Jump to content
Dogomania

Myśliwy zabił mi psa


sagaj

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bez ironii proszę.
Jaki widać niektórzy właściciele psów też lubią się chwalić swoją głupotą :
[url]http://pl.youtube.com/watch?v=HG2l8VDR5D4&NR=1[/url]
[url]http://pl.youtube.com/watch?v=SqVmg4cr_jc[/url]
[url]http://pl.youtube.com/watch?v=jQufQO9jqOk&feature=related[/url]
[url]http://pl.youtube.com/watch?v=noNWDqyHR5Q&feature=related[/url]

Link to comment
Share on other sites

no Basiu.

Te filmiki rzeczywiście się straszne. Kompletny brak wyobraźni i znęcanie się nad zwierzętami. Pies, który z natury może pogonić jakieś zwierzę powinien być natychmiast za to karcony i odwołany, a nie filmowany. Takich właścicieli należy surowo karać. Tylko czasem nie zabijać tych biednych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sagaj']Chandler: a podobno w szwecji to kierowcy sami zgłaszają się na policję jak przez nieuwagę przekroczą prędkość. Przez niuwagę, bo z prmedytacją nikt tego nie robi. ;-)

to taki żart aby trochę rozładować stres.[/quote]

Nie podobają mi się takie żarty...:shake:

Jestem przekonana, że gdybym zaczęła "spłycać" problem tych "fstrentnych" myśliwych, nie byłbyś zachwycony, bo wkurzony jesteś na nich na maksa... A czytam, co piszecie w tym wątku i czasem mnie korci, oj korci...
Podejście Szwedów znam i lubię tam jeździć samochodem, bo czuję się bardziej bezpieczna..., ale Szwedzi mają inne problemy... - widziałeś co robią na promie?...

Wracając do żartu - skoro pomógł Ci "na stres", to niech tam będzie...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sagaj']nie zdążyłem. daras był szybszy. chyba coś do niego dotarło[/quote]

Zapewniam cię że to nie ja do Niego dotarłam z tą wiadomością.

Co do filmików to znalazłam tylko te ale pewnie jest takich "zabaw" znacznie więcej tylko nie każdy jest taki "mądry" żeby umieszczać je na publicznym portalu.
Jasne właścicieli karać szkoda tylko że mandat już nie zwróci życia tym wszystkim zwierzęta które żyły sobie spokojnie w swoim naturalnym środowisku dopóki nie pojawił się tam ktoś z swoim pupilkiem.
( oczywiście nie chodzi mi tu o ostatni filmik - chociaż dla mnie to też chora zabawa i bym swojemu psu na to nie pozwoliła)

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='Chandler']Ja tam jestem za przestrzeganiem prawa. Dla Ciebie istotne jest, kto "lobbował" i czy go lubisz oraz czy Ci przepis odpowiada.
Każdemu w życiu, co innego pasuje... Wiesz ten fotel i własne kapcie...
W Berlinie bardzo często stojąc na chodniku przy włączonym czerwonym świetle i pustej jezdni widzę przechodniów stojących i czekających na zmianę światła... Rozsądek?... Może dlatego więcej rzeczy Niemcom wychodzi, a nam jakoś nie... Może zaczyna się od tego czerwonego światła...

Ten link wkleił sagaj.

Edit:
[URL]http://www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=11&i=233163&t=233163[/URL]
[/quote]

Katarzyna moze lepiej nie przywolywac przykladow sasiadow zwlaszcza o tzw znacznym rozwoju cywilizacyjnym,bo nas glowa rozboli.
Wspomne tylko,ze byl film(moze gdzies jest..)jak szwecka policja odstrzelila psa ktory zaatakowal swojego wlasciciela.Nikt nie bawil sie tam w resocjalizacje zwierzaka.
W naszym kraju robi sie duzo rzeczy odwrotnie.Wprowadzono zakaz przeciwko spuszczaniu psow luzem w lesie ,nie dajac wlascicielom zadnej innej alternatywy.Nie wymagajmy wiec,ze kazdy z pokora przyjmie nowy stan rzeczy.Sorry jest alternatywa nie posiadanie psa wogole

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='Basia.sk8']Bez ironii proszę.
Jaki widać niektórzy właściciele psów też lubią się chwalić swoją głupotą :
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=HG2l8VDR5D4&NR=1[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=SqVmg4cr_jc[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=jQufQO9jqOk&feature=related[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=noNWDqyHR5Q&feature=related[/URL][/quote]
[/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Trudno powiedziec czy w przypadku pierwszego filmu byla to glupota..Moze takie spotkania byly codziennoscia dla tych psow.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Prawdopodobnie obszczekiwany jelen to jelen wirginski dosc powszechne zwierze wystepujace w Stanach.Wystepuja one rowniez na obszarach tzw.leash free areas.Gdzie psy moga biegac luzem.Konsekwencja tego spotkania (jak podaje autor..)psy zostaly zagonione przez jelenia do domu..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ostatni film pokazuje dlaczego ktos stworzyl pinczera.Tu ten pies dal dowod jak bardzo sa skuteczne w tepieniu gryzoni..Nie koniecznie trzeba bylo to filmowac..[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ano własnie... sam filmik moze nieszczególny, ale pinczer działał dokładnie tak, jak go stworzono- w końcu, czemu nazywa się je ratlerkami?
Co do jeża, no tu juz głupota włascicieli niebotyczna, nie powstrzymywac psa. Ale w całym zamieszaniu jeż poza stresem nie ucierpiał...

