Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

O 26.04.2016o22:50, Ewa Marta napisał:

Ewuś, odpoczywaj i trzymaj się mocno!!!

Kochana, część tych leków, to leki mojego Semika, dlatego koniecznie daj mi znać ile zapłaciłaś i prześlę Ci na konto. Bardzo dziękuję za pomoc!!!

Miałam dzisiaj odebrać leki, ale wracając zapomniałam zajechać do apteki i jak sobie przypomniałam, to już nie chciało mi się wyjechać. Postaram się jutro to załatwić. Przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, EVA2406 napisał:

Miałam dzisiaj odebrać leki, ale wracając zapomniałam zajechać do apteki i jak sobie przypomniałam, to już nie chciało mi się wyjechać. Postaram się jutro to załatwić. Przepraszam.

Ewa, za co Ty kochana przepraszasz. Teraz powinnaś skupić się na sobie, a nie na bieganiu po aptekach po leki!!!

Na dobranoc wrzucam nowe zdjęcia Rokusia. Chłopak robi się strasznie smutny wieczorami. Jacek ma teorię, że to przez cieczki suniek, bo jak wychodzi z psami na ostatni spacer, to Rokuś biegnie do znanych sobie już miejsc i tylko wącha...

Odebrałam dzisiaj wyniki badania kału. Nie ma nic, żadnych pasożytów. Nie wiem już co mu jest i dlaczego nie tyje:( Wysyłam jutro wyniki doktorowi i zaczekam na co on wpadnie.

 

 

R001.jpg

R002.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Martwię się w tej chwili i Semikiem i Rokusiem. Semik ewidentnie słabiej się czuje, a Rokuś jest bardzo smutny. Od 2 dni praktycznie ciężko go namowić na szaloną zabawę. Prosi cały czas o wyjście na dwór, a tam biegnie do swoich ulubionych miejsc i wącha z lubością zapachy. Prawdopodobnie czuje sunie z cieczką. Mamy nadzieję, że jego nastrój i brak apetytu (bardzo mało zjadł na kolację, a śniadanie ledwie tknął). Oglądałam go całego, czy nie ma jakiegoś kleszcza, patrzyłam na mocz - tu wszystko jest w porządku:( Mam nadzieję, że mu szybko przejdzie, bo serce pęka jak się widzi taki smutny pysio:(

 

R003.jpg

R004.jpg

R005.jpg

R006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź od doktora Jagielskiego i zaordynowane leczenie. Wgrywam kopiując w wordzie, a potem poproszę Elunię, żeby wgrała przysłanego pdf-a. Zaznaczyłam na czerwono zmianę w stosunku do tego, co teraz Rokuś dostaje. 

Karmę postaram się zamówić dzisiaj. Zostało mi pół worka karmy dla rotków od Eluni i będę mu mieszała na początku. Możliwe, że uda mi się ją odsprzedać koleżance z pracy, która ma dwa rotki i powiedziała, że jeśłi Rokuś będzie miał zmienianą karmę ona odkupi pozostała rotkową dla swoich psów. To będe ustalać jeszcze z Elą, bo ona zna jej cenę.

 

Karta informacyjna wizyty Roki

 

Maść: czarna podpalana

28/04/2016 14:29: Badanie

Opis badania:

* w badaniu kału parazytologicznym brak obecności pasożytów

* w badaniu krwi

- nieistotne podniesienie poziomu krwinek białych

- znaczny odsetek krwinek białych kwasochłonnych

- bardzo lekkie podniesienie poziomu mocznika

- lekkie obniżenie poziomu albumin

- poziom TLI w normie

 

ZALECENIA

* podawanie Theranecronu D3 5 ml lub Theranecron D6 3 ml podskórnie co 6 dni; przechowywać w lodówce; po

podaniu leku bardzo dokładnie rozmasować; lek dostępny w lecznicy

* ogrzewanie zmiany na boku klatki piersiowej 2*dziennie po 15-20 minut

* do podawania

- Amylan - 2*dziennie 1 tabletka; lek poprawiający trawienie

- Essentiale forte - 2 kapsułki dziennie

- Polprazol 20 mg - 1 kapsułka dziennie

- Tramal 50 mg - 2*dziennie 1 kapsułka/tabletka

- Trilac - 1 kapsułka dziennie cały czas

 

* z uwagi na biegunki i wysoki poziom eozynofili możliwe zmiany uczuleniowe/eozynofilowe zapalenie jelit;

wskazane podawanie karmy hipoalergicznej dla przewodu pokarmowego np. Royal Canine Gastrointestinal lub

Eucanuba Intestinal; przechodzenie na nowy pokarm musi być stopniowe

* proszę o informację tyczącą ew. biegunek po ok. 2-3 tygodniach

 

Zabiegi

 

OMÓWIENIE WYNIKÓW -  przesłane e-mail * dopuszczalne jest tylko w kontynuacji leczenia badanych już wcześniej pacjentów

* omówienie nie zastępuje badania klinicznego i ma charakter orientacyjny

 

* w uzasadnionych przypadkach pobieramy za omówienie 20 zł obciążając konto właściciela w kartotece

 

Przychodni (regulowane przy okazji kolejnej wizyty lub przelewem bankowym na konto lecznicy)

 

Zarejestrował: Dr n. wet Dariusz Jagielski

 

Link to comment
Share on other sites

Eluś, jesteś błyskawicą!

