Jump to content
Dogomania

Kochana Sonia - ma dom!


kcd

Recommended Posts

Melduje sie marek poranny. Kupale zmierzają we właściwym kierunku, a Tobiś poczuł sie zagrożony - dobrze, że przyjdzie behawiorystka
Też nie wiem, jak wyglada psia jaskółka?
Takie chodzenie przyklejone przy nodze, miała również moja schronowa sunia. Jak poczuła się domowo, to jej przeszło. Należy to wykorzystywać i ćwiczyć prawidłowe chodzenie na smyczy. Ja tego nie wiedziałałam i przegapiłam. Potem musiałam uczyć od początku i walczyć z ciagnięciem (nie stosuj flexi)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 514
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='inka33']A czemuż to Cioteczka jeszcze nie śpi...? :roll:[/QUOTE]

[quote name='Ziutka']A Ty czemuż ???[/QUOTE]

Hehehehehehehehehehe, wielkie mi "HALO" - przerabiałam za młodu, przerabiam na starość :eviltong:,
ale po dogo łazić nie mogę nad ranem, bo klikaniem budzę CzujnegoSiwego
i zakłócam sen Ovolinkowy ;)
Szkoda życia na spanie ;)

Witaj Sonieczko:)

Link to comment
Share on other sites

Uf! Dalej utrzymujemy 100% celności, dziś dostaniemy kilka podkładów na próbę, mam nadzieję, że się sprawdzą - troszkę nam to ułatwi życie :-)

No i pozbyliśmy się kloszardziego zapaszku - kąpiel trochę nas zestresowała, ale dziś sterylka, więc jeśli byśmy się nie przymusiły, to na następną okazję trzeba by było czekać kilka tygodni...

Za to moja wet spod domu się ze mnie śmieje, że wzięłam kolejny "tymczas" i że skończy się jak z Tobisiem. No i chyba coś w tym jest... Chyba się do tego nie nadaję, bo już jestem w Sońci totalnie zakochana i jak sobie pomyślę, że ktoś będzie chciał ją zabrać, to...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Uf! Dalej utrzymujemy 100% celności, dziś dostaniemy kilka podkładów na próbę, mam nadzieję, że się sprawdzą - troszkę nam to ułatwi życie :-)

No i pozbyliśmy się kloszardziego zapaszku - kąpiel trochę nas zestresowała, ale dziś sterylka, więc jeśli byśmy się nie przymusiły, to na następną okazję trzeba by było czekać kilka tygodni...

Za to moja wet spod domu się ze mnie śmieje, że wzięłam kolejny "tymczas" i że skończy się jak z Tobisiem. No i chyba coś w tym jest... Chyba się do tego nie nadaję, bo już jestem w Sońci totalnie zakochana i jak sobie pomyślę, że ktoś będzie chciał ją zabrać, to...[/QUOTE]

Nooo, ciekawie się zapowiada;)

Trzymamy za sterylkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd'] Chyba się do tego nie nadaję, bo już jestem w Sońci totalnie zakochana i jak sobie pomyślę, że ktoś będzie chciał ją zabrać, to...[/QUOTE]

... to będzie, jak u nas: "gdy pomyślę, że ktoś inny ją pokocha, a Ovo ową/ego :placz:,
szlag mnie trafia! :mad: ZOSTAJE z nami:multi:"
:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Taaa... tylko u mnie to jest błędne koło... Tak wyglądał wczoraj mój dialog z moim Życiowym Współlokatorem:

"- zobacz jak jest fajnie jak są 2 psy... wszędzie dookoła coś merda i lepiej im razem, jak wychodzimy do pracy
- no niby tak
- to może weźmiemy drugiego psa?
- ...
- no wiem... wiedziałeś że tak będzie, co...?
- no wiedziałem...
- i wiesz, że jak weźmiemy drugiego psa, to będzie trzeci tymczas...
- no wiem..."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Grunt, ze jeszcze rozmawiacie :)
Kcd, doooobrze rozumiem tę Twoją rozterkę co do oddania psa - Tak się czuję od dawna z Milą, odkąd pan o nią zapytał.[/QUOTE]

Wiem, dlatego mówię, że mu źle z oczu patrzy... Liczę na podobne wsparcie, jak się ktoś zgłosi po Sonię :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Taaa... tylko u mnie to jest błędne koło... Tak wyglądał wczoraj mój dialog z moim Życiowym Współlokatorem:

"- zobacz jak jest fajnie jak są 2 psy... wszędzie dookoła coś merda i lepiej im razem, jak wychodzimy do pracy
- no niby tak
- to może weźmiemy drugiego psa?
- ...
- no wiem... wiedziałeś że tak będzie, co...?
- no wiedziałem...
- i wiesz, że jak weźmiemy drugiego psa, to będzie trzeci tymczas...
- no wiem..."[/QUOTE]

To jest dopiero spolegliwy TZ ! :)

Ale ja nie narzekam, bo mój robi postępy z roku na rok.
Od zera do 4 psów w porywach. Na krótko, bo na krótko, ale zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka']To jest dopiero spolegliwy TZ ! :)

Ale ja nie narzekam, bo mój robi postępy z roku na rok.
Od zera do 4 psów w porywach. Na krótko, bo na krótko, ale zawsze.[/QUOTE]

No cóż: wiedziały gały...

