Jump to content
Dogomania

AjriszZona

Members
 • Content Count

  1,524
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by AjriszZona

 1. AjriszZona

  Pies kaszle?

  Zobacz też nasz temat
 2. AjriszZona

  Dobry weterynarz w sosnowcu?

  Napisane nie jest, to zostało powiedziane. Tak, jestem sobie winna, że zaufałam tej klinice, dlatego chcę ostrzec innych. (Dodam, że zawód lekarza weterynarii zawodem zaufania publicznego)
 3. AjriszZona

  Dobry weterynarz w sosnowcu?

  Śląskie Centrum Weterynarii Fabisz&Stefanek. Przychodnia Weterynaryjna - Chorzów ODRADZAM! Brak szacunku, brak nastawienia do dobro zwierząt i ich opiekunów, niekompetencja. Zabrano mojego psa na pobranie krwi bez mojej zgody. Nikt nie pytał o zdanie czy o to, czy odpowiada mi zabranie psa spod mojej opieki. Nikt nie uprzedzał, że jest to warunkiem wykonania usługi. Fabisz stwierdził, że to dlatego, że niektóre osoby źle znoszą widok krwi (co mnie nie dotyczyło w żaden sposób). Psa nie było ok. 15 min. Wrócił zakrwawioną łapą, co personel zignorował. Krew była na łapie i pod paznokciem, co sugerowało mi uszkodzenie. Po zwróceniu uwagi Fabisz zwrócił się do technika: "wyczyść psu łapę, bo tu podobno paznokietek z krwi". Pełna sympatii pogarda. Oprócz tego i co najgorsze - spokojny pies wrócił zestresowany i zziajany. Ział bardzo mocno, z szeroko otwartym pyskiem. Fabisz oczywiście już tego nie pamięta. Zabroniłam zabrania drugiego psa w odosobnienie na pobranie krwi, na co Fabisz stwierdził, że mam sobie gdzie indziej wykonać badanie (dodam, że było potrzebne w sprawie, z którą zwróciłam się do kliniki). Nagle wpadł technik i pobrał psu krew przy mnie. Po wizycie Fabisz poinformował mnie, że wobec tego pracownika wyciągnął konsekwencje służbowe. Arogancja i pozowanie na klinikę nowoczesną, ale złudzenie szybko mija... Dodam, że umówiłam się na wizytę celem zrobienia badania krwi dwóch psów oraz diagnostyki konkretnego problemu ze zdrowiem. Wizyta trwała ok 1 h, spóźnienie przyjęcia ok. 20 min. Koszt ponad 400 zł. Przydatność uzyskanych informacji pomijam. Za to dowiedziałam się od Fabisza jak wprowadzać psu nową karmę! Jeśli ktoś ma pytania odnośnie przebiegu wizyty i wyjaśnienia, które otrzymałam z kliniki to zapraszam do kontaktu na priv lub mailem [email protected]
 4. Dzisiejszą sytuację przedstawia film    https://www.youtube.com/watch?v=bE7MEdDbK_Q  łącznie z odpowiedzią Straży Miejskiej.   Co jeszcze można zrobić w takiej sytuacji żeby pomóc psu?
 5. Zapraszamy też do przeczytania wywiadu z Michałem o rasie Jack Russell terrier!   http://ajriszzona.blog.pl/maly-cialem-wielki-duchem-rozmowa-o-rasie-jack-russell-terrier-z-michalem-szen/
 6. AjriszZona

  Bity pies - co robić?

  Wiem, że temat stary jednak może będzie ktoś mógł pomóc.   Czy dowody na bicie psa to mogą być zeznania świadków?   Chcę pomóc bitemu psu, wiem, że jest męczony i to nie była jednorazowa sytuacja. Jednak raczej są małe szansę, że będę świadkiem kolejny raz. (np. żeby nagrać zachowanie właściciela)   Z drugiej strony pies bardzo boi się właściciela. Z przyjazną obcą osobą nawiązuje radosny kontakt i przybiega na cmokanie, do właściciela nie podchodzi gdy ten go woła, kuli ogon i nie chce z nim iść. Dla mnie to też jest dowód na to jak jest traktowany każdego dnia.   Chociaż spróbuję wszystkiego, nie nastawiam się na pomoc policji, sm a nawet TOZU (z doświadczenia, a nawet jeśli, nie będzie to łatwe. Co więcej jakiejkolwiek pomocy - chociażby w samym zgłoszeniu - odmówiła lecznica, która szczepiła tego psa i zna właściciela). Czy macie doświadczenie z dowodami w takich sprawach?
 7. AjriszZona