 

Ja zamówiłam juz karmę dla Rokusia. Najtaniej było w zooplusie. Dokupiłam więc jeszcze ukochane pałeczki Rokunia z kurczakiem, lekkostrawne. Za całość zapłaciłam 234,88 zł, ale rozliczam tylko zakup karmy (211,08 zł), bo smaczki są ode mnie w prezencie.

 

 

Twoje zamówienie

Data zamówienia: 28 kwiecień 2016

Kwota: 234,88 zł
Sposoby płatności: Opłata w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki
Kurier : Logo gp
 
Produkt Cena Ilość Kwota
suma 244,60 zł
Twoja zniżka -7,28 zł
Rabat zagraniczny czytaj dalej -2,44 zł
Cena razem
Wszystkie ceny zawierają podatek VAT
234,88 zł
301131_4.jpg
Royal Canin Gastro Intestinal GI 25
- 14 kg
219,80 zł 1 219,80 zł
25360_PLA_Cookies_Kaurolle_03_2.jpg
Cookie´s Delikatess Rurki z kurczakiem
- 2 x 200 g
24,80 zł 1 24,80 zł
W razie pytań skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.
Link to comment
Share on other sites

Rokuś dostał dzisiaj 30 zł od Magdy R.!!!! Bardzo dziękujemy!!!

 

Muszę dkupić dzisiaj jeszcze Essentiale forte i Trilac, choć chyba lepszy byłby probiotyk dla psów. Zostały mi 2 kapsułki, dokupię więc wracając z pracy u weta. Po miesiącu przejdziemy na Trilac.

Lek Amylon to lek weterynaryjny. Podobno może być zastąpiony podobnym o nazwie Amylactiv. Szukam lecznicy blisko siebie, która ma ten lek. Jak nie znajdę, zamówimy w Boliłapce, ale wtedy dojdzie po długim weekendzie.

 

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się kupić dzisiaj 3 leki dla Rokusia. 

Kupiłam Amylactiv - 60 tabletek na miesiąc, Probiotyk psi - 20 tabletek i nareszcie mamy Theranekron! Postanowiliśmy podawać zastrzyki z niego sami w domu, bo za zastrzyk w lecznicy trzeba zapłacić 20 zł plus lek, a my kupiliśmy cała buteleczkę 50 ml, która wystarczy na podanie 16 zastrzyków za 130 zł. Ponieważ ten lek nie jest dostępny w Polsce, lecznica nie mogła dać nam na niego paragonu. Zapłaciłam 130 zł "do ręki".  Dostałyśmy na niego kolejne pieniądze od mojej przyjaciółki Ani J. której bardzo za to jestem wdzięczna i wpisuję zakup leku w pomocy rzeczowej:)

 

Apteczka Rokusia robi się coraz większa. W tej chwili muszę kupić jeszcze Essentiale, bo właśnie się skończył i mamy (mam nadzieję) zapas na dłuższy czas, bo w tej chwili mamy minus na koncie Rokusia. Całe szczęście, że dobre duszki zrobiły bazarki w części przeznaczone dla Rokusia! Perełka1 i Gusiaczek!!!

_DSC9838.JPG

 

To właśnie lek, który ma przygotować Rokusia do operacji usunięcia guza trzustki. Strzykawki i igły jeszcze mamy, a kolejna porcję mamy dostać w weekend od mojej koleżanki.

_DSC9839.JPG

A to paragon za Probiotyk i Amylactiv. Pisze sobie często na paragonach kogo dotyczą albo za co są, żeby nie było wątpliwości i pomyłki:

_DSC9840.JPG

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, EVA2406 napisał:

Ewuś, leki odebrane. Paczka spakowana. Jutro leci do Rokusia.

