Jump to content
Dogomania

Dlaczego nigdy nie kupie psu Eukanuby.


M&M

Recommended Posts

Wlasnie dlatego:

[IMG]http://i8.photobucket.com/albums/a23/BillieJean1/18l.jpg[/IMG]
[IMG]http://i8.photobucket.com/albums/a23/BillieJean1/slide-sallylo.jpg[/IMG]
[IMG]http://i8.photobucket.com/albums/a23/BillieJean1/slide-maisylo.jpg[/IMG]


tu jest WSZYSTKO na temat okrutnych sposobow, w jakie firma IAMS, czesc koncernu Procter&Gamble, producent karmy Eukanuba sprawdza "skutecznosc" swoich produktow. Jesli chcecie sie dowiedziec wiecej, wszystko jest na stronie [URL]http://www.iamscruelty.com/index.asp[/URL]
(TU [URL]http://www.iamscruelty.com/videos.asp[/URL] jest film, nagrany przez podstawionego pracownika, ktory pracowal w iams'ie; nie przejmujcie sie tym, ze film przerywai szumi, to zlepek scen.)

w duzym skrocie nakresle tylko czego dopuszcza sie Iams za zamknietymi drzwiami swoich laboratoriow. Psy i koty spedzaja cale swoje zycie w klatce do testow, ktorej podloge stanowia kraty. to nie brzmi drastycznie, ale tylko sobie wyobrazcie- 7,8 lat bez zdrowego kontaktu z czlowiekiem, z innymi psami, bez widoku zielonej trawy, powietrza, slonca!!! psom zdrowym umyslnie wywoluje sie choroby skory czy zebow, aby potem eksperymentowac na nich- nierzadko bez skutku - srodki lecznicze. wycina sie psom platy miesa i skory, aby badac gojenie; kosci, zeby badac ich wzrost na skutek karmienia eukanuba. wszystkim psom wycina sie takze struny glosowe, zeby nie halasowaly. na przemian glodzi sie i tuczy. zwierzeta maja lapy porosniete grzybem i starymi, zaropialymi ranami od siedzenia na mokrym cemencie i twardych rurach klatek.

Wiem, ze kazdy z nas chce jak najlepiej dla swojego zwierzecia; ale prosze, zastanowcie sie chwile- [SIZE=3]czy to jest dobre, sprawiedliwe, zeby nasz ukochany pies jadl cos, z powodu czego inne zwierzeta sa poddawane ogromnemu cierpieniu, chorym eksperymentom? one tak samo zasluguja na ludzka opieke i milosc; nie dostana tego nigdy. spedza zycie nie wiedzac czym jest spacer, zabawa, spokojny sen. Firma, ktora tak sie obchodzi z psami, nic dobrego nie przyniesie takze naszym pupilom. [/SIZE]

[SIZE=4]Bardzo prosze: [COLOR=Red]nie badzmy obojetni![/COLOR] teraz, kiedy juz wiecie jak wyglada prawda, nie dajcie sie zwiesc kolorowym opakowaniom, na ktorych widnieja szczesliwe czworonogi - pamietajcie, ze kryje sie za tym koszmar. [COLOR=Red]nie kupujcie Eukanuby[/COLOR].[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

STRASZNE....nigdy tez nie kupie tej karmy i powiem tacie zeby swojego psa tym nie karmil....powiem szczerze chociaz pewnie niektorzy powiedza ze ta karma nie cieszy sie dobra opinia...ze ja swojego psa karmie Purina Beneful lub Purina Dog Chow i sa to dwie karmy ktore on zje i nie ma zadnych problemow z zoladkiem...kiedys zjadl troche eukanuby i mial biegunke...
ale xeby nie odchodzic od tematu to a checia bym tych producentow powiesila na suchej galezi za ........(nie powiem co) za to maltretowanie psow i innych zwierxzat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Temat stary jak świat. Myślisz, że inni producenci suchej karmy (oraz kosmetyków i rzeczy codziennego użytku) nie robią testów na zwierzętach?[/quote]
doskonale zdaje sobie z tego sprawe. dlatego, jesli juz mam wiarygodne informacje na temat danej firmy przeprowadzajacej testy, przestaje kupowac jej produkty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BlackSheWolf']...jestem ciekawa jak oni sprawdzaja skutecznosc karmy...[/quote]
Jak to jak sprawdzić? Wiadomo- w jedyny najlepszy i najskuteczniejszy i najprostszy sposób- czyli na psach.
Nikt mi nie wmówi, że tylko Eukanuba testuje psią karmę na psach- wg mnie tak robią WSZYSCY producenci suszu. Jeśli nie ma info na ten temat to po prostu lepiej się z tym kryją.