A może wolicie takie:
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=QZtDoWO0kXI&feature=related[/URL]
...tez głupota właściciela psa i jak widać- myśliwego zarazem... a jakie rewelacyjne poczucie humoru :shake:

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=-ofOHI9CuFs&feature=related[/URL]
...a może takie szlachetne rozrywki- ten jeleń, padający w ogniu...

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=KCCqZMM0XcI[/URL]
...smacznego, a jak ambitna zdobycz, fajnie jest zabijać dzieci, prawda?...

Myśliwych nie lubię, fakt. Nie bezpodstawnie- skutecznie zniechęciłam się do tego środowiska, mimo dawnej hmmm... wstyd przyznać naiwnej fascynacji:oops: (skutek czytania książek idealizujacych łowiectwo). Niestety spotkanie z panami, którzy np. średnio trzeźwi strzelali do czego się da, opowieść o rannym dziku, który czekał na dobicie ponad 12 godzin bo cytuję "głupie bydlę wlazło w dziure, to niech tam siedzi i zdycha", poparcie dla zakładanych paści (to były takie zębate zatrzaskowe wnyki, obok był na przynetę żywy gołąb w klatce, jak to ujął pan myśliwy "to na te parszywe lisy i kundle"), poparcie dla kłusownictwa wśród ludności (stalowa pętla, w którą złapała się sarna), oraz kłusownictwo (strzelanie w okresie ochronnym). Bardzo żałuję, że w tych najbardziej drastycznych momentach byłam jeszcze zbyt głupia i młoda żeby odpowiednio zareagować, tzn. wezwać policję, uległam presji otoczenia "coby dymu nie robić"....

W samym temacie. Owszem chodze z psami do lasu. Owszem puszczam je, ale nigdy w "prawdziwym", jesli biegają luzem, to tylko w podmiejskich parkolasach, takich gdzie raczej chodza mamy z wózkami, na szczęscie we Wrocku trochę takich miejsc jest... Bardzo nad tym ubolewam, bo sama kocham lasy dzikie- ale nie bedę ryzykowała życiem ulubieńca, ani łamała prawa. Co z tego, że po moich psach gołym okiem widać, że niczego ani nie upolują, ani nie dogonią, ani nie pogonią- nawet gdyby nie były posłuszne i odwoływalne...
Samo prawo niestety jest kulawe, delikatnie rzecz biorąc. Bo psy, które najczęściej rzeczywiście kłusują, to wsiowe burki, lub półdzikie wywalone kiedyś psiury. Ani one nie obchodzą swoich ludzi, ani też, wbrew pozorom, nie jest łatwo takie psa podejśc i zabić. A ofiarami nadgorliwych mysliwych padają psy zadbane, domowe, posłuszne, lub wręcz kompletnie nieszkodliwe (bo jak mi ktos udowodni szkodliwość szczeniaka, albo przywiazanego do drzewa, porzuconego psa, to mu stawiam flaszkę).
Po lasach włóczyłam sie całe życie i jestem absolutnie przekonana, że najszkodliwszymi istotami w środowisku leśnym sa ludzie. Myśliwi, kłusownicy, durni "turyści". I niestety także nieodpowiedzialni właściciele psiaków. Tylko dlaczego prawo pozwala na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej...?

Podobnie zreszta jest w moim przekonaniu z przepisami dotyczącymi kagańców. Logika nakazujaca zkładanie wszystkim psom kagańców "bo może ugryźć", to taka logika, jakby nakazać wszystkim mężczyznom noszenie pasów cnoty "bo może zgwałcić"... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=KCCqZMM0XcI[/URL]
...smacznego, a jak ambitna zdobycz, fajnie jest zabijać dzieci, prawda?...
[/quote]

Twój komentarz do tego filmiku ubrazuje właśnie poziom wiedzy przyrodniczej większości przeciwników myśliwych. O jakim dziecku Ty mówisz? Na filmie jest patroszona dorosła sarna koza. Owszem, nie rozumiem celu nagrywania i puszczania w siec tak przyziemnej sprawy jak patroszenie, jednakże warto by było wiedziec że jeleń i sarna to dwa różne gatunki.

