Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

Ależ cudowne wieści, jak dobrze się to czyta, jak błogo, jak ciepło na serduchu.. Sumikowi tak się poszczęściło :) Bardzo jestem szczęśliwa, że chociaż niektóre biedaki doczekują w życiu takich chwil wśród dobrych ludzi :)

Link to comment
Share on other sites


Zawsze był grzeczny i kochany, mimo tego co przeszedl.

 

Tak, to wspaniały pies. :)

 

Przedstawiam sytuację Suma w zakresie deklaracji po znalezieniu się w bdt:

 

1. 20,00 zł Topi

2. 20,00 zł Dulska

3. 30,00 zł Anna G.-R., deklaraja decyzją pani Ani przechodzi na Ergo :)

4. 10,00 zł elficzkowa

5. 20,00 zł agat21

6. 10,00 zł Magolek

7. 10,00 zł papryka

8. 20,00 zł Mattilu

9. 10,00 zł Havanka

 

 

Poniżej dwie deklaracje, które szły bezpośrednio na konto hoteliku, a teraz odpadają:

 

1. 50,00 zł Beata P.

2. 16,09 zł Joanna S.

 

W tej sytuacji zostaje 120 zł. deklaracji stałych. Mam nadzieję, że to wystarczy na pokrycie karmy i weta. Zgodnie z decyzją pani doktor po skończeniu leczenia pęcherza i po odczekaniu dwóch tygodni od odrobaczenia będziemy badać kał oraz krew. Jeśli parametry nerek się poprawią, Sumciak będzie mógł jeść karmę nie-specjalistyczną. Opiekunowie karmią Sumika obecnie Arionem (ryż plus łosoś) oraz ryżem z kurczakiem :).

Link to comment
Share on other sites

Ależ cudowne wieści, jak dobrze się to czyta, jak błogo, jak ciepło na serduchu.. Sumikowi tak się poszczęściło :) Bardzo jestem szczęśliwa, że chociaż niektóre biedaki doczekują w życiu takich chwil wśród dobrych ludzi :)

Ja też się bardzo cieszę, że on taki zaopiekowany, rozpieszczany. Nareszcie w domu, tymczasowym, ale domu. Szukamy domu stałego, który musi być równie wspaniały i dostosowany do potrzeb psa tego psiaka jak obecne bdt :).  A jedną z tych potrzeb są długie, długie spacery. No wreszcie jest co wąchać, tyle bodźców! Świat się otwarł przed psem.

Dobrze, że Sumiątko przebadane. I, że leki na sikanie działają.

Jakąś fotkę zrobiłam gdy na stole u weta leżał, taki grzeczniutki, kochany.

Link to comment
Share on other sites

Miło jest wchodzić na wątki, gdzie jest pies w potrzebie, ale już zaopiekowany, zdrowy, szczęśliwy, gdzie wszystko zdaje się iść ku lepszemu.Sum miał fatalne życie, szczerze mówiąc, zdziwiona jestem, że ma tylko drobne problemy zdrowotne, już z resztą widać poprawę.Na pewno też łatwiej wyadoptować psa, który mieszka w domu, ma kontakt z innymi psami, jest codziennie obserwowany, bardzo wiele można powiedzieć o jego charakterze.To ogromnie ważne.Od lat oddaję koty do adopcji i jest tak samo.

Wieści o Sumie są na bieżąco, na pewno też będą zdjęcia.To taki trochę "mój" pies, bardzo go polubiłam, ogromnie mu kibicuję i nie przestaję trzymać kciuków za dobry domek, nie tymczasowy, ale taki na zawsze, na dobre i na złe, chociaż trudno mi nawet myśleć, co mogłoby  być złego.Pies jest taki kochany, ufny, dobry, opiekun zyska w nim prawdziwego przyjaciela, a o to w dzisiejszych czasach jest trudno.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wyróżnienie z tych 50 zł na morusku na 2 tygodnie na głównej stronie za 32 zł:

 

ca69bb8ca5e3fb77gen.jpg

 

 

 

f35198d2ba47b44dgen.jpg

 

 

 

 

 

 

powyżej cytuję z wątku Ergo jego wyróżnienie

 

+ 5,99 zł wyróżnienie Sumika na kolejny miesiąc od dzisiaj:

 

fbae2ba932c44be9gen.jpg

 

 

Agnieszki koleżanka przekazała na wyróżnianie ogłoszeń dla Ergo aż 200 zł! :), z tego dostałam 50 zł. Do tej pory wykorzystane: 32 zł dla Ergo + 5,99 zł dla Sumika.

