Jump to content
Dogomania

MARS

Members
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

 1. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  W przypadku postrzelenia zwierząt gospodarskic, jeśli jeszcze znaleziono fragmenty kuli, wina myśliwego jest oczywista. Powinien nie tylko zapłacić karę, ale wylecieć z PZŁ za strzały do nierozpoznanego celu. Airon a dlaczego zabić sarnę to podłość a zabić kurę czy świnię to nie?
 2. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Pani Ewa Polak powinna sobie statut PZŁ przypomnieć...
 3. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Pociskami usypiającymi nie mógł strzelać, bo nikt poza lekarzem weterynarii nie może tego robić. Zwróć uwagę na poczatek artykułu: "[B]Funkcjonariusz Lasów Miejskich[/B] z zimną krwią zastrzelił w poniedziałek w Warszawie łosia. - Złamał prawo - nie ma wątpliwości karnista Marian Filar"
 4. MARS

  "Psy myśliwskie"

  No chyba że Ci rzemieślnicy byli tak biedni że musieli się żywić szczurami, co wcale wtedy nie musiało być takie dziwne ;-)
 5. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Podaj jakiś konkret kto i kiedy krzyczał, bo na pewno to nie byłem ani ja ani żaden z moich znajomych. A a propo bąblowca to też nie słyszałem by któryś myśliwy krzyczał że trzeba lisyjeszcze koniecznie odrobaczać
 6. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis'] Tylko że teraz mamy ok 200 tysięcy lisów ( + te w parkach narodowych ),więc zagrożenie wścieklizną było by b.duże [/quote] To wychodzi na to że firmy farmaceutyczne zrobiły sobie takie błedne koło. Zrobiły mobbing by szczepić, kiedy lisy były w odpowiedniej ilości i wcale jakoś wścieklizna nie szalała, doprowadziły do tego że lisów jest dużo więcej, a że jest więcej to niby zagrożenie wścieklizną większe wiec znów lobbują by szczepić...
 7. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis']Łoś nie był agresywny,więc i korków nie było - prawda jest taka,że on już któryś raz odwiedził Warszawę i władze postanowiły się go pozbyć raz na zawsze...[/quote] Hehe, a to on zakolczykowany był że go tak wszyscy od razu poznali że to stary znajomy? Łoś agresywnie się nie zachowywał, ale jego przejście przez trasę spowodowało konieczność jej zamknięcia na jakiś czas. [quote name='lis']Jeżeli jest skuteczne,to tak. Wyobraź sobie,jakie zagrożenie by powstało/nie tylko dla ludzi,ale i dla naszych zwierząt domowych jak i dla hodowlanych i dzikich - praktycznie większość ssaków mogła by być chora na wściekliznę.[/quote] Szczepienia osób pokąsanych są równie skuteczne, jeśli nie bardziej a DUŻO tańsze A, i nie przypominam sobie by w czasach kiedy lisów nie szczepiono, większość ssaków była chora na wściekliznę.
 8. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis']A co do wścieklizny to jako wet Powinieneś sobie zdawać sprawę z zagrożenia,z paniki jaka by wybuchła wśród ludzi - obecnie zdrowy lis w mieście budzi panikę,a co by dopiero było,gdyby ten lis był wściekły?.[/quote] Uważasz że to warte tych 30 ml złotych rocznie? Ile można zrobić na przykład dla bezdomnych zwierząt za 30 mln?
 9. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']Mars, że tak powiem: nie dobijaj mnie :razz:[/quote] Takie są fakty że wet mający Palmera w korku utknął. Drugi Palmer jest na wyposażeniu ZOO, i to chyba wsio. A może jakiś wet z pobliskiej lecznicy powinien podejść do zwierzaka i dać zastrzyk w tyłek??
 10. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='iwona&CAR'] w bardzo prosty sposob , pomysl ;)[/quote] No powiedz, bo ja tam nie wiem, do Australii mam daleko.
 11. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']I co z tym postępowaniem? :cool3:[/quote] Zadzwoń do rzecznika dyscyplinarnego i zapytaj :roll:. Ja nie wiem.
 12. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='iwona&CAR']A w POLSCE : "telewizja pokazała dzisiaj [B]odstrzał łosia w miejskim parku w Ursusie[/B], do którego w swojej naiwności czworonóg zawędrował. Nie on pierwszy i nie ostatni, tyle że ten miał pecha. [B]Ściągnięty[COLOR=blue] myśliwy[/COLOR] dokonał[COLOR=blue] prewencyjnego [/COLOR]odstrzału,[/B] [B]powodując kilkuminutową, przejmującą agonię pechowca.[/B]" [/quote] Ten ściągnięty myśliwy, to nie robił sobie polowania, tylko wykonywał swe obowiązki jako pracownik lasów miejskich. Więc jakby co to LM się czepiać a nie myśliwych. Ponoć odstrzał był wykonany na telefoniczne polecenie miejskiego weta który nie mógł dojechać bo utknął w korku powstałym przez tego łosia. Fakt że akcja mogła być przeprowadzona zupełnie inaczej...
 13. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Ptaszyny też... Dzikie gęsi jak siądą tabunem kilkunastu tysięcy na rzepaku to go do gołej ziemi w kilka dni wyskubią
 14. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']Brzmi strasznie ale straszne nie jest. Świadczy o tym choćby liczba mysliwych ;)[/quote] Która w Polsce w przeliczeniu ilości myśliwych na ilość mieszkańców jest jedną z niższych w Europie...
 15. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi'] Przyroda potrafi dawać sobie radę sama. [/quote] Tak jak z tymi kangurami w Australii?:evil_lol:
×