Jump to content
Dogomania

al'akir

Members
 • Content Count

  2,598
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About al'akir

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,301 profile views
 1. al'akir

  Spacer z psem Kraków i okolice.

  Poszukuję psiego przyjaciela dla mojej suczki. Mamy duży problem ze strachliwością, dlatego poszukujemy spokojnego psa/psów w celach resocjalizacji - może być trudno, dlatego potrzeba cierpliwego podejścia. Najlepiej Kraków północ, lub miasteczka, wsie na północ od Krakowa. Ktoś pomoże?
 2. al'akir

  Proszę o poradę odnośnie karmy Applaws

  A czy nauczyliście psa komendy zostaw? Można ją zastosować przy każdej próbie zjedzenia odchodów. Cierpliwie, bezwzględnie, aż pies zrozumie, że nie wolno. Tylko, że musicie ją pilnować na 100%, do ogrodu wyprowadzać na smyczy (a może to potrwać i kilka miesięcy), no i co najważniejsza sowicie nagradzać (ulubione przysmaki, muszą być dla niej super, albo zabawka jeżeli jest nakręcona na zabawę) jak komendę wykona, nigdy nie karać jak nie wyjdzie (wystarczy np. beee/feee/nie - tylko, że tonem "zniesmaczonym").
 3. al'akir

  Niepokojące zęby

  Idź z psem do weterynarza stomatologa.
 4. al'akir

  Problem z pchłami

  Dodatkowo, po wysprzątaniu mieszkania wszystkie miejsca gdzie przebywają psy, wszystko tapicerowane, materiałowe - należałoby potraktować proszkiem lub sprayem na pchły.
 5. al'akir

  Ucieczki podczas spaceru

  Z tego co pamięta w lesie nie można spuszczać psa ze smyczy, grozi za to grzywna 5k zł, poza tym jest to niebezpieczna dla samego psa jak i dla dzikich zwierząt. Pomijając las, nie powinno się spuszczać psa, który jest nieodwoływalny. Najpierw popracuj nad przywoływaniem, kup linka, idź w teren (w domu i na podwórku to nie to samo, ale tam też należy zrobić kilka powtórzeń komendy dziennie) i ćwicz z psem. Pamiętaj o tym, żeby zaopatrzyć się w dobry motywator (ulubione przysmaki, najlepsza zabawka), musisz być dla psa atrakcyjniejsza niż wszystkie super zapachy dookoła. Możesz potrzebować zmiany komendy . "Do mnie" może być już spalone u was, skoro pies to olewa za każdym razem. Kolejną sprawą, która musisz brać pod uwagę jest rasa psa, niektórym przychodzi trochę trudniej nauka przywoływania - zazwyczaj chodzi tutaj o psy z wyostrzonym zmysłem węchu (jak rasy myśliwskie). Małe kroczki, cierpliwość i super nagrody - taka recepta na naukę (+ silna więź, zawsze ułatwia pracę z psem).
 6. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  A advantix, tak mi się coś przypomina, to przypadkiem nie ten preparat, którego nie można stosować na psie, jak ma się kota? Coś takiego było, tylko nie pamiętam nazwy.
 7. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  Jest dla kotów. Ale załóżmy, że założę psu tą dla kotów obrożę - będzie wtedy działać tak samo? Tam jest chyba ta sama substancja? No i najważniejsze jak kot wsadzi do pyska? Obawiam się, że może mu zaszkodzić. Zostają chyba tylko krople.
 8. al'akir

  sklep z zabawkami

  Sprzedawaj w internecie - allegro, albo własny sklep online. Pewnie większość osób kupuje w necie.
 9. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  Ja miałam tylko kocie w domu, wcześniej nie robiłam tak, na poprzednim psie. Teraz piesia mam od niedawna, a kota 9 lat, to jakiś zapas na pchły zawsze się przydaje. A tak jechać z niezabezpieczonym psem do lasu, jak ciepło się zrobiło to trochę strach. Puszki dla kotów mają bardzo fajny skład, a dla psów już nie. Na pewno coś się znajdzie lepszego, ale dla kotów jest tego dużo. No i dużo różnych smaków, np rybnych. Alternatywa są jeszcze płyny w sprayu i zasypki. Myślę, że one nie są skuteczne, może się mylę? Chyba zostaje mi spot on, co miesiąc. Tylko teraz dylemat - dla kotów, czy dla psów? Nie wiem czy pytać weta, czy odpowie mi po prostu "pies to dla psa".
 10. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  Przypuszczam, że to po zastosowaniu na kocie psiego preparatu. Ja nie będę tego lać na kota, tylko na psa (kot jest niewychodzacy w ogóle nie potrzebuje preparatu na kleszcze). Chociaż teraz zastanawiam się czy dla spokoju nie dawać tego kociego na psa. Na tym dla kotów jest chyba napisane "dla kotów i psów". Obroża chyba odpada całkowicie, a myślałam, że będzie wygodnie. Może ma ktoś jeszcze jakiś patent przy kocie i psie?
 11. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  Ale tutaj chodzi o kota, a dla kota psie jest niebezpieczne. Tak mi się wydaje, chociaż szczerze nawet nie sprawdzałam co tam jest w środku i czy różni się psie od kociego. Tej tabletki na pewno nie dam psu.
 12. al'akir

  nadwaga psa

  Tak jak napisałam jak dobrze reaguje na ta karmę to spróbuj na początek zmniejszyć dawkę. Te karmy light to pewnie w dużej mierze marketing.
 13. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  A krople czemu nie? Krople przy kocie używałam przez długi okres na poprzednim psie i nigdy nic się nie działo. Teraz też już raz użyłam jak się zrobiło ciepło w połowie lutego. Nie słyszałam o tej tabletce, wypadłam z obiegu w psich tematach. Teraz wygooglowałam i wszędzie jest napisane że szkodzi i zabija psy. Mój kot 9 letni bawi się z psem średnio 2-5 min dziennie, jak się Mości Panu zachce. W tej zabawie goni psa i zawsze łapie za kark, więc kontakt jest, stąd moja obawa przed obrożą. A krople dla kota mogę użyć na psie? Na ulotce kociego fiprexa, czytałam, że dla kotów i psów, a na psim jest napisane chyba same psy. Teraz użyłam właśnie kociego, bo miałam zapas, a jechaliśmy do lasu i bałam się, że pies coś złapie.
 14. al'akir

  Foresto dla psa, czy nie zaszkodzi kotu?

  Chodzi mi o tą obroże z przeznaczeniem dla psów i kotów. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że kot ją wsadzi do pyska w zabawie, to lepiej nie stosować? Zastanawiam się co użyć na psie, obroża jest fajna, bo na 8 miesięcy, ale widzę, że jednak trzeba będzie kropić co miesiąc. Chyba, że jest coś jeszcze co może się sprawdzić przy takim duecia?
 15. al'akir

  Szelki na barki?

  Zobacz sobie szelki do biegania dla psa. Zazwyczaj mają taki kształt, zakładane na barki.
×