Link to comment
Share on other sites

Tyle że te tymczasy są Twoje, ale jednak nie Twoje... strasznie skomplikowany mix emocji. Z jednej strony nie chcesz oddać z drugiej strony szukasz domu...

Z dobrych wieści: dziś zwolniłam się wcześniej z pracy, więc byłam w domku po jakiś 6 godzinach od wyjścia - nic na dywanie, nic na folii, nic na ręcznikach - ani śladu Soni!!!! Za to na spacerku było sioooooo :)

Sońcia tak uroczo naśladuje Tobisia w kontaktach z nami :) Tobiś biega w kółko - Sonia biega za nim, Tobiś wsadza moją rękę do pysia - Sonia robi to samo, Tobi daje buziaka - Sonia daje buziaka, Tobiś wskakuje mi na kolana - Sonia trąca mnie łapą (to prawie tak jakby wskoczyła, prawda? :) ). Myślę, że trzeba dla Soniaka znaleźć domek z innym psiakiem do naśladowania. Socjalizacja przebiega w ekspresowym tempie!

A co do psiej jaskółki... Sonia wyciąga tylną nóżkę na maksa do tyłu i do góry a na przednich się lekko "kłania". Wygląda to przekomicznie.

Link to comment
Share on other sites

kdc, ja Cię proszę, Ty zostań tymczasem. Ja Cię rozumiem, bo mój tymczas jest u nas 7 lat (tzn, już podpisaliśmy umowę, nie ma co się wygłupiać;)) A faceta masz dobrego. Mój niestety postawił szlaban po pierwszym tymczasie i stwierdził, że jak tak ma to wyglądać, to my schroniska otwierać nie będziemy....Zresztą znalazłam kota i też podobno domu mu szukałam....Podobno... Tylko jednemu odnalazłam właściciela, bo mnie chłop zmusił do zrobienia ogłoszeń i po 2 godz. po kocinę zadzwonili. Ale byłam rozżalona....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kcd']Tyle że te tymczasy są Twoje, ale jednak nie Twoje... strasznie skomplikowany mix emocji. Z jednej strony nie chcesz oddać z drugiej strony szukasz domu...[/QUOTE]
:hmmmm: To już chyba wiem, skąd to przebrzydłe wypytywanie mnie, czy ja Sepci nie chcę sobie zostawić! :roll:

[quote name='kcd']Z dobrych wieści: dziś zwolniłam się wcześniej z pracy, więc byłam w domku po jakiś 6 godzinach od wyjścia - nic na dywanie, nic na folii, nic na ręcznikach - ani śladu Soni!!!! Za to na spacerku było sioooooo :)[/QUOTE]
No to pięknie! :multi: Widocznie, jak przestała śmierdzieć, to sobie o kulturze przypomniała. ;)

[quote name='kcd']Sońcia tak uroczo naśladuje Tobisia w kontaktach z nami :) Tobiś biega w kółko - Sonia biega za nim, Tobiś wsadza moją rękę do pysia - Sonia robi to samo, Tobi daje buziaka - Sonia daje buziaka, Tobiś wskakuje mi na kolana - Sonia trąca mnie łapą (to prawie tak jakby wskoczyła, prawda? :) ). Myślę, że trzeba dla Soniaka znaleźć domek z innym psiakiem do naśladowania. Socjalizacja przebiega w ekspresowym tempie![/QUOTE]
To lepiej rób szybciuchno ogłoszenia! ;)

[quote name='kcd']A co do psiej jaskółki... Sonia wyciąga tylną nóżkę na maksa do tyłu i do góry a na przednich się lekko "kłania". Wygląda to przekomicznie.[/QUOTE]
Ja zazdraszczam takiego widoku... Fotasa poproszę! :mad:
Tylko nie wiem, czy "jaskółka" nada się do banerka lub/i ogłoszeń... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uwaga uwaga! Na spacerze zaszła nieśmiała koopa :D W domu za to z impetem posadziła zadek na domowej toalecie, mam nadzieję, że chciała przez to powiedzieć to, co mam nadzieję, że chciała powiedzieć! A w razie czego dostaliśmy podkłady (i całe mnóstwo smaczków!) - dziękujemy!!!

Przed chwilą oddałam Sońcię na sterylkę... Trzymajcie kciuki! Strasznie się denerwuję :sad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...