Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Kochani ważna wiadomość! Odnalazła się Sabinka - dzikusek będący pod opieką Basi - ewu! Jest u Pani Aleksandry, która w końcu skontaktowała się z Magdą ze Stowarzyszenia. Mówiła, że sunia nie może u niej zostać, że doszła z nią do ściany i dalej nie pójdzie. Miała jechać do pani Ewy z Krakowa jak tylko zwolni się tam miejsce. Basia na to czekała. Pani Ewa jest prywatnym DT. Magda ma do niej jakiś namiar i będzie do niej dzwonić pytać o miejsce. Jak tylko będzie, trzeba zorganizować transport. Magda mówi, że jak się nie uda, to ona sama zawiezie sunię do Krakowa. Problem jednak jest taki, że Pani Ewa nie wystawi rachunku, dlatego sunie musimy wesprzeć zbiórką prywatną. Myślę nad tym, żebyśmy jakoś wspólnie wzięły ją pod opiekę. Można jej założyć wątek i zebrać deklaracje. Nic o niej jeszcze nie wiem, ale jestem w kontakcie z Magdą i powoli dowiemy się wszystkiego. Czy ktoś z Was pomoże w jej utrzymaniu? Ja na pewno coś zadeklaruję, ale muszę się podliczyć, bo coraz więcej mam deklaracji.

Sabinka przeszłaby pod naszą dogomaniacką opiekę. Po chwili poznania suni można jej robić ogłoszenia i szukac domu.

Magda ma się skontaktować z hotelem, w którym są inne psiaki Basi, będą się starały wesprzeć ich utrzymanie, ale będą też wdzięczne za naszą pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

ewu Sabinkę rozliczała na tym wątku: 



- ale to taki zbiorczy, wydaje mi się że bardziej czytelnie będzie jak założy się jej nowy wątek.

Dobrze, że sunia się odnalazła. To suczka, która pojawiła się znikąd z dwoma szczeniakami, krążyła między jednym gospodarstwem a lasem pod Biłgorajem. Zanim udało się złapać psiaki, jeden szczeniak Sabinki został znaleziony martwy. Wtedy ewu podjęła decyzję, że pomoże nie tylko szczeniakowi Uli, ale również mamie... nawet jeśli jest dzika. Sabinka ma problemy z łapką. Jak będzie wątek mogę zgrać z nią filmiki i zdjęcia, które mam, jeszcze przed złapaniem. Dam znać dziewczynom z Biłgoraja to może też coś się dorzucą do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:30, Ewa Marta napisał:

Nie wiem jaki jest jej aktualny stan. Nie wiem, czy ta Pani Ewa ją przyjmie i za jakie pieniądze. Nic nie wiadomo na razie.

 

Jak będzie coś wiadomo to daj znać... wątku Sabinki nie poprowadzę 😞 niestety, mimo że czuję się jakoś odpowiedzialna za Sabinkę... ale nie dam rady 😞 Nie mamy nikogo do pomocy nad naszym maleństwem, które lada chwila przyjdzie na świat. Muszę mierzyć siły na zamiary. Ale tekst do zbiórki mogę skrobnąć i pomagać z doskoku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:35, Tyśka) napisał:

Jak będzie coś wiadomo to daj znać... wątku Sabinki nie poprowadzę 😞 niestety, mimo że czuję się jakoś odpowiedzialna za Sabinkę... ale nie dam rady 😞 Nie mamy nikogo do pomocy nad naszym maleństwem, które lada chwila przyjdzie na świat. Muszę mierzyć siły na zamiary. Ale tekst do zbiórki mogę skrobnąć i pomagać z doskoku.

ja też nie czuję się na siłach zakładać kolejnego wątku. Nie wiem co robić 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:13, Ewa Marta napisał:

Magda ma się skontaktować z hotelem, w którym są inne psiaki Basi, będą się starały wesprzeć ich utrzymanie, ale będą też wdzięczne za naszą pomoc.

 

Ja wiem o dwóch staruszkach : Mustafa i jeszcze jeden , którym Basia sama opłacała hotel. Czasami ktoś wspomógł ale teraz 😞 trzeba  też o nich pomyśleć ... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 04:22, Nesiowata napisał:

Ares też żegna Ewu. To dzięki niej wyszedł ze schroniska i może teraz spać i dreptać kiedy i jak mu się podoba.

Moja Sonia też zawdzięcza Basi dzisiejsze wygodne życie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 20:48, Poker napisał:

Nie mogę się uspokoić . Ciągle w uszach dźwięczy mi głos ewu, gdy dzwoni w sprawie wizyty albo omówić przyjazd psa.

Ehhh, do d... takie życie.

Ja buczę po kilka razy dziennie. Też myślę, że do...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 20:48, Poker napisał:

Nie mogę się uspokoić . Ciągle w uszach dźwięczy mi głos ewu, gdy dzwoni w sprawie wizyty albo omówić przyjazd psa.

Ehhh, do d... takie życie.

 

Dnia 6.01.2022 o 21:47, elik napisał:

Ja buczę po kilka razy dziennie. Też myślę, że do...

też tak mam 😞 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 20:48, Poker napisał:

Nie mogę się uspokoić . Ciągle w uszach dźwięczy mi głos ewu, gdy dzwoni w sprawie wizyty albo omówić przyjazd psa.

Ehhh, do d... takie życie.

 

Dnia 6.01.2022 o 21:47, elik napisał:

Ja buczę po kilka razy dziennie. Też myślę, że do...

Do...

Wszędzie gonimy, mało czasu na zatrzymanie, na czułość, rozmowy o niczym.

A tu nagle  bum, nie ma człowieka i zdajemy sobie sprawę, że  wszystko się skończyło, tutaj także.

Była jedną z nas, kolejną której będzie brakować - zwierzętom i nam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2021 o 00:15, elik napisał:

W Miedarach znalazł się malutki piesio, który kompletnie sobie nie radzi w warunkach schronu.  Znajoma Basi, wolontariuszka z Miedar, przysłała mi zdjęcia pieska z prośbą, żebym zamieściła je na wątku Basi w nadziei, że ktoś ulituje się nad maluszkiem. Ja już nie dam rady wziąć kolejnego psiaka pod opiekę  😞  

IMG-20211227-WA0000.jpg.4d4e3400e65aeae3705da2ffd60d0403.jpg

IMG-20211227-WA0001.jpg.b8ecfb6b319e13cc9ee841348cdfd97e.jpg

 

Dnia 2.01.2022 o 18:05, elik napisał:

 

Dowiedziałam się niewiele  😞

Piesek pozytywny do ludzi i innych psiaków. Ma 2 - 3 lata w schronie jest około 3 miesiące.

Chętnie ogłoszę pieska, ale czyj numer telefonu podać? I jakie imię? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 11:41, Tyśka) napisał:

 

Chętnie ogłoszę pieska, ale czyj numer telefonu podać? I jakie imię? 

Dzięki Tysiu.   Zapytam p. Magdę i odpowiem. Dobrze byłoby, go ogłosić, bo bez tego piesek nie ma żadnych szans  😞  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...