Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

11 godzin temu, Ewa Marta napisał:

 Rokuś zadowolony i rozmerdany nie wyglądal na psa, który przeżywa dalej ten incydent. To ja nadal mam to przez oczami i jest mi przykro:(

Jeśli mogę coś cichutko zasugerować, to po psiej bójce lepiej nie okazywać swojemu poszkodowanemu psu niepokoju, nie użalać się nad nim (oczywiście koniecznie trzeba obejrzeć go dokładnie i potem uważnie obserwować, bo małe dziurki w skórze mogą początkowo nie zdradzić, że pod spodem są poważne uszkodzenia).
Po prostu psy żyją niejako chwilą obecną, nie rozpamiętują minionych zdarzeń. Można powiedzieć, że po porażce starają się jak najszybciej podnieść i iść dalej (i to jest w nich świetne! Też chciałabym tak umieć).

Jeśli jednak pies zobaczy, że jego właściciel jest szczególnie poruszony jakąś sytuacją, zdenerwowany, zasmucony - udzielają mu się te emocje. Ma oczywiście swoje własne emocje "na ten temat", ale te od właściciela dodatkowo je wzmacniają i pogłębiają stres. I doświadczenia z tej sytuacji pies zapamięta z silnymi emocjami, zwielokrotnionymi niechcący przez opiekuna.
W konsekwencji, gdy podobne zdarzenie się powtórzy, pies będzie bardziej przeczulony na tym punkcie, zareaguje gwałtowniej. "Pomyśli" sobie: "Poprzednio było trochę ciężko, ale jakoś z tego wyszedłem, otrzepałem się i jestem gotowy więcej o tym nie mówić. No, ale skoro mój najważniejszy człowiek był taki poruszony, nie mógł się uspokoić - to chyba sprawa jest poważniejsza, niż myślałem. Teraz muszę się bardziej zaangażować, nie odpuszczać."

Ewa Marta, z Twoich opisów Rokiego widać, że to świetne, zrównoważone psisko, więc nie tak łatwo rozstroić jego emocje.
Życzę Wam, abyście jak najdłużej mogli tak żyć z Waszym stadkiem, w równowadze i harmonii :)

Link to comment
Share on other sites

  I tu,odwiedzampapa.gif  ....najważniejsze że Rokusiowi nic się nie stało!... jednak natura ,bierze górę... apetyczna sunia.. i może być źle!

....i jeszcze czegoś się nauczyłam! :)

... Ewo ,bardzo Ci współczuję! takich przeżyć się nie zapomina do końca życia!  ...poraża zachowanie właściciela! ... wiem ,że to już bardzo dawno temu było!... wiem, że nie Tofficzkowi nie byłoby lżej!  ale ja zawsze nakłaniałam do złożenia skargi, pozwu nawet do sądu!... tak mi się wydaje!... jak zaboli finansowo... to później będzie wiedział jak trzeba reagować!... są ludzie ,którzy niestety nie powinni opiekować się ogonkami!... nie potrafią!

nie wiem jak reguluje to prawo?   ale chyba, taki właściciel powinien zwrócić koszty leczenia, jeśli już doszło do takiego wypadku?

Link to comment
Share on other sites

Ewciu, bardzo współczuję. Ja dwie koszmarne historie przeszłam z moją najmniejsza Peruszką:( Raz z dzikiem, a drugi raz z dwoma wielkimi kaukazami. W przypadku kaukazów wezwałam policję, a oni skierowali sprawę do sądu.

Joy1 oczywiście masz rację i na pewno poradziłabym to samo każdemu. Tak samo w przypadku, kiedy pies boi się strzałów najlepiej nie reagować, nie przytulać. Tyle, że tu emocje wzięły górę. Na szczęście Rokuś jest naprawdę super zrównoważonym psem, a ten "atak" nie był aż tak groźny, żeby to zostawiło na nim jakiś ślad. Ale zgadzam się z Tobą, że tak właśnie można wpędzić psa w duży stres:(

Dzisiaj zabrałam na spacer Kulkę. Poszła na smycz, bo 5 psów biegających luzem to zdecydowanie za dużo na jedną osobę. Była przeszczęśliwa, ogonek nie przestwał latać:) Wyczesałam ją porządnie, ale trzeba jeszcze kilku takich sesji, żeby było widac efekty. 

