Jump to content
Dogomania

Dingo (Canis dingo) na sprzedaż


SzymonPD

Recommended Posts

Witam prwodzę prywatne zoo w południowej Polsce na sprzedaż mam Dingo (Canis dingo)(Canis lupus dingo) jest to czysty gatunek, nie żaden pies czy krzyżówka z nim. Zwierzęta urodziły się w Zoo, pochodzą z zarejestrowanej hodowli, posiadają odpowiednie dokumenty. W chwili obecnej na sprzedaż są 2 młode, jest młoda parka ( samiec i samica) w wieku 4 miesięcy

Na hodowlę i posiadanie tych gatunków nie są wymagane żadne pozwolenia. Zwierzęta dopuszczone do obrotu na terenie Polski. Chętnie udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania związane z hodowlą jak i samymi zwierzętami.

Cena do uzgodnienia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Zależy mi nam na szybkiej sprzedaż ich gdyż w przyszłym tygodniu musze wyjechać, a nie mamy wolnej ekspozycji dla Nich.

Zainteresowanym przesyłam aktualne zdjęcia

Zwierzęta można obejrzeć w Krakowie

Oferuję dowóz na terenie całej Polski.. \

kontakt tylko telefoniczny 516082883

Ponadto w ofercie wiele innych gatunków dzikich psowatych czy kotowatych

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to straszne. Idziemy w kierunku USA, gdzie takich "prywatnych ogrodów zoologicznych" na pęczki, a kończy się to tym, że zwierzęta się odstrzeliwuje lub usypia.
Sprzedaż dingo, które są bardzo trudne do ułożenia i życia nawet w australijskim buszu, a co dopiero w Polsce, jest lekko chora. Kupi zwierzaki paru snobów, a jak się znudzą to co z nimi zrobią ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to straszne. Idziemy w kierunku USA, gdzie takich "prywatnych ogrodów zoologicznych" na pęczki, a kończy się to tym, że zwierzęta się odstrzeliwuje lub usypia.
Sprzedaż dingo, które są bardzo trudne do ułożenia i życia nawet w australijskim buszu, a co dopiero w Polsce, jest lekko chora. Kupi zwierzaki paru snobów, a jak się znudzą to co z nimi zrobią ?

 

Zgłoszone do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska już - sprawdzają czy legalna ta sprzedaż, bo u nas, tak jak w USA, nie każdy może hodować, sprzedawać i kupować dzikie zwierzęta  ;)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Grozą wieje.

Zawsze, niestety, znajdzie się paru idiotów dla których wychowanie przeciętnego rottka czy wilczaka to, panie, bułka z masłem, co prawda nie mieli i nie szkolili, ale z palcem w nosie daliby radę i, panie, potrzebują większych wyzwań.

 

No i trochę panienek z kosmosu co to "mają potrzebę obcowania z piękną, dziką naturą" więc zwykły pies domowy jest dla nich zbyt banalny.

 

Szkoda, że w efekcie cierpią zwierzęta, no i najczęściej zanim sprawa znajdzie (na ogół smutny) finał, ucierpi też otoczenie.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Kupic - tak . Potem zrobic bezpieczny, kilku hektarowy wybieg, dostarczac pozywienia i zostawic w spokoju, jedyne co mozna zrobic z dzikim zwierzakiem , ktory nie ma juz mozliwosci wrocic do naturalnego srodowiska. Coraz gorzej... Lew w ogrodzie, puma na spacerze do szpitala...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyczytałam,że hodowca dopuszcza możliwość wysłania szczeniaków autobusem lub pociągiem do przyszłego właściciela.

Nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać: zwierzę usypia się na kilka/kilkanaście godzin?

Myśle,że hodowcę niewiele obchodzi kto będzie właścicielem-chce po prostu pozbyć się zwierzaków i zarobić 1700-2500 zł.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby dingo były trzymane w taki sposób w ogrodzie zoologicznym, dyrektor prawdopodobnie pożegnałby się z posadą.
Czy ktoś wie, która instytucja kontroluje warunki w prywatnych "ogrodach zoologicznych", o ile w ogóle możliwa jest taka kontrola?

Link to comment
Share on other sites

Gdyby dingo były trzymane w taki sposób w ogrodzie zoologicznym, dyrektor prawdopodobnie pożegnałby się z posadą.
Czy ktoś wie, która instytucja kontroluje warunki w prywatnych "ogrodach zoologicznych", o ile w ogóle możliwa jest taka kontrola?

O ile ktoś zna dokładny adres to kontrolę nad takimi miejscami sprawuje Powiatowy Lekarz Weterynarii, czyli należy to zgłosić do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w odpowiednim powiecie.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby dingo były trzymane w taki sposób w ogrodzie zoologicznym, dyrektor prawdopodobnie pożegnałby się z posadą.
Czy ktoś wie, która instytucja kontroluje warunki w prywatnych "ogrodach zoologicznych", o ile w ogóle możliwa jest taka kontrola?

 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - wszystkie ogrody zoologiczne, prywatne i państwowe podlegają pod nich

Link to comment
Share on other sites

Wyczytałam,że hodowca dopuszcza możliwość wysłania szczeniaków autobusem lub pociągiem do przyszłego właściciela.

Nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać: zwierzę usypia się na kilka/kilkanaście godzin?

Myśle,że hodowcę niewiele obchodzi kto będzie właścicielem-chce po prostu pozbyć się zwierzaków i zarobić 1700-2500 zł.

 

Gojka, gdzie znalazłaś informację odnośnie warunków przewozu zwierząt i zdjęcia warunków ich trzymania? 

Masz namiary na tego "hodowcę"?

Link to comment
Share on other sites

Gojka, gdzie znalazłaś informację odnośnie warunków przewozu zwierząt i zdjęcia warunków ich trzymania? 

Masz namiary na tego "hodowcę"?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: sprzedaż canis dingo.Wyświetlają się info o hodoffcy z Krakowa,który dostarczy dingo w każde miejsce pociagiem albo PKS.

Jak znajdę to wrzucę linki.

Link to comment
Share on other sites

No to my (userzy) - możemy tak sobie 'narzekać' z niesmakiem do...końca świata.Dogomania to administrowany portal,zatem zglaszam wątek adminowi - niech decyduje co dalej.Legalnie,nielegalnie etc.,zdjęcie kradzione,czy wypozyczone itp.A co najwazniejsze - co z dzikimi psiakami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...