Jump to content
Dogomania

Sznupka spod Śmietnika zamieszkała na salonach i ma dom


konfirm13

Recommended Posts

[quote name='wilczy zew']Jestem przeciwna szybkiemu spuszczaniu psa ze smyczy!
Zobbacz czy przy lapach(''stopach'') nie ma bardzo dlugiej siersci-takie ''buty'',to zniechęca do sniegu.

Moje sznauce lubia snieg a mrozu nie zauważają :-)[/QUOTE]

Ja też :). Buty ze śniegu się jej nie robią, bo u nas teraz śnieg nie jest lepki. Jest duży mróz - w nocy -20, w dzień - 14


[quote name='danyww']Jestem z Wami od początku założenia wątku. Podczytuję ale nie piszę ..tak czasami mam.:oops:

Udział w głosowaniu chętnie zabiorę bo sunia jest cudna. :loveu:
Najbardziej podobają mi się zdjęcia nr 1 i nr 8. :lol:[/QUOTE]

Witaj :). Cieszę sie że nas czytasz i dzięki za głosowanie :).[B]
Zdjęcia nr 1 i nr 8[/B] - zapisane :)
Rzeczywiście, Buffy jest przeurocza . Naprawdę, taka do zjedzenia. Cudownie tańczy hopaka, zanim usiadzie na dupci(coraz szczuplejszej ;)), żeby dostać ciasteczko wątróbkowe :)

[quote name='Mazowszanka2']Ja zagłosuję na zdjęcie [B]nr 2-[/B] stoi przy człowieku co pokazuje jej wielkość
Zdjęcie [B]nr 5 [/B]na którym widać jak piekne ma futerko.

Zdjęcie "budy" też bym dała. Żeby ludzie przekonali się, że jest to pies uratowany z opresji, a nie taki co znudził się właścicielom.[/QUOTE]

Dzięki, Gosiu za głos :).[B] Nr 2 i 5 - zapisane. [/B]I ja [B]też jestem za daniem "budy" w ogłoszeniu[/B]. W sumie - jest bardzo medialna ........

[quote name='wilczy zew']Ciekawe skąd znalazła się w tej budzie?[/QUOTE]

Tego się nigdy nie dowiemy......

Błąkała się od późnego lata po miasteczku i [B]przeżyła dzięki dobrym ludziom[/B], którzy ją cały ten czas codziennie karmili(podobno była jak szkielet), zawieźli do uśpienia ślepy miot (8 szczeniąt), zaszczepili, odrobaczyli, dali zastrzyk hormonalny, żeby zbyt szybko nie była w nasŧępnej ciąży. Oswoili i wybudowali jej budę - taką, jak mogli.
To wiem i [B]mam dla tych Ludzi (celowo dużą literą), ogromny szacunek :)
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wilczy zew']Nie chodzo buty ze śniegu tylko z siersci-jak jest za długa.[/QUOTE]
Dzięki. Jutro na spokojnie pooglądam jej łapki i napiszę. Zupełnie nie znam się na sznupkach :shake:

[quote name='Mattilu']Glosuje na zdjecia nr 2 i nr 6. Ma takie rozbrajajace spojrzenie na tym ostatnim.[/QUOTE]
Dziekuję :) Zapisałam - [B]zdjecia nr 2 i nr 6[/B].

W chwili obecnej, punktacja przedstawia sie następująco:

zdjęcie nr 2 wybrały 4 osoby
zdjęcie nr 8 wybrały 4 osoby

zdjęcie nr 3 wybrały 3 osoby

zdjęcie nr 1 wybrały 2 osoby

zdjęcie nr 4, 5, 6 - po 1 osobie

[B]Prowadzą zdjecia nr 2, 8 i 3[/B]
Może ktoś jeszcze zagłosuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Głosuje na fotki nr 4 i 8, piękne zdjęcia, chociaz najbardziej podoba mi się nr 11 :) bo jest na nim Onek :)[/QUOTE]
Mnie też ta 11 bardzo pasuje, ale Bliss zdecydowanie dominuje(optycznie) na tym zdjęciu. Aparat ją kocha - jak wszystkie ONki, a my nie mamy takich umiejetności/aparatu, żeby wyodrębnić pierwszy plan :(
[B]Fotki nr 4 i 8 zapisane w kajeciku [/B] - dzięki za głos :)

[quote name='lizka']Zdjęcia 6, 7, 8 plus fotka "budy" :D To moje typy ;)[/QUOTE]

