Jump to content
Dogomania

Miawko

Members
 • Content Count

  531
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Miawko

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Śląsk

Converted

 • Biography
  I'm just a book worm, who likes to know as much as possible.I suppose it must be kind of tiring beeing near me but still, there are some people who seem to enjoy my company, so it does not bother me :P
 • Location
  Przeczyce, Poland, Poland
 • Interests
  Dog Showing, Manga, Fantasy, Music
 • Occupation
  ITIL process specialist - Incident Management Champion - cokolwiek by to znaczyło :P

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miawko

  Co to za rasa? - Porzucony szczeniaczek.

  Ras, które się na ten uroczy mix składają, wam nie wywróżę, ale duża to ona raczej nie będzie. Wygląda raczej na pieska średniego wzrostu. Tak okolice kolan?
 2. Miawko

  Spanie na zewnątrz

  Jak najbardziej może spać w ogrodzie, w budzie. Tylko zapewnij psu również dużo kontkatku z człowiekiem (oczywiście za dnia) - ten pies tego bardzo potrzebuje.
 3. Miawko

  Wielkość psa

  Spanieli jest od groma. Wybierz taką rasę, której wielkość Ci odpowiada... Clumber Spaniel Cocker spaniel amerykański (American Cocker Spaniel) American Cocker Spaniel – Black American Cocker Spaniel – Any solid colour other than black American Cocker Spaniel – Patricolor Cocker spaniel angielski (English Cocker Spaniel) English Cocker Spaniel – Red English Cocker Spaniel – Black English Cocker Spaniel – Other colours Field Spaniel Springer spaniel angielski (English Springer Spaniel) Springer spaniel walijski (Welsh Springer Spaniel) Sussex Spaniel Cavalier King Charles Spaniel *Cavalier King Charles Spaniel – Black and Tan *Cavalier King Charles Spaniel – Ruby *Cavalier King Charles Spaniel – Blenheim *Cavalier King Charles Spaniel – Tricolour King Charles Spaniel *King Charles Spaniel – Black and Tan *King Charles Spaniel – Ruby *King Charles Spaniel – Blenheim *King Charles Spaniel – Prince Charles (Tricolour) spaniel kontynentalny miniaturowy (Epagneul nain continental) odmiana papillon odmiana phalene („Phalène”)
 4. Miawko

  Uzyskanie suki hodowlanej

  @JOLY Nieważne, już znalazłam: "Aby uzyskać kwalifikację do hodowli, suka musi spełniać wymienione niżej, a w szczególnych przypadkach (opisanych w załączniku nr 10 do niniejszego Regulaminu) także dodatkowe wymogi: a) być zarejestrowana w Związku oraz wpisana do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR), b) ukończyć 18 miesięcy (z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 4), c) uzyskać po ukończeniu 15 miesięcy w dowolnej klasie od co najmniej dwóch sędziów trzy oceny co najmniej bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej, klubowej lub specjalistycznej." za "Regulamin Hodowli Psów Rasowych ZKwP" Czyli, suka uzyska uprawnienia hodowlane dopiero po ukończeniu 18tu miesięcy, a do uzyskania tych uprawnień musi uzyskać oceny wyszczególnione w podpunkcie "c" po ukończeniu 15tu miesięcy. Jeśli faktycznie miałaby zostać suką hodowlaną w wieku 1,5 roku, to na uzyskanie uprawnień miałaby tylko 3 miesiące.
 5. Miawko

  Uzyskanie suki hodowlanej

  Czy mógłbyś / mogłabyś podać źródło tej informacji? Bo z informacji zaytowanych przez bou to nie wynika.
 6. Miawko

