Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Przed chwilą, Tianku napisał:

fajna kobieta, obejrzałam jej wypowiedzi 

Prowadzi Fundacje ale też taką grupę: "Kastrujemy bezdomność- grupa dla aktywnych", zapraszam wszystkich którzy chcą działać na skale lokalną budując współprace z gminami, wprowadzając programy kastracji i znakowania. Świetna sprawa, naprawde ma to sens.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, rozi napisał:

Też nie widzę aktualizacji i wkurza mnie to. Akcja skomplikowana, ale przecież coś się dzieje, jest o czym napisać, choćby parę słów - poczekajcie, jutro opowiemy, czy coś.

spokojnie, dopiero kilka dni minęło, sprawa jest wielowątkowa, bo jest podejrzenie dla D. nie tylko znęcanie nad zwierzętami, ale też dochodzi kwestia amunicji i wyłudzania pieniędzy z gmin..

Niby ostatnio czytałam, że psów w dniu interwencji było jednak ponad 1700 na stanie, więc zobacz, to wszystko trwa, żeby je opisać, skatalogować, wiem, że tez ktoś zbiera liste psów zaginionych- poszukiwanych od lat z terenu tych ponad 130 gmin, żeby w razie czego psy właścicielskie wreszcie wróciły do domu. Cały czas jest zbierana dokumentacja sprzed lat nawet, także to jest mnóstwo pracy.

Pan Grzegorz mówił w swoim filmiku, że tak do 2 tygodni będzie wykaz psów i powrót do adopcji, oni jako PDZ będa opłacać- transporty, leczenie, kastracje dla tych ok. 1700 psów i to będzie ze środów tej wielkiej zbiórki.

Tyle wiem rozi w skrócie, bo też całkiem nie nadążam za wszystkimi informacjami.

Poszukiwane są też Fundacje które mogą przejąć nawet po kilka psów...Może ktoś tutaj od nas chciałby wystąpić jako Fundacja?? a my jako grupa dogomaniacka byśmy tymi psami się zajęli??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, rozi napisał:

Na końcu aktualizacj z 20 czerwca 21:47 jest napisane: "Jutro przekażemy Państwu nowe informacje o schronisku (...)"

Jutro, czyli 21 czerwca. I cisza do dziś.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujemy-psy-ze-schroniska-w-radysach

na you tube jest wypowiedź Bielawskiego że kompletują dokumentację psów które zostały w schronisku żeby ruszyć z adopcjami a to potrwa 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

O Warszawie, wiedziałam. O innych miastach, nie. Bardzo mnie cieszy reakcja schronisk miejskich :). Wszystkie psy są nasze :)) 

to chyba na razie jest wyrażenie gotowości...czy przejmą te psiaki faktycznie tego nie wiemy jeszcze..wydaje mi się, że jescze jakieś schroniska się zgłosiły, ale teraz nie pamiętam na pewno, więc nie chce tworzyć

=

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, agat21 napisał:

Jak dobrze, że tyle porządnych schronisk przyjmie psy z radys. Przywraca to wiarę w ludzi. Niektórych chociaż.

też tak uważam ... to trochę nacisk i wolontariuszy i obywateli, ale ładnie się te duże, dobre schroniska zachowały.

1 godzinę temu, Mruczka napisał:

Tylko, czy będą możliwe  adopcje  z tych schronisk  psów z Radys. Pewnie  w porównaniu z Radysami  to te  schrony to Hilton, ale  nadal -  boks, hałas, beton.

Mruczko, jak na razie może ze 300-400 psów ma zapewnione coś lepszego...więc jeszcze w sprawie ponad 1000 można działać.

Adopcje będa mozłiwe, bo- jak dobrze zrozumiałam- to gminy będa odbierać swoje psy i na zasadzie jakiegoś porozumienia jednorazowego, przenosić je do innego schroniska. To nie bedzie umowa stala, tylko jednorazowe przekazanie wynikłe z zaistnialej sytuacji. Ktoś to mądrze przemyślał, tak by nie zablokować schronisk...

Ale też tak jak pisałam- to na razie PROPOZYCJA....i czy gminy skorzystają, nie wiadomo..

ps. zgodnie z ustawą schroniska stanowią schronienie dla psów bezdomnych do czasu adopcji. Jakie warunki sa dobre dla psa zapisano równiez w tym dokumencie. Nie mamy innego prawa. Dla 1700 psów nikt na już nie znajdzie kanapy, tym bardziej, że wiele z nich to będą psy z wielkimi traumami.... może się okazać że to ich jedyna szansa, bo nikt nie wie co będzie za chwile...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, kiyoshi napisał:

Kobieta kompletnie nieprzygotowana do tematu Radys, a wypowiedź Muchowskiego....... bez komentarza, bo nie warto. 

Link to comment
Share on other sites

Masakra co za buc ...

Zarzuty za amunicje... 

I ta teoria spiskowa... 

Ale takich wypowiedzi bedzie niestety wiecej bo ja wierze w to ze jak kontrola pojechala do schroniska to zobaczyla psy boksy sa woda ich psy moze i byly w dobrym stanie.. bo taka kontrola z cala pewnoscia tez musi byc zapowiedziana...

Jak ktos nie zglebi tematu dotyczacego Radys to samo wejscie do schroniska nie da zadnego obrazu tego miejsca 

A czy ktos wie czy ten niby zakaz przyjmowania nowych psow to ktos w sensie jakis organ wydal? Bo nie doczytalam

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tianku napisał:

A czy ktos wie czy ten niby zakaz przyjmowania nowych psow to ktos w sensie jakis organ wydal? Bo nie doczytalam

 

nie odpisałam wcześniej...bo nie byłam pewna, ale teraz niestety musze powiedzieć....najprawdopodobniej ten zakaz to był blef....lub jakaś dezinformacja....

Nie ma ani zakazu przyjmowania nowych zwierzat...ani nakazu wywózki tych co tam są.................................................

to informacja tak na 90%

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

nie odpisałam wcześniej...bo nie byłam pewna, ale teraz niestety musze powiedzieć....najprawdopodobniej ten zakaz to był blef....lub jakaś dezinformacja....

Nie ma ani zakazu przyjmowania nowych zwierzat...ani nakazu wywózki tych co tam są.................................................

to informacja tak na 90%

Tak myślałam :(

tylko teraz to nie wiem.czy to dobrze czy zle... Ale chyba niestety dobrze jest szansa na wiecej czasu dla gmin i.szansa ze psy nie trafia z deszczu pod rynne...

gorzej jak wielu wlodarzy bedzie miec w glowie takie teorie spiskowe jak pan z postow wyzej...

 

P.S. Dziewczyny które zabierały psy z Radys przygotowujecie jakieś dokumenty medyczne? te szczeniaki z parwo np

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...