Potem wgram filmik, a narazie wrzucam na szybko zdjęcia szczęśliwej Kuleczki. Grubas z niej straszny. Muszę pilnować ile dają jej jeść:(

 

A Rokuś czuje się świetnie. Dzisiaj też było czesanie. On to uwielbia. Nawet przemywanie i zapuszczanie kropelek do oczu polubił, bo to wiąże się z wcześniejszym głaskaniem, całowaniem i przytulaniem:)

 

K01.jpg

K02.jpg

K03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam jakieś 10 stron zaległości... :/, więc

tylko pozdrawiam Skarpiaki i wszystkich im-Pomagaczy z Ewą Martą na czele. :)

Szczególnie pozdrawiam tu Ellig, która niejako zza kulis pomaga, radzi, wspiera - jako ta psio-anielska suflerka! <3

 

PS. Jakoś tak... na Rokusiowych zdjęciach Jacek przypomina mi Krzysztofa Majchrzaka... :]

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, inka33 napisał:

Mam jakieś 10 stron zaległości... :/, więc

tylko pozdrawiam Skarpiaki i wszystkich im-Pomagaczy z Ewą Martą na czele. :)

Szczególnie pozdrawiam tu Ellig, która niejako zza kulis pomaga, radzi, wspiera - jako ta psio-anielska suflerka! <3

 

PS. Jakoś tak... na Rokusiowych zdjęciach Jacek przypomina mi Krzysztofa Majchrzaka... :]

 

 

Witaj Inka:) Dołączam się do pozdrowień dla Eluni, która wprawdzie malo tu pisze, ale jest z nami cały czas i wspiera mnie radami, dobrym slowem i tym, że jest:)

Jacek zupełnie nie przypomina Krzysztofa Majchrzaka na żywo:) Muszę mu zrobić porządne zdjęcie, wtedy zobaczysz:)

 

Rokuś od kilku dni robi nam rano ten sam numer. Jakims cudem wczołguje się pod nasze łóżko i nie umie wyjść:) Zaczyna drapać pazurkami i rozpychać i trzeba szybko wczołgiwać się po niego, kłaść go delikatnie na bok i powoli wyciągać na powierzchnię. Chwilami mam wrażenie, że robi to celowo dla tej jazdy po podłodze:)

Zdjęcie ze spaceru w piątkowe popołudnie:) 

 

S01.jpg

S02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kochane, dzisiaj zrobiłam kontrolne badanie krwi Rokusiowi. Morfologię dostę jutro, ale biochemię mam juz dzisiaj i wynik jest wspaniały!!! Dopóki nie zrobię zdjęcia, a mogę to zrobić jutro, wgrywam na gorąco wynik najwazniejszy: ALP spadło z 1457 na 202! Przy normie do 155:)

Biochemia krwi

ALT (GPT) 42,24   norma 3 - 50

AST (GOT) 28,77 norma 1 - 37

ALP 202,89 norma 20 - 155

mocznik 56,93 mg/dl  norma 20 - 45

kreatynina 1,27 mg/dl norma 1,0 - 1,7

glukoza 102 mg/dl norma 70 -120

białko całkowite 62,56 g/L norma 55 - 70

albuminy 30,58 g/L norma 33 - 56

Jutro mam umówiona wizytę u dr Marcińskiego na USG, a pojutrze jedziemy do dr Jagielskiego pokazać Rokusia i jego wyniki. Może jest szansa na spowolnienie nowotworu jak u Semika... Chcemy wiedzieć, czy możemy coś zrobić dla niego.

Z wiadomości mniej optymistycznych - niestety przytył dużo mniej niż myślałam. W najgorszym momencie ważył 29 kg. teraz waży 30,65 kg. To nadal za mało i nie wiem, gdzie to wszystko idzie, bo on je naprawdę bardzo dużo. Prawdopodobnie wyniszcza go choroba. Zbadam mu jeszcze kał w tym tygodniu.