Link to comment
Share on other sites

powyżej cytuję z wątku Ergo jego wyróżnienie

 

+ 5,99 zł wyróżnienie Sumika na kolejny miesiąc od dzisiaj:

 

fbae2ba932c44be9gen.jpg

 

 

Agnieszki koleżanka przekazała na wyróżnianie ogłoszeń dla Ergo aż 200 zł! :), z tego dostałam 50 zł. Do tej pory wykorzystane: 32 zł dla Ergo + 5,99 zł dla Sumika.

Asiu dziękuję za wyróżnienie. :) co do pozostałej sumy 150 u mnie na koncie, koleżanka mówi, że możemy ją przeznaczyć na to, co najbardziej pilne dla któregokolwiek z psów. Ona bardzo kibicuje i Sumowi i Ergo, wysłałam jej linki :)

Mam nadzieję, że ogłoszenia w końcu zaskutkują. Dasz radę policzyć, ile mam zapłacić, przelać za hotel w czerwcu, skoro Sum poszedł do  bdt 18 czerwca? Włącznie z 18 czerwca trzeba liczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że dam radę policzyć, tylko i tak będziesz musiała się dowiedzieć czy czasami coś nie wpłynęło w czerwcu na konto hoteliku zanim zrobisz przelew bo będzie trzeba pomniejszyć, więc nie wiem czy jest sens teraz już liczyć i dodawać do kosztów, lepiej by było od razu w rozliczeniu ująć wszystko. 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że dam radę policzyć, tylko i tak będziesz musiała się dowiedzieć czy czasami coś nie wpłynęło w czerwcu na konto hoteliku zanim zrobisz przelew bo będzie trzeba pomniejszyć, więc nie wiem czy jest sens teraz już liczyć i dodawać do kosztów, lepiej by było od razu w rozliczeniu ująć wszystko. 

Masz rację, Poczekam na info od pani Bożeny, wtedy zrobię przelew za tę połówkę czerwca. Muszę jeszcze obróżkę odesłaś, którą pożyczyliśmy na drogę, bo nie byłam pewna, czy same szelki wystarczą, jeśliby Sum na przykład się przestraszył nieznanego hałasu. Do tej pory zawsze tak zabezpieczałam psy rozpoczynające normalne życie, że brałam dwie smycze albo smycz z dwoma karabińczykami, z których jeden przypinałam do szelek, drugi do obroży. Z czego takiego nigdy żaden psiak po przejściach mi nie zwiał :) bo nawet jak obrożę był w stanie zdjąć cofając nagle głowę, to i tak był nadal przypięty do szelek i nie pojawiało się zagrożenie ucieczką: Ale teraz mam polecony jeszcze lepszy patent, który już wypróbowałam na moim prywatnym psie :) 

Link to comment
Share on other sites

AgaG., jeśli będziesz widziała Suma, to proszę, wygłaskaj go ode mnie.

Pewnie, że to zrobię. Z bdt jestem w kontakcie telefonicznym codziennie, a i bezpośrednim będę oczywiście. Tak więc jak ktoś ma jakieś pytanie odnośnie zachowania Suma, to bardzo proszę,, :) Dobrze, że opiekunowie Suma tacy fajni. To był miód na moje serce słuchać o tym, że Sum pierwszą noc w bdt spał z panem w osobnym pokoju i pan go na wersalkę zaprosił, albo że Sum taki wszystkim zainteresowany i zachowuje się jak szczeniak. Już mu pani wczoraj czy przedwczoraj piłeczkę turlała w parku...

Hmm choć akurat z daniem piłki to miała poczekać na zgodę pana behawiorysty którego się radzimy jak wychowywac Suma :) . No ale pani się nie mogła powstrzymać, by  nie dac Sumowi to, co tak lubi. :)

 

Ja wczoraj trochę o kota wypytywałam. Jak tam relacje z kotem. No i są takie średnie. To znaczy jak kot syczy na Suma, to Sum podnosi wargę i zęby pokazuje, choć kota nie goni.

Link to comment
Share on other sites

Kot i pies to dobrana para, tylko musi chwilę potrwać zanim ustalą sobie hierarchię.Zazwyczaj to kot rządzi i jest OK.Sum chyba nie wie, co to za stwór, który wydaje się groźny, syczy, no to jak ma reagować? Psa nikt nie wychowywał, z jednego powodu to i dobrze, bo nie był uczony polowania, nie szczuto nim kotów.

Link to comment
Share on other sites

Jakich słów użyć, aby opisać to, co czuję? Nie da się tego opisać.Każdy zwierzęcolub jednak zrozumie.Wiem, że to tylko jeden uratowany pies, że nie zmieni się świata nawet w ciągu jednego pokolenia, ale temu psu, tej biedzie zmienił się świat i to jest takie budujące.