  Największa moja miłość - Irish i Panda

  Harika dziękuję :)
 8. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Artykuł w Wyborczej, w której opisany jest problem i spotkany przez nas szczeniak   http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18120784,Zebrza_z_malymi_psami__Bo_szczeniak_wzbudza_litosc.html
 9. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Tym bardziej, że te psy są pod ich nosem, nie trzeba nawet nigdzie jechać... My do ul. Floriańskiej mamy 60 km i nie jesteśmy w stanie obserwować, dzwonić i czekać na przyjazd SM tak często, jak to konieczne... (i tego typu działalność nie jest działalnością, która by należała do naszej pracy i obejmowała zbieranie pieniędzy).   Z mediami spróbujemy na pewno, bo to chyba jedyne rozwiązanie, proponowane przez wszystkie organizacje i służby, które prosiliśmy o pomoc. Samemu można udawać, że czegoś się nie widzi i problemu nie ma, pomóc może nagłośnienie sprawy.   Z drugiej strony wiele ludzi wspomaga takie osoby, robi sobie z nimi zdjęcia i świetnie się przy tym bawi!
 10. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Berek takiego przepisu ponoć nie ma, ale żebranie i granie na ulicy bez pozwolenia nie jest legalne! My też widzimy różnicę między nimi a tym Polakiem, który ma od wielu lat swojego psa.   Brezyl dokładnie się z tym zgadzamy. Jednak nikt nie chce robić sobie problemów i każdy przymyka na to oko... (nie mówię tu o przechodniach)   sleepingbyday pozwolimy sobie wykorzystać to w naszym podsumowaniu - co można zrobić, aby pomóc tym psom   Sjette tak nie ma. Chcieliśmy mieć jakiś punkt zaczepienia do rozmowy - było trochę emocji - ludzie prawie deptali po tym psie, rzucali im pieniądze a nawet robili sobie zdjęcia, uśmiechnięci! Poza tym to była też rzecz o której wspomnieliśmy w czasie rozmowy tel ze SM i na którą zwrócili uwagę.  
 11. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Dowiedzieliśmy się, że policja raczej nic nie robi w tej sprawie, chociaż zna z widzenia tamtejszych Romów.   I chociaż:   -żebranie w Polsce jest nielegalne -dzieci w Polsce nie mogą żebrać! -na granie na ulicy trzeba mieć pozwolenie -pies w Polsce musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie -pies w Krakowie musi być zarejestrowany (opłata za posiadanie psa!) - przedstawiony przez nas pies był na ulicy, gdzie jest siedziba krakowskiego TOZ (niewiele dalej są inne cierpiące psy)   to nadal wszędzie nam mówią, że "sprawa jest ciężka" i właściwie niewiele można zrobić! TOZ w Krakowie powiedział nam, że pracują nad akcją społeczną informującą, aby nie wspierać takich osób.
 12. AjriszZona

  Największa moja miłość - Irish i Panda

  Psi Plac zabaw podczas EkoParku           Więcej zdjęć tutaj >>
 13. AjriszZona

  I wiosenne spotkanie - Wybieg Dla Psów w Parku Śląskim

  Zwierzynalia już w najbliższy weekend w Parku Śląskim  
 14. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Sjette niestety byliśmy tam przejazdem i nie wiedzieliśmy jakie jest prawo dotyczące psów i chipowania więc tu nie naciskaliśmy. SM powiedziała nam, że to jest sprawa dla TOZu a nie dla nich. Mimo, że poinformowaliśmy ich, że w parku obok inna osoba ma dwa zadbane ostrzyżone pieski w typie shih zu i że wykorzystuje je do żebrania i wygląda na to, że nie są to jej psy... 
 15. AjriszZona

  Wykorzystywanie psa do żebrania - co robić?

