Jump to content
Dogomania

Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA


emilia2280

Recommended Posts

Nie mogę czytać tego bełkotu na temat uśpienia suczki.
Jak ktoś kto nie ma pojęcia na temat zachowań psów może się wypowiadać na temat Jej uśpienia?
Jak można skazywać sukę która siedzi w piekle skazywać na śmierć?
Ta suka powinna być wyciągana z tego piekła jako pierwsza. Każdy tylko zabiera miłe, bezproblemowe psy a to "biedactwo" tam siedzi,
Ocena psa i jego zachowań powinna nastąpić już po jej wyciągnięciu z tego piekła a nie teraz. Obyście nie byli mordercami.
Niedawno też się uniosłam na wątku Dusi z Lublińca którą chcieli uśpić.
Wczoraj pojechała na DS. Mam nadzieję, że Ci którzy biorą udział w akcji Krężel poszukają na dogo osób które w takich przypadkach pomagają, że zrobią coś więcej niż tylko wpis, żeby uśpić i poszukają ratunku.
Bo dlaczego ta suka, tak agresywna, nie zagryzła pracownika z którym siedziała?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Elżbieta481

A kto tutaj nie ma pojęcia nt.zachowania psów?
I o czyim bełkocie tu mowa?
I okreslenie typu,,obyście nie byli mordercami,,-naprawdę mnie nie wzrusza.Zbyt często je słyszałam-zdewaluowało mi się.
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']
jestem opanowana-zapewniam.Raczej rozczarowana brakiem możliwości porozumienia.Nikt nie powiedział,że zjada ludzi.Może jednak dojść do pogryzienia.Zaręczysz,że nie?
Co do izolowania -są na to warunki?Nie sądzę.
A o pomstę do nieba woła straszenie jednej organizacji przez drugą-to jest skandal,że takie coś ma miejsce.
I ile jeszcze innych psów ma być narażone na niebezpieczeństwo?
E/W[/quote]
Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem. Poważne organizacje, mające pod swoją opieką w schroniskach, przytuliskach czy jak to by nie nazwać, psy i nigdy nie spotkaliście się z problemem agresji i zagryzania. Nie potraficie sobie poradzić z jednym agresywnym psem?. Czy naprawdę jedynym wyjściem w/g organizatorów jest eutanazja. Nie chce mi się w głowie pomieścić żeby tak mogło być.
porządny łańcuch i porządna obroża załatwi sprawę. Nie mówcie że to nie wykonalne

Link to comment
Share on other sites

Mniej,wiecej - jedyna, słuszna racja :cool3:
Mając pojęcie o zachowaniach psów ta pani wiedziałaby,że zagryzanie może być dlatej suki czynnością z gatunku samonagradzających, w dodatku już utrwalone.
Ja nawet nie przenosiłabym jej zagryzania psów na agresję w stosunku do ludzi, i tak jest granatem z wyciągnętą zawleczką - gdzie i u kogo znajdzie miejsce na tyle odosobnione, że nigdy innego zwierzaka nie spotka ?
Oburzać się na różnych wątkach na propozycje uśpienia psa jest łatwiutko i taniutko.
Zaadoptować go - na to brak warunków u tych obrońców :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']A kto tutaj nie ma pojęcia nt.zachowania psów?
I o czyim bełkocie tu mowa?
I okreslenie typu,,obyście nie byli mordercami,,-naprawdę mnie nie wzrusza.Zbyt często je słyszałam-zdewaluowało mi się.
E/W[/quote]
Twierdzę, że na podstawie informacji i na podstawie opisu zachowań psa wyczytanych na dogo skazywanie suki na śmierć jest poza wszelkimi normami.
Mój Cezar był też skazany na śmierć. Oby żył sto lat po "diagnozie" "fachowca".
Nie twierdzę, że ta suka jest super, twierdzę, że trzeba ją zabierać z tego piekła i ocenić. Będę występować w obronie każdego psa któremu nie daje się szansy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']
porządny łańcuch i porządna obroża załatwi sprawę. Nie mówcie że to nie wykonalne[/quote]

