Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Melduję że chłopaki jeść zaczęli! Do tego siły mają i ganiają na spacerach. Wrzucam zdjęcia z dzisiejszego spaceru Rokusia i wczorajsze z linką, żeby pokazać Wam, jak sobie z nią radzi:) Rokuś nadal bardzo szczuplutki, ale mam nadzieję, że przy braniu wszystkich leków i zmianie (powoli) jedzenia na gastro intestinal będzie w końcu tył:) Wygląda na całkiem szczęśliwego psiaka i przyznam z bólem, że na spacerze z Jackiem pilnuje się bardziej niż tylko ze mną. 

 

 

 

R01.jpg

R02.jpg

R03.jpg

R04.jpg

R05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj miałam okazję porónać go z prawdziwym, zdrowym rottweilerem. Rokuś byl przy nim drobniutki:( Robimy co możemy, żeby przytył. Na szczęście nie wymiotuje i nie ma biegunek w tej chwili.

A Kropek zginął na amen:( Rozwiesiłam ogłoszenia, ale nikt nie dzwoni. Przeczytałam za to w lecznicy będącej blisko niech ogłoszenie, które mnie zmroziło totalnie:(

WP_20160428_002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rokuś dostal właśnie 50 zl od Malgosi D. rodziny naszej Wikuni! Bardzo serdecznie dzięujemy!!! Zapisuję w rozliczeniach:)

 

Wgrywam też zaległy filmik Rokusia w wersji kanapowej. Bawil się cudnie z Jackiem, ale jak zaczęłam kręcić, to przestał:

 

 

Link to comment
Share on other sites

A miałam się zapytać wczoraj o Kropka....:(

Jak długo jeszcze ludzie będą tacy podli. Komu taka istota przeszkadza. Przecież to nie pies, który np atakuje. Kot zwykle ucieka od obcych.

Dlaczego? Dlaczego?

A ludzie nie mogą się jakoś zorganizować i złapać babsztyla? Przecież jak wytępi koty, to szczury ją zeżrą. Jak jeszcze mieszkałam w Warszawie, to miałam taką mądrą dozorczynię, która kłóciła się ze mną o dokarmianie kotów. Powiedziałam jej wtedy, że jak tego nie zrozumie, to szybko przekona się na własne oczy. Nie długo trzeba było czekać. Szczury grasowały wokół budynku nawet w biały dzień.

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, UlaFeta napisał:

Ewciu kupilam Essenciale forte:)Kiedy mozna Ci podrzucic.

 

 

Ula, w tygodniu po godzinie 18, a w weekend praktycznie cały dzień:) Dogadamy się. Bardzo Ci dziękuję! Znalazłam jeszcze listek Essentiale, więc nie kupowalam

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, EVA2406 napisał:

A miałam się zapytać wczoraj o Kropka....:(

Jak długo jeszcze ludzie będą tacy podli. Komu taka istota przeszkadza. Przecież to nie pies, który np atakuje. Kot zwykle ucieka od obcych.

Dlaczego? Dlaczego?

A ludzie nie mogą się jakoś zorganizować i złapać babsztyla? Przecież jak wytępi koty, to szczury ją zeżrą. Jak jeszcze mieszkałam w Warszawie, to miałam taką mądrą dozorczynię, która kłóciła się ze mną o dokarmianie kotów. Powiedziałam jej wtedy, że jak tego nie zrozumie, to szybko przekona się na własne oczy. Nie długo trzeba było czekać. Szczury grasowały wokół budynku nawet w biały dzień.

 

No niestety... Mam tylko nadzieję że Kropek jednak żyje i może ktoś go przygarnął:(

Link to comment
Share on other sites

Witam deszczowym popołudniem z pozdrowieniami i serdecznościami :)

Rokuś jest bardzo medialny, ale, co bardzo Mu chwalę, nie ma parcia na szkło, ot i co ;)

O Kropku myślę z nadzieją, że ma się dobrze ....

Okrutników nie brakuje i brakować nie będzie, niestety :( coś mi się wydaje, że babon jest porąbany psychicznie

Link to comment
Share on other sites

Rokuś po spacerach zasypia jak kamień. Na tym zdjęciu widać jaki jest chudziutki:( Marzę, żeby w końcu zaczął tyć:

R01.jpg

 

Usiłowałam zrobić dzisiaj troszkę zdjęć Barsiczce i Peruszce, bo one mają ich zdecydowanie mniej niż Semik i Rokuś. Peruszka pięnie pozowała, za to Barsik - same zobaczcie:)

P02.jpg

 

P01.jpg

 

B02.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, UlaFeta napisał:

Ewciu czy pasuje Ci piątek. Bede u syna:)

Buziaki dla Rokusia i reszty bandy♡

Ula, pasuje:) Od 18, a nawet troszkę wcześniej jestem do dyspozycji:) Podjadę po Ciebie pod metro. Daj tylko wcześniej znac o której:)