  Brezyl teraz po fakcie też myślimy, że trzeba było nie podchodzić i zadzwonić na SM (oni byli co prawda bardziej zainteresowani faktem, że jest tam  dziecko, ale i tak chcieli przyjechać), jednak taki był pierwszy odruch, nie mogliśmy nie zareagować... Filmik rozesłaliśmy wszędzie gdzie się da z zapytaniem co robić, ale pierwsz afundacja pomagająca psom (!) napisała, że nie widzą powodu być coś robić skoro pies ma miskę z wodą :o    dcz nas przeraził tłum, który prawie deptał po szczeniaku a ludzie się dobrze bawili i robili sobie zdjęcia i rzucali im pieniądze. Też pomyśleliśmy, że nawet jeśli go zabierzemy i uciekniemy, to jeszcze tego samego dnia znajdą sobie kolejną ofiarę, nie mówiąc już o "ochronie", która obserwowała dzieci z bram... z drugiej strony jak każdy będzie się bał to nic się nie zmieni :( SM powiedziała nam, że TOZ w niedzielę nie pracuje i tylko oni mogą przyjechać.
 16. AjriszZona

  I wiosenne spotkanie - Wybieg Dla Psów w Parku Śląskim

  To była łąka przy Kapeluszu:)           Na Wybiegu dla Psów w Parku Śląskim spotykamy się w najbliższy czwartek o 11.00!
 17. AjriszZona

  Wyprowadzanie psów - legalnie

  Każda działalność zarobkowa, która jest ciągła i zorganizowana wymaga rejestracji...
 18. AjriszZona

  WPKiW - Prawdziwy wybieg dla psów

  Jeśli temat jest aktualny zapraszam do kontaktu. Nasz profil Wybiegu dla Psów w Parku Śląskim >>
 19. AjriszZona

  Największa moja miłość - Irish i Panda

  phase dziękuję :)   Parę słów o najlepszym miejscu na wakacje z psem nad morzem tutaj >>  
 20. Kogo przypomina Wam Panda? Ok. 52 cm w kłębie, waży 17 kg      
 21. Ajrisz (9 lat) ma dysplację bioder i zalecono nam rehabilitację a dokładnie zajęcia na bieżni wodnej.   Chciałam się zapytać o Wasze doświadczenia, jak bieżnia wodna działa u psów z dysplazją? A basen z przeciwprądem? Będzie nas czekać prawdopodobnie operacja (złoto), Ajrisz ma obecnie coraz większe problemy z chodzeniem :( Udało nam się namierzyć dwie bieżnie w naszej okolice (Katowice i Zabrze). Może ktoś poleci jakieś miejsce?
 22. AjriszZona

  I wiosenne spotkanie - Wybieg Dla Psów w Parku Śląskim

  Kesja, jeśli chodzi o "imprezę" w silesi to nic straconego, ani nie dało się porozmawiać z żadnym specjalistą (kilka kolejek na raz i sami tego nie ogarniali mimo małej ilości osób, ani też nie potrafili nic powiedzieć o miejscach przyjaznych psom, a w odatku tor nie ogrodzony i widok ich psa, który pobiegł w stronę ul. chorzowskiej zniechęcił nas skutecznie. Pojechaliśmy z psami na tor w Psim Parku nw Pszczynie i tam wszyscy bawili się lepiej:)   Będziecie teraz w weekend w na Wybiegu? :)
 23. AjriszZona

  Bieżnia wodna dla psa - dysplazja

  Dziękuję za pomoc, osoba z pewnością jest ważna, jednak jest tak malo bieżni, że w ogóle chcemy jakąś znaleźć w okolicy. W Katowicach jednak nie ma (opis na stronie ale telefon i okazuje się, że to tylko opis), być może jest w Mikołowie.
 24. AjriszZona

  I wiosenne spotkanie - Wybieg Dla Psów w Parku Śląskim

  My będziemy dopiero w okolicach majówki.   Zdjęcia z wczoraj:           Więcej na facebooku :)
 25. AjriszZona

  I wiosenne spotkanie - Wybieg Dla Psów w Parku Śląskim

  Będziemy z Panda i Ajrsz w najbliższą niedzielę o 12.00. Przyjdzie też Nana i parę innych psów :) Zapraszamy!
×