Taaak? To załatwia sprawę? Całe życie na łańcuchu?
Ciekawy punkt widzenia ...
Może założymy nowy wątek na temat:Co lepsze dla psa, który zagryzł kilku swoich współplemieńców, bo tu tylko brudzimy :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Taaak? To załatwia sprawę? Całe życie na łańcuchu?
Ciekawy punkt widzenia ...
Może założymy nowy wątek na temat:Co lepsze dla psa, który zagryzł kilku swoich współplemieńców, bo tu tylko brudzimy :angryy:[/quote]
Proszę czytać ze zrozumieniem. Sukę na łańcuch zeby odizolować ją od innych psów, o tym cały czas rozmawiamy. Nikt nie chce jej trzymać całe życie na łańcuchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Mniej,wiecej - jedyna, słuszna racja :cool3:
[B]Mając pojęcie o zachowaniach psów ta pani[/B] wiedziałaby,że zagryzanie może być dlatej suki czynnością z gatunku samonagradzających, w dodatku już utrwalone.
Ja nawet nie przenosiłabym jej zagryzania psów na agresję w stosunku do ludzi, i tak jest granatem z wyciągnętą zawleczką - gdzie i u kogo znajdzie miejsce na tyle odosobnione, że nigdy innego zwierzaka nie spotka ?
Oburzać się na różnych wątkach na propozycje uśpienia psa jest łatwiutko i taniutko.
Zaadoptować go - na to brak warunków u tych obrońców :-([/quote]

czy to było do mnie? jeśli do mnie droga Ewo to raczej ty nie masz pojęciach o psach i w życiu pewnie nie miałaś do czynienia z psami...trudnymi - bo wszak flatki takie nie są - prawda?

co do adopcji tej suni - ja jej domu nie dam - bo po 1 mieszkam w wieżowcu, mam swoje 3 psy - w tym 2 asty - i sukę - agresywną do innych suk - rozumiem, ze mam ja uśpić - tak?

z racji tego, ze kocham trudne psy to tylko ci powiem, że wyciągałyśmy ze schroniska sukę astkę, która prawie odgryzła nogę psu, którą wsadził przez nieuwagę do jej boksu - miała termin uśpienia - nikt w schronie nie dał jej szansy - a my dałysmy - jest teraz szczęśliwą posiadaczką kota, spi razem z nim, a na spacerach ma całe stado kumli do zabawy - ale ludzie tacy jak wy od razu by ją na tamten świat wyprawili:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']Proszę czytać ze zrozumieniem. Sukę na łańcuch zeby odizolować ją od innych psów, o tym cały czas rozmawiamy. Nikt nie chce jej trzymać całe życie na łańcuchu.[/QUOTE]

Geram, czy Ty naprawde nie rozumiesz??????

Lancuch???????????????????
Przeciez my wszyscy walczymy przecowko lancuchom, cudzoziemcy uwazaja nas za barbarzyncow, ktorzy trzymaja psy na lancuchah.
Nie mowie juz ze nie ma lancucha w pelni bezpiecznego - no chyba ze krowi, i obwiazesz jej naokolo szyi...... A potem zrob zdjecie i powiedz ze to przyjaciele zwierzat tak zrobili.

Ludzie, to gorzej niz za krola cwieczka :-(
[COLOR="Red"][B]Chcesz ja ratowac - bierz i ratuj, ale nie wymagaj od innych zeby robili cos wbrew swoim przekonaniom.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja całą tą dyskusję podsumuję - według mnie nie ma gorszej śmierci dla psa niż zagryzienie, ból strach, przerażenie, kiedy potwornie boli każdy centymetr ciała.
Gdy zaczynałam swoją "przygodę" z psami w schronisku miałam inne poglądy - chciałam ratować każdego psa, dzisiaj tego cholernie żałuję, ale wiem, że pies agresywny w stosunku do innych psów w schronisku to totalna pomyłka.
Jesli nie możecie tej suki zabrac i zapewnić jej odpowiedzialnej opieki to wasze wypowiedzi nie mają żadnego sensu.
Znajdźcie chociaż raz w boksie zagryzionego psa i wynieście na własnych rękach to może zrozumiecie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']czy to było do mnie? jeśli do mnie droga Ewo to raczej ty nie masz pojęciach o psach i w życiu pewnie nie miałaś do czynienia z psami...trudnymi - bo wszak flatki takie nie są - prawda?

