Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

3 minuty temu, kiyoshi napisał:

GMINY MAJĄ CZAS DO 10 LIPCA BY ODEBRAĆ SWOJE PSY Z RADYS...

DO TEGO DNIA TEZ RADYSY MAJĄ ZAKAZ PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEN...

 

Co będzie z psami ze 130 gmin...które akurat w ciągu tego miesiąca wylądują na ulicy?? gdzie gminy je wyślą? skoro umowy ze schroniskami zwykle podpisuje się na początku roku...a schroniska nie sa z gumy....nie znajdzie sie na już żaden podmiot który podpisze nową umowe ze 130 gminami!!! co będzie z psami?

A kto wydał ten nakaz. Bo coś mi się wydaje że...

Jeśli Radysy jako firma nie została zawieszona,  zamknięta,  wykreslona z rejestru to umowa obowiązuje. 

Dopiero jak sprawa w sądzie się rozpoczpocznie można wydawać postanowienia z klauzulą wykonalnosci. 

Gminy musiałby chyba same rozwiązać umowę i zabrać psy. 

Jeśli tego nie zrobią to psy pozostają w radysach. Być może w tym czasie Sąd może wydawać postanowienie o przekazaniu psów pod opiekę Fundacji X pod warunkiem że gminy wyrażą zgodę? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, uxmal napisał:

A kto wydał ten nakaz. Bo coś mi się wydaje że...

Jeśli Radysy jako firma nie została zawieszona,  zamknięta,  wykreslona z rejestru to umowa obowiązuje. 

Dopiero jak sprawa w sądzie się rozpoczpocznie można wydawać postanowienia z klauzulą wykonalnosci. 

Gminy musiałby chyba same rozwiązać umowę i zabrać psy. 

Jeśli tego nie zrobią to psy pozostają w radysach. Być może w tym czasie Sąd może wydawać postanowienie o przekazaniu psów pod opiekę Fundacji X pod warunkiem że gminy wyrażą zgodę? 

wszędzie na fb o tym piszą...juz nie znajde teraz źródła... taka jest decyzja

ps. może to czas tych wszystkich krzykaczek facebookowo./ klawiaturowych, by zakasaly rękawy i zajęły się psami ze swojego terenu, które latami jechały do mordowni....teraz jest czas, by rozmawiać z gminami o budowie małych międzygminnych przytulisk z dobrym wolontariatem...Teraz los psów jest już dosłownie w Waszych rękach

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, uxmal napisał:

A kto wydał ten nakaz. Bo coś mi się wydaje że...

Jeśli Radysy jako firma nie została zawieszona,  zamknięta,  wykreslona z rejestru to umowa obowiązuje. 

Dopiero jak sprawa w sądzie się rozpoczpocznie można wydawać postanowienia z klauzulą wykonalnosci. 

Gminy musiałby chyba same rozwiązać umowę i zabrać psy. 

Jeśli tego nie zrobią to psy pozostają w radysach. Być może w tym czasie Sąd może wydawać postanowienie o przekazaniu psów pod opiekę Fundacji X pod warunkiem że gminy wyrażą zgodę? 

Fundacje nie są z gumy i niewiele ma własne schroniska.

Schroniska powinny być "panstwowe" z dobrze działajacym wolontariatem.

Marta,kto moze prywatna firme wykreslic z rejestru dzialalnosci?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, UlaFeta napisał:

Fundacje nie są z gumy i niewiele ma własne schroniska.

Schroniska powinny być "panstwowe" z dobrze działajacym wolontariatem.

Marta,kto moze prywatna firme wykreslic z rejestru dzialalnosci?

Jeśli to sp z o o to KRS. W normalnych warunkach wniosodawca to przedsiębiorstwo. 

Edit Nad sprawa Radys głowią się mądrzejsi. Pzepraszam za te rozważania - bardzo ciekawa sprawa. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

Nie. Sąd musi "wyrazić zgodę "

Sąd? Nie wydaje mi się. 

"Właściciel" tego kurortu moze dostac zakaz posiadania psow i wtedy to samo by sie zlikwidowalo.Chyba,ze przepisze na kogos innego.

Wyczytalam,ze buduja z synem kolejne schronisko:(

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, UlaFeta napisał:

Sąd? Nie wydaje mi się. 

"Właściciel" tego kurortu moze dostac zakaz posiadania psow i wtedy to samo by sie zlikwidowalo.Chyba,ze przepisze na kogos innego.

Wyczytalam,ze buduja z synem kolejne schronisko:(

 

Ula napisałam o spółce z o o Nie wiem czy Radysy to s. c czy zwykła działalność. 

Oczywiście że może przepisać. 

A gdzie te drugie budują? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry dziewczyny

Nie ma żadnej budowy Radsysy II. Obiekt powstawał nielegalnie i jest już nakaz rozbiórki tego co zbudowano. Zdementuje tez inne nieprawdziwe informacje, które się pojawiały:

  • nie było żadnego przecieku przed internwecją. Przeprosiła za to kłamstwo wczoraj jedna z inspektorek na swoim profilu
  • na terenie Radys rozkopywano teren bo miały być tam pogrzebane szczątki zwierząt (niektórzy pisali że zakopywanych żywcem)- niczego takiego nie znaleziono

 

Czy jest na tej grupie ktoś kto mieszka na terenie gminy która do dnia interewncji wywoziła psy do radys???? Jeśli tak prosze się ujawnić. Moe warto skupić się konstruktywnie i pomóc..bo gmina na pewno nie będzie mieć pomysłu gdzie przenieść te swoje"balastu"...może uda się chociaż kilka istnień uratować, moze uda sie podpowiedziec gminom gdzie można podpisać umowy, jak psy  zabezpieczyć. Sa tu dziewczyny które przerabialy podobne tematy...

