Jump to content
Dogomania

Przemyśl - Pani Roma i jej 30 psów potrzebuja pomocy i DT! -Aktualizacja


gagata

Recommended Posts

i to będzie miało ręce i nogi gagata, ja nie jestem przeciwna pomaganiu ale musimy mieć świadomość ryzyka a jest ono wielkie - chodzi o zdorwie psów przebywających w schronisku, ich szans na adopcje bo jak się to świństwo rozpędzi to uwierzcie mi nie wyrobimy z ilością bazarków i skończy się darmowa pomoc w leczeniu bo to koszty są naprawdę spore ....

Szpilka ogłoszenie na forum przemyskim i sama nie wiem gdzie jeszcze .... trzeba szukać chętnych do kąpania Dudusia i pytanie gdzie skoro u Romy nie ma jak. Cholera trudna sprawa - psu koniecznie pomóc trzeba i to codziennie. W nużycy, nie ma - nie dało się, - nie miałam czasu, jeśli chce się go wyleczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja cholernie chce się Gagata mylić ale wiem co się działo w innych schronsikach jak zachorowały psiaki ... :( - jedno cierpienie, brak pieniędzy na leczenie, brak czasu na wszystko .... Naprawde przerażona jestem i szlag mnie trafia bo nie wiem jak można pomóc Dudusiowi ..... Zielony cholera jasna nie wiem co robić i jak psinie pomóc .. :(

nic nie poradzę na swoje czarnowidztwo, i niech ktoś mi napiszę że nie mam racji BŁAGAM!

Link to comment
Share on other sites

Cienko to widzę...:oops: Nużyca jest trudną do leczenia chorobą...Wiem,bo w naszej lecznicy było sporo takich przypadków...Jest uleczalna,owszem,ale-tak jak tu już było napisane-kąpiele,kąpiele,higiena...
Ale czy to na 100% nużyca???:oops:
Bo wiecie,jest jeszcze apzs...Jak przeczytałam,że zmiany u Dudusia występują po bokach i u nasady ogona,to pomyślałam-może to tylko apzs???Jest mniej niebezpieczne i o wiele łatwiejsze do wyleczenia...:oops:
Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry-uczulenie na ukąszenia pcheł...Psa leczy się p/w alergicznie do tego obowiązkowo przez cały rok zabezpiecza przeciw inwazji pcheł...

Link to comment
Share on other sites

dlatego zapytałam na podstawie czego stwierdzono że to nużyca? czy Fedaczyński brał zeskrobine ...

Gagata to często kilka kapieli dziennie, naprawdę ... to masa pracy i to czasochłonnej.

Ja mam jeszcze raz prośbę aby organizować allegro i brać zdjęcia z naszej strony bo czas szukać domów .... nie ma na co czekać. Schronisko puchnie w bezdomne zwierzęta, z budami kiepsko i też trzeba jakoś w tym pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Gagato poprostu wiem jak tam jest wczesniej na hura wszyscy do pomocy konczyło sie na jednym dwóch mailach i tyle teraz od czasu czasu nadal odzywaja sie do mnie osoby chetne... ale sa chyba chetne napisac tylkomeila bo potem kiedy jedziemy do schroniska to zalega cisza... W kołko pisze o schronisku i o chetnych do pomocy na czacie na pokoju przemysl i odzew tez jest taki jak na forum beda pomagac a przychodzi co do czego to nikt nawet si enie przejdzie zobaczyc co u Pani Romy nie mowiac o schronisku...

Link to comment
Share on other sites

Może Weronika będzie coś wiedziała o tych zeskrobinach...
A tak ogólnie - masz rację,Albiemu, jak zwykle;)

Jak ktoś będzie teraz u Romy, niech dowie się o to odpchlanie, potrzebne pewnie jest zawsze, ale czy ma czym to robić i za co?

Link to comment
Share on other sites

Pytanie pytaniem o zeskrobinie - ja bardzo Was proszę o to aby na to był jakis papier ... kiedy było robione i z jakim wynikiem, tu nie ma na gębę nic bo sprawa poważna. Ja wiem że w schronsikach przykro mi to pisac ale psiaki na nużeńca chore najczęściej się usypia ... bo nie ma możliwości im pomóc tak jak tego potrzebują a jest to dla nich cierpienie ....

Tak jak pisałam wcześniej temat trudny i przykry.

CZAS RUSZYĆ Z SZUKANIEM DOMÓW, NIE MA CO NA ŻABĘ CZEKAĆ BO MA MASĘ PRACY I ZAJĘĆ I MUSIMY TO USZANOWAĆ. Tak jak pisałam wcześniej to, że część psów została zabrana i trafiła do schronu to nie jest FAJNIE i nie jest koniec tematu. Szukajcie im domów, my mamy już taką masę wątków, taka masę telefonow od ludzi, że ja przyznaje - nie dam rady Wam pomóc za bardzo w tym. Musimy razem wyciągac psiaki z Orzechowców. Z uporem maniaka nalegam o zakładanie wątków i robienie allegro.