Link to comment
Share on other sites

Poddaję się.... Zamówiłam Rokusiowi duże posłanie, na którym prześpi całą noc bez konieczności wyciągania go spod łóżka:) Mamy kilka posłanek rozłożonych we wszystkich pokojach. Przy naszym łóżku są dwa porządne, które zajmują najczęściej Semuś i Peruszka, a Barsiczka śpi z nami. Czasami schodzi do Peruszki, ale dla Rokusia zostaje cienkie posłanko z owczej wełny i położone na nim podwójna kołdra i kocyk. Niestety Rokuś każdej nocy układa sobie po swojemu kołderkę, po czym przez sen wpada pod łóżko. jak się budzi, to za groma nie może wyjść i najczęściej Jacek musi go wyciągać wchodząc pod łóżko. Ja też miałam okazję kilka razy to robić i nie jest to łatwe zwłaszcza w nocy, kiedy człowiek jest mało przytomny. Rokuś uparcie chce spać w tym miejscu, a pozostałe posłanka kompletnie nie pasują w tym miejscu, bo mają za wysokie ranty. Kupiłam mu duży materacyk, na którym ułożę mu kołderkę i podusię, żeby mógl sobie do woli układać po swojemy pościel, ale mam nadzieję że nie będzie wpadał pod łóżko, bo materac mu nie pozwoli:) Wygląda tak:

http://allegro.pl/r3-materac-eco-legowisko-kojec-super-cena-115x80cm-i6096259306.html

Muszę za to wystawić na bazarek nowe, wieeelkie posłanie, które dla niego dostałam od przyjaciółki, ale to posłanie dla dwóch wielkich psów i nie mieści się w żadnym moim pokoju:) Może uda się sprzedać je za cenę podobną do zakupu tego posłanka, wtedy wpiszę je w rozliczenie. Jeśli nie - posłanko Rokus dostanie ode mnie, bo nie jest to artykuł pierwszej potrzeby, chociaż uwierzcie mi - jest potrzebny:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, Gusiaczek napisał:

Klawy materac .... Ewuś,  materiał śliski? łatwo go doczyścić z sierści? Muszę Ovolinie kupić dodatkowe posłanko, bo po przeprowadzce do pokoju Olgi jednego brak, a z tym co ma, nie będę ganiała po chaupie ;)

Gusiaczku, nie wiem - zobaczymy jak przyjdzie, czy śliski,. Ja już dawno odpuścilam szukanie posłanek, które łatwo doczyścić, bo i tak tonę w sierści mojej czwórki:) Kończę odkurzać i w zasadzie mogę zaczynać od nowa.

Od wczoraj dodaję nową karmę do jedzenia Rokusiowi. Nie chcę zapeszać, ale zaczął wyjadać tą nową. Może mu smakuje - oby! 

Dzisiaj przyjdą też zakupione w imieniu mojej Ani puszki intestinal. Na wszelki wypadek chcę je mieć, bo Rokuś miewa dni, kiedy sucha karma mu nie pasuje i nie ma mowy, zeby ją zjadł. Anusia zapłacila za 24 puszki po 400 gram 160 zł. Zaraz wpiszę w pomoc rzeczową w poście rozliczeniowym. Nie wiem jak jej dziękować, bo w ostatnim czasie poratowała nas bardzo znacząco...

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 2.05.2016o12:15, Ewa Marta napisał:

Rokuś dostal właśnie 50 zl od Malgosi D. rodziny naszej Wikuni! Bardzo serdecznie dzięujemy!!! Zapisuję w rozliczeniach:)

O 2.05.2016o21:00, UlaFeta napisał:

Ewciu kupilam Essenciale forte:)Kiedy mozna Ci podrzucic.

 

 

 

40 minut temu, Ewa Marta napisał:

 

Dzisiaj przyjdą też zakupione w imieniu mojej Ani puszki intestinal. Na wszelki wypadek chcę je mieć, bo Rokuś miewa dni, kiedy sucha karma mu nie pasuje i nie ma mowy, zeby ją zjadł. Anusia zapłacila za 24 puszki po 400 gram 160 zł. Zaraz wpiszę w pomoc rzeczową w poście rozliczeniowym. Nie wiem jak jej dziękować, bo w ostatnim czasie poratowała nas bardzo znacząco...

 

 

 

9dd80f6a7e7382a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, UlaFeta napisał:

Puk puk jest tam kto?:(

Właśnie weszłam:) Wczoraj chłopaki (Jacek i Rokuś) nastraszyli mnie, bo w czasie zabawy (oczywiście przeciągania zabaweczki) Rokuś nagle upadł i zapiszczał. Ja kręciłam im akurat film i w pierwszej chwili nie zorientowałam się, że on upada, ale jak zapiszczał, to i ja krzyknęłam no i zrobiło sie przez chwilę histerycznie:) Na szczęście Rokuś szybko wstał i od razu ruszył do zabawy, więc nic się nie stało. 

Nie chcę zapeszać, ale od dwóch dni Rokuś dostaje coraz więcej nowej karmy Gastro Intestinal i jakby mniej oddaje na spacerach:) Do tego stolec piękny, zero biegunki:) Może naprawdę tego mu było trzeba i teraz będzie tył?

Mam wrażenie, że ma łupież, choć nie jestem pewna, czy w czymś się nie ubrudził. Przyjrzę się dzisiaj dokładniej jego skórze za dnia. Wieczorem trudno mi było dostrzec co to jest.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...