Jump to content
Dogomania

MARS

Members
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

 1. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  W przypadku postrzelenia zwierząt gospodarskic, jeśli jeszcze znaleziono fragmenty kuli, wina myśliwego jest oczywista. Powinien nie tylko zapłacić karę, ale wylecieć z PZŁ za strzały do nierozpoznanego celu. Airon a dlaczego zabić sarnę to podłość a zabić kurę czy świnię to nie?
 2. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Pani Ewa Polak powinna sobie statut PZŁ przypomnieć...
 3. MARS

  "Psy myśliwskie"

  No chyba że Ci rzemieślnicy byli tak biedni że musieli się żywić szczurami, co wcale wtedy nie musiało być takie dziwne ;-)
 4. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Podaj jakiś konkret kto i kiedy krzyczał, bo na pewno to nie byłem ani ja ani żaden z moich znajomych. A a propo bąblowca to też nie słyszałem by któryś myśliwy krzyczał że trzeba lisyjeszcze koniecznie odrobaczać
 5. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis'] Tylko że teraz mamy ok 200 tysięcy lisów ( + te w parkach narodowych ),więc zagrożenie wścieklizną było by b.duże [/quote] To wychodzi na to że firmy farmaceutyczne zrobiły sobie takie błedne koło. Zrobiły mobbing by szczepić, kiedy lisy były w odpowiedniej ilości i wcale jakoś wścieklizna nie szalała, doprowadziły do tego że lisów jest dużo więcej, a że jest więcej to niby zagrożenie wścieklizną większe wiec znów lobbują by szczepić...
 6. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis']Łoś nie był agresywny,więc i korków nie było - prawda jest taka,że on już któryś raz odwiedził Warszawę i władze postanowiły się go pozbyć raz na zawsze...[/quote] Hehe, a to on zakolczykowany był że go tak wszyscy od razu poznali że to stary znajomy? Łoś agresywnie się nie zachowywał, ale jego przejście przez trasę spowodowało konieczność jej zamknięcia na jakiś czas. [quote name='lis']Jeżeli jest skuteczne,to tak. Wyobraź sobie,jakie zagrożenie by powstało/nie tylko dla ludzi,ale i dla naszych zwierząt domowych jak i dla hodowlanych i dzikich - praktycznie większość ssaków mogła by być chora na wściekliznę.[/quote] Szczepienia osób pokąsanych są równie skuteczne, jeśli nie bardziej a DUŻO tańsze A, i nie przypominam sobie by w czasach kiedy lisów nie szczepiono, większość ssaków była chora na wściekliznę.
 7. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']Mars, że tak powiem: nie dobijaj mnie :razz:[/quote] Takie są fakty że wet mający Palmera w korku utknął. Drugi Palmer jest na wyposażeniu ZOO, i to chyba wsio. A może jakiś wet z pobliskiej lecznicy powinien podejść do zwierzaka i dać zastrzyk w tyłek??
 8. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']I co z tym postępowaniem? :cool3:[/quote] Zadzwoń do rzecznika dyscyplinarnego i zapytaj :roll:. Ja nie wiem.
 9. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Ptaszyny też... Dzikie gęsi jak siądą tabunem kilkunastu tysięcy na rzepaku to go do gołej ziemi w kilka dni wyskubią
 10. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi']Brzmi strasznie ale straszne nie jest. Świadczy o tym choćby liczba mysliwych ;)[/quote] Która w Polsce w przeliczeniu ilości myśliwych na ilość mieszkańców jest jedną z niższych w Europie...
 11. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='Karmi'] Przyroda potrafi dawać sobie radę sama. [/quote] Tak jak z tymi kangurami w Australii?:evil_lol:
 12. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Iwona &Car Powtórzę bo chyba Ci umkło w nawale postów: Cytat: Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10455596#post10455596"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I]Wystarczy zaostrzyc przepisy, wieksze wymagania narzucic mysliwym,[/I] [I]a nie zeby zawsze mogl sie usprawiedliwic i takie jak nizej byly akceptowane :angryy:[/I] Ale konkretnie jakie przepisy zaostrzyć i jakie wymagania jeszcze wprowadzić?
 13. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Niby tak, ale żeby kogoś wykluczyć z koła czy związku to trzeba mieć na niego już twarde argumenty. Nie wystarczy na przykład moja opinia, że według mnie ten a ten to burak i sadysta.
 14. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  [quote name='lis'] Dziękuję,w ten szacunek nie wierzę - pies jest przez myśliwego traktowany instrumentalnie,jak broń,jest tylko narzędziem.[/quote] Przekażę to moim psiakom, ale będa miały ubaw :-D
 15. MARS

  Martwe zwierzęta w hodowli

  Jakbym się nie chciał dowiedzieć to bym nie pytał :roll:
×