Jump to content
Dogomania

gojka

Members
 • Posts

  1284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by gojka

 1. Nie do końca masz rację. Mieszaniec jest wynikiem skrzyżowania dwóch odrębnych ras.Kundel to potomek psów nieokreślonego pochodzenia.Łączy je tylko tyle,że są psami nierasowymi.
 2. Jaja sobie robisz z tym złotym deszczem?? :)
 3. Zona wystawia psa do ogrodu? I skąd niby ma pies wiedzieć czego od niego się wymaga,skoro zona z powrotem wchodzi do domu? To i pies też chce wejść.Pies nie nauczy się tak,ze będzie wystawiany przed dom.Tak jak pisze Istar-z psem trzeba wychodzic poza posesję.Pies pozna zapachy,wyczuje gdzie się ostatnio wysikał inny pies i też to zrobi.Podobnie z kupą.Chodźcie dopóki nie zrobi kupy-zwłaszcza wieczorem,to nie będziesz miał niespodzianek w domu. Moja suczka do roku załatwiała się w domu.Oczywiście nie codziennie, ale wpadki były.
 4. Na fejsie są grupy gdzie umieszczasz info o zaginionym psie.Umieszczaj ogłoszenia na sklepach,przystankach,stacjach paliw.Chodź po domach i pytaj.Zgłoś może też SM w tej większej miejscowości.Proponuję dać info,że przewidujesz nagrodę dla znalazcy-i najlepiej napisz ile.Z doświadczenia wiem,że wiecej osób się zainteresuje.
 5. Może pomyśl o sterylce.Przecież nie raz i nie dwa twoja psina będzie miała kontakt z suczką mamy.U mnie były trze sterylizowane suczki w domu.Nie było problemu,mimo,że dwie nie przepadały za sobą.Za każdym razem uprzedzałam spinę i nie dawałam powodów do niej. Kiedy ostatnia moja suczka została wysterylizowana-po pól roku spiny odeszły w zapomnienie,ba,nawet kiedysiejsze agresorki spały na jednym kocyku :)
 6. Najlepiej usiądźcie na podłodze,spójrzcie sobie w oczy i szczerze porozmawiajcie.Przedstaw swoje wymagania,ona przestawi swoje i zweryfikujecie.
 7. U miesięcznego dziecka NIE DA SIĘ stwierdzić alergii.Potrafisz podać nazwisko lekarza,który coś takiego zasugerował? Moja córka lat 13 astmatyk i alergik w ostatnich testach wyszło jej 8 plusów na psa.I psa mamy,dbamy o to by nie siedział w pokoju córki i nie lizał jej po twarzy.Córka myje ręce po kontakcie z psiakiem i tak,z psami żyjemy odkąd się urodziła.
 8. Oczywiście,że podpisuję się. Ale sukcesu nie wróżę. List został napisany 12 godzin temu.Widzicie jakąś zmianę? To jest po prostu forum wymarłych nicków.
 9. A może jakies muzyczne imiona? Na przykład Pauza (moja sucz się tak nazywa:pełne imię to Pauza Całonutowa z Kropką:) Tosca,Fuga,Toccata,Suita,Kantata,Fermata,Ligatura.Intrada
 10. Tylko wybrane modele.Dlatego trzeba wiedzieć co wybrać.
 11. Trzeba było wziąć dorosłego psa. To tak jakby od niemowlaka wymagać by sobie sam pieluchy zmieniał. Niestety potrwa to jeszcze do pół roku.
 12. Ej,a na co liczyłaś zakładając tu temat? Że siądziesz z pieskiem przed kompem a ktoś stąd przeprowadzi seans hipnotyzerski adin,dwa tri i uzdrowi psa z lęku separacyjnego?
 13. To ta behawiorystka ze schroniska, ok której pisałaś? No cóz,wydaje mi się,że darmowa porada tak właśnie wygląda:zastosowałaś się do jej porad ale to i tak nic nie daje.Niestety,moim zdaniem trzeba by zainwestować do dobrego behawiorystę,który ZOBACZY jak wygląda miejsce psa w domu,zobaczy jego zachowanie na żywo,wyjdziecie na chwilę i poobserwuje na kamerce co pies robi,wrócicie i konkretnie będziecie rozmawiać na temat tego co wyeliminować,co spróbować wprowadzić,jakich rzeczy pozbyć się z domu,jakie pochować,jak zabezpieczyć psa i mieszkanie.Takie porady na odległość to jak diagnozowanie choroby przez internet-niewiele warte.Szczególnie,że piszesz,że problem wciąż jest.
 14. OluJoy-a czy rozważyłaś rzuconą tu propozycję by zaprosić behawiorystę do domu?
 15. Witaj, też mam jamniczkę.Moja jamnica też długo miała problem z robienie kupki na dworze.Nawet jak wieczorem zrobiła to rano,w kuchni często czekała mnie niespodzianka... Jeszcze w zeszłym roku,gdy wakacje spędzaliśmy w letnim domu na wsi zdarzały się takie wypadki a psica miała wtedy cztery lata.Nie była to rzadka kupka-po prostu z jakichś powodów nie dokończyła sprawy na wieczornym spacerze.Przypuszczam,że z powodu silnych zapachów zwierzaków wychodzących z lasu,który jest pod naszym letnim domem. Co do rzucania się na jedzenie-spróbuj karmić ją z miski spowalniającej.Być może w hodowli psy jadły z jednej miski i stąd ten pośpiech.
 16. Nie kupuję kompletów bo takowych,które by mojej psicy odpowiadały nie ma.Szelki muszą być szerokie i porządnie obszyte miękkim materiałem.Skórzane moją obcierają.Obroże zamawiam w furkidz.
 17. Jeden pies i żadnego kota dopóki żyje pogromczyni kotków :) Mam domek z ogródkiem ale pies nie mieszka na podwórku :)
 18. Mam zarówno szelki jak i obrożę.Obrożę stosuję na normalnych spacerach,w mieście.Szelki do biegania przy rowerze,rolkach,nartach i do chodzenia po górach.
 19. Jak się nie spodoba z włoskiego (nie wiem czy znajdzie gdzieś w necie wymowę) to może coś z angielskiego:) Quadrant-ćwiartka koła Qabbala-Kabała Quadriga-Kwadryga Quadripaws-czterołapy Quadruple Jump-skok poczwórny Quercus-Dąb
 20. Mogę podrzucić parę? Lubię wymyślać imiona:) Mogą być z włoskiego? Quercia-dąb Quiete-spokój Quoziente-iloraz Quantita-mnóstwo Quinto-Piąty Quartina-czterowiersz Qualcuno-ktoś Quarzo-Kwarc
 21. gojka