Sumiku kochany, tak cię lubię, tak bardzo bym chciała, abyś już zawsze mógł wylegiwać się na kanapie, mieć miskę z dobrym jedzeniem, a nie pusty garnek, ale przede wszystkim abyś miał MIŁOŚĆ, której przez tyle lat ci odmawiano, a przecież sam masz w sobie ogromne pokłady tego uczucia i jesteś gotów dzielić je ze swoim opiekunem.Niech tak się stanie, będę wtedy przeszczęśliwa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odwiedzam niewiele wątków na dogo, niewiele osób kojarzę, zaledwie kilka nicków, próbowałam coś tam innego czytać, ale tak naprawdę to lubię wątki Suma i Ergo.Są po prostu ładne, nie ma w nich jadu, kłótni, odnoszę wrażenie, że wszystkim odwiedzającym bardzo zależy na bohaterach wątków, starają się pomóc.Nie ma w nich tylko rozliczeń, suchych informacji, ale czuje się sympatię, kibicowanie dwóm psim biedom, są zdjęcia, informacje o postępach, jakie robią, o zmianach na lepsze.Jestem pewna, że skutkuje tu mnóstwo pozytywnej energii, co nie jest bez znaczenia.Może jej kumulacja doprowadzi wreszcie do tego, że AgaG. zmieni tytuły na "MA DOM!!!" i to już będzie prawdziwy happy end.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No, proszę! Do lecznicy chodziłam kiedyś regularnie, teraz rzadziej, ale widuję tam psy i zachowują się różnie, bo dla każdego to mimo wszystko stres.Sum miałby prawo być nieufny, denerwować się, a on jest taki grzeczny.Kochane psisko, naprawdę.Dobrze, że tak dużo jest o nim informacji, tyle różnych zdjęć, to bardzo powinno pomóc w znalezieniu domku.Ludzie są wzrokowcami, zdjęcia najbardziej do nich przemawiają, a one są dowodem, że pies ma znakomity charakter.On lubi ludzi, dogaduje się z innymi zwierzętami, jest posłuszny, zdrowy.Wypiękniał również, jest zadbany, czego więcej chcieć?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, kot to drapieżnik i dla niej to jest najlepsze jedzenie.Niektórych myszy koty nie zjadają, takich, które mają pręgę wzdłuż grzbietu, tylko je zabijają.Są ponoć toksyczne.Koty polują w sposób okrutny, naprawdę.W dowód miłości przynoszą też opiekunowi upolowaną zdobycz, potrafią kilka myszy ułożyć pokotem przy drzwiach.To dopiero jest widok.Moje nie wychodzą, nie polują, żeby była jasność.
Twoi znajomi być może źle karmią kotkę, brakuje jej czegoś.Mysz to kości, tłuszcz, krew, bardzo wszystko kotu potrzebne.
Poczytaj to
bbb4b6db8deb.jpg


Dzięki ewkar.
To wszystko takie proste, ze właściwie mogłam się tego domyślić
ale lepiej to usłyszeć od fachowca niż powtarzać komuś własne domysły.
Jeszcze raz dziękuję.

Wracając do Suma,
to jest to pies wyjątkowy.
Szkoda, że w ogłoszeniach nie mozna pokazać jego zachowań
w różnych sytuacjach.
Zrównoważony i kontaktowy ma w sobie cos takiego,
że automatycznie się go kocha.
Ja nie jestem wylewna, nie lubię "słodzić", "ochac" i "achac"
ale tu z radością napiszę - ktoś kto adoptuje Suma będzie miał wyjątkowego psa.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

No, proszę! Do lecznicy chodziłam kiedyś regularnie, teraz rzadziej, ale widuję tam psy i zachowują się różnie, bo dla każdego to mimo wszystko stres.Sum miałby prawo być nieufny, denerwować się, a on jest taki grzeczny.Kochane psisko, naprawdę.Dobrze, że tak dużo jest o nim informacji, tyle różnych zdjęć, to bardzo powinno pomóc w znalezieniu domku.Ludzie są wzrokowcami, zdjęcia najbardziej do nich przemawiają, a one są dowodem, że pies ma znakomity charakter.On lubi ludzi, dogaduje się z innymi zwierzętami, jest posłuszny, zdrowy.Wypiękniał również, jest zadbany, czego więcej chcieć?

O tak! Pies wspaniały. Nic tylko adoptować i rozpieszczać  i cieszyć się, że ma się  tak fantastyczngo przyjaciela

Link to comment
Share on other sites

zaraz wprowadzam poprawki, bo kk mi zwróciła uwagę że odwrotnie powklejałam rozliczenia u Suma i Ergo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...