Jump to content
Dogomania

AST Fart z przytuliska-już we własnym domku.


mestudio

Recommended Posts

Melduję się na wątku :)

Psiak fajny i pozytywny, dobrze rokuje, pewnie jego prawdziwy charakter poznamy za jakiś czas jak poczuje się "u siebie". Póki co nie reaguje agresją na żadne psy, ew. jak któryś go wkurzy obszczekiwaniem (przez kraty) to mu odpowie, ale bez zaciekłości. Do tych co machają do niego ogonem odpowiada tym samym (na razie Fart poznaje psiaki tylko przez kraty). Póki co interesuje go głównie przestrzeń, spacery, obsikiwanie itd. Jest dość pewny siebie. Na pewno lepiej będzie wyglądał jak nabierze ciałka (tłuszczyku, ale i mięśni), bo teraz to takie chude coś z wielką głową ;) Sierść fatalna... Podejrzewam, że może to być nie tyle kwestia złej karmy co alergii, ale to wyjdzie w praniu.

Zastanawiam się czy nie okaże się "skoczkiem przezpłotowym", bo warunki ku temu ma; w boksie ma kratę 2 metry, ale potrafi wszystkimi czterema łapami stanąć na bramce jak pająk (na wysokości ok. 0,5 metra), na szczęście mimo kombinowania wyżej wleźć nie umie (na razie?). Widać, że to kombinator i akrobata :)
Pewnie jakiś czas będzie u nas spacerował na lince, bo bardzo interesują go kurki za płotem (u sąsiadki) :)

Ogólnie to pies sportowiec - zmęczony, wybiegany będzie szczęśliwy.
Jest nieokrzesany i wiele go trzeba nauczyć, chciał mi np. zjeść palce razem ze smaczkiem :) Ale znaleźliśmy na to sposób: pięknie (i delikatnie) podejmuje smakołyki z otwartej dłoni.

Tabletki na odrobaczenie już mu podałam (koszt 10 zł). Wet będzie u nas po przyszłym weekendzie to doszczepimy chłopaka na wirusówki. Poproszę też weta, aby rzucił okiem na jego ząbki i ocenił wiek.

Na koncie Fart ma 800 zł (wpłata od Bożeny K.). Rozliczenie będę robić co 30 dni.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/223049_472776856142444_189855823_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/970579_472776926142437_1754255324_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/10196_472776939475769_688547625_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jesuuuuuuuu jakie z niego cacko:multi:ciagniecie to tylko kilka lekcjii,najważniejsze podejscie do ludzi....a tu mówicie,że pozytywnie.Super! oby tak zostało.W jakim wieku jest psiak?Młode amstafy mają szanse na adopcje,choc czasem dlugo czeka sie na dom odp.pozdrawiam ciocie i Murke,która ma też psiaka od nas:lol: i mizianki dla przystojniaka!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#898F9C][FONT=lucida grande]Zobaczcie jaki smutas.Kopiuje z FB,
Kochani, ten pies trafił do schroniska tydzień temu, został przywiązany do ławki pod schroniskiem. Dostaliśmy zgodę na zabranie go i zbieramy na jego utrzymanie, prosimy o pomoc!
Fundacja "Zwierzęca Polana"

[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande][COLOR=#3B5998][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=472449409499114&set=a.351229414954448.79843.334165173327539&type=1&relevant_count=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/p480x480/382341_472449409499114_1322078552_n.jpg[/IMG][/URL][/COLOR]



[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']Jesuuuuuuuu jakie z niego cacko:multi:ciagniecie to tylko kilka lekcjii,najważniejsze podejscie do ludzi....a tu mówicie,że pozytywnie.Super! oby tak zostało.W jakim wieku jest psiak?Młode amstafy mają szanse na adopcje,choc czasem dlugo czeka sie na dom odp.pozdrawiam ciocie i Murke,która ma też psiaka od nas:lol: i mizianki dla przystojniaka![/QUOTE]

Tak, to najważniejsze, zachowanie zawsze mozna naprostować, ale nastawienie to trudniejsza sprawa. Super, że Fart taki zakręcony pozytywnie :) wyszaleć sie musi. Dopiero na tych zdjęciach widać, jaki jest sliczny.

Link to comment
Share on other sites

Farcik zaczyna się trochę wyciszać, tzn. nie ciągnie już tak przeraźliwie na smyczy, no chyba, że go coś zainteresuje, np. dzisiaj go oprowadzałam na lince i wszedł przez bramę TZ... to mało nie pojechałam po ziemi :) A potem dzika radość na widok TZa. Zapęd do ciągnięcia to on ma. Ale ogólnie nie jest to pies o niepohamowanej energii, spaceruje spokojnie, lubi obserwować, wszystko go ciekawi.
Na początku był ogromny problem, żeby zostawić go w boksie i wyjść, bo strasznie się wyrywał, próbował przecisnąć przez bramkę itd. Trzeba było odwracać jego uwagę, np. rzuconym smaczkiem i szybko się wymknąć :) Sprzątać musieliśmy w dwie osoby, jedna była do pilnowania bramki :) Ale z dnia na dzień jest coraz lepiej, dzisiaj już sama mogłam posprzątać w boksie, a Farcik stał sobie obok, gdy uchylałam bramkę i nie robiło to na nim wrażenia. Zaczyna czaić, że spacerki są regularne.

Ogólnie stara się bardzo zachować czystość i najczęściej mu się to udaje.
Ma ogromny apetyt :)

Bardzo interesują go starsze osoby (w pozytywnym sensie), jak zobaczył sąsiadkę to przez chwilę kombinował czy by przez płot się nie dało przejść. Jak zobaczył teściową to też nie chciał wcale spacerować tylko cały czas ciągnął do niej. Może tam na tym łańcuchu jakieś starsze osoby go karmiły?

Jakieś fotki porobię, tylko niech się w końcu pogoda zdecyduje czy jest deszcz czy słońce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka'](....)

Jakieś fotki porobię, tylko niech się w końcu pogoda zdecyduje czy jest deszcz czy słońce.[/QUOTE]
W razie czego trzeba robić zdjęcia takim aparatem do zdjęć podwodnych jak jeszcze będzie padać.

Fart w trakcie podróży najpierw był niezadowolony z umieszczenia w klatce, ale potem po sikaniu SAM wskoczył do bagażnika do klatki. Bardzo szybko łapie pewne zachowania/zasady. To naprawdę fajny chłopak lekko nierozgarnięty i nieporadny. Nie widziałem u niego agresji w zadnym momencie.
Mam nadzieję, że wszystko się ułoży,

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Jestem na zaproszenie MALWY:lol:. Poproszę numer konta-wspomogę jednorazowo:lol:[/QUOTE]

MALWA dalej działa:-).
Pięknie dziękujemy, podeślę konto.

Murka, dzięki za relację.Tak myślałam, że jak on wyczai, że niczego mu nie będzie brakowało i ma regularne spacerki itp. to zacznie się zmieniać i w końcu się wyciszy. Najważniejsze, że jest pozytywnie nastawiony do ludzi, to już połowa sukcesu, a nawet więcej niż połowa.

Link to comment
Share on other sites

Fart, za bardzo się nie wyciszaj, bo się będą z Ciebie śmiały bezkarkowce dresowe:
"taki facio, a kluch?!?" ;)
Oj, [B]bardzo (poważnie)[/B] się cieszę, że wracasz do żywych ....
Trzymam za Ciebie kciuki i za Mądry Dom dla Ciebie

Ps. co też goopie ludziska poczyniły z Wami ... ? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...