Dziękuję :). Dopisuję Twoje typy -[B] 6, 7, 8 plus fotka "budy[/B]" - też jestem jej zwolenniczką.
"Buda" ma już następnego bezdomnego lokatora - niestety, ale i "stety", bo tam mu cieplej, niż na dworze, a dobrzy Ludzie dokarmiają go, jak poprzednio Buffy..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']Bez przesady przecież byłoby to kolejne zdjęcie...[/QUOTE]

Żartujemy :)


A na serio, to[B] casting zbliża się do końca - dzisiaj koniec o 21.30[/B], bo jutro rano wyjeżdżam i chcę szybko sklecić tekst do ogłoszeń i ze wszystkim polecieć na bazarek do Ziutki, kupić pakiety ogłoszeń i.....ogłaszać psie cudo. Ostatnia szansa na głosowanie ;)
Głosował telefonicznie nowy domek naszego poprzedniego tymczasa - Maxa. Śledzą wątek Buffy :). [B]Proponowane zdjecia, to 2, 8, 9 i 10 .[/B] Zapisałam :)

Dzisiaj na spacerze z sunią, spotkałam kolejną psią biedę, która zamieszkała w budzie po Buffy(w ogłoszeniu, będzie Bafi, bo to bardziej po naszemu ;)). To młody chłopak - podrostek czarny, podpalany o klapnietych uszach :(.......
A Buffy, interesują się pieski. Nie namolnie, ale jednak.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']To co zrobimy ze sterylizacją? Ja bym zaryzykowała teraz, bo bez sterylki lepiej jej nie wydawać.[/QUOTE]
Jestem 'Za', ale obecnie nie dysponujemy czasem. Jeśli - to w czasie lutego.

[quote name='wiosenka']słusznie...tym bardziej, że pieski interesuja sie tez przy ropomaciczu...[/QUOTE]
Nie strasz....:(. Bafi(teraz już bedzie po polsku;)) ma płaski,brzuszek i suche sutki. Zabawki ją interesują w celu gryzienia. Ale wiem, że w każdej chwili, może się wszystko zmienić.

[quote name='Mazowszanka2']To ja się przypominam, że mogę zgłosić Buffy do Akcja Sterylizacja. Zwracają 100 %.[/QUOTE]
Dzieki. Tu jedna z Pań Opiekunek, mówi, że spróbuje załatwic sterylke na koszt miasta. Nie wiem , czy sie to uda, Skłonni jesteśmy założyc z własnej kieszeni , a potem wystąpić o zwrot -tylko czy to jest możliwe? [B]Wolimy obciążyć kosztami miasto (to jest obowiązek władz miejskich - chyba ustawowy? dbania o bezdomne zwierzęta - malagos, podpowiedz)[/B], niż Akcję Sterylizacja, która musi dbać i o inne biedy.....

******************************************************
Póki co, wymodziłam ogłoszenie:

[I]Sznaucerka średnia Bafi szuka domu.
[/I]
[I]Jest piękna, młoda, czarna i trochę rozczochrana. Ma wymowne, pełne życia brązowe oczy i 2-2,5 lat. Nie wiem, co robiła poprzednio, ale jak ją poznałam, była mieszkanką „budy” spod śmietnika i tylko dobrym ludziom , którzy ją codziennie karmili i głaskali, zawdzięcza życie. Ponieważ mróz był coraz mocniejszy, daliśmy jej u siebie dom tymczasowy. [/I]
[I]Szukamy dla niej domu stałego. Jest posłuszna, grzeczna, nie brudzi i nie niszczy w domu (ma zabawki,którymi się bawi), ładnie chodzi na smyczy automatycznej. Cała jest miłością i radością kiedy widzi człowieka. Przyjazna dla wszystkich ludzi(w tym i dzieci), psów i chyba również - kotów(jedna z jej poprzednich Opiekunek, ma koty). Uwielbia głaskanie i wszelkie pieszczoty. Bardzo się cieszy z każdego kontaktu z człowiekiem. W domu nie szczeka, tylko jak ktoś chodzi po schodach – ostrzega, że ona tu mieszka. Jest zaszczepiona p. wściekliźnie, odrobaczona, odpchlona. Jeżeli do czasu adopcji, nie zdążymy ze sterylizacją, adoptujący zobowiąże się wysterylizować sunię. [/I]
[I]Bafi zostanie wydana po podpisaniu umowy adopcyjnej, ale nie do budy, ani na łańcuch. To wspaniały towarzysz zarówno dla osoby samotnej, jak i rodziny z dziećmi. [/I]
[I] Mieszka na północnym Mazowszu. [/I]
[I]Telefon kontaktowy –Krystyna:.................