  Co to za mieszaniec, pomoc w rozpoznaniu

  Też mi się wydaje, że duży raczej nie będzie (ze względu na rozmiar łapek). A odnośnie cech charakterystycznych? Kolor zapewne zostanie; wygląda, że jest krótkowłosy; uszka stojące; mordka pomiędzy owczarkiem (dość długa kufa), a mopsem? (lekko wyłupiaste oczka). Ale tyle to chyba sama widzisz :)
 7. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  A faktycznie, są na tej dziwnej liście :/
 8. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  @Orzełek Nie wiem czemu Akity się takie popularne zrobiły. Może to film. To naprawdę jest wymagająca rasa. Trzeba naprawdę od początku ustalić zasady i się ich trzymać, bo pies będzie Cię sprawdzał. One są bardzo inteligentne i jak uznają, że nie trzeba się do którejś zasady stosować, to nie będą się do niej stosować. Przykład: Ja mojego szczeniora w tym momencie już miesiąc uczę nie ciągnięcia na smyczy... Już nie ciągnie, ale luz na smyczy czasem jest, a czasem próbuje mi młoda tempo narzucić. Więc jak widać na załączonym obrazku, taka pierdoła, a tyle czasu zajmuje. Pies ze schroniska, którego wzięłam z kojca na spacer osiągnął ten poziom po 15 minutach spaceru, ale moja Akita musi się przekonać, że ja serio nie życzę sobie ciągnięcia :D Kolejna ważna kwestia to podejście do ludzi. Jak pisałam, są nieufne do obcych, a swoich kochają. To ładnie brzmi, ale się zastanów. "Swoje" dzieci są tolerowane, ale raczej nie spodziewałabym się, że pies będzie się ich słuchał, lub z nimi bawił. Faktycznie będzie je widział jako niższe w hierarchii stada. Kwestia dłuższych wyjazdów dokądkolwiek stanowi problem o ile nie możesz zabrać ze sobą psa. Nie każdy będzie się mógł nim zająć. Tylko "swoi" (rodzina i przyjaciele, których pies zna). Raczej do psiego hotelu go nie oddasz, ani nie poprosisz sąsiadki o wyprowadzenie. No i "stróżowanie". Akita szczeka zwykle z konkretnego powodu. A to się ktoś pod domem zatrzymał, albo za wolno mija bramę :) Czy to dużo, czy mało, ciężko mi ocenić... Inna sprawa, jak ktoś Ci wejdzie na teren nie wprowadzony przez Ciebie. Pies może zaatakować. Nawet jeśli to będzie dziecko sąsiada... Więc musisz zabezpieczyć furtkę i bramę, żeby nikt przez przypadek Ci się na ogród nie wtoczył. Odnośnie kotów... No raczej nie będziesz miał z nimi problemu, chyba że szczeniak, którego weźmiesz się z nimi za młodu zaprzyjaźni. Jak pisałam Akity mają żyłkę myśliwską i wszystkie drobne zwierzęta są zwierzętami łownymi, w tym wiewiórki i koty. Ale się rozpisałam... Ta naprawdę to polecam wybrać się na wystawę FCI i podpytać właścicieli i hodowców ;)
 9. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Nie no, to już jest demonizowanie rasy. Do wychowania Akity trzeba się porządnie przyłożyć i być mega konsekwentnym, ale skutkiem tego masz psa, który uznaje Twoje przewodnictwo i idzie na spacerze tam gdzie Ty chcesz. W ten weekend odwiedziła mnie matka, która mojego 9 letniego psa wyprowadzała na spacer w ten sposób, że nie pociągnęła go na smyczy ani razu. Po prostu do niego mówiła i się z nim bawiła. I szedł gdzie chciała, nigdzie jej nie wyciągał. A to nie jest jego "Pani" ;) Oczywiście, jak pisałam wcześniej są to samodzielne psy i jak właściciel nie będzie konsekwentny (ale nie okrutny/brutalny!), to pies uzna, że on musi przejąć kontrolę, a to już z tą rasą jest bardzo niebezpieczne :(
 10. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Jak skacze, to chce się bawić. Możliwe, że to młody pies i jeszcze kocha wszystkich, lub taki wyjątkowy charakter się trafił. Gdyby chciał dominować lub zaatakować, to przy podejściu właścicielki, jak opisjuesz, już by to zrobił/zrobiła :( Nie rozumiem, jak można mając tak dużego i samodzielnego psa po prostu puszczać go samopas...
 11. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  No reakcje, to one mają błyskawiczne ;)
 12. Miawko

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Ja mam nawet dwie :) Co rozumiesz jako "honor" Akity?
 13. Miawko

  warczenie

  Psa się nie "oddaje na szkolenie". Z psem się na szkolenie chodzi i aktywnie w nim uczestniczy...
 14. Miawko

  Petycja przeciwko podniesieniu VAT na leki weterynaryjne

  A czy zauważyliśmy kiedykolwiek u naszych polityków poczucie odpowiedzialności za wydawane pieniądze z budżetu + strategiczne planowanie wydatków (w perspektywie wielu lat, nie tylko ich kadencji)? To jeden z powodów dla których tak trudno mi wybrać na kogo głosować w wyborach, czy to samorządowych, czy to parlamentarnych. Żadna partia / polityk nie czuje, że jest odpowiedzialna za podejmowane decyzje... :(
 15. Miawko

  Petycja przeciwko podniesieniu VAT na leki weterynaryjne

  No to dobrze. Teraz pozostaje tylko patrzeć im na ręce, czy faktycznie wykreślą tę zmianę z ustawy. Ważne żeby się im "nie zapomniało" :)
×