Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

9 minut temu, mala_czarna napisał:

Żeby nie zwlekać to już poszedł przelew (Ewunia, na to konto, które podałaś mi poprzednim razem) - 162,50 zł :)

Ja rzadko tutaj piszę, ale oglądam zdjęcia, czytam, na FB również, i to naprawdę wzruszające porównywać fotki Rokusia w momencie kiedy go zabrałyście, a teraz :) On się cieszy całym sobą, widać na każdym zdjęciu :) Serce się raduje, że trafił na Ciebie i Jacka!!! I będę z całych sił zaciskać kciuki, żeby to jednak były "tylko" te torbiele, a nie żaden wstrętny rak!!

Dzięki! Dzięki! Dzięki!

Kama doktor był zasmucony jego stanem i ostrożny w rokowaniach, ale najważniejsze, że dał nam nadzieję i zadania do wykonania. Bo najgorsza jest niemoc i bezczynność. Jestem pełna optymizmu, że damy radę go wyciągnąć z tych najgorszych rzeczy i ulżymy mu.

 

W ferworze badania Rokusia nie napisałam, że od kilku dni nie ma Kropka:( Poleciał gdzieś za kotkami i  na przestrzeni tygodnia tylko raz pojawil się na jedzenie. Mam nadzieję, że nie zgubił się i nic sie nie stało. Przeszukam dzisiaj kwarantannę na Paluchu i jak nie pojawi sie do jutra, to w weekend porozwieszam plakaty. Może go ktoś przygarnął, chociaż wątpię w to, bo on podchodzil tylko do swoich opiekunów i do mnie. Martwię się i chciałabym bardzo wiedzieć gdzie jest. Gdyby go ktoś przygarnął, to byłoby mu pewnie lepiej, ale chciałabym to wiedzieć:(

 

Link to comment
Share on other sites

Ewciu ja Ci wierze we wszystko co mówisz. I na pewno nie tylko ja.Dla nie to możesz nie wstawiac żadnych paragonów. :)

Dziękuję bardzo Kamie za wsparcie kolejny raz Rokiego.

Nie znajduje słów uznania dla Ewy i Jacka za opieke nad Rokim i zapewniam was że jest znakomita ♡Lepiej to już się nie da :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Anica, jestem pewna, że wiara jest podstawą. Nie poddajemy się tak łatwo i dopódki to możliwe będziemy walczyć o jego dobre życie bez bólu. O domku w tej chwili nie myślę. Rokuś na szczęście czuje sie z nami jak z rodzina i dopóki będzie u nas, tak będzie traktowany. Jego nie da się nie pokochać. Może Ci coś na ten temat napisać Ula Feta, która łobuziaka widziała dwa razy:) 

 

Ja to się w nim zakochalam już dawno:)♡że nawet nie pamiętam kiedy :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, UlaFeta napisał:

Ewciu ja Ci wierze we wszystko co mówisz. I na pewno nie tylko ja.Dla nie to możesz nie wstawiac żadnych paragonów. :)

Dziękuję bardzo Kamie za wsparcie kolejny raz Rokiego.

Nie znajduje słów uznania dla Ewy i Jacka za opieke nad Rokim i zapewniam was że jest znakomita ♡Lepiej to już się nie da :)

Dzięki Ula, ale rozliczenie jest święte:) Czasami zapominam o jakimś paragonie, ale staramy sie z Elunią bardzo na bieżąco wszystko dokumentować. Taką przyjęłyśmy zasadę i jej się trzymamy;)

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Ewa Marta napisał:

Dzięki Ula, ale rozliczenie jest święte:) Czasami zapominam o jakimś paragonie, ale staramy sie z Elunią bardzo na bieżąco wszystko dokumentować. Taką przyjęłyśmy zasadę i jej się trzymamy;)

 