co do adopcji tej suni - ja jej domu nie dam - bo po 1 mieszkam w wieżowcu, mam swoje 3 psy - w tym 2 asty - i sukę - agresywną do innych suk - rozumiem, ze mam ja uśpić - tak?

z racji tego, ze kocham trudne psy to tylko ci powiem, że wyciągałyśmy ze schroniska sukę astkę, która prawie odgryzła nogę psu, którą wsadził przez nieuwagę do jej boksu - miała termin uśpienia - nikt w schronie nie dał jej szansy - a my dałysmy - jest teraz szczęśliwą posiadaczką kota, spi razem z nim, a na spacerach ma całe stado kumli do zabawy - ale ludzie tacy jak wy od razu by ją na tamten świat wyprawili:shake:[/quote]

Nie było do Ciebie, ale: uderz w stół...
Flatki nie są trudne, ale to nie są pierwsze psy w moim dość długim życiu.
No i posiadanie psów łagodnych nie zwalnia z obowiązku uczenia się o psim behawiorze osoby dla której psy są pasją od dziecka.
Miałam przez 12 lat psa agresywnego w stosunku do innych psów.Te 12 lat pilnowałam go,chodził na smyczy i w kagańcu, przez ostatnie 4 lata życia miał padaczkę i ona go zabiła w końcu.
Gdyby był u oszołoma pewnie zagryzłby sporo zwierzaków, u mnie nie miał możliwości.
Ja bardziej siedzę w pomocy kotom i wielokrotnie uczestniczyłam w ratowaniu lub usypianiu kotów piwnicznych zmasakrowanych przez psy.
Dziewczyny mają rację - doświadcz choć raz udziału w cierpieniu przerażonej, okaleczonej istoty, podejmuj decyzje o uśpieniu OFIARY a potem broń sprawcy i pisz o nim z dużej litery :(_ to też ogólnie ...

Link to comment
Share on other sites

Nie ma się co unosić. Chodzi mi tylko o to żeby tej suce dać szanse,Czy naprawdę tak wielkim problemem jest odizolowanie suki od innych psów? Będziecie się teraz mścić za to ze zagryzła szczenna sukę i inne psy. Jeżeli miała cieczkę to miała powód do takiego zachowania. To że była razem z psami w czasie cieczki nie jest jej winą. Wina leży po stronie opiekunów i do nich kierujcie swoje pretensje.
Napisałem wcześniej ze chce znaleźć dla tej suki dom, ale nie stanie się to z dnia na dzień. Jeszcze raz proszę o odizolowanie suki i danie szansy znalezienia dla niej domu.
Nie jest moim celem wyprowadzanie nikogo z równowagi i tak emocjonalne wypowiedzi nie zmienia mojego zdania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']Nie ma się co unosić. Chodzi mi tylko o to żeby tej suce dać szanse,Czy naprawdę tak wielkim problemem jest odizolowanie suki od innych psów? [/quote]

Qeram, byłeś w Krężelu?? Wskaż miejsce, w którym można odizolować sukę bez większej szkody dla jej psychiki i zdrowia fizycznego....
Zabranie tej suki przez Emir nie wchodzi w grę z powodu braku możliwości odizolowania od innych psów. Sukę należy zabrać już, natychmiast....ale jakoś nie ma chętnych....Są tylko ci z dobrymi radami.....