Ewuniu, o nie tak łatwo nie będzie! Bardzo proszę o informację na PW ile zapłaciłaś kochana moja! Gabapentin jest dla Semika! Bardzo Ci dziękuję za pomoc, bo jest dla mnie bardzo znacząca, ale koniecznie daj znać ile Ci jestem winna:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, UlaFeta napisał:

Ewuniu ja kupie dla łobuziaka essencjale i trilak

Uleńko kochana, Trilac nie jest w tej chwili potrzebny, bo kupiłam Rokusiowi na 20 dni psi probiotyk, a wieczorem koleżanka obiecała mi przynieść strzykawki, igły, gaziki i probiotyk dla obu psiaków (bo Semik też go dostaje). Tak więc tylko Essentiale jest potrzebny. Bardzo Ci dziękujemy z Elunią! To może ja kupię 1 opakowanie, a drugie kupisz Ty? Bo Rokuś musi kontynuować jego przyjmowanie, a w tej chwili nie mam ani jednej kapsułki:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, EVA2406 napisał:

Zaczęłam pisać, ale cisnęły mi się niecenzuralne słowa, więc przeszłam na pw ;)

Spokojnej nocy :)

 

3 godziny temu, UlaFeta napisał:

Ewuniu ja kupie dla łobuziaka essencjale i trilak

 

11 godzin temu, EVA2406 napisał:

Zaczęłam pisać, ale cisnęły mi się niecenzuralne słowa, więc przeszłam na pw ;)

Spokojnej nocy :)

9dd80f6a7e7382a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Rokus dostał po raz piewrszy enzymy trawienne. Po 30 minutach zjadł kolację, a potem słychać było straszne bulgotanie w brzuszku. Nie wiem, czy tak ma być, zobaczymy co będzie dalej. Nad ranem niestety zwymiotował resztą jedzenia, którego nie strawił. Czekam jak na zbawienie na nową karmę. Może on naprawde ma uczulenie i zapalenie jelit, bo przecież dostaje najlepsze jedzonko, a mimo to nie przybiera na wadze, a czasami wymiotuje:( 

Za to na spacerze został zaaresztowany i więszość spaceru spędzil na smyczy. Muszę mu kupić długą linkę, którą będe mogła przydepnąć w razie czego. Rokuś spotkal sunię, której właśnie skończyła się cieczka i oszalał. Nie było szansy na odwołanie go, zainteresowanie czyms innym. Musiałam siłą odciągnąć go od niej, ale przez cały spacer był podeskcytowany i musiałam go stopować, żeby z kolei Semik mógł iść spokojnie. Śniadania nie tknął i jak tak dalej pójdzie, to wykończy się. Czy to możliwe, żeby tak na niego wpływały cieczki suczek dookoła? 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Czy to możliwe, żeby tak na niego wpływały cieczki suczek dookoła? 

Nasz Ares był nieprzytomny z miłości (jako jamnik jednak nie gardził jedzeniem ;)) i uciekał za pannami, piesek znajomych po okresie godowym był chudszy o połowę, więc jeśli to sprawka Amora, to spoko ;)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Nasz Ares był nieprzytomny z miłości (jako jamnik jednak nie gardził jedzeniem ;)) i uciekał za pannami, piesek znajomych po okresie godowym był chudszy o połowę, więc jeśli to sprawka Amora, to spoko ;)

Też myślę, że to wiosenna miłość nie daje jeść Rokusiowi.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że tak właśnie jest:) 

Na dzisiejszym popołudniowym spacerze udało mi się nakłonić oba staruszeczki do jedzenia. Każdy z nich miał swoja karmę i na szczęście zjedli dosyć dużo! Miałam wodę dla nich, więc potem popili, a ja odetchnęłam z ulgą:) Sunie oczywiście też załapały się na kilka groszków, ale one obie zdecydowanie powinny ograniczać jedzenie.

W domu Rokuś jeszcze poprawił i zjadl już mniejszą porcję, ale liczy się w tej chwili każdy kęs. 

Od jutra Rokuś będzie biegał na 5 metrowej lince. Dla mojego własnego spokoju kupiłam mu dzisiaj taką odblaskową wykonaną ze specjalnego sprężystego materiału (ni to guma ni plastik) dzięki czemu nie ma szans zaplątać się w żadne krzaki, a jej utrzymanie w czystości będzie dużo prostsze niż takiej ze sznurka albo taśmy. Postaram się zrobić jutro jakieś zdjęcia.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, EVA2406 napisał:

Czekamy na fotorelację z Rokusiowego spacerku :)

Chyba chłopak nie będzie za bardzo szczęśliwy ;)

Ewciu, linka zupełnie nie przeszkadza mu w bieganiu, bo ma ją przyczepioną i biega sobie luzem. Tyle, że ja mogę go łatwiej dogonić i złapać w razie czego. Dzisiaj już to trenowaliśmy. Padam dzisiaj, ale robiłam jakieś zdjęcia telefonem. Jutro wrzucę, choć niewiele na nich widać, bo Rokuś był kawałek ode mnie:)

Znowu zaczął jeść, nie wymiotuje i ma troszkę lepszy nastrój. Zuoełnie jak Semik:)

Dostalam dzisiaj strzykawki i igły dla niego i narazie 10 tabletek probiotyku. Nie wiem, czy dostanę jeszcze, głupio mi było pytać:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...