Jump to content
Dogomania

Przemyśl - Pani Roma i jej 30 psów potrzebuja pomocy i DT! -Aktualizacja


gagata

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety nie są odpchlone, bo Roma nie ma czym... Jej wszystko jedno, czy to bedzie proszek, kropelki na kark czy obróżki,(byle nie szampony) ale nam na pewno nie, bo to kwestia ceny a z kasą już krucho...:placz:Mnie wychodzi,że najtaniej i najefektywniej wyczodzi przy takiejiliści zwierząt wychodzi proszek - w moim sklepie ok. 15 zł puszka - nie wiem jak w hurtowniach weterynaryjnych...
Dziewczyny z Orzechowców do Romy nie zaglądaja, bo to kawał drogi (sa z Rzeszowa, Jarosławia,znam tylko trzy wyjątki z Przemyśla:Zaba i Weronika oraz Wet Siostra),Za to wspieraja nas jak potrafią:lol:
Roma jest pusta jak gwizdek,żyje z tego, co dostała od nas w paczkach i co jej przyniosą dobrzy ludzie.Ostatnie pieniadze na sierpień wsadziła w zdiagnozowanie Dudusia.Nasza kasa z bazarków itp poszła w zasadzie cala na zaległe rachunki,żeby kobiecie nie odcieto prądu i telefonu.Za sierpień zapłacił Piotr, choc też mu się nie przelewa. Przecież w jej wieku i stanie zdrowia musi mieć kontakt ze światem.Alma Mater wspomogła w zapłacie elektrykom, którzy zrobili jej porządek z gniazdkami, kontaktami ,przewodami,.bo to cud, że nikogo jeszce prąd tam nie kopnął..Wiecie, jakie jest jej ukochane jedzenie ostatnio? Gotowana cukinia z masełkiem jesli akurat je ma...Teraz Weroniki nie bedzie przez dwa tygodnie, a to jedyna zmotoryzowana a więc mobilna osoba tam na miejscu...
Dlatego wołam: Kto umie i chce :Bazarki, allegro... Albo mnie nauczcie, to też to będę robić...

Link to comment
Share on other sites

[B]Gagata[/B] allegro mogę robić, ale nie dam rady trzepać wątku, potrzebuję kilka zdań (takich istotnych faktów z których można coś ułożyć) i zdjęcia (ewentualnie linki do zdjęć). No i oczywiście jakieś konto bo rozumiem ze ma być cegiełkowe i dane do kontaktu (telefonik i mail)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saphira']Pytam bo z postów wynika, że dalej pchły grasują. A jak są odpchlone to fajnie.[/quote]

Pchły nawet jak nie będą na psach to będą w każdym innym miejscu w domu. Kilka butelek fiprexa odłożyłem dla P. Romy. Wg mnie dobre na te warunki będą obroże przeciwpchelne.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do Pani Romy przyjechało 2 samochody, wysiedli jacyś młodzi i mieli do oddania 3 psy. Pani Roma nie wychodziła, aby sie nie dać złamać. Wyszedł p. Franiu i migiem odesłał ich do Orzechowiec.

Byłam dzisiaj u weta po zastrzyki dla suni i tabletki dla Dudusia.

Tam z kąpiela jest problem , bo ciężko im wykąpać, natomiast co do odpchlenia to najlepszy by był środek w areozolu ale to za drogi. Miałam trochę na tapicerkę do samochodu ( bo często coś wożę z pchłami) to było Frontiline, dałam na tą chora sunię to pchły znikały szybciutko, jak mówił p. Franiu s....ły.
Ale to mnie kosztowało 40 zł u weta a to jest 100 ml.Może jest coś tańszego, muszę porozmawiać z wetem.
Co do finansów p. Romy to jest zle albo gorzej niż źle. Na życie juz nie zostaje nic.
Przepraszam, że tak skaczę z tematu na temat ale chciałam podać bieżące informacje ( trzy w jednym jak ten szampon)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Dzisiaj do Pani Romy przyjechało 2 samochody, wysiedli jacyś młodzi i mieli do oddania 3 psy. Pani Roma nie wychodziła, aby sie nie dać złamać. Wyszedł p. Franiu i migiem odesłał ich do Orzechowiec.[/quote]

Aż mnie zatrzęsło. :angryy: To efekt uboczny programu telewizyjnego :-( Kiedyś słyszałam wypowiedź jakiejś osoby prowadzącej przytulisko - mówiła, że takie programy wcale im nie pomagają, wręcz przeciwnie, po każdym programie podrzucane są nowe psy.
To nie jest, oczywiście, z mojej strony pretensja o program. Myślę, że trzeba to robić, żeby ludzie uświadamiali sobie, że jest problem - wprawdzie jeden przywiezie psa, ale stu zrozumie, że coś z psami w Polsce trzeba zrobić.

[quote name='weronika1']Byłam dzisiaj u weta po zastrzyki dla suni i tabletki dla Dudusia.