[quote name='qeram']Będziecie się teraz mścić za to ze zagryzła szczenna sukę i inne psy. [/quote]


Noooo, na ten tekst spuśćmy zasłonę milczenia.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']Nie ma się co unosić. Chodzi mi tylko o to żeby tej suce dać szanse,Czy naprawdę tak wielkim problemem jest odizolowanie suki od innych psów? Będziecie się teraz mścić za to ze zagryzła szczenna sukę i inne psy. Jeżeli miała cieczkę to miała powód do takiego zachowania. To że była razem z psami w czasie cieczki nie jest jej winą. Wina leży po stronie opiekunów i do nich kierujcie swoje pretensje.
Napisałem wcześniej ze chce znaleźć dla tej suki dom, ale nie stanie się to z dnia na dzień. Jeszcze raz proszę o odizolowanie suki i danie szansy znalezienia dla niej domu.
Nie jest moim celem wyprowadzanie nikogo z równowagi i tak emocjonalne wypowiedzi nie zmienia mojego zdania[/quote]

Geram, to daj szansę, jeśli uważasz, że ta masa ludzi nie daje szansy.
Nie wydaję mi sie, żeby sie ktos mścił na suńce. Nikt nie mówi o jej winie. Ale to jest Krężel!!! Tam nie ma normalnych warunków, pomimo, że Ci ludzie walczą.
Jezeli nie ma chętnego na sukę, trzeba poddać ją eutanazji.

Zabieram głos, cchoć nie powinnam, bo nie brałam w całej akcji udziału.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']ja całą tą dyskusję podsumuję - według mnie nie ma gorszej śmierci dla psa niż zagryzienie, ból strach, przerażenie, kiedy potwornie boli każdy centymetr ciała.
Gdy zaczynałam swoją "przygodę" z psami w schronisku miałam inne poglądy - chciałam ratować każdego psa, dzisiaj tego cholernie żałuję, ale wiem, że pies agresywny w stosunku do innych psów w schronisku to totalna pomyłka.
Jesli nie możecie tej suki zabrac i zapewnić jej odpowiedzialnej opieki to wasze wypowiedzi nie mają żadnego sensu.
Znajdźcie chociaż raz w boksie zagryzionego psa i wynieście na własnych rękach to może zrozumiecie....[/quote]
MYSIA - dziękuję !! Ty wiesz o jakim potwornym cierpieniu i strachu tych nieszczęśników mówimy; Dziekuję
EMIR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']
Napisałem wcześniej ze chce znaleźć dla tej suki dom, ale nie stanie się to z dnia na dzień. Jeszcze raz proszę o odizolowanie suki i danie szansy znalezienia dla niej domu.
[/quote]

Tylko,że -nawet, jeżeli rzeczywiście znajdziesz takie miejsce - ktoś musi podjąć decyzję o wydaniu psa osobom trzecim.
W wypadku tego psa ja nie mogłabym podjąć odpowiedzialnej decyzji o wypuszczeniu go w świat.
Tam jest jeszcze około 60 psów potrzebujących domów, w imię czego upierasz się właśnie przy niej, nie rozumiem.
A jeżeli w nowym domu wydarzy się nieszczęście, albo po prostu- suka ucieknie ?
Trzeba przewidywać takie wypadki - zawsze - a szczególnie, jeżeli ma się do czynienia z psem-zabójcą.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Rozumiem,że rozpoczynają się poszukiwania DT dla suki.Kto podejmie decyzję o jej wydaniu?
I jeszcze jedno-na znalezienie domu będzie potrzebny czas.Czy ktoś zagwarantuje,że do dalszych zagryzień nie dojdzie?Można to wykluczyć?
Tam nie ma możliwości jej odosobnienia.
Zemsta-to jest mylne myślenie.
To jest rozsądek.
Nie chcemy dać jej szansy..A co z szansą tej zagryzionej suki?Co z szansą dla jej szczeniąt?One nie miały do niej prawa?
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Rozumiem,że rozpoczynają się poszukiwania DT dla suki.Kto podejmie decyzję o jej wydaniu?
I jeszcze jedno-na znalezienie domu będzie potrzebny czas.Czy ktoś zagwarantuje,że do dalszych zagryzień nie dojdzie?Można to wykluczyć?
Tam nie ma możliwości jej odosobnienia.
Zemsta-to jest mylne myślenie.
To jest rozsądek.
E/W[/quote]
Na podwórku przy kiblu z lewej strony stodoły jest buda. Tam można przypiąć tymczasowo sukę
Zemsta-może przesadziłem ale nie tylko ja przesadzam na tym wątku.

