Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

Jeszcze dodaję że skoro 110,00 zł od Olena84 (deklaracja na kwotę 10,00 zł), wpłacona została za okres od lutego do grudnia, to chociaż fizycznie pieniądze są rozliczone  w wydatkach Suma, to Sum ma jeszcze i tę deklarowiczkę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nowe wpłaty to:

 

Topi 20 zł deklaracja za lipiec

Dulska 20  (wplata dnia 30.06)

 

Dziękuję w imieiniu Suma :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś posprawdzam stan konta jak moment znajdę. :)

 

dzwoniłam do bdt Sumciaka. Jest bardzo grzeczny, przymilny, natomiast energii ma za trzy psy :) Tak jak już wiedziałam po znajomości z nim, on wymaga bardzo długich spacerów, pewno też chciałby sobie pooaportować, ale nie wszystko od razu. :) Spuszczanie ze smyczy na razie odpada całkowicie, bo Sum uczy się świata. Jest nadal bardzo bardzo nastawiony na poznawianie, niuchanie. To frajda dla niego.

Z gorszych nawyków ma łapanie w zęby suchego chleba dla gołębi, który ktoś wyrzucił.

Co do zachowania wobec innych, nieznanych sobie psów obecnie lubi się witać z nimi na spacerach, już pojął, że jest ich trochę na tym świecie i nie ma się czego bać :) Natomiast, jeśli jego tymczasowy"brat" obszczeka jakiegos psa, to Sum też się poirytuje. 

 

Mam drastycznie mało czasu ale wybiorę się do niego wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

To ja znowu poproszę o wygłaskanie Suma ode mnie.To, że jest energiczny dobrze świadczy o jego zdrowiu.Poza tym musi nadrobić lata spędzone na łańcuchu, nieprawdaż? Nie może nacieszyć się wolnością.Ma też to, czego nie doświadczał wcześniej, czyli miłość opiekunów, przyjaźń ze strony pozostałych psów, dobre jedzenie.Dla tego biedaka otworzyły się bramy raju.

Link to comment
Share on other sites

mam nowe wieści i zdjęcia od tymczasowej rodzinki Sumciaka, ale chyba póżna noca znajdę czas by cos napisac :)

Link to comment
Share on other sites

nowa wpłata to 10 zł od elficzkowej. dziękuje bardzo.

Jutro wyślę sms do hotelu, gdzie był Sum z prośbą o rozliczenie pobytu Suma do 18 czerwca. Wtedy gdy wpłacę zrobię dalsze rozliczenia, bo chciałabym przekazać dla Suma pieniądze na karmę.

Link to comment
Share on other sites

wysłałam parę zdjęć do mar. gajko. Dostałam je z bdt. Niektóre są nieostre, ale część nadaje się do wstawienia. :)

Link to comment
Share on other sites

Sumiś robi wciąż postępy.
Aportuje w parku razem z sunią państwa, (uff zamarłam czytając o tym)..
Nauczył się, że kuchenka w kuchni jest ciepła i nie wolno jej dotykać.
Rzeczy z półek nie wyciąga a wyciągał naśladując panią domu :)
U weterynarza gdzie był do towarzystwa z sunią chorą na zapalenie ucha, zachowywał sie idealnie
Z psiakami i domowymi i napotkanymi nie wchodzi w konflikty
Kota chętnie obserwuje, nie goni go ani nie napada.
Gdy była burza bał się odgłosów, jak każdy normalny dobrze słyszący pies :)
Aha i nie lubi dużych samochodów typu nyski, obszczekuje je. :)

Link to comment
Share on other sites

Sumiątko :)

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/9e789d477d33.jpg.html]9e789d477d33.jpg[/url]

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/fab0bf6995e3.jpg.html]fab0bf6995e3.jpg[/url]

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/8452da3f7a0c.jpg.html]8452da3f7a0c.jpg[/url]

 

[url=http://naforum.zapodaj.net/659c6caa96ba.jpg.html]659c6caa96ba.jpg[/url]

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On jest super, naprawdę.Nie umiem wkleić zdjęcia z pierwszego postu i zestawić je z tymi ostatnio wklejonymi, ale to nie jest ten sam pies.Tamten smutny, cierpiący, ze zwieszoną głową, maskara po prostu, a tu psiak emanujący radością życia.On nareszcie żyje GODNIE, tak jak powinna żyć każda żywa istota.Nie wiem, czy Sum jest ładny, czy nie, nie potrafię tego ocenić obiektywnie, bo ja go po prostu bardzo lubię, chociaż znam go tylko z opisu i ze zdjęć.To mi wystarcza.

