Jump to content
Dogomania

Hassan ostatnia ofiara Schroniska dla zwierząt w Żyrardowie??


Hanah

Recommended Posts

[quote name='Margo05']Poza tym, czy ktoś może napisał tekst petycji? Do ministerstw, do prezydenta Żyrardowa itp.? Jeśli nie ma takiego tekstu, spróbuję napisać.

Wszelkie sugestie mile widziane. Albo tu albo na pw, jak wolicie.[/quote]

Mam na myśli petycję, pod którą będziemy zbierać podpisy cyfrowe i odręczne. Nie chodzi mi tu tylko o "petycje" wysyłane przez nas indywidualnie, tylko o taką zbiorową, jak była robiona w zeszłym roku choćby w przypadku Uciechowa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nescca'].... a klika jest zawzięta...... i jak wiecie ręka ręke myje.[/quote]


ręka rękę myje, kumoterstwo, kliki, KASAAAAAAAA moje drogie dogomaniaczki!!!! kasą się pewnie dzielą i w tyłku mają psy, które powinny za tą kasę leczyc, karmic itd - im szybciej pies przejdzie za TM tym więcej im w kieszeniach z puli rocznej zostaje...ech...jakoś straciłam cała swoją energię i nadzieję, ze to kiedykolwiek się zmieni...jak w Kielcach (mozecie sobie poczytać co spotkało sunię w naszym schronie - link w podpisie)

Link to comment
Share on other sites

To co najpierw zobczyłam na banerku sprowokowało mnie do przeczytania tego wątku, czego okropnie żałuję. Wiem, że to egoistyczne podejście, ale mam wrażenie że do końca życia nie pozbędę się widoku koszmarnych zdjęć tego nieszczęsnego psa :placz: Ludzie wyrządzili już tyle zła niczemu nie winnym stworzeniom, że powinniśmy żywcem spalić się ze wstydu. Dziwię się, że nie zesłano na nas kolejnego potopu bo jak widać niczego się nie nauczyliśmy od tamtej pory. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że zdecydowana większość naszego chorego narodu nazywa siebie katolikami. Chodzimy do kościoła, na religię, modlimy się, bierzemy śluby kościelne, chrzcimy nasze dzieci i chowamy naszych bliskich w poświęconej ziemi, ze wszystkimi ceremoniałami... Więc dlaczego zachowujemy się jak barbażyńcy, dzikusy i potwory z piekła rodem? Wszystko to zdaje się w myśl powiedzenia "Modli się przed figurą, a diabła ma za skórą" Czy nasza wiara pochwala przemoc, poniżanie słabszych, znęcanie psychiczne i fizyczne? Napewno nie. Nie rozumiem skąd tyle agresji i psychopatycznych zachowań ani dlaczego tak niewiele robi się w naszym kraju, żeby temu zapobiec. Skoro ludzie zachowują się jak w epoce kamienia łupanego to może i nasze sondy również powinny zacząć karać tak jak w tamtych czasach...
Jak ochłonę to spróbuję sklecić coś do pana prezydenta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alex78']k....a, a gdzie jest policja??!!
a gdzie jest powiatowy lekarz weterynarii??!!
:angryy::mad:
Ludzie, przecież personel schroniska kpi sobie z prawa ![/quote]
Ja obstawiam na sanepid, bo te warunki nie są do podziwu... Sanepid takie rzeczy lubi, więc nie będzie najmniejszego problemu. Jeszcze TOZ do tego to tą kierowniczkę z ziemią zrównają. :mad: Zaraz dokleję banerek do podpisu.

Link to comment
Share on other sites

maila wysłalam, brak mi słów :-(

kurcze odnoszę wrażenie , że b czesto wolontariusze ( broń boże nie mam nic do dziewczyn które pomogły Hasanowi , chylę czoła przed Nimi ) widząc rozne nieprawidlowosci boją sie nagłośnic to ( wiadomo mogą pozniej miec zakaz wjazdu do schroniska i tym podobne ) , co zrobić by dopiero tak ogromny ból i cierpienie psa nie musiało następować aby mozna bylo o wszystkim co zle powiedzieć
czymze sa kierownik schroniska czy inna pani lub pan jakistam ? ze czują się panem zycia i smierci ???
w ilu jeszcze takich " schroniskach " dojdzie do podobnych tragedii
niedawno Pixie , teraz Hassan :shake:

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy bardzo.
jak tylko miasto określi swoje oficjalne stanowisko przedstawimy wam je.


Przepraszamy, że mało piszemy ale od rano dopiero dotarłam do domu, hannah tak samo. Min. odebrałyśmy opinie wet z Wawy i jutro ją tu umieścimy. Jest jednoznaczna...

co do mówienia o nieszczęściu psów zawsze pomagałam tym które tego najbardziej potrzebowały. Nie ukrywałyśmy nosówki, były wątki psów w złym stanie. Tylko wszytsko było bez komentarza i szczegółów- i tak nie raz nam się dostało... Ale basta Pani Aniu

Wierzcie mi, że Hassan miał w oczach coś takiego, że widzę go cały czas...Żadne zdjęcia nie są w stanie oddać jego cierpienia i naszych emocji.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza myśl - to niemożliwe! Ale po sekundzie już wiem, że to prawda, że tak było, że takie tragedie się dzieją każdego dnia. Rozumiem, że u różnego typu zwyrodnialców. Ale żeby zwyrodnialcy byli kierownikami schronisk?! Ludzie, podobno żyjemy w Europie!