Napisałas po mojej odpowiedzi cytuje:
Nie chcemy dać jej szansy..A co z szansą tej zagryzionej suki?Co z szansą dla jej szczeniąt?One nie miały do niej prawa?
E/W

więc jak to jest? jeżeli nie zemsta to moze kara. Przecież za zaistniała sytuację odpowiadają ludzie. Od początku pobytu tej suki w Kręzlu tak się zachowywała? Nie rozumiem

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Przesada..hmm.nie sadze,bo odpowiedzialnośc nie jest przesadą.Suka znajduje się w miejscu gdzie przebywają inne psy.Stanowi dla nich zagrożenie.To jest teren,za który odpowiada Emir.Zna sprawę najlepiej.
Widziała zagryzione psy i wie j co jest najbardziej słuszne w tej sprawie.
Przeszkadzanie w podjęciu decyzji jest szkodliwe także dla tej suki.
A teraz mówię,,dobranoc,,Mój TŻ musi się zameldować na innym forum gdzie jest modem.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że ktoś odpowiedzialny bezpośrednio za tę sukę nie będzie kierował sie mądrościami z forum tylko zdrowym rozsądkiem. Pies, który wykazał się taką agresją i stanowi potencjalne zagrożenie powinien zostać uśpiony. Jest to rozsądne, logiczne i zdrowe podejście.
Jesli ona w przyszłości komukolwiek cokolwiek by zagryzła, to ta sprawa zostanie wyciągnięta a potem:
1. Suka-eutanazja
2.Ludzie, którzy nie uspili suki.problemy
3.Zaufanie do różnych organizacji-spada
4.Media-pożywka
5. Inne psy-dla nich strata, bo każdy kto przeczyta o takim przypadku zastanowi się nad zabraniem psa po przejściach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Mam nadzieję, że ktoś odpowiedzialny bezpośrednio za tę sukę nie będzie kierował sie mądrościami z forum tylko zdrowym rozsądkiem. Pies, który wykazał się taką agresją i stanowi potencjalne zagrożenie powinien zostać uśpiony. Jest to rozsądne, logiczne i zdrowe podejście.
Jesli ona w przyszłości komukolwiek cokolwiek by zagryzła, to ta sprawa zostanie wyciągnięta a potem:
1. Suka-eutanazja
2.Ludzie, którzy nie uspili suki.problemy
3.Zaufanie do różnych organizacji-spada
4.Media-pożywka
5. Inne psy-dla nich strata, bo każdy kto przeczyta o takim przypadku zastanowi się nad zabraniem psa po przejściach.[/quote]

To nie jest takie proste - nawet jeśli w opraciu o fakty i zgodnie z własnym sumieniem, w oparciu o opinie lekarza wet chcielibyśmy taka decyzje podjąć - już a priori Psi Anioł zagroził i powiatowemu lekarzowi wet i EMIROWI złożeniem doniesienia do prokuratury o bezzasadne uśmiercenie psa?
Grożby i inwektywy były złożone w mało eleganckiej formie - zapewniam
EMIR

Link to comment
Share on other sites

Zaufanie do "różnych organizacji" (jak tu się ktoś wyraził) spada po przeczytaniu tego tutaj. Jeśli w Krężelu działają organizacje prozwierzęce, to niech działają prozwierzęco a nie promorbitalowo.
Jeśli suka jest trudna, powinna być zabrana w pierwszej kolejności. Uratowana przez organizacje RATUJĄCE zwierzęta np?

Godzina u zoopsychologa kosztuje ok 60 zł (+-) w [B]Falenicy[/B] (Wawer) np. (to chyba nie aż tak daleko?) Może chociaż tyle - niech zobaczy ją fachowiec,zbada, określi rokowania. Opłacę tę wizytę, dajcie jej chociaż cień szansy! Cokolwiek. Nie ma sensu bronić tego życia za wszelką cenę, jeśli nie da się - trudno. Ale szansa jej się należy - bo jest i [B]ŻYJE.[/B]

Argument, że piątka zagryzionych psiaków takiej szansy nie dostała i dlatego dla suki eutanazja jest smutny i bezsensowny - tak one jak i teraz ta suka nie mają szansy, bo nie dał im jej CZŁOWIEK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...