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym to zrobiła - w końcu ten wątek udało mi się jakoś założyć:-o.Tylko nie wiem, jakie podawać maile i inne kontakty,żeby to miało ręce i nogi ,,a i w zdjęciach musiałabym liczyć na Waszą pomoc...No i w sprawach komputerowych nie jestem za bardzo biegła...:shake:Wiemteż, że dajecie jakieś ogłoszenia na innyc portalach - dla mnie to nadal czarna magia...Jeśli widzicie w tym sens i wspomożecie, to nie ma sprawy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='żaba88'] Duduś ma trafić do schronu bo dr Fedaczyński tam będzie mógł się nim zajmować i go leczyć, i właśnie kąpać. .[/quote]

Przyznam że rozbawiło mnie to szczerze....czy ja dobrze zrozumiałam, że
dr Fedaczyński ma przyjeżdżać do schroniska i kąpać psa ? :crazyeye:
To jest własnie pies uspiony w schronisku z powodu nużycy bo za dużo zachodu było przy jego leczeniu. Piekny , duży, łagodny pies przywieziony do schroniska przez Straż Graniczną, służył im tyle lat , a tak marnie skończył właśnie dlatego że miał nużycę. Był w schronisku wiele miesięcy i nikt mu niestety nie pomógł, a na moje monity dr Fedaczyński odpowiadał że zostawil w schronisku środki na jego leczenie i na tym sie jego rola kończyła.
Przyznam że bardzo przeżyłam śmierć tamtego bo był wspaniały, mądry i taki przyjacielski więc w to że będzie tam kąpany i leczony nie za bardzo wierzę...:shake:


[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/9625/dscn0773yb5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a ja sie wlaśnie dowiedziałam,że na nużycę są już jakieś zastrzyki,że już teraz kąpiele nie są głównym środkiem leczniczym.Lecę to sprawdzać!!!


Aha, i jeszcze jedno : mialam właśnie telefon z Przemyśla.Ponoć dostaję z poznańskiej fundacji poż publ. jakieś bajońskie sumy na Romę,ktore sobie zatrzymuję...Wiecie,że przepisy fundacji na to nie zezwalaja, a oni akurat tylko mogą opłacać rachunki na zwierzęta,które do nich przyjdą.:evil_lol: Pewnie domyślacie sie też, kto takie bzdury opowiada? Oczywiście, pani Iga D., ta która uniemożliwiła wcześniejsze adopcje, która chciała dołożyć Romie psy z Orzechowców, gdy zaczęło tam być bardzo żle,która "sprezentowała" Romie najdrozszy makaron świata za wyłudzone pieniądze i o której ktoś na forum w "Nowinach" napisał :"ta mięsożerna wegetarianka":diabloti:Musi ja strasznie boleć,że nasza pomoc dla Romy nie idzie przez jej lepkie ręce...:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy Fdaczyński będzie kąpał w schronie Dudusia, słyszałem tylko od P. Romy że ma się nim zajmować. Z Fedaczyńskim nie rozmawiałem więc żadnych konkretów nikt nie wie. Z Dudkiem będzie ciężko przy kąpieli bo w okolicach ogona nie da się dotknąć.
Duduś w takiej gromadzie przez tyle czasu nikogo nie zaraził. I nie wiemy czy to jest na 100% nużyca.

Kilka lat temu sam wyadoptowałem ze schroniska kilkumiesięcznego szczeniaczka z nużycą Był w boksie obok kuchni z innymi szczeniakami i psami. Po ok. 2 miesiącach leczena, nie aż tak intensywnego choroba znikła.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam: obroże Preventic, zastrzyki Advocat lub iermektyna, dobre odżywianie, wit A+E oraz C, olej z pestek winogron..
Znalazłam też taki adres:[URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=554[/URL].
Tam jest bardzo dużo o tej nużycy. Szukam dalej

Link to comment
Share on other sites

Zabko, a znasz taki staaary dowcip;"Pan Bóg postanowił sprawdzic jak się wiedzie ludziom na ziemi.Treafił do Anglii.Idzie i patrzy: siedzi sobie chłopina na kamieniu i płacze.Czemu płaczesz? Bo mój sąsiad ma 100 owiec a ja żadnej.A co byś chciał? Też 100 owiec. OK masz . iDZIE pAN [B]óg dalej.Trafia do Holandii. Siedzi chłop nad brzegiem kanału i płacze. Czemu płaczesz? bo sąsiad ma 100 krów a ja ani jednej. A co byś chciał? Też mieć 100 krów. OK,masz. Trafia Pan Bóg do Polski. Siedzi chłop na miedzy i płacze, Czemu płaczesz? Bo sąsiad ma 100 świń a ja ani jednej. A co byś chciał ? Chciałbym,żeby on też nie miał żadnej...
Tak to u nas Zabo już jest...
Cholender,coś mi się włączyło i teraz grubo pisze,sorry...
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...