Link to comment
Share on other sites

Nie koniecznie trzeba w ten sposób mozna miec psy w kojcach z kontaktem z ludzmi tak jak ma Waltham. A nie robic eksperymenty, nie zapominajmy ,że Eukanuba ma diety vet i to pewnie je tak "testuje" firmy robiące zwykłe jedzenie nie maja potrzeby ekspeerymentów na psach. A w ogóle to Eukanuba sie pogorszyła i sprzedaż im siadła skoro w markecie ja można dostać:shake::angryy:

Link to comment
Share on other sites

żal mi tych zwierząt ,a mój pies nie dostaje eukanuby ani innej suchej karmy.

z innymi producentami tak nie ma? nie wiemy wszystkiego.

ale jak firma ma testować swoją karmę? czy ludzie kupowali by karmę np na stawy dla psów która byłą testowana na myszach? a wtedy co - biedne myszy itd.

a kosmetyki, a lekarstwa?te dla ludzi też. dlaczego nie porusza się również cierpienia wszystkich zwierząt 'dla dobra nauki', przecież one również czują ból i strach.

Link to comment
Share on other sites

ponoć Bosch nie testuje karm w taki sposób; kosmetyki - ja kupuję AVON, Oriflame i Ziaja; ogólnie rzecz biorąc polskie firmy produkujące kosmetyki są raczej "czyste", w 100% niczego nie sprawdzimy pewnie a nawet jeśli - często ciężko takie kosmetyki dostać, płyny do mycia naczyń, proszki do prania, płyn do kibla mam z jakiejś firmy wysyłkowej (moja mama zamawiała bo ktoś jej polecił)... z lekami jest problem - generalnie większość jest jakoś testowana, głównie na zwierzętach - na razie problem raczej u mnie odpada, bo nie choruję, a jak już, to są to marne przeziębienia - i tak sobie wątroby nie niszczę lekami, raczej pod kołdrę i herbatka z sokiem malinowym ;) jeżeli będzie gorzej - będę musiała wybierać, i pewnie ze względu na naturalny ludzki egoizm wybiorę leczenie, nieważne czym i nieważne jak. na razie (odpukać!) jest dobrze.

wiadomo że nie wiemy wszystkiego, ale moja zasada brzmi - "skoro wiem, że tam-a-tam nie jest ok, ograniczam"...

Link to comment
Share on other sites

to jak Bosh sprawdza swoje karmy? są gdzieś dostępne informacje o tym?

podobnie jak producenci karm, z pewnoscia nie wszyscy producenci kosmetykow tak traktuja zwierzęta.

a co do lekarstw - dlaczego wszyscy - podobnie jak w przypadku eukanuby - nie zaczną protestować, nie przestaną kupować lekarstw?
tak już jest:(

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu watku natychmiast kojarzy mi się fakt masowego wywozenia psów z polskich schronisk przez org.zagraniczne! Dlaczego tak duzo kalekich? Tacy naprawde sa miłosierni i kochajacy psy?
Kto zna prawde o tych organizacjach? Na stronach wystawiają zdjęcia ,tylko niektórych psów,a wywóz,jak w Swarzedzu jest masowy!!!
A głupie schrony cieszą sie,że dostają budy,albo szczepionki!
Chyba,że nie głupie,bo moze kierownictwo ma w tym interes osobisty?:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

jak bosch - nie wiem; jest to informacja z drugiej ręki; teraz czytam, że Bosch i Biomill są na jednej z list PETY wśród nietestowanych produktów (choć nie wiem jaki PETA miałaby w umieszczeniu ich na liście interes, skoro promuje wegetariańskie żywienie psów i kotów)...

Link to comment
Share on other sites

Zadna firma nie wprowadzi na rynek nie testowanej karmy, bo zadnej firmy nie stac na wpadke, gdyby ta karma okazala sie szkodliwa/nie spelniajaca norm/nie dzialajaca tak jak trzeba. To samo z lekami, nawet wit. C testuja, bo jest to KONIECZNE, aby wprowadzic lek czy odzywke na rynek. Firma moze napisac, ze produktow nie testuje na zwierzetach, a testowane sa polprodukty, ktore ta firma kupuje do produkcji wlasnego produktu (maslo,maslane ;) ). A skoro tacy ekologiczni jestesmy, moze zabronmy doswiadczen na zwierzetach na uczelniach :razz: niech sie studenci ucza na plastikowych manekinach operacji. Ciekawe, czy dalibyscie lekarzowi, ktory sie w ten sposob uczyl, swojego psa zoperowac. Taki jest swiat, niesprawiedliwy, niestety, i pewnie, nalezy minimalizowac eksperymenty, trzeba minimalizowac cierpienie zwierzat podczas eksperymentow, ale tego nie da sie calkowicie wyeliminowac. Ktos musi umrzec, by zyc mogl ktos :-(

[quote name='Ola164']Może to dobrze że moje psiaki żywimy na barfie...[/quote]

Tak, tak, kurczaczki, swinki i krowki, ktore jedza pasze testowane na zwierzetach...

Link to comment
Share on other sites

Na psach testuje się karmę, bo na kimś trzeba.
Wiadmo, że w niektorych karmach są konserwanty, zapewne sprawdza się między innymi ich szkodliwość na funkcjonowanie psów.
Szkoda, że to wszystko kosztem zwierzaków:-(, ale nie wydaje mi się, którakolwiek z suchych karm nie była nigdy testowana na psach... /obym się myliła/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...