło a cała trójka dalej w komplecie. Kaja, seniorka w środku, a kto to taki wielki po prawej (chyba, że to wina zdjęcia)? Nigdy ich nie rozróżniałam :P
 4. al'akir

  Szczekanie i złość u psa

  Opiszę Ci, co ja robię z moim psem - efekty są znaczące i to w dość krótkim czasie, czego się nie spodziewałam. Moja suka ma problem z psami, nie jest agresywna, ale się ich panicznie boi. Myślę, że na agresję też może być ok. My spotykamy się z ludźmi z psami, psy muszą być bezwzględnie łagodne i najlepiej takie, które ignorują inne psy (przynajmniej u mnie jest to najważniejsza zasada, tak aby psy z którymi ćwiczymy nie zwracały uwagi na moją sukę, później przyjdzie czas na te mniej ogarnięte). My spotykamy się na stadionie, dużo miejsca i otwarta przestrzeń. Na początku bardzo duża odległość - ja robię coś z moim psem: rzucam mu zabawkę, wykonuje jakieś komendy, drugi pies też sobie coś tam robi ze swoim właścicielem, kompletnie nie zwracamy na siebie uwagi. Powoli zmniejszamy dystans, na tyle na ile mój pies czuje się komfortowo (podczas zmniejszania dystansu pies jest skupiony na mnie, w sensie, że nie zauważa tego, że się zbliżamy). Jak coś jest nie tak (cokolwiek, denerwuje się czymś, zauważy że się zbliżamy i jej to nie pasuje) oddalamy się.
 5. A próbowaliście przekonać go do nożyczek np. na przysmaki? Bez strzyżenia, bez zbliżania na początku. Pies widzi nożyczki - smaczek i powtórzyć. Później po kilku dniach, nożyczki przysuwamy coraz bliżej psa. Jak będzie coraz lepiej, pies zacznie cieszyć się na nożyczki (lub je ignorować, nie reagować agresją), przysuwasz je pod niego i strzyżesz w powietrzu, tak żeby oswajał się z dźwiękiem. Tak samo możesz postępować z maszynką. Tylko, że bez pośpiechu, niech pierwsza faza trwa nawet kilka tygodni. Z bardzo ciężkimi przypadkami i na szybko, ludzi radzili sobie narkozą. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł.
 6. al'akir

  Ogolony golden

  Nic mu nie będzie. Uważaj tylko na upały/ostre słońce, sierść chroni też przed gorącem. Nic mu nie musisz podawać, sierść odrośnie, włos może mieć jednak zmienioną strukturę. Umowa o usługi groomerskie to umowa o dzieło - czyli za złe wykonanie pracy, klientowi, przysługują uprawnienia wynikające z rękojmi za wady dzieła. Możesz od tego salonu zażądać - poprawienie wykonanej pracy. Z racji tego, że pies jest zgolony na łyso i się nie da, możesz zażądać obniżenia ceny lub całkowitego odstąpienia od umowy bez zapłaty wynagrodzenia. Możesz też oczywiście zażądać odszkodowania nawet na drodze sądowej - a w tym przypadku to raczej ciężko będzie.
 7. al'akir

  Czy to możliwe?

  Nie chodzi o przybieranie na wadze, a o temperament bardziej. Nie chce, żeby się wyciszyła (na to jest często polecana kastracja/sterylizacja), a skupiona na mnie i tak jest. Szkolenie to jedno, a w tej sytuacji potrzebny jest wulkan energii, który z zapałem i szybkością biega np. po torze agility.
 8. Słyszałam o maściach dla koni, po wyszukiwaniu pojawiają się też spraye. Czy ktoś stosował, jest to skuteczne? Trzeba je potem z psa/kota zmywać? Jest jakaś straszna plaga komarów i widzę jak siadają na zwierzaki pomimo zabezpieczenia na kleszcze (słyszałam, że to też działa na komary?). Może zna ktoś dobry patent na tych krwiopijców?
 9. al'akir

  Czy to możliwe?