Za dzisiejsze badanie zapłaciłam 80 zł (mam paragon na 100 zł, ale 20 zl kosztowała wizyta Barsiczki)

 

Link to comment
Share on other sites

Z dużym optymizmem czekam na wizytę u dr Jagielskiego, mam nadzieję ,że pomoże Rokusiowi, to byla bardzo dobra decyzja moim zdaniem ,żeby lepiej i dokładniej zdiagnozować Rokusia, Jeśli chodzi o wyniki badań to rzeczywiście są niezłe, jedyny problem to podniesiony poziom mocznika i ALP.
Kulka jest cudowna, serce rośnie! :)
Życzę Wszystkim dobrego dnia! Pozdrawiam serdecznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Ewa Marta napisał:

Bardzo się denerwuję dzisiejszym USG. Nie wiem na co liczę, na jakiś cud chyba, ale Rokus tak dobrze się czuje, że może chociaż ten dziad się zatrzymał...

Ewuniu, podobno miłość przenosi góry i czyni cuda...Bądźmy dobrej myśli, trzymam kciuki z całych sił.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Ewa Marta napisał:

No same zobaczcie. Takich wyników się nie spodziewałam:)

WP_20160419_001.jpg

WP_20160419_002.jpg

Monocyty i Eozynofile podwyższone, to akurat nie jest dobrze... Świadczy często o  toczącej się w organiźmie chorobie nowotworowej lub innej...ALP- podwyższony,  choroby wątroby i choroby kości. Czasami przyczyną może być niewydolność nerek lub nowotwór . Mocznik podwyższony- świadczy o pogorszeniu czynnosci nerek... To tylko tak ogólnie bo nie ma to jak interpretacja wyników badania przez lekarza. Nie ma tragicznych odchyleń po za eozynofiliami.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Ellig napisał:

Monocyty i Eozynofile podwyższone, to akurat nie jest dobrze... Świadczy często o  toczącej się w organiźmie chorobie nowotworowej lub innej...ALP- podwyższony,  choroby wątroby i choroby kości. Czasami przyczyną może być niewydolność nerek lub nowotwór . Mocznik podwyższony- świadczy o pogorszeniu czynnosci nerek... To tylko tak ogólnie bo nie ma to jak interpretacja wyników badania przez lekarza. Nie ma tragicznych odchyleń po za eozynofiliami.

Ech:( Myślałam, że jest super:(

Link to comment
Share on other sites

Ewuś, z nerkami nie jest tak źle, bo to kreatynina wskazuje na trwałe uszkodzenie nerek, a mocznik daje sygnał, że coś zaczyna się dziać. Rokuś powinien więcej pić i płukać nerki. Takie dostałam zalecenia od mojej p. dr, bo wyniki mam jeśli chodzi o nerki mam podobne do Rokusia ;)

Czyli sumując, Rokuś ma choroby przewlekłe, ale miejmy nadzieję, że jego stan, przy wielkiej miłości i wspaniałej opiece, Twojej i Męża, nie będzie się szybko pogarszał. A my będziemy się starać pomagać Ci w zbieraniu kasy na leczenie i odpowiednie odżywianie Rokusia, bo to przecież tymczas, który na chwilę obecną, nie może być wyadoptowany, bo kto zająłby się tak chorym i wymagającym nieustannej opieki i leczenia psem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dopiero dotarłam do komputera, bo wcześniej spacerowałam z psami, a potem musiałam wygłaskać każde z osobna, bo bardzo były zaniepokojone zniknięciem Rokusia. Powitały go po powrocie od weta bardzo wylewnie:)

Nie jestem w stanie zinterpretować wyników dzisiejszego USG, bo z jednej strony to prawdopodobnie nie jest nowotwór złośliwy, ale z drugiej Rokuś poza chorymi nerkami ma chory żołądek, przerośnięta prostatę i guz, który był widziany przez moich wetów w nadnerczu na super dokładnym USG pojawił się za żołądkiem, przy trzustce. Jutro wizyta u dr Jagielskiego. Może coś wyjaśni. Ja boję się interpretować, robić sobie nadzieję, dlatego tylko wkleję wynik:

Za dzisiejsze badanie zapłaciłam 120 zł, ale tym razem sama za nie zapłacę. To taki prezent dla Rokusia na szczęście:)

 

WP_20160419_003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...