nie można podchodzić, że urzędnicy mają dać rade i to już nas nie obchodzi. dzis przeczytałam kometarze, że powinni postawić kojce i sami w nich sprzątać to się nauczą...moje doświadczenie z gminnymi przechowalniami znacie..są to miejsca poza wszelkim nadzorem, na granicy prawa, bez wolontariatu bedą umieralniami...Dzis też przeczytałam, że lepiej dla psó z podległych gmin by umierały na wolności niż jakby miałt jechać do radys....To poyślcie..taka Bunia moja umierająca na łąke, Resio umierający w rowie, Kubuś umierający przy łancuhu...i moge mnożyć?? to nie jest konstryktywna pomoc...cel sam w sobie- zamknąć radysy...i hura...:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z tego co mówił G. Bielawski, organizacje będą stopniowo zabierać psy. Na dniach, zostaną wznowione adopcje i psy dowiozą w każde miejsce w Polsce ( też GB). Oczywiście, gminy które przekazały tam psy, pewnie będą miały pierwszeństwo w ich odbiorze i będą do niego zachęcane. Tym co piszą wkurzeni ludzie w necie, nie należy się przejmować, bo to jest odreagowanie negatywnych  emocji, po ujawnieniu warunków, w jakich żyły zwierzęta .

Ważne jest, żeby działać zgodnie z prawem i nie wylać dziecka z kąpielą. Radys nie odbiorą - mogą na jakiś czas zamknąć, nałożyć kary itp, bo to jest własność prywatna.  Dlatego sądzę, że w którymś momencie, wznowią działalność, ale już w inny sposób. 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kiyoshi napisał:

Dzień dobry dziewczyny

Nie ma żadnej budowy Radsysy II. Obiekt powstawał nielegalnie i jest już nakaz rozbiórki tego co zbudowano. Zdementuje tez inne nieprawdziwe informacje, które się pojawiały:

  • nie było żadnego przecieku przed internwecją. Przeprosiła za to kłamstwo wczoraj jedna z inspektorek na swoim profilu
  • na terenie Radys rozkopywano teren bo miały być tam pogrzebane szczątki zwierząt (niektórzy pisali że zakopywanych żywcem)- niczego takiego nie znaleziono

 

Czy jest na tej grupie ktoś kto mieszka na terenie gminy która do dnia interewncji wywoziła psy do radys???? Jeśli tak prosze się ujawnić. Moe warto skupić się konstruktywnie i pomóc..bo gmina na pewno nie będzie mieć pomysłu gdzie przenieść te swoje"balastu"...może uda się chociaż kilka istnień uratować, moze uda sie podpowiedziec gminom gdzie można podpisać umowy, jak psy  zabezpieczyć. Sa tu dziewczyny które przerabialy podobne tematy...

nie można podchodzić, że urzędnicy mają dać rade i to już nas nie obchodzi. dzis przeczytałam kometarze, że powinni postawić kojce i sami w nich sprzątać to się nauczą...moje doświadczenie z gminnymi przechowalniami znacie..są to miejsca poza wszelkim nadzorem, na granicy prawa, bez wolontariatu bedą umieralniami...Dzis też przeczytałam, że lepiej dla psó z podległych gmin by umierały na wolności niż jakby miałt jechać do radys....To poyślcie..taka Bunia moja umierająca na łąke, Resio umierający w rowie, Kubuś umierający przy łancuhu...i moge mnożyć?? to nie jest konstryktywna pomoc...cel sam w sobie- zamknąć radysy...i hura...:(

Błagam, nie pisz tak, jakby w Radysach psy miały dobrą opiekę, bo to tak brzmi. Miały szczęście te, które zostały wyciągnięte. Te, które tam zostały tj znakomita większość, już nie. 

I nie każde przytulisko gminne jest umieralnią. W moim miasteczku, czy u Malagos, są to dobre i przyjazne miejsca, w których  psy są pod opieką i  znajdują domy

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, konfirm31 napisał:

Błagam, nie pisz tak, jakby w Radysach psy miały dobrą opiekę, bo to tak brzmi. Miały szczęście te, które zostały wyciągnięte. Te, które tam zostały tj znakomita większość, już nie. 

I nie każde przytulisko gminne jest umieralnią. W moim miasteczku, czy u Malagos, są to dobre i przyjazne miejsca, w których  psy są pod opieką i  znajdują domy

dlczego przekręcasz moje słowa kochana :(  gdzie ja napisałam że miały dobrze?? no gdzie kotuś? proszę podkreśł mi cytaty w mojej wypowiedzi, które to sugerują, ok?

całkiem o czym innym pisze. Od lat powtarzam, że powinny powstawać małe międzygminne schroniska. Radysy to piekło dla psów, przeciez wiem jaki psy wyciągałam, wiem jakie tam są choroby. Nawet nie wiem czy jej możliwe w ogóle polepszenia tam bytu, bo to po prostu za wielki twór żeby to w ogóle sensownie ogarniać.

Pisze o gminach teraz, o 130 gminach. Pisze wyraźnie- czy ktoś z nas jest tam?? bo w gminach jak zaczną budować przytuliska na włąsną ręke to psy trafią spod rynnny, pod rynne...tylko inną...

Błagam...nie pisz, że bronie radys

 

ps. w moim miasteczku tez jest gminna przechowalnie i na naszym terenie jest ich 6 czy 8. Bez wolontariatiu te miejsca są piekłem! nie zgodzisz sie z tym????? ile Malagos poświęca czasu psom ze swojej gminy???? czy na terenie tych 130 gmin są osoby jak Malagos?? Własnie ich szukam!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...