Jump to content
Dogomania

Maja - odzyskała radość i nadzieję w NOWYM DOMU :)


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000][FONT=comic sans ms][SIZE=5]Majeczko, zapraszaj Cioteczki na bazarek,
który z Ovolinką poczyniłyśmy na Twoje potrzeby:)[/SIZE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242153-Ciasteczkowo-Ekspres-!!!-dla-Majeczki-bazarek-do-19-04-2013?p=20713120#post20713120[/URL]
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek'][B][SIZE=4][COLOR=#ff0000][FONT=comic sans ms][SIZE=5]Majeczko, zapraszaj Cioteczki na bazarek,
który z Ovolinką poczyniłyśmy na Twoje potrzeby:)[/SIZE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242153-Ciasteczkowo-Ekspres-!!!-dla-Majeczki-bazarek-do-19-04-2013?p=20713120#post20713120[/URL]
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]

Dziękujemy Kochana! Już lecę na bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Tak? To szczęśliwie Majusia jest na jakiś czas zabezpieczona.[/QUOTE]

Biorąc pod uwagę jej stan zdrowia i przyszłe wydatki krezuską nie jest :(
Ovolinka miała sporo w kasie - u weta zostawiłam niemalże wszystko - [U]tylko u weta[/U],
bo karmę kupowaliśmy sami i pozostałe "akcesoria" ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Biorąc pod uwagę jej stan zdrowia i przyszłe wydatki krezuską nie jest :(
Ovolinka miała sporo w kasie - poszło prawie wszystko ...:([/QUOTE]

Pieniążki mogą szybko stopnieć a nie chcemy zostać z długami w lecznicy :-(
Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczne za bazarek:loveu: :) Tym bardziej że się napracowałaś przy tych pysznych
psich przysmakach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Fajna sunia, dobrze by było znaleźć jej domek u starszej samotnej pani.
Jak przeczytałam wcześniej, to Maja ma ok.800 zł w spadku po Lei, tak? To nie jest tak źle jak na początek.[/QUOTE]

Na początek nie, ale już sporą część tego zostawiłyśmy w lecznicy, a to dopiero początek leczenia suni.
Także wszystko jest pojęciem względnym.


[quote name='diana79']zapisuję Majeczkę i częstuje się banerkiem :)[/QUOTE]

Dziekujemy Dżekusiowej cioteczce :)

[quote name='Gusiaczek'][B][SIZE=4][COLOR=#ff0000][FONT=comic sans ms][SIZE=5]Majeczko, zapraszaj Cioteczki na bazarek,
który z Ovolinką poczyniłyśmy na Twoje potrzeby:)[/SIZE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242153-Ciasteczkowo-Ekspres-!!!-dla-Majeczki-bazarek-do-19-04-2013?p=20713120#post20713120[/URL]
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]

Ale super bazar już lecę podbijać!!! :loveu: :loveu: :loveu:


[quote name='Mattilu']jakies wiadomosci?[/QUOTE]

Brak wiadomości oznacza, że z Mają jest stabilnie :) Ona ogółem źle się nie czuje, ma apetyt i jest wesoła. Tylko potwornie charczy i ma duże pragnienie. Jej organizm walczy, miejmy nadzieję, że z pomocą Agulli i antybiotyków wszystko szybko wróci do normy!

Edited by pinczerka_i_Gizmo
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Pieniążki mogą szybko stopnieć a nie chcemy zostać z długami w lecznicy :-(
Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczne za bazarek:loveu: :) Tym bardziej że się napracowałaś przy tych pysznych
psich przysmakach :)[/QUOTE]

Też nie cierpię długów i we wdzięcznej pamięci mam pomoc Duszyczek, zabezpieczenie nas przed widmem niewypłacalności. Poza tym, jak coś zostaje i tak przekazujemy innym Ogonkom w potrzebie .

Link to comment
Share on other sites

Znów się czepnę tego ropomacicza, niestety, po przeczytaniu o zwiększonym pragnieniu u Majeczki. Miałam sunie z ropomaciczem i zawsze pierwszym niemal objawem było picie wody wiadrami...
Idę na bazarek wysłać to na pierwszą stronę i zareklamować na "moich" wątkach ;)

