Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Jaaga z całym szacunkiem ale nieodbieranie przez schroniska niechcianych zwierząt to nie jest wg mnie właściwa polityka. Jak ktoś psa nie chce to znajdzie sposób... Może lepiej psa odebrać niż znajdować przywiązane w lesie,  zjadane żywcem przez robaki ofiary. Ja mialam okazję słyszeć nieraz groźby. "Elegancka" panienka potrafiła powiedzieć, że jak do wieczora nie odbierzemy psa to jej tatuś sobie "poradzi". Wcześniej była urocza, jeździła do pieska, brała na spacery. Po adopcji jednak zmienila zdanie. I co miał tam zostać u tej modliszki. A w kwestii ugryzienia to w to nie wierzę. Jeśli nawet sunia w obronie własnej złapała ostrzegawczo to trudno mówić o agresji.Nie wiem po co to tu na forum roztrząsać. Jakby tak patrzeć to ja mam same agresywne psy bo każdy z jakiegoś powodu dziabnal, np przy obcinaniu pazurow albo wyczesywaniu.Skupmy się na suniach i tym, że już w poniedziałek będą u anecik. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, seramarias napisał:

Dziewczyny , czy dla Malgorzatki nie ma szans na hotelik, dt? Taka śliczna malizna, bardzo przestraszona, strasznie szkoda, żeby została...Na dobry początek gdyby  udało się ją zabrać ma ode mnie 150 zł, na razie jednorazowo, ale potem pomyślę o stałym wsparciu dla niej. 

Ja też się cały czas martwię. Taka kruszyna. 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tyśka) napisał:

To jest Małgorzatka:

img_20200907_130141.jpg.478f9f4f10d6e11a5c46fd7bd1b314fb.jpg

 

 

 

2 godziny temu, seramarias napisał:

Dziewczyny , czy dla Malgorzatki nie ma szans na hotelik, dt? Taka śliczna malizna, bardzo przestraszona, strasznie szkoda, żeby została...Na dobry początek gdyby  udało się ją zabrać ma ode mnie 150 zł, na razie jednorazowo, ale potem pomyślę o stałym wsparciu dla niej. 

Nie mogłam spać w nocy myśląc o tej kruszynce. Rano porozmawiałam z Ellig, potem z Anetą.

Chyba nie damy rady jej tam zostawić, a jednocześnie nie mamy kasy na jej utrzymanie. 

Może wspólnymi siłami udałoby się jakoś uzbierać na jej utrzymanie? Seramarias zaproponowała pierwszą pomoc, za co z całego serca dziękuję. Ja podliczę dzisiaj swoje finanse i na pewno jakąś stałą deklarację dla niej przeznaczę. Szukamy dobrych serduszek, które wesprą maleńką jakąkolwiek wpłatą. Najchętniej stałą, ale każda jednorazowa jest też na wagę złota. Gdyby udało się coś zebrać do niedzieli, w poniedziałek sunia mogłaby przyjechać do hoteliku razem z Figą i Dropiatką.  Bardzo proszę o pomoc dla sunieczki!!!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak dropiata ma książeczkę zdrowia to może sa namiary jej poprzednich właścicieli i można-by zadzwonić i zapytać o imię.  Bez kłócenia czy wypominania żadnego -po prostu o imię zapytać.

Szkoda, że nie jest tak,że kazdy kto ma psa, czy kota płaci jakąś opłatę, takie jakby obowiązkowe ubezpieczenie, i te pieniądze bierze konkretnie schronisko, ale musiałoby to być dobrze finansowo rozwiązane, a jak nie może sie zajmować psem, czy kotem, bo musi wyjechać, albo umrze, albo nie daje rady, albo choruje poważnie to może oddać psa do tego schroniska, i oni szukają psu domu -tak jak teraz. Pisze wtedy oświadczenie, że zrzeka sie praw do psa i dołącza obowiązkowo ksiązeczkę zdrowia z obowiązkowymi szczepieniami.

Mam psa z lasu, przywiązanego w lesie,  to nie było nic wiadomo -ani jakie imię, ani czy szczepiony, a i pies sie namęczył niepotrzebnie w tym lesie.

A miałam tez kota ze schroniska, z książeczką zdrowia, to było znane i imie kota, i kiedy zaszczepiony i w jakiej przychodni vet wcześniej był leczony  -przepisałam tylko w przychodni kota na siebie,

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Ewa Marta napisał:

 

Nie mogłam spać w nocy myśląc o tej kruszynce. Rano porozmawiałam z Ellig, potem z Anetą.

Chyba nie damy rady jej tam zostawić, a jednocześnie nie mamy kasy na jej utrzymanie. 

Może wspólnymi siłami udałoby się jakoś uzbierać na jej utrzymanie? Seramarias zaproponowała pierwszą pomoc, za co z całego serca dziękuję. Ja podliczę dzisiaj swoje finanse i na pewno jakąś stałą deklarację dla niej przeznaczę. Szukamy dobrych serduszek, które wesprą maleńką jakąkolwiek wpłatą. Najchętniej stałą, ale każda jednorazowa jest też na wagę złota. Gdyby udało się coś zebrać do niedzieli, w poniedziałek sunia mogłaby przyjechać do hoteliku razem z Figą i Dropiatką.  Bardzo proszę o pomoc dla sunieczki!!!

POMOGĘĘĘĘĘ !!!

