Jump to content
Dogomania

dcz

Members
 • Posts

  478
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

dcz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

49

Reputation

 1. Danusiu, cały czas podczytuję Twój temat i jestem pełna podziwu, masz tak dobre serce dla wszystkich potrzebujących. Oby więcej tak pozytywnych osób było, inaczej wyglądałaby bezdomność psów, kotów i innych zwierząt. Mam nadzieję, że Emilka i Bulimka znajdą w końcu odpowiedzialną rodzinę. Zawsze chciałam mieć więcej niż jednego psa ale mój jest taki chory, że miesięcznie wydatki przekraczają utrzymanie kilku zdrowych psiaków, szkoda, wielka szkoda. Psy w stadzie lepiej się czują. Jest jeszcze kocio zawsze to futrzany kumpel :)
 2. Na szybko do veta, biochemia okropne wyniki. No nie da się przez neta pomóc. Współczuję. Nie zmuszaj do jedzenie jedynie co jakiś czas podaj wodę do picia jak nie chce pić to łyżeczkami. Parametry wskazują na uszkodzenie lub zapalenie wątroby, może być kamica. Kończ urlop już teraz i do veta nie ma wyjścia ....
 3. Trzeba wykonać test cPLI wykluczy lub potwierdzi zapalenie trzustki. Oczywiście odżywianie pozajelitowe tak jak aktualnie robicie.
 4. becia166, karmiłam psa Koebersem wersja z jagnięciną do namaczania dla psów wrażliwych, nawet niezła, potem skusiłam się na duże krokiety chyba to było supermix-krokietten porażka całkowita, pies to co zjadł do wydalił, kupy olbrzymie w karmie duża ilość dziwnych włókien jakby wysuszona skóra wołowa lub sierść. Nie polecam, oddałam tę karmę dobermance i spostrzeżenia opiekuna suczki takie jak moja bardzo słaba przyswajalność. W składzie jest duża ilość mąki pszennej. Nie polecam tych karm. Co do biegunki może za szybko zmieniałaś karmę przechodzi się stopniowo przez okres 7 dni.
 5. Szukałabym dla niej karmy gdzie wszystko jest hydrolizatem być może taki pokarm przyjmie się i nie spowoduje alergii. Nie masz czym jej karmić na dzisiejszy moment. Co do odczulania to się do końca nie wypowiem ponieważ tego nie robiłam u psa.
 6. Cieszą mnie takie wiadomości, małymi krokami ku lepszemu, czyżby odczulanie już przynosiło efekty ? czy sunia może jeść koninę sa tam fajne puszki tylko z końskim mięsem do tego koniecznie trzeba dać wypełniacz w Waszym przypadku ziemniaki. Gdzieś czytałam, że roztocza rozmnażają się im jest cieplej więc rzeczy wyniesione na słońce to chyba nie za bardzo, najlepiej by było mieć zamrażarkę skrzyniową i co jakiś czas upchać tam rzeczy do wymrożenia to działa bójczo. W jakim stanie są psie uszy również alergiczne jeżeli tak to jak sobie z nimi radzisz. U nas uszy alergiczne i paskudne uczulenie na pyłki zbóż, traw, olchę, roztocza, na szczęście obejmuje to uczulenie tylko obszar małżowiny usznej. Przejście na dietę ryz i jeleń nie sprawdziło się. Podejmuje próbę RC gastrointensinal. Już nie ma wyboru, jak nie zadziała to nie wiem co będzie. Psiak non stop na nifuroksazydzie, probiotyk pogarsza sytuację :( Puszki z koniną z firmy Herrmanss Zooplus
 7. Podobno to bardzo długie leczenie, rozmawiałam na ten temat z vetką. U nas czysta skóra, sierść nawet w niezłej kondycji. tylko te uszy brzydkie. Co jej dajesz do jedzenia na czym udało się suni przytyć, nadal tylko ryba i ziemniaki ? Jakby nie sierść mój pies wyglądałby jak szkielet, bardzo zabiedzony. Zjada takie duże porcje, wiecznie głodny. Był źle leczony a teraz są częstsze nawroty. Ale dopóki światełko w tunelu jest nadzieja, trzeba ratować.