Wiem Ewciu wiem:)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie, jaki z Rokusia głucholek. On naprawdę nie słyszy i kiedy wracam do domu, a on nie leży akurat przy drzwiach (co zdarza sie często) to po przywitaniu (głośnym) z pozostałymi psami tak budzę Rokusia:)

Filmik robiony z telefonu i niestety znowu wgrywa sie zamazany, ale Rokusia widać:) Śpi na miejscu Jacka:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Serdecznie zapraszamy na bazarek, którego Ogonki ze Skarpy: Kula, Roki i Kotecki są beneficjentami 

(wraz z Buniem spoza Skarpy ;)) Pozdrawiamy serdecznie i .. do zobaczenia :)

 

Mam nadzieje, że Kropek się odnajdzie

Gusiaczku, tu również z całego serca Ci podziękuję za wielka pomoc i jeszcze większe serce!!! 

Link to comment
Share on other sites

Mam już opis i zalecone badania krwi. Zrobimy je jak szybko się da! 

Mam też nawę leku, który Rokus będzie dostawał przed dłuższy czas. Niestety nie kupiłam go w lecznicy, bo za duże było zamieszanie z receptami i w końcu doktor nie przekazal mi, czy to lek do kupienia u nich, czy w aptece. Będę dzisiaj dzwonic i szukac na Ursynowie, a jak nie znajdę, topojade do lecznicy Biaobrzeska. Poniżej wrzucam opis dzialania tego leku:

Preparat Theranecron nie ma działania przeciwnowotworowego. Poprawia natomiast odgraniczenie tkanek będących w stanie zapalnym /często przy nowotworach/ od tkanek zdrowych. W tym sensie jest pomocny w leczeniu, ale jedynie jako przygotowanie do usunięcia chirurgicznego guzów. Stosujemy ten preparat dość często. 
Dariusz Jagielski ". 
 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Ewa Marta napisał:

Mam już opis i zalecone badania krwi. Zrobimy je jak szybko się da! 

Mam też nawę leku, który Rokus będzie dostawał przed dłuższy czas. Niestety nie kupiłam go w lecznicy, bo za duże było zamieszanie z receptami i w końcu doktor nie przekazal mi, czy to lek do kupienia u nich, czy w aptece. Będę dzisiaj dzwonic i szukac na Ursynowie, a jak nie znajdę, topojade do lecznicy Biaobrzeska. Poniżej wrzucam opis dzialania tego leku:

Preparat Theranecron nie ma działania przeciwnowotworowego. Poprawia natomiast odgraniczenie tkanek będących w stanie zapalnym /często przy nowotworach/ od tkanek zdrowych. W tym sensie jest pomocny w leczeniu, ale jedynie jako przygotowanie do usunięcia chirurgicznego guzów. Stosujemy ten preparat dość często. 
Dariusz Jagielski ". 
 

50bf583d8dd44581gen.jpg

 

Theranecron - to jest między innymi wyciąg z jadu tarantuli.

Link to comment
Share on other sites

Wyobrażcie sobie... siedzę w pracy, coś tam dłubię w danych i nagle do pokoju wchodzi mój kolega trzymając spory karton. Podchodzi i mówi, że znowu coś musiałam kupić dla moich psów, bo poznaje po kartonie i taśmie oklejającej. Zdziwiona bardzo mówię, że nic nie zamawiałam i to jakaś pomyłka, ale patrzę moje nazwisko, a adresat to zooplus...

Od razu przyszło mi do głowy, że znam jednego takiego Aniołka, kóry niby cicho siedzi, a swoje robi:) Oczywiście to Elunia!!!!

Przysłała dla Rokusia i Kulki takie cudowności! A jak do niej zadzwoniłam, to powiedziała, że koniecznie mam dawać też smaczki moim psiakom:) W sumie nie będę miała wyjścia, bo zawsze dostają to samo. Barsa, Peruszka i Semuś podzielili się z Rokusiem swoimi zasobami już wcześniej:)

 

WP_20160422_002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oj tam, oj tam....
 

