Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

to Wam dobrze, w mieście tragedia, nie ma czym oddychać

Już mogłoby się coś podziac z ta pogodą. Nie do wytrzymania.
Dobrze, że udało nam się uciec z miasta. I trochę sobie pobędziemy na wsi anielskiej.


My na razie nie mamy jak uciec z miasta. Psy są zbyt chore, zwłaszcza Majunia. I nawet podróż z nimi to byłoby wyzwanie.
Ja dziś na termometrze zaokiennym w kuchni miałam 40 stopni. Dziecko spędzało dzień głównie w wannie z chłodną wodą albo w fontannie w pobliskim parku, psy leżały ledwo żywe obłożone okładami chłodzącymi albo po prostu mrożonkami jarzynowymi w woreczku. :)
Porządny spacer odbyliśmy dopiero w nocy i tylko z dużymi psami. Małe psy tylko na trawnik wyszły.
Koszmarne te temperatury
Link to comment
Share on other sites

Edytowałam na pierwszej i wklejam tu potwierdzenie wpłat:
saldo wyjściowe 129,72. (Tę sumę zamierzam przekazać na karmę dla Sumika od 18 czerwca do 18 lipca. :)
//////////////////////////////////////////////////////
nowe wpłaty:
havanka 20 zł. za czerwiec i lipiec
Dulska 20 zł (wpłata z datą 30.07.2015)
Topi 20 zł
Magolek 10 zł
Agat21 30 zł
elficzkowa 10 zł
Havanka za sierpień i wrzesień 20 zł

Oby udało mi się wpaść do Suma w tym tygodniu w weekend.
Rozmawiałam z BDT dwa dni temu. Sumciak poza tym, że odrobinę kulał, bo sobie łapkę w drzwi wsadził i ją nadwyrężył, czuje się dobrze.
Jak się skończą upały, chciałbym go zawieźć na kontrolne badanie rtg, bo jak wiadomo żył kilka lat w koszmarnych warunkach i trzeba sprawdzić, czy jego stawy, kościec nie wymagają jakiegoś wspomagającego leczenia (jakiego choćby inny pies z innego wątku, ale też z łańcucha (Ergo) potrzebuje - na oko okaz zdrowia :)

Link to comment
Share on other sites

Asiu dziękuję za wstawienie, ależ Sumik szczęśliwy, zadbany. Ja bym była szczęśliwa, gdyby państwo z BDT mogli go adoptować, bo to wspaniali ludzie. Ale niestety trzeci pies to dla nich za dużo jako sytuacja na zawsze.
Kiedyś mi pewnego bezdomniaka przechowywali wziętego spod jabłonki w "dziurze" pod Krakowem i też liczyłam,że może się zdecydują go zaadoptować, zwłaszcza, że psiak miał cudowny charakter, ale jednak nie udał się taki wariant. :) Państwo cierpliwie doczekali, aż się znalazł ds. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie tak dawno, Sum wisiał na łańcuchu, przykuty do czegoś, co miało .budą. A dziś cieszy się wspaniałym życiem. Widać, że jest bardzo szczęśliwy. Rana na szyi się zagoiła, nie widać już kości. Teraz do pełni szczęścia potrzebny już tylko człowiek na własność ! I tego własnie Sumiku Ci życzę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asiu dziękuję za wstawienie, ależ Sumik szczęśliwy, zadbany. Ja bym była szczęśliwa, gdyby państwo z BDT mogli go adoptować, bo to wspaniali ludzie. Ale niestety trzeci pies to dla nich za dużo jako sytuacja na zawsze.
Kiedyś mi pewnego bezdomniaka przechowywali wziętego spod jabłonki w "dziurze" pod Krakowem i też liczyłam,że może się zdecydują go zaadoptować, zwłaszcza, że psiak miał cudowny charakter, ale jednak nie udał się taki wariant. :) Państwo cierpliwie doczekali, aż się znalazł ds. :)


Spoko, dla Suma też się znajdzie dom.
Ludzie nie przechodzą tak całkiem obojętnie obok jego plakatów.

Szukamy dla Suma domu, który doceni tego psa.
Nie umiem powiedzieć na czym polega jego wyjątkowość
ale wierzcie mi,
ten psiak ma w sobie coś tak ujmującego...
czego opisać się nie da.

Wiem bo poznałam go osobiście
a na psich charakterach "zęby zjadłam"
mając w domu od kilkudziesięciu lat
same nietypowe przypadki.
**********************************************
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale się ucieszyłam, że są zdjęcia Suma.Świetny z niego pies, dobrze ułożony, zadbany, ale przede wszystkim jest bardzo szczęśliwy, to widać.Wciąż o tym piszę, bo dla mnie to jest najważniejsze.Pies może mieszkać w pałacu, mieć cudne posłanka, zabawki, jedzenie z najwyższej półki, ale w oczach jakiś smutek.Z drugiej strony jakiś inny nie je może za dobrze, śpi na starym swetrze, ale ma miłość, której nie da się kupić za żadne pieniądze świata.