Link to comment
Share on other sites

Majka ogólnie czuje się nieźle, trochę mniej już pije i dużo śpi. Ale dalej charczy niemiłosiernie, biega mi po domu mały czarny prosiak, bo odgłosy iście świńskie;). Apetyt ma ogromny, nawet tabletki antybiotyku sa dobre i nie musze zbytnio go przemycać.
Majka chyba pijała ze swoją poprzednią pańcią kawkę ....dzisiaj rano usilnie próbowała się dostać do mojej filiżanki, a jak nie mogła to poszczekiwała zniecierpliwiona na mnie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agulla']Majka ogólnie czuje się nieźle, trochę mniej już pije i dużo śpi. Ale dalej charczy niemiłosiernie, biega mi po domu mały czarny prosiak, bo odgłosy iście świńskie;). Apetyt ma ogromny, nawet tabletki antybiotyku sa dobre i nie musze zbytnio go przemycać.
Majka chyba pijała ze swoją poprzednią pańcią kawkę ....dzisiaj rano usilnie próbowała się dostać do mojej filiżanki, a jak nie mogła to poszczekiwała zniecierpliwiona na mnie:)[/QUOTE]

Nie wcinam się w porady, bo doświadczenia nie mam, ale charczenie może wskazywać również na wiotkość krtani. Ovo to ma, mimo że prześwietlenie ponoć nie wykazało zmian. Wybieram się z nią na USG, bo zauważamy kilka innych objawów - m.in. szybko się męczy i coraz dłużej odpoczywa (a ma usposobienie perszinga ;))
Niestety wiotkość, wlecze za sobą kłopoty np z sercem i wydolnością oddechową ...
Może to sprawa nadwagi u Majeczki?.
Agulla, trzymaj rękę na pulsie - Ovo i ja postaramy się Was wspomóc w razie potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Znów się czepnę tego ropomacicza, niestety, po przeczytaniu o zwiększonym pragnieniu u Majeczki. Miałam sunie z ropomaciczem i zawsze pierwszym niemal objawem było picie wody wiadrami...
Idę na bazarek wysłać to na pierwszą stronę i zareklamować na "moich" wątkach ;)[/QUOTE]

Póki co ponoć zwiększone pragnienie ma mieć podłoże w wątrobie. Po skończeniu antybiotyku (6dni) pojedziemy na kontrolę i będziemy badać wszystko raz jeszcze.
Ale dziękuje za podpowiedź!


[quote name='Agulla']Majka ogólnie czuje się nieźle, trochę mniej już pije i dużo śpi. Ale dalej charczy niemiłosiernie, biega mi po domu mały czarny prosiak, bo odgłosy iście świńskie;). Apetyt ma ogromny, nawet tabletki antybiotyku sa dobre i nie musze zbytnio go przemycać.
Majka chyba pijała ze swoją poprzednią pańcią kawkę ....dzisiaj rano usilnie próbowała się dostać do mojej filiżanki, a jak nie mogła to poszczekiwała zniecierpliwiona na mnie:)[/QUOTE]

Dzięki Agnieszko za kolejne wieści! :loveu:
A z kawką nieźle... dobrze, ze jeszcze papieroska do kawy zapalić nie chciała :evil_lol:


[quote name='Nutusia']Bo któż to widział tak pijać kawkę bez towarzystwa? ;)
A może ona charczy z powodu tuszy po prostu?...[/QUOTE]

Charczy z powodu przeziębienia, w związku z którym otrzymuje w tej chwili antybiotyk. Ma podwyższoną temperaturę oraz szmery w płucach, które wywołują właśnie to charczenie. Po prostu jej delikatny organizm, przyzwyczajony do domowych warunków bardzo źle przyjął przenosiny na te kilkanaście dni do schroniskowego boksu przy minusowych temperaturach... :(


[quote name='Gusiaczek']Nie wcinam się w porady, bo doświadczenia nie mam, ale charczenie może wskazywać również na wiotkość krtani. Ovo to ma, mimo że prześwietlenie ponoć nie wykazało zmian. Wybieram się z nią na USG, bo zauważamy kilka innych objawów - m.in. szybko się męczy i coraz dłużej odpoczywa (a ma usposobienie perszinga ;))
Niestety wiotkość, wlecze za sobą kłopoty np z sercem i wydolnością oddechową ...
Może to sprawa nadwagi u Majeczki?.
Agulla, trzymaj rękę na pulsie - Ovo i ja postaramy się Was wspomóc w razie potrzeby.[/QUOTE]

Krtań była przebadana za pierwszą i drugą wizytą - nie ma żadnych złych objawów. W serduszku tez nie.
Ale zwrócimy na to uwagę - dziękuję! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']A ja z uporem maniaka upomnę się: może jednak zrobić usg żeby wykluczyć to nieszczęsne ropomacicze? żebyśmy czegoś ważnego nie przegapiły i nie żałowały po niewczasie...Zwłaszcza, że dzięki Gusiaczkowi spłynie trochę gotówki...[/QUOTE]

Mamy dobrą p. weterynarz i gdyby usg było natychmiast konieczne to byśmy go zrobiły natomiast zalecenia są takie aby Majkę obserwować :)
Poza tym Agulla napisała, że pragnienie również się zmniejszyło więc jak na razie jest lepiej a nie gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...