Mam cudowną wiadomość, dobrze znacie Beatę G., na dogo "Popularna", która od zawsze pomaga psom w potrzebie. Własnie napisała do mnie,że wpłaciła 100 zł dla Rokusia :)

Z całego serca dziękujemy!

 

9dd80f6a7e7382a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ellig napisał:

Oj tam, oj tam....
 

Mam cudowną wiadomość, dobrze znacie Beatę G., na dogo "Popularna", która od zawsze pomaga psom w potrzebie. Własnie napisała do mnie,że wpłaciła 100 zł dla Rokusia :)

Z całego serca dziękujemy!
 

Beatko, ogromne dzięki! Jak tylko dojdą, od razu wpiszę w rozliczenie!

Gdyby Rokuś wiedział ile dobrych duszyczek się koło niego kręci, to od razu byłby zdrowszy:) Póki co niestety codziennie z lubością tarza się w najbardziej śmierdzących odchodach dzikich zwierząt. Dzisiaj znowu wrócil wyperfumowany i ze sztywna sierścią, ale za to z uśmiechem na pyszczku od ucha do ucha:) Wymyłam go ściereczką z mikrofibry, a ponieważ od wczoraj nie udało nam się zlikwidować specyficznego hm... zapaszku dzisiaj po ostatnim spacerze pójdzie pod prysznic:)

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Miłego dnia życzymy :)

 

3 godziny temu, EVA2406 napisał:

Jak tam Rokusiowy prysznic? Podobał mu się?;)

Miłego dnia :)

Dzisiaj Rokuś był na badaniach. Kąpiel została przełożona na dzisiaj, ponieważ Ewuni zabrakło szamponu.

 

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:) Badania zrobione, ale wyniki będą najwcześniej w poniedziałek. Musiałam też kupić nowy szampon, bo po ostatniej kąpieli Rokusia zostala mi końcówka, a widzę że przy jego upodobaniach do tarzania się szampon się przyda:)

Po południowym spacerze chłopaki zamknęli się w łazience i Jacek wykąpał porządnie naszego łobuza:) Chociaż w kąpieli zachowywał się jak Aniołek. Na zachętę zaniosłam mu kilka pieczonych ciasteczek, które zjadł ze smakiem. Ugotowałam też dwóm staruszkom dzisiaj gar jedzenie. Kurczaka z ryżem i warzywami, bo ostatnio znowu się buntuję i nie chcą jeść ani karmy suchej, ani puszek:( Rano podzieliłam ostatni słoik gotowanego na dwóch i zajadali aż im się uszy trzęsły. Nic nie doliczam, bo to prezent ode mnie.

Za dzisiejsze badania zapłaciłam 285 zł!!! i 22 zł za butlę szamponu. Razem 307 zł. Zbieramy też kał przez 3 dni i w poniedziałek damy na badanie.

Na szczęście doszły do mnie dwie wpłaty. Rokuś dostał 100 zł od Beaty, która na dogo ma nick Popularna:) Dostał też 300 zl od mojej przyjaciółki Ani J.!! Bardzo serdecznie dziękujemy kochane za wsparcie. Dzięki temu nie upadłam jak usłyszałam cenę badań:)  

To paragon z dzisiaj:

par.jpg

 

i Rokuś z ciepłym okładem na guzie, który jest odczynem po kroplówce:

r21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie Rokusia z kompresem. Na poprzednim Słoneczko zasnęło, ale wcześniej widać, że nie spał, a mimo to grzecznie leżał i nie zrzucal go z siebie:( To taki kompres żelowy, rozgrzany we wrzącej wodzie. Musimy robić takie okłady kilka razy dziennie, żeby się rozeszło:

 

r28.jpg

 

A za moment idę podać kolacje moim ogonkom. Dzisiaj taka wyżerka:

 

r27.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...