Link to comment
Share on other sites

 

Tak :) Sumiątko wygląda na szczęśliwego i zadowolonego.
 
Dostał drugie życie :) dobre. Bez bólu. Z opieką. Jedzonkiem. Głaskaniem.
 
Pewnie w tamtym życiu, nawet nie wyobrażał sobie, że może tak być jak jest teraz.

 


Dziś byliśmy z tymczasową rodziną Sumika na długim wieczornym spacerze. Zdjęcia mam w aparacie jeszcze, nie wiem, ile wyszło, bo psy mimo gorąca były w ciągłym ruchu.

Sum zmienił się ogromnie.Wygląda po prostu ślicznie. Nabrał masy mięśniowej, w ogóle ciała, choć nie jest za gruby :) dzięki ogromnej ilości ruchu. Pani chodzi z nim na spacery cztery razy dziennie. Dwa spacery wczesno-ranny i wieczorny są bardzo długie, dwugodzinne. A te dwa w środku dnia - krótkie. Pan opowiadał, że Sum jest zawsze gotowy do wyjścia, sam się podstawia pod nowe szelki, które dostał od państwa (tamte go obcierały trochę). W domu jest bardzo grzeczny, choć potrafi postawić na swoim, na przykład, jak sunia nie chce mu zrobić miejsca w przejściu, to potrafi się tak pod nią wczołgać, że ją na plecach podniesie i tak przejdzie :).

Wobec gości jest bardzo miły, Owszem najpierw obszczekuje wzorując się na psach rezydentach, ale potem podchodzi na głaskanie.
Do mnie też podleciał w parku i przyjął sporą porcję pieszczot. :)
Na spacerze w ogóle nie trzeba go pilnować, to on pilnuje człowieka i podąża za nim. Gdy widzi piłkę, to zapomina o całym świecie i wtedy wcale nie zwraca uwagi na inne psy.

Sumik kocha jeść, obecnie pani karmi go karmą bosha dla seniorów w wersji dla psów z nadwagą, bo taką karmę je wilczasta sunia.
Pani na razie nie chce, bym zwracała za karmę, w ogóle uważa, że pieniądze powinny raczej pójść na weta: tj, na badanie kontrolne kału, no i badanie rtg. Rzeczywiście jest tak, że po dużej dawce ruchu Sumik trochę kuleje na prawą łapę i ma wtedy pewien problem z poruszaniem się. Natomiast ruch uwielbia. Zachowuje się ogromnie żywiołowo jak pies bardzo młody :),

Pani czeka na skończenie się tych strasznych upałów i wtedy pojedziemy razem do weta.

Bardzo podziękowałam państwu za to, co robią dla Suma. Zwłaszcza dla pani jest to tymczasowanie okupione dużym wysiłkiem, bo nim dojdzie do parku i może spuścić ze smyczy wszystkie psy, to prowadzi naraz całą trójkę niemały kawał drogi. W porze upałów te wielkie spacery to jest naprawdę poświęcenie. Ale państwo tymczasowi Suma właśnie tacy są, że niezależnie od pewnych przeszkód no i własnego zmęczenia zapewniają zaspokojenie ruchowych potrzeb psa :) Sum z całej trójki psów ma te potrzeby zdecydowanie największe.


Aha przy okazji dowiedziałam się, że poprzedni tymczasowicz, jakiego mieli ode mnie, Misza z tego wątku http://www.dogomania.com/forum/topic/101525-ma-dom-labkowaty-m%C5%82ody-misza-od-lutego-pod-drzewem-na-wsi/ mieszka na tyle blisko, że jego państwo bywają w podobnych spacerowych okolicach i nawet się niedawno wszyscy spotkali w parku.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Jakie piękne psisko się zrobiło z tego Sumiaczka! Szczęście ma wymalowane na pysku!


O tak! bardzo dziękuję jego Opiekunom. Oby więcej takich ludzi.
Link to comment
Share on other sites

 

a czy tych zwyrodnialców, którzy go tak źle potraktowali coś spotkało?

 

Nie wiem, ale też się nad tym ostatnio zastanawiałam, planując w pierwszej wolnej chwili sformułować pismo w tej sprawie do KTOZ-u z zapytaniem w drodze dostępu do informacji pub. Po odbiorze tego psa przez dwóch inspektorów tej organizacji, obowiązkiem prawników KTOZ-u było SKUTECZNE reprezentowanie praw tego pokrzywdzonego psa w sądzie. Co i z jakim skutkiem zostało zrobione - zamierzam się dowiedzieć.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...