EDIT: Obejrzałem ten filmik z głosem. Masz rację - to cielak. Zmyliło mnie ułożenie głowy, bo w tej pozycji wygląda dokładnie jak koza, zwłąszcza przy tej wielkości. [COLOR=red]ZWRACAM HONOR[/COLOR]. Jednakże jeśli ten cielak był wielkości kozy to był wybitnie selekcyjny. Przy wiekszych opadach śniegu marne szanse na przezycie. On powinien miec o tej porze 45-50 kg, na filmie wygląda góra na 20.

Jeśli spotkałaś mysliwych popierających zakładanie sideł czy inne formy kłusownictwa, to wstyd mi za tych ludzi. Niestety najczęściej bywa tak że odbiegająca od normy jednostka potrafi skrzywic opinię o większości. Dokładnie jak w przypadku zastrzelenia tego huskiego.

Link to comment
Share on other sites

MARS - nikt tego nie sprawdzi, bo takich statystyk nie da się przeprowadzić ale podejrzewam, że proporcje są wręcz odwrotne. Z postów które zamieszczasz na tym i nie tylko na tym forum wnioskuję, że należysz do kategorii "myśliwy". Jeśli jednak przyjrzeć się osobom polującym to znaczną część (wdł podziału na myśliwych i kłusowników) trzebaby nazwać kłusownikami.

Link to comment
Share on other sites

Frotka, masz rację statystyk nie ma. Możliwe że mój pogląd wynika z sytuacji iż staram się polowac z ludźmi podobnie myślącymi jak ja, i z nimi najczęściej przebywam. Jeśli ktoś przy mnie powie że lisy należy tępic wszelkimi metodami, także niedozwolonymi a do wszystkich burków strzelac, to nie jest dla mnie kolega z którym warto zawierac dłuższą znajomośc. Niestety, jak gdzieś się trafi grupa buraków, i jeszcze nie daj Boże tworzą zarząd koła, to patologie tam sa pewnie częściej widoczne. My (czyt. osoby z którymi poluję) staramy się z tym walczyc, ale niestety same pomówienia nie wystarczają. Dlatego jeśli sagaj doprowadzi do skazania myśliwego za zastrzelenie huskiego to ja, jako mysliwy będę się z tego bardzo cieszył.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo bym się cieszyła gdyby większość myśliwych myślała tak jak Ty. Masz rację - to jest kwestia ludzi z ktorymi się przebywa. Wiem, że w PZŁ jest dużo osób próbujących coś zmienić i wiem też, że takie osoby często mają "pod górkę". Nie neguję tego, że sagaj naruszył prawo puszczając psa w lesie luzem i nie popieram takich praktyk. Jednocześnie kiedy myślę o "myśliwym" który zastrzelił jego psa to życzę sagajowi determinacji w skutecznym doprowadzeniu sprawy do końca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Frotka, masz rację statystyk nie ma. Możliwe że mój pogląd wynika z sytuacji iż staram się polowac z ludźmi podobnie myślącymi jak ja, i z nimi najczęściej przebywam. Jeśli ktoś przy mnie powie że lisy należy tępic wszelkimi metodami, także niedozwolonymi a do wszystkich burków strzelac, to nie jest dla mnie kolega z którym warto zawierac dłuższą znajomośc. Niestety, jak gdzieś się trafi grupa buraków, i jeszcze nie daj Boże tworzą zarząd koła, to patologie tam sa pewnie częściej widoczne. My (czyt. osoby z którymi poluję) staramy się z tym walczyc, ale niestety same pomówienia nie wystarczają. Dlatego jeśli sagaj doprowadzi do skazania myśliwego za zastrzelenie huskiego to ja, jako mysliwy będę się z tego bardzo cieszył.[/quote]

Mars dla mnie myślistwo samo w sobie to patologia !!!:mad:
Jak kiedyś powiedziała o myśliwych dr. S. Kossak cytowana przez M. Grodecką :
,,oni uczą czerpać przyjemność z zabijania zwierząt nie znaną kłusownikom ani prostym myśliwym. Gloryfikują myślistwo jako rozrywkę sportową. A tymczasem śmierć zwierzęcia jest szokującym przeżyciem dla wrażliwego i myślącego człowieka"
Nic dodać nic ująć...

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Karmi, wyrabiasz sobie opinię na podstawie tego co powiedziała jedna pani drugiej pani. Dla mnie prof. Simona jest takim samym autorytetem jak profesor Maciej od smoka wawelskiego i walki z Darwinem.

Co do wyrabiania sobie opini na podstawie innej opini. Widzisz jest na dogo tak jedna hodowczyni foksów co to do mysliwych zawsze miała uprzedzenie. Sytuacja zyciowa zmusiła ją by oddac jednego z psów w dobre ręce. Ja te ręce pomogłem jej znaleźc, ale to były ręce myśliwskie i warunkiem wzięcia psa było sprawdzenie go na polowaniu. Hodowczyni przyjechała z psem kilkaset kilometrów na polowanie którego była zawsze przeciwnikiem, zobaczyła jak to wygląda na własne oczy i powiedziała "Chciałabym móc przyjechac jeszcze raz".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...