Link to comment
Share on other sites

Już się inaczej foty przenosi jak widzę. :( nie da się z użyciem ctr C hmm. No a juz chciałam Ci wstawić ewkar
bo to taki miły widok :)

Zrelaksowany pies, bawiący się pies, zaopiekowany pies. Ja też go lubię, bardzo bardzo lubię.
Tak już mam, że bardzo lubię wszystkie psy, choć przyznam dużych i agresywnych się boję jednak,
ale Sumciak na szczęście ani wielki ani agresywny. Fajny do pokochania. Szukamy domu najlepszego
takiego jak ten BDT :)


ps. nie przychodzi mi rozliczenie od pani Bożeny za hotel, który opuścił Sum.
Jutro jeszcze raz wyślę sms z przypomnieniem :)

Link to comment
Share on other sites

śliczna psina; uratowana, zaopiekowana
Sumik jest już w dt? Przeniesiony z Hoteliku?

Tak, ma dom, wprawdzie tylko tymczasowy, ale dom, w którym jest mu dobrze, ma towarzystwo innych zwierząt, uczy się od nich jak być psem domowym, ma opiekę i miłość.Jest zdrowy, szczęśliwy, ktoś zyska fantastycznego psa, o ile go wypatrzy i uzna " tak, to TEN właśnie, dam mu dom taki na zawsze".Wierzę, że tak się stanie i to niebawem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

śliczna psina; uratowana, zaopiekowana
Sumik jest już w dt? Przeniesiony z Hoteliku?


Tak, mieszka w bdt :) Ta przeprowadzka była wielkim przeżyciem i dla niego i dla mnie. Jak już pisała ewkar ma fantastycznych
opiekunów, co mnie bardzo cieszy.

Aha dziś dostałam mail z hotelu w Niepołomicach, gdzie był Sumciak. Oto rozliczenie
1.06-18.06.2015
pobyt 18 dni x 12zł = 216zł
wpłaty:
12zl 11.06.2015 Joanna S
50zl 05.06.2015 Beata P
suma wpłat: 62zł

do zapłaty: 216 zl - 62zł = 154zł

Tak więc dziś przeleję za te dni do 18 czerwca i będzie można rozliczyć Sumciaka. :)
Link to comment
Share on other sites


Ewkar, a powiedz jak w Twoich rejonach, tam gdzie pomagasz psom, czy bdt są w ogóle? Czy koty do adopcji zawsze masz u siebie,
czy jednak zdarzaja się takie pomocne osoby jak Ty, które biorą koty a może i psy na bdt?
Link to comment
Share on other sites

Nie pomagam już psom, huciane już się nie pojawiają, jest tylko Maks, ale on nie jest bezdomny.Mieszka na terenie huty, jest psem "firmowym".Ja go tylko podkarmiam, zawsze coś dostaje, kiedy przyjeżdżam do kotów.Nie znam nikogo, kto tymczasuje psy, trochę zajmowała się tym teściowa jogi, o ile kojarzysz jej nick.Jedna huciana sunia jest u Murki, to Chałwa, a pozostałe dwa podobno jakiś facet zamknął, bo się przestraszył, że może mieć kłopoty, że wypuszcza psy wolno.Nie wiem, tak słyszałam.Koty tymczasuję od lat, wcześniej nie zajmowałam się bezdomniakami, teraz mam ich sporo.Być może są jakieś osoby, które tymczasują koty, ale ja o nich nie wiem.Pomaga mi trochę znajoma, p.Iza, która jest BDT, ale jest taki układ, że ja zajmuję się ogłaszaniem, wet jest na mojej głowie, no i finanse.P.Iza jest świetnym DT, koty od niej są super, bardzo zadbane, ostatnio miała dwa, pojechały do wspólnego domku w Warszawie, takiego domku ze snów.Teraz p.Iza musi odpocząć, nie ma żadnego tymczasa.

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością tymczasowanie męczy, a nawet wykańcza. Moja mama kiedyś tymczasowała psy ode mnie ze schroniska czy z ulicy.
Po dwudziestym z kolei postawiła weto, choć do jej zadań należało głównie dopieszczanie i starcie po psiaku,jeśli akurat coś tam zrobił. :)

Od Magolek wpłynęło 10 zł deklaracji lipcowej . dziekuję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...