 8. Zastanawiam się, lekarka twierdzi, że pies jest za mało stabilny w tej chwili żeby jeszcze dołożyć odczulanie, muszę uporać się z przewodem pokarmowym, jedynym problemem z alergii są uszy, jeszcze czyste są łapy, oczy, podobno ujawnia się to do trzeciego roku życia to mamy jeszcze trzy miesiące. Podobno istnieja jakieś dobre leki antyhistaminowe działające u psów sa sprowadzane z USA nazwy nie znam. Zapytam jak będę na kontroli. Priorytetem jest uspokoić jelita i poprawić wchłanianie z jelit.
 9. Jestem ciekawa co u Waszych psiaków słychać ? U nas nie za ciekawie, pies ma zapalenie uszu, leczenie na początku standardowe, krople o potrójnym działaniu, nie poradziło, zmiana kropli na inne, również katastrofa. Wyjazd do veta dermatologa, pobranie do badania materiału, okazało się że brak bakterii i drożdzaków, uszy czerwone z wysiękiem - alergia. Wykonane testy wykazały, że pies jest alergikiem, od wiosny do jesieni będzie problem mocna alergia na kwitnięcie traw, żyto i oczywiście na roztocza kurzu domowego. Podobno te uszy moga równiez wskazywać na alergię pokarmową. Biegunki wróciły już brak sił,pies chudnie, jest słabiutenki, apatyczny. Dostał antybiotyk kuracja ma trwać rzutami do pół roku. Tylko czy pies to wytrzyma. W zaleceniach dieta białko inne niż dotychczas i ryż nic więcej. Wyniki z krwi kiepskie kwas foliowy poniżej normy B12 również i bardzo poniżej żelazo. :(
 10. Operacja na cito, pies ma 8 miesięcy i już powinna zostać podjęta decyzja co dalej, bez operacji szanse na zycie bez bólu i leków bardzo nikłe. Skontaktuj się z klinika dr Niedzielskiego we Wrocławiu, prześlij zdjęcie rtg do zaopiniowania, operowałam tam mojego psa dysplazja obustronna po daroplastyce udanej wiedzie normalne psie życie, bez leków przeciwbólowych, biega, skacze.
 11. Skoro uprzedzali, że może nastąpić pogorszenie to teraz tylko czekać lepszych dni. Bardzo Ci współczuję, trzymam kciuki za szybką poprawę zdrowia i zadziałanie leczenia.
 12. Trzymam kciuki za powodzenie w leczeniu. Oby przyniosło skutek. Znam przypadek kiedy psinka, nie dość, że śmierdziała przy alergii to jeszcze dochodziło do nadkażenia i cała skóra pokryta była ranami z ropą. Kurczę kiedyś nie słyszało się o alergiach, nietolerancjach, psy zjadały byle co z tego co ludzie zostawili i żyły wiele lat, bez wizyt u veta, a teraz ...... :(
 13. Okazało się, najprawdopodobniej nabroiło mięso mielone indycze z Tesco, po ugotowaniu miało taki dziwny zapach. Podałam nifuroksazyd i przeszło. dziś kupiłam indyka i wołowe i dalej na gotowanym, choć nie powiem, że nie marzy mi się żeby tak tolerował suchą karmę, raz na jakiś czas żeby siebie odciążyć. Boję się zmian i zakupu suchej z serii intensinal lub hypo .... próbowałam Ariona digestive i nie poszło :(
 14. Chyba przechwaliłam zdrowie psa :( wczoraj po południu kupska z okropną ilością śluzu, brak apetytu, identyczny scenariusz jak poprzednio, ech jutro do veta i wysoce prawdopodobne, że na nowo zostanie podjęta antybiotykoterapia. Tylko ile jeszcze leków pies wytrzyma :( Każda sucha karma nawet kilka granulek powoduje biegunkę w grę wchodzi tylko gotowany pokarm, bardzo dziwny przypadek. Coś mu w tych suchych ewidentnie przeszkadza.
 15. Delph - to chyba nieliczny przypadek kiedy suka przytyła, fajnie, powoli zarośnie sierścią, bardzo jestem ciekawa podjętej kuracji. Agnes - dlaczego zmieniasz karmę ? Mój pies, zjada różne gatunki i mięs i wypełniacze, już ze dwa miesiące jest dobrze, kupska ładne, tylko apetyt zaczyna mu się zmniejszać, szczególnie rano marudzi, oby nie powrót nadżerek, na wiosnę wrzodowcy mają problemy, chyba że mu się już gotowane znudziło za kocią karmę dałby się pokroić, potrafi wpakować ukradkiem do pyska małą granulkę i jeszcze potrafi ją pogryźć :) przytył, waży 36,5 kg czyli norma jak na goldena, zarósł ładną sierścią, fajnie jak pies zdrowy.
×
×
 • Create New...