Hassan, nigdy o tobie nie zapomnę, piesku. Nigdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']To co najpierw zobczyłam na banerku sprowokowało mnie do przeczytania tego wątku, czego okropnie żałuję. Wiem, że to egoistyczne podejście, ale mam wrażenie że do końca życia nie pozbędę się widoku koszmarnych zdjęć tego nieszczęsnego psa :placz: Ludzie wyrządzili już tyle zła niczemu nie winnym stworzeniom, że powinniśmy żywcem spalić się ze wstydu. Dziwię się, że nie zesłano na nas kolejnego potopu bo jak widać niczego się nie nauczyliśmy od tamtej pory. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że zdecydowana większość naszego chorego narodu nazywa siebie katolikami. Chodzimy do kościoła, na religię, modlimy się, bierzemy śluby kościelne, chrzcimy nasze dzieci i chowamy naszych bliskich w poświęconej ziemi, ze wszystkimi ceremoniałami... Więc dlaczego zachowujemy się jak barbażyńcy, dzikusy i potwory z piekła rodem? Wszystko to zdaje się w myśl powiedzenia "Modli się przed figurą, a diabła ma za skórą" Czy nasza wiara pochwala przemoc, poniżanie słabszych, znęcanie psychiczne i fizyczne? Napewno nie. Nie rozumiem skąd tyle agresji i psychopatycznych zachowań ani dlaczego tak niewiele robi się w naszym kraju, żeby temu zapobiec. Skoro ludzie zachowują się jak w epoce kamienia łupanego to może i nasze sondy również powinny zacząć karać tak jak w tamtych czasach...
Jak ochłonę to spróbuję sklecić coś do pana prezydenta.[/quote]

Lidan, czego innego można oczekiwać, skoro księża, czyli "posłannicy Boga" na lekcji religii mówią dzieciakom, że zwierzęta nie czują, bo nie mają duszy!!!!
Tak usłyszała w swojej szkole córka Gagaty, moja dostała podobne "kazanie". Czego więc spodziewać się po takich naukach kościoła? Chyba tylko nasilenia się znieczulicy i okrucieństwa wobec zwierząt :placz:

Link to comment
Share on other sites

W głowie się nie chce zmieścić, że ludzie potrafią przez kilka dni przechodzić obojętnie obok takiego cierpienia!!!! I tol ludzie, którzy mają się tymi psami zajmować!
Ale prawda jest taka, że tak się dzieje w wielu schroniskach. Póki nie będzie ogólnych zmian, to będą takie przypadki się pojawiać wciąż i wciąż.
Może warto by było pomysleć nad jakims "atakiem" na osoby publiczne - do jakiegoś posła np???

Link to comment
Share on other sites

AMIGA, mnie tez sie to w glowie nie miesci. Caly czas mam te zdjecia przed oczami, nawet nie chce sobie wyobrazac co czuja i co widzialy w oczach Hasana dziewczyny, ktore go ratowaly:-( nie wiem co robia takie scierwa w schroniskach, nie wiem jak moga po czyms takim spac i zyc spokojnie, jak mogli zostawic go w takim stanie, tyle dni bez pomocy:placz: nigdy tego nie zrozumiem.
Ale jeszcze jest jedna sprawa, ktora nie daje mi spokoju - te szczeniaczki. Czy one sa tak zarobaczone, ze maja takie wielkie brzuszki? Dziewczyny, czy moglybyscie je odrobaczyc, odpchlic? Pomoge Wam za to zaplacic

Link to comment
Share on other sites

Witam,
wysłałam list do Prezydenta, a w widocznym cc dodałam urząd marszałkowski i wszelkie znane mi gazety. Teoretycznie jesteśmy w XXI wiecznej UE, a w praktyce tkwimy setki lat temu. Nie rozumiem jeszcze jednego - jak w kraju katolickim może być tyle okrucieństwa wobec zwierząt, psy przez całe życie na łańcuchach, psy i koty wyrzucane z domów, maltretowane i krzywdzone????

Link to comment
Share on other sites

dziś w TVN 24 widziałam migawke o człowieku który codziennie napier... jakims kijem ( nagranie slabe ie wiem co to było ) swojego psa :-( z całej siły , sasiadki nie mogły juz na to patrzeć zawiadomiły reportera ( dzis bedzie w TVN24 ale nie wiem o której)

do czego zmierazm... moze wlasnie tę telewizję zainteresować sprawą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']dziś w TVN 24 widziałam migawke o człowieku który codziennie napier... jakims kijem ( nagranie slabe ie wiem co to było ) swojego psa :-( z całej siły , sasiadki nie mogły juz na to patrzeć zawiadomiły reportera ( dzis bedzie w TVN24 ale nie wiem o której)

do czego zmierazm... moze wlasnie tę telewizję zainteresować sprawą[/quote]

Wyslalam info w sobote do tvn24, ze zdjeciami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']dziś w TVN 24 widziałam migawke o człowieku który codziennie napier... jakims kijem ( nagranie slabe ie wiem co to było ) swojego psa :-( z całej siły , sasiadki nie mogły juz na to patrzeć zawiadomiły reportera ( dzis bedzie w TVN24 ale nie wiem o której)

do czego zmierazm... moze wlasnie tę telewizję zainteresować sprawą[/quote]

Materiał ma być wyemitowany ok.17 w programie "Prosto z Polski" na TVN24. Jak to zobaczyłam, tez pomyslałam o Hassanie.

Link to comment
Share on other sites

Teraz takie czasy, że bez mediów nic się nie załatwi. Same listy do prezydentów nic nie dadzą. Przepadną w szufladach i tyle. Dobrze, że TVN mówi o tych okropnościach. To jedyna stacja, którą to obchodzi. Jest program interwencyjny "Uwaga". Oni robią dłuższe reportaże i nie odpuszczają tak łatwo. Można by spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...