Tam z kąpiela jest problem , bo ciężko im wykąpać, natomiast co do odpchlenia to najlepszy by był środek w areozolu ale to za drogi. Miałam trochę na tapicerkę do samochodu ( bo często coś wożę z pchłami) to było Frontiline, dałam na tą chora sunię to pchły znikały szybciutko, jak mówił p. Franiu s....ły.
Ale to mnie kosztowało 40 zł u weta a to jest 100 ml.Może jest coś tańszego, muszę porozmawiać z wetem.[/quote]

W Lublinie jest ta firma, która produkuje Fiprex [URL]http://www.vet-agro.pl/[/URL] Kiedyś prosiłam ich o pomoc dla psów z Krzyczek, niby chcieli pomóc, ale chyba nic z tego nie wyszło. Jakbyś spróbowała zwrócić się do nich jako stowarzyszenie, może udałoby się ich namówić na wysłanie trochę tego Fiprexu dla p. Romy. Możesz wysłać do nich mail, adresy są na stronie pod zakładką "Kontakt". Koniecznie dołącz link do Celownika - może ich ruszy, obiecaj, że dogomaniacy będą znajomych psiarzy namawiać na Fiprex - reklama "szeptana" jest najskuteczniejsza ze wszystkich.

[quote name='weronika1']Co do finansów p. Romy to jest zle albo gorzej niż źle. Na życie juz nie zostaje nic.
Przepraszam, że tak skaczę z tematu na temat ale chciałam podać bieżące informacje ( trzy w jednym jak ten szampon)[/quote]

Zobaczę w poniedziałek, czy dam radę wycisnąć jeszcze coś z konta.
Czy tę termę, którą dałam, udało się naprawić? Miałam wielkie wątpliwości, czy ją dawać, bo to jakoś nieładnie dawać zepsute rzeczy :oops: Ale pomyślałam, że może ktoś będzie umiał to naprawić i że to będzie kosztowało mniej niż nowa, a ona wcale nie była używana, tylko przy montażu facet ją zepsuł :oops: Mam nadzieję, że naprawiał to fachowiec, żeby używanie jej nie groziło porażeniem :shake:
Napiszcie, czy cała instalacja elektryczna jest już naprawiona, bo ja, jak przeczytałam o tych przewodach wyłażących ze ściany, to spać nie mogłam z obawy, że oni się tam spalą albo ktoś zostanie porażony prądem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Dzisiaj do Pani Romy przyjechało 2 samochody, wysiedli jacyś młodzi i mieli do oddania 3 psy. Pani Roma nie wychodziła, aby sie nie dać złamać. Wyszedł p. Franiu i migiem odesłał ich do Orzechowiec.

Byłam dzisiaj u weta po zastrzyki dla suni i tabletki dla Dudusia.

Tam z kąpiela jest problem , bo ciężko im wykąpać, natomiast co do odpchlenia to najlepszy by był środek w areozolu ale to za drogi. Miałam trochę na tapicerkę do samochodu ( bo często coś wożę z pchłami) to było Frontiline, dałam na tą chora sunię to pchły znikały szybciutko, jak mówił p. Franiu s....ły.
Ale to mnie kosztowało 40 zł u weta a to jest 100 ml.Może jest coś tańszego, muszę porozmawiać z wetem.
Co do finansów p. Romy to jest zle albo gorzej niż źle. Na życie juz nie zostaje nic.
Przepraszam, że tak skaczę z tematu na temat ale chciałam podać bieżące informacje ( trzy w jednym jak ten szampon)[/quote]
Weronika ! Na dzień dzisiejszy fiprex spray 250ml jest w promocji w sklepie karusek [URL="http://www.karusek.com.pl"]www.karusek.com.pl[/URL] - jest 15% zniżki to wychodzi okolo 31 zł za opakowanie. Jest to tańszy odpowiednik frontline. Ale na tapicerke go szkoda są tańsze środki na otoczenie. Np Dr Seidl Sabutamol za okolo 14 zł.

A Ci młodzi co przywieźli psy do Romy to Ja bym powiedziała sk.......syny!

Link to comment
Share on other sites

[B]Gagata[/B] - czy mi się wydaje czy były podawane linki do informacji medialnych o Pani Romie? Jak tak to fajnie jakbym je wsadziła do aukcji i zrobiła część pt "Pani Roma w mediach"

[quote name='Saphira']
A Ci młodzi co przywieźli psy do Romy to Ja bym powiedziała sk.......syny![/quote]
Dokładnie to samo mi przyszło na myśl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='żaba88']Pchły nawet jak nie będą na psach to będą w każdym innym miejscu w domu. Kilka butelek fiprexa odłożyłem dla P. Romy. Wg mnie dobre na te warunki będą obroże przeciwpchelne.[/quote]
Żabko-dosłownie z ust mi to wyjąłeś...:evil_lol:
Obroże nie dość,że są w miarę tanie(ok.10zł najtańsza) to mają najdłuższy okres działania...:p
Niestety,w przypadku apzs bywają niewystarczające...:oops: Dr Bodnar w tej chorobie zalecał front-line...:oops: Ale na zdrowe psy obroża byłaby najlepsza...
A na otoczenie wystarczy aerozol pess-tani,a dobry...;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pomysł,ale potrzebna kasa...:oops:
mam znajomości w hurtowni weterynaryjnej...Kupuję tam karmę i nie tylko.
Mogłabym zamówić większą ilość obroży i aerozoli,byłoby taniej niż w sklepie...Tyle,że ja nie dostanę faktury,jedynie paragon...:oops: I musiałabym miec kasę by od razu przy odbiorze zapłacić.W poniedziałek zamawiam-we wtorek towar przywożą do domu...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...