Jump to content
Dogomania

MARS

Members
 • Posts

  727
 • Joined

 • Last visited

MARS's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. W przypadku postrzelenia zwierząt gospodarskic, jeśli jeszcze znaleziono fragmenty kuli, wina myśliwego jest oczywista. Powinien nie tylko zapłacić karę, ale wylecieć z PZŁ za strzały do nierozpoznanego celu. Airon a dlaczego zabić sarnę to podłość a zabić kurę czy świnię to nie?
 2. Pani Ewa Polak powinna sobie statut PZŁ przypomnieć...
 3. A co ma do łosia funkcja jaką pełni w kole łowieckim? A to że on wydaje odstrzały w kole, to wcale nie znaczy że decyduje kto będzie polował. Zasady wydawania odstrzałów ustala Walne Zgromadzenie koła a nie łowczy, łowczy jest tylko osobą co wypisuje taki kwitek.
 4. Pociskami usypiającymi nie mógł strzelać, bo nikt poza lekarzem weterynarii nie może tego robić. Zwróć uwagę na poczatek artykułu: "[B]Funkcjonariusz Lasów Miejskich[/B] z zimną krwią zastrzelił w poniedziałek w Warszawie łosia. - Złamał prawo - nie ma wątpliwości karnista Marian Filar"
 5. [quote name='iwona&CAR']Dlatego innego wyjscia nie bylo tylko szybko ukatrupic losia, czyli wezwac mysliwego ktory byl wyborowym strzelcem ,tylko nagle sie zestresowal strzelaniem w miescie - juz o lepsza bajeczke trudno :angryy:[/quote] Ale do kogo te pretensje? Do myśliwych? O to że służby miejskie nie potrafiły sobie poradzić z łosiem?
 6. No chyba że Ci rzemieślnicy byli tak biedni że musieli się żywić szczurami, co wcale wtedy nie musiało być takie dziwne ;-)
 7. Nooo pewnie polowały na dziki i je do domu rodzinie znosiły, a w nocy pilnowały obejścia i atakowały każdego intruza. Jak taki york stanął w bramie to strach było wejść.
 8. Podaj jakiś konkret kto i kiedy krzyczał, bo na pewno to nie byłem ani ja ani żaden z moich znajomych. A a propo bąblowca to też nie słyszałem by któryś myśliwy krzyczał że trzeba lisyjeszcze koniecznie odrobaczać
 9. [quote name='lis'] Tylko że teraz mamy ok 200 tysięcy lisów ( + te w parkach narodowych ),więc zagrożenie wścieklizną było by b.duże [/quote] To wychodzi na to że firmy farmaceutyczne zrobiły sobie takie błedne koło. Zrobiły mobbing by szczepić, kiedy lisy były w odpowiedniej ilości i wcale jakoś wścieklizna nie szalała, doprowadziły do tego że lisów jest dużo więcej, a że jest więcej to niby zagrożenie wścieklizną większe wiec znów lobbują by szczepić...
 10. [quote name='lis']Łoś nie był agresywny,więc i korków nie było - prawda jest taka,że on już któryś raz odwiedził Warszawę i władze postanowiły się go pozbyć raz na zawsze...[/quote] Hehe, a to on zakolczykowany był że go tak wszyscy od razu poznali że to stary znajomy? Łoś agresywnie się nie zachowywał, ale jego przejście przez trasę spowodowało konieczność jej zamknięcia na jakiś czas. [quote name='lis']Jeżeli jest skuteczne,to tak. Wyobraź sobie,jakie zagrożenie by powstało/nie tylko dla ludzi,ale i dla naszych zwierząt domowych jak i dla hodowlanych i dzikich - praktycznie większość ssaków mogła by być chora na wściekliznę.[/quote] Szczepienia osób pokąsanych są równie skuteczne, jeśli nie bardziej a DUŻO tańsze A, i nie przypominam sobie by w czasach kiedy lisów nie szczepiono, większość ssaków była chora na wściekliznę.
 11. [quote name='lis']A co do wścieklizny to jako wet Powinieneś sobie zdawać sprawę z zagrożenia,z paniki jaka by wybuchła wśród ludzi - obecnie zdrowy lis w mieście budzi panikę,a co by dopiero było,gdyby ten lis był wściekły?.[/quote] Uważasz że to warte tych 30 ml złotych rocznie? Ile można zrobić na przykład dla bezdomnych zwierząt za 30 mln?
 12. [quote name='Karmi']Mars, że tak powiem: nie dobijaj mnie :razz:[/quote] Takie są fakty że wet mający Palmera w korku utknął. Drugi Palmer jest na wyposażeniu ZOO, i to chyba wsio. A może jakiś wet z pobliskiej lecznicy powinien podejść do zwierzaka i dać zastrzyk w tyłek??
 13. [quote name='Karmi']Skoro czekasz...:razz: Zwierz powinien być uśpiony i odstawiony we właściwe mu miejsce.[/quote] Przez weta co utknął w korku spowodowanym przez łosia?
 14. Gratulacje :), poczekaj jeszcze z miesiąc i jak nic nie przyjdzie to napisz do redakcji mail'a
 15. [quote name='iwona&CAR'] w bardzo prosty sposob , pomysl ;)[/quote] No powiedz, bo ja tam nie wiem, do Australii mam daleko.
×
×
 • Create New...