  Upilnuję ją na pewno, nawet jakby w ogóle nie była ciachana. Chce, żeby była psem sportowym - ona sama ma wielki potencjał do tego, dlatego zastanawiam się czy nie odpuścić sterylizację. Do 3 cieczki, jeszcze dużo czasu na zastanowienie.
 10. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Suka od pierwszego dnia u mnie bała się wszystkiego, teraz został jej strach przed psami - jakoś sobie z tym poradzimy.
 11. Ale w tej szkole dla psów jak będzie kilka psów na raz, to chyba gorzej niż zaprzyjaźniać ją z jednym na razie? Ona pewnie będzie strasznie przerażona taką zgrają psów. Kiedyś miałam, nawet taką myśl, żeby iść z nią do psiego parku. Nigdy nie byłam w takim i miałam wyobrażenie, że tam są tylko super miłe, fajne psy - ale teraz w to wątpię. Spacerują, ze swoją suką napotykam tylko takie raczej mało wychowane i przyjazne. W sumie to ja ich tam nie neguję, one może się dobrze bawią, ale to raczej nie miejsce dla tak wrażliwego psa. Myślałam, też o moim ogrodzie, tylko, że ona jest taka trochę terytorialna (raczej w ogrodzie nie szczeka ze strachu, widać, że jest tam pewna siebie) i będzie na tego psa szczekać z oddali, pewnie nie podejdzie. Jutro mam w sumie okazję zaprosić koleżankę z psem, starszym, do siebie i się tak zastanawiam czy nie spróbować. Też mi się wydaję, że powinna mieć kontakt z psami. Ona jest wesoła, skora do zabawy, powinna bawić się z innymi psami. Nie chcę też robić czegoś na siłę, żeby jeszcze bardziej nie pogłębić jej strachu (jeżeli da się jeszcze bardziej). W avatarze jest mój poprzedni pies - pudel. Bohaterka wątku jest kundelkiem ok. 8kg. Nie wiem czy uda mi się poprawnie wstawić zdjęcie: Z tymi szczekającymi psami raczej nie da się zaprzyjaźnić. To taki typ psów, które nigdy nie wychodzą na spacer, pilnują tylko posesji i szczekają na wszystko. Jak się podejdzie bliżej ogrodzenie jest głośniej i groźniej. Na ulicy raczej nie da się nigdzie usiąść. Jest droga na jeden samochód, choć dwukierunkowa, bez chodnika. Gdzie nie ma domów - krzaki albo pola. Jak ją podnoszę to mówię do niej "hopa", albo chodź " hopa". Ona wtedy wskakuje na ręce. Ogólnie ona jak się czegoś boi to sama do mnie leci i wskakuje na ręce. To moim zdaniem jest bardzo dobre zachowanie i chciałabym, żeby tak robiła. Chodzę z nią prawie wszędzie bez smyczy, bo ona i tak się nie oddala. Jak się coś stanie, czegoś się przestraszy, nie ucieka w panice na szczęście, tylko zawsze biegnie do mnie na ręce. Dlatego wolałabym, żeby tak zostało i nie chcę ją tego oduczać. Na 4 podnosi łapę tylną i udaję, że sika jak pies - samiec. Musiałabym liczyć po angielsku np. Tylko, że ona dobrze wie gdzie są szczekające psy i robi się niespokojna na długo przed danymi domami. Ostatnio jest gorąca i mam coś mało czasu, dlatego unikam tego miejsca jeszcze nie wypróbowałam wyżej podpowiedzianego przez Ciebie Patmol sposobu. Muszę to w końcu zrobić.
 12. Moja suka ogólnie boi się psów. Na spacerze jak na razie doszłyśmy do momentu, że potrafi na chodniku minąć się z psem (większością psów, czasem ją blokuje i staje w miejscu), spokojnie i bez paniki. Problem stanowią szczekające psy na terenie mijanych przez nas posesji. Na naszej ulicy, którą zna, chodzimy tam co kilka dni, staje przed domami z psami i ani rusz. Muszę ją przenosić. Próbowałam już wszystkich znanych mi sztuczek - na smaczki, na zabawki, na "słowo bezpieczeństwa", które działa nawet na największe wybuchy. Próbowałam po jednym kroczku - ale moja psica ani drgnie, staje w tym samym miejscu, zapiera się i stoi - jak do niej podejdę to wskakuje mi na ręce. Jeżeli idziemy w miejsca, które nie zna, przechodzi obok takich rozszczekanych psów, bardzo wystraszona ale idzie. Może ktoś zna jakiś sposób jak pokazać psicy, że szczekacze zza płota ją nie zjedzą? Ja już nie mam pomysłu, a sama zainteresowana trochę waży i ciężko ją tak nosić przy niemal każdym domu na odcinku ok 0,5 - 1 km
 13. al'akir

  Najlepszy kurs na behawioryste

  Pewnie ma wszystkie kursy ukończone w tej szkole, jako prowadzący. Albo dostaje jakieś grosze za każdy dodany post z reklamą, to kopiuje ze strony co się da.
 14. al'akir

  Uchyłek odbytu u owczarka szetlandzkiego

  Nie ma sprawy, jeżeli masz jakieś jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Bardzo polecam nasiona psyllium, ja je kupowałam w aptece albo w sklepach zielarskich to jest taki jakby super len dla jelit. Buraka też warto dodawać, nawet do każdego posiłku.
 15. al'akir

  Karma jednoskładnikowa

  Pies linieje a nie leni się :). Zapytaj znajomą o nazwę karmy. Na szybko wyszukane masz tutaj (można je kupić w wielu internetowych sklepach): Wolfsblut Wide Plain Adult z koniną i batatami Trovet Hypoallergenic HPD (z koniną) Herrmann's Konina - to jest chyba tylko mokra karma. Na nadmiernie liniejącego psa warto spróbować olej z łososia (dodawać do karmy), no i mechaniczne sposoby np. furminator.
×