[/I]
[I] To wspaniała sunia i warta najlepszego domu i własnych, kochających ludzi. [/I]



Mogę zmienić na:" [I]przed wydaniem do adopcji, zostanie wysterylizowana[/I]", ale prawda jest taka(sprawy osobiste), że nie wiem, jak mi to wszystko czasowo się poukłada :shake: i na dzień dzisiejszy, nie mogę tego gwarantować:(. No, to napisałam, jw.
[B]Bardzo proszę, o poprawki wymodzonego tekstu :)[/B]

Edited by konfirm13
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']Tekst bardzo dobry :)
Jasne, że najlepiej jak zapłąci miasto. I tak wyjdzie taniej niż hycel i schronisko. Powinni się cieszyć, że ich wyreczacie.
Jeśliby się jednak nie udało to jest taka opcja, że wykładasz z własnej kieszeni, a AS zwraca.Warunek: pies w DT a nie w DS.[/QUOTE]

[B]Ok Dzięki :). [/B]
To zanoszę tekst i zdjecia na bazarek Ziutki :) Na fb już Bafi wrzuciłam(ale nie zrobiłam "wydarzenia", bo nie bardzo potrafię i nie mam teraz czasu tego prowadzić tylko proszę o udostępnianie :))
Zdjęcia , które wygrały casting(po podliczeniu wszystkich głosów, oraz - moich i Tomka ;), są następujące:

[B]1. zdjęcie nr 8 - absolutny zwycięzca - (10 osób za)
2. zdjęcie nr2 - (7 osób za)
3. zdjecie nr3 - ( 5 osób za)
4 zdjęcie nr 6 - (3 osoby za)[/B]
Pozostałe - 1, 2 osoby za.

[B]Wszystkim głosującym, w imieniu Bafi dziekuję za głosowanie :)

[/B]Ps. Ogłoszenia się robią. Ponieważ na każde województwo i miasto - trzeba zmieniać tekst(a może i zdjecia) , zostajemy przy Mazowszu;)

Edited by konfirm13
Link to comment
Share on other sites

A miałam już nie wchodzić na kolejne wątki..., nie wchodzić na kolejne wątki... nie wchodzić... :splat: :splat: :splat:

Zaraz doczytam - niedużo mi już zostało...
---------------------------------

[SIZE=3]Konfirm+TŻ, szacun! :Rose:[/SIZE]

[B]Głosowanko: numerki 2, 3, 8, 9 - po 5 pkt. :happy1:


[/B][COLOR=#0000ff]Edit:[/COLOR]
Spóźniłam się... :bigcry:

Edited by inka33
Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Z finansowaniem sterylizacji przez miast/gminę jest tak, jak ma zapisane w uchwale z marca ub.roku. Zależy co radni uchwalili, czasem jest finansowanie 100%, czasem 50%, a najczęściej nic.[/QUOTE]

[B] Dzięki :).[/B] Jak się ogarnę, będę się dopytywać. Póki co, cały czas jesteśmy w biegu
(nie Bafi, a prywata ;))

[quote name='inka33']A miałam już nie wchodzić na kolejne wątki..., nie wchodzić na kolejne wątki... nie wchodzić... :splat: :splat: :splat:

Zaraz doczytam - niedużo mi już zostało...
---------------------------------

[SIZE=3]Konfirm+TŻ, szacun! :Rose:[/SIZE]

[B]Głosowanko: numerki 2, 3, 8, 9 - po 5 pkt. :happy1:


[/B][COLOR=#0000ff]Edit:[/COLOR]
Spóźniłam się... :bigcry:[/QUOTE]

[B]Inka, wchodź, wchodź - bardzo Cię zapraszamy [/B]:) . My mamy jeszcze wiecej szacunku dla Ciebie i reszty "weteranek"( stażem!!!) z dogo :)

Wróciłam rano z jednodniowego wyjazdu do Stolicy, na obchody Dnia Babci i Dziadka w Szkole wnuka. Reprezentowałam całe "Dziad(k)owstwo" , jako że męska połówka została z psami(sukami) w miasteczku....... Wszyscy przeżyli, chociaż niejakie kłopoty były, kiedy Tomek wyszedł na spacer z Bliss, zostawiając Bafi samą w domu. Ale następne wyjścia(z pozostawieniem samotnej Bafi), już były OK. Szybko się dziewczynka uczy, że pańciostwo i koleżanka zawsze po nieobecności wracaja do domu ;). Zabawa w szkole wnuka była przednia i nawet wystąpiłam w roli Czerwonego Kapturka, chociaż wolałam być wilkiem ;). A jakie piękne prezenty przygotowały dzieci dla babć i dziadków, jak pieknie śpiewały i tańczyły, jaki smaczny był poczęstunek.....cóż, żałujcie, że Was tam nie było ;)

Edited by konfirm13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...