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Poker napisał:

ewu, spytaj proszę w schronie o książeczkę zdrowia i o imię i czy coś wiadomo o sterylce. To naprawdę ważne informacje.

Jeżeli w schronie nie wiedzą , to należałby w końcu pouczyć kierowcę , żeby pytał o takie sprawy.

Z tego co wiem, nie dali książeczki, tylko skan zaświadczenia o szczepieniu. Nie pytajcie, dlaczego kierowca się na to zgodził, bo nie wiem. Ludzie często nadużywają argumentu RODO w kwestii ochrony danych osobowych.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

ewu, spytaj proszę w schronie o książeczkę zdrowia i o imię i czy coś wiadomo o sterylce. To naprawdę ważne informacje.

Jeżeli w schronie nie wiedzą , to należałby w końcu pouczyć kierowcę , żeby pytał o takie sprawy.

Pytalam, oni też się dobijali i dostali skan z książeczki z aktualnymi szczepieniami. Imienia nie znają. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Dam 10 zł stałej

Bardzo Ci serdecznie dziękujemy:)

Czyli dziewczynka ma:

150 zł jednorazowej od Seramarias

10 zł stałej od Nesiowatej

30 zł - stałej ode mnie

Pomoc od Poker (nie wiem jeszcze jaka, ale jak Poker obiecuje, to coś dobrego z tego wyjdzie)

Anecik obiecała porozmawiać z jakimś dobrym Duszkiem, żeby też pomógł jakoś:)

Szukamy dalej pomocy dla malutkiej suni Małgorzatki/Meli.

Dzisiaj założę jej wątek. Wiem już o niej co nieco. Znalezione w ciąży przeszła sterylkę aborcyjną. Jest wystraszona, ale po chwili przerażenia lgnie do człowieka. Nie możemy jej zostawić w schronie, wierzę , że razem damy radę jej pomóc:)

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, elik napisał:

Nie mogę nie dołożyć się do pomocy dla tej bidulki. Dam 20,00 zł stałej.Może wypali DS dla mojego Kacperka, to jakoś dam radę. Jak nie wypali, to będzie bieda.

Elik, to może na teraz daj 20 zł jednorazowo, a jeśli DS dla Kacperka wypali, wtedy zamienimy na stałą? Masz też kilka psiaków pod opieką.... Bardzo dziękujemy za pomoc, ale proszę przyjmij moją propozycję:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mamy dzisiaj dzień niespodzianek:) Okazuje się, że Figa i Dropiatka (przepraszam, nie pamiętam jej imienia) są już w hotelu:) Zostały przywiezione przez pracownika schroniska. Było za późno, żeby załatwiać zabranie Małgosi/Meli. Po nią pojedzie oddzielnie Anecik z mężem. Mam nadzieję, że uzbieramy na jej utrzymanie, już i tak nie umiałybyśmy jej tam zostawić.

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, mgog napisał:

Na Małgosię dam skromnie 20 zł stałej.

Oj, jak cudownie! Bardzo Ci dziękuję:) To wcale nieskromnie, tylko zacnie bardzo:) 

Czyli dziewczynka ma:

150 zł jednorazowej od Seramarias

10 zł stałej od Nesiowatej

30 zł - stałej ode mnie

20 zł - stałej od mgog

Pomoc od Poker (nie wiem jeszcze jaka, ale jak Poker obiecuje, to coś dobrego z tego wyjdzie)

Anecik obiecała porozmawiać z jakimś dobrym Duszkiem, żeby też pomógł jakoś:)

 

Postaram się założyć jej dzisiaj wątek:)

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Ewa Marta napisał:

Oj, jak cudownie! Bardzo Ci dziękuję:) To wcale nieskromnie, tylko zacnie bardzo:) 

Czyli dziewczynka ma:

150 zł jednorazowej od Seramarias

10 zł stałej od Nesiowatej

30 zł - stałej ode mnie

20 zł - stałej od mgog

Pomoc od Poker (nie wiem jeszcze jaka, ale jak Poker obiecuje, to coś dobrego z tego wyjdzie)

Anecik obiecała porozmawiać z jakimś dobrym Duszkiem, żeby też pomógł jakoś:)

 

Postaram się założyć jej dzisiaj wątek:)

 

Serce rośnie jak to czytam. Tyle tu dobra. Dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Anecik. Sunia jest gruba jak serdelek. Trzeba odchudzić. ładnie chodzi na smyczy. Jest grzeczna.

Będę tłuc bazarki na  obie sunie. Już zaczynam. Założę " mojej" suni wątek.

Rozmawiałam  z p. Magdą z przytuliska. Postara się wyciągnąć informacje o niej.  A swoją droga poproszę Anecik , żeby obejrzała jej brzusio czy nie jest przypadkiem widoczna blizna.

ewu, czy w schronie sprawdzają czy jest czip ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tak się rozpędziłam, że założyłam od razu wątek Małgorzatce/Meli. Do niej zapraszam szczególnie. Pozwoliłam sobie wpisać tam Wasze deklaracje. Jak tylko przyjedzie do hotelu w poniedziałek, będę rozsyłać numer konta. Swoją deklarację wpłacę od razu:)

https://www.dogomania.com/forum/topic/352466-mała-melamałgorzatka-którą-chcemy-wyciągnąć-ze-schroniska-prosi-o-pomoc/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...