  Brak sił

  Malutki piesek nie odgryzie Ci ręki.Nie piszcz,nagradzaj psa za pożądane zachowanie.Pies nie zrozumie sam z siebie komendy: nie wolno. Ja zakładam,że pies nie wie o co Ci chodzi.To nie wina psa tylko Twoja. Pewnie masz serce ale nie umiesz się zająć psem.Jeden spacer z bieganiem dziennie-to zdecydowanie niewiele dla malucha. Jak się bawisz z psem w domu?
 22. gojka

  Kaganiec

  Wydaje mi się,że ćwiczenia nie dają efektu skoro pies prowadzany jest w kagańcu. Cwiczenia na celowo zastawiane pułapki bez kagańca.A na "pułapki" zastawiane przez innych-kaganiec :) Przepraszam,ale chyba się to nie trzyma kupy.
 23. gojka

  Kaganiec

  Nie spotkałam się z tym by kaganiec był używany do oduczania zjadania z ziemi na spacerach.Raczej jest stosowany ZAMIAST nauki.
 24. Moja jamnica warczy tak jakby chciała mnie zjeść.Ktoś kto jej nie zna, pomyślałby,że ugryzie jak nic przy próbie zabrania zabawki.Zawsze próbuje trzymać zabawkę blisko mojej dłoni ale nigdy nigdy nie próbowała złapać za dłoń zębami. Jamniki to psy,które błyskawicznie się nakręcają ale nasza na komendę "dość" przestaje warczeć i puszcza.
 25. Zawsze bawię się w przeciąganie z jamnicą. Kiedy była szczylem trzymała tak mocno zębami,że można było ją podnieść.Teraz też lubi się przeciągać ale zdecydowanie słabiej trzyma. Ona wie,że na komendę "dość" ma zostawić zabawkę.Jest to też sygnał do zakończenia zabawy.Ja odchodzę a jamnica powolutku,już bez ekscytacji "sprząta" zabawkę do swego legowiska.
×
×
 • Create New...