Jump to content
Dogomania

al'akir

Members
 • Content Count

  2,579
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About al'akir

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,237 profile views
 1. al'akir

  czy to pies dla mnie?

  Długość spaceru wcale nie jest wytyczną tego czy poradzicie sobie z psem czy nie. Trzeba po prostu umiejętnie psa zmęczyć fizycznie i psychicznie w ciągu dnia i tyle. Pies szczęśliwy i wszystko niezniszczone i na swoim miejscu. Ja mam np. psa - torpedę, hiperaktywnego a w zimie dłużej niż na 30 min nie wyjdzie, bo nie lubi zimna.
 2. al'akir

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Może te inne psy były zwykłymi psami bo nikt się nimi nie interesował, ten jest super psem bo jednak ktoś się nim zajmuje?
 3. al'akir

  furminator czy nie?

  Oryginalny furminator to koszt +/- od 100 do 200 zł w zależności od rozmiaru. Ja polecam zakup.
 4. al'akir

  Pies żre koci żwirek - bentonit.

  Kuwety możesz odwrócić w stronę ściany, tak żeby koty się zmieściły, a pies nie wsadził głowy (chyba, że psy małe jak koty), dodatkowy kuwety zabezpieczyć, żeby psy ich nie przesuwały. Kupić psom żwacze do jedzenia - ponoć działają rewelacyjnie na takie zachcianki.
 5. al'akir

  Problem z sierścią

  Wypróbuj olej z łososia (do każdego posiłku po kilka kropli), pomoże też na pewno furminator (regularne wyczesywanie). Tabletki to, też dużo zależy jakie, no i dobrze karmicie tzn. czym?
 6. Border collie, to raczej nie dla osób chorych, bo sobie z takim psem nie poradzą (no może jak ktoś sobie tam showa wypranego z instynktów wyszkoli i nie będzie laikiem). W sumie terrier terrierowi nierówny, ale z drugiej strony terrier to jednak terrier - nie wiem czy to dobry pomysł na pierwszego psa. Możesz sobie dołożyć niezłych kłopotów jak źle wychowasz psa, na to składa się dużo czynników - po pierwsze sam wkład właściciela. Czyli trzeba się do tego dobrze przygotować, najlepiej dużo poczytać o tym jak odpowiednio wychować szczeniaka. No i oczywiście do tego jak ukształtuje się nasz pies dochodzą geny - czyli trzeba celować w psa z dobrym pochodzeniem (sprawdzić charakter rodziców, dziadków - przestudiować rodowód), jeżeli ma to być szczeniak. Na koniec wypadki losowe - coś się wydarzy i potem ciężko będzie naprawić błędy w wychowaniu psa. Równie dobrze może ci się trafić super pies, ze szczeniaka ze schroniska, ale nie wiem czy tutaj warto ryzykować. Mnie się wydaje, że lepszy rozwiązaniem byłby spokojny, dorosły pies z dt. No bo co jak szczeniak dorośnie i będzie np. masakrycznie szczekliwym osobnikiem etc? Zwali ci się na głowę pół bloku.
 7. Tak, ale jeżeli statystycznie ryzyko wystąpienia choroby serca (mitral valve disease - możesz sobie wygooglować) u cavalierów jest bardzo wysokie, to chyba warto o tym poczytać przed zakupem psa. Z tego co pamiętam, kiedyś tam zrobiono badania z których wynikało, że u 50%! populacji psów tej rasy w wieku ok. 5 lat stwierdzono zmiany na sercu.
 8. Przy wyborze cavaliera to trzeba bardzo uważać, rasa jest podatna na choroby serca (+ inne), problem jest poważny. Jeżeli chcesz kupić psa tej rasy - zdrowego, to czeka cie pewnie niezła lektura, najlepiej zapoznać się z dobrym hodowcą, który podpowie ci na co zwracać uwagę, przede wszystkim jakie badania genetyczne powinni mieć rodzice szczeniąt.
 9. al'akir

  Czy szczeniaki beda wygladac jak ich matka?

  Jeżeli jest dzika to tym bardziej powinna zostać wysterylizowana za 2 lata będzie po niej +/- 16 szczeniaków, a z nich kolejne. Ja się z nikim nie kłócę, jeżeli tak odbierasz moje odpowiedź to serio nie wiem jak powinno się z tobą rozmawiać. Zresztą w/e, wedle życzenia.
 10. al'akir

  Czy szczeniaki beda wygladac jak ich matka?

  Masz tam odpowiedź na swoje pytania. Nikt Ci nie przewidzi jak te psy będą wyglądać, mogą iść w poprzednie pokolenia jw (wielkość może - mniej więcej jak matka, chociaż niekoniecznie), a sterylizacje możesz zaproponować właścicielom, skoro bierzesz od nich psa. Nie napisałam tam nic skomplikowanego.
 11. al'akir

  Czy szczeniaki beda wygladac jak ich matka?

  Może zamiast zastanawiania się co wyrośnie z tych psów (co w takim przypadku jest czystym totolotkiem - szczeniaki mogę wdać się w poprzednie pokolenia), lepiej byłoby wysterylizować matkę.
 12. al'akir

  Maltańczyk do kochania

  Domowa hodowla, pt mam pieska i suczkę to zazwyczaj chów wsobny i choroby genetyczne. Poprawka z rozrywki, tym razem o wiele gorsza. Ja tego nie pojmuje przejechałaś się raz na pseudo i dalej chcesz kupować psa w ciemno?
 13. al'akir

  Agresja W stosunku do innych psów.

  Jak nie odpisujesz sama sobie, to teraz zmiana płci? Coraz lepiej
 14. al'akir

  Josera Festival

  A były wykonane testy stwierdzające, że jest to alergia pokarmowa? Jeżeli tak, to wiesz czego pies jeść nie może i musisz poszukać karmy, która nie ma danego składnika w swoim składzie. Jeżeli nie, to albo wykonasz testy (kilka dobrych lat temu kosztowały one ok. 200 zł), albo ewentualnie metodą eliminacji sama dojdziesz do tego co uczula Twojego psa (najczęściej są to zboża, lub kurczak). Alergia może się ot tak nagle pojawić, skład tej karmy wcale nie musiał się zmienić. Jeżeli kwestia finansowa wchodzi w grę, to może przerzucisz się na karmienie psa mięsem? Na pewno mu wyjdzie to na lepsze.
 15. al'akir

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  A może BOS? Tak mi się zawsze kojarzył - taki "lepszy" onek.
×