Jump to content
Dogomania

Silver,kudłatek w Hoteliku u szafirki.10.12.15 pojechał do swojego domku.


Anula

Recommended Posts

Witam wszystkich po przerwie :)
Dzisiaj nadrabiam zaległości na dogo, przejrzałam wątek Silverka i już miałam pisać, ze Silverek powtarza historię Auris
- znalazł się chętny domek i tak nagle jak się pojawił - nagle zrezygnował.
A tu takie dobre wieści!
Moim zdaniem wszystko zależy od podejścia przyszłej pańci - jeśli Silverek bedzie wyprowadzany TYLKO na smyczy
- nie powinno być problemu.
Na wszelki wypadek jeszcze raz uczuliłabym rodzinę, ze psiak nie może być wypuszczany przed dom bez dozoru,
zwłaszcza na początku.
No i koniecznie trzeba zadbać o adresówkę - z widocznym imieniem psa i nr tel przyszłych właścicieli.

 

Anula - rozumiem Twój strach i obawy, mam podobnie - te pierwsze dni psa w nowym domu zawsze są dla mnie dużym stresem.

Jeśli  pani - tak jak deklarowała - zachowa ostrożność - powinno być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie,to uważam,że wszystko zależy od odpowiedzialności opiekuna.Nie ma tu znaczenia gdzie pies zamieszka;czy w bloku,czy w domu bez ogrodzenia.Mało było ucieczek piesiów zamieszkałych w bloku?Opiekun uznał po niespełna kilku dniach,że można na spokojnie spuścić ze smyczy,żeby sobie swobodnie pobiegał,a piesio poczuł wolność i popędził " zwiedzać" ciekawsze tereny.Równie dobrze może czmychnąć przez uchylone drzwi,gdy ktoś akurat przyjdzie,a opiekun zapomniał piesia zamknąć w pokoju.Myślę,że każda adopcja budzi różnego rodzaju obawy,ale bez zaufania,nie była by ona w ogóle możliwa.Trzeba zaufać intuicji Hani,bo to ona rozmawiała z Rodziną na wizycie p/a.Poza tym,będzie miała z nią na pewno przez pierwsze dni,stały kontakt i rękę "na pulsie"

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mogę wrzucić swoje trzy gorsze, to też jestem ZA. Psy mieszkają w blokach i muszą chodzić przynajmniej na początku na smyczy.

Natomiast mam fisia na punkcie smyczy automatycznej. odradzam stosowanie jej na początku.Brałam kilka razy udział w poszukiwaniu psa , który uciekał przed  zwijającą się smyczą ,a która to wypadła z ręki  właścicielowi.

Proponowałabym na  razie zwykłą , dłuższą smycz dopóki Silverek nie pozna okolicy i nie nauczy się gdzie jest jego domek.

Link to comment
Share on other sites

Też widziałam taką pogoń za zwijającą się smyczą. No dobra, skoro jest decyzja, to dzisiaj pozwolę odebrać Silverka i podpiszę z Panią umowę. Niech Silverek ma się dobrze, a ja doglądnę go raz po raz. Tym czasem nasz przystojniak we wczorajszej jesiennej odsłonie :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

No nie - jak ja UWIELBIAM mieć rację! :D

 

Decyzja widzę już zapadła, ale pozwolę sobie dodać 3 grosze. Różnica pomiędzy nieogrodzonym domem a blokiem jest tylko taka, że w domu nie ma... klatki schodowej. I jeśli pies wysmyknie się przez uchylone drzwi, od razu jest na zewnątrz. I na to trzeba zwrócić baczną uwagę. Przy wychodzeniu/wchodzeniu z domu przez większą liczbę ludzi, lepiej zamknąć psa w pokoju czy innym pomieszczeniu, by nie plątał się pod nogami i nie wykorzystał chwili nieuwagi.

 

Za to jak już powstanie ogrodzenie, ech, ale będzie miał chłopak fajnie! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale Silver jest przepięknym psiakiem.W jesiennej odsłonie wygląda cudownie.No i to,że jedzie do swojego prawdziwego już domku,jestem szczęśliwa,że udało się pomóc jeszcze jednemu psiakowi,który rok przebywał w schronie i nikt go nie zauważył jaki to jest piękny psiak i o fajnym charakterze.

A Nutusia miała rację,jeszcze lepszy domek trafił się dla malucha.

Pani Iga na maila prosiła mnie o usunięcie wszystkich postów odnośnie jej osoby a także zdjęć,a więc to czynię na jej prośbę.

Prośba jest też skierowana do caryca26 z opisem z wizyty.

Link to comment
Share on other sites

Ale Silver jest przepięknym psiakiem.W jesiennej odsłonie wygląda cudownie.No i to,że jedzie do swojego prawdziwego już domku,jestem szczęśliwa,że udało się pomóc jeszcze jednemu psiakowi,który rok przebywał w schronie i nikt go nie zauważył jaki to jest piękny psiak i o fajnym charakterze.

 

Pani Iga na maila prosiła mnie o usunięcie wszystkich postów odnośnie jej osoby a także zdjęć,a więc to czynię na jej prośbę.

Prośba jest też skierowana do caryca26 z opisem z wizyty.

 

Przepraszam, nie doczytałam, czy Pani Iga to osoba wcześniej zainteresowana adopcją Silverka?

Link to comment
Share on other sites

Nutusiu , masz rację z klatką schodową pod warunkiem ,że mieszkanie jest nie na parterze i brama jest zamykana.

Brałam chyba ze 2 razy  udział w poszukiwaniach psów które uciekły między nogami na klatkę i pędem na dół ,a potem przez otwartą bramę na wolność. Czujność w każdym momencie i sytuacji  pożądana.

Link to comment
Share on other sites

Silver w nowym domku! Swoją nową Panią i mniejszą Panią - Zosię przywitał merdającym ogonkiem i skokami :) Tak się zaczął wygłupiać, że trudno mu było smycz zapiąć i wszyscy w koło stolika w pokoju ganialiśmy się i było mnóstwo śmiechu :) Mam fotki najświeższe Silverka z jego podusi i z łóżka 8-letniej Zosi i